Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā ferbyferby

Sveiks, Normund!

Dikti jau savajadzējās tikt pie brekša ar feederi.Daugava visiem izsniedz zivi:). Skatoties ,,Makšķerēšanas noslēpumus,, radās jautājums par barību-kur var nopirkt sīrupu ,ko pievienot barībai? Rimi man tikai piedāvāja ogu sīrupus, laikam, jau Tu tādus vis neizmanto...Paldies,ja veltīsi laiku:)...

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir RImi arī cukura sīrups, gan caurspīdīgs, gan brūns, skaties pie cukuriem, der arī ogu sīrrupi, bet tie ir pašķidri, tad labāk kādu šokolādes vai ko līdzīgu no biezajiem sītrupiem, nu un protams copes veikalos nopēkamie melase un speciālie barības sīrupi, tur jau pamat uzdevusms sīrupam ir padarīt barību smagāku un saturēt līdz mirklim kamēr tā nonāk uz grunts, lai nemutuļo un nevilina zivis prom no copes vietas, bet gan tieši lai sauc pie tevis breksi, vēl jau kādu mēnesi pusotru saldumi labi strādās :)

Atbildēts: 4.augusts 2020, 14:41 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Sveiks Normunda kungs!

Iegādājos Concept 100 maijā. Beidzot biju laimīgs, ka esmu atradis kātu, kas mani apmierina visādā ziņā. Garāžā jau atpūšās kādi 10-12 gb., un viss bija garām. Sāku ar 80- nieku, un tad piepirku 100/420. Cepuri nost! Divus mēnešus staigāju dejodams, jo tik tālu "aizpuļīt", kā parasti gribās, nevarēju ne ar vienu ar iepriekšējiem. Šitais - 100/420 , kā mans dēls saka : "Tā ir bomba!". Bet gadījās bēda! Ja baltkrievu zēns viņu centās lauzt ar enkura ķēžu un štangas ripu palīdzību, un nekas nesanāca, tad es esmu tā "zvaigzne", kas pamanījās Alūksnes ezera krastā šo rīku piebeigt. Pieņemu, ka visdrīzāk tā ir manis paša vaina, bet pārlūza augšējais posms, tas, kurš ir pirms spices. Pirms lūzuma vēl izvilku kādus trīs brekšus ap 1,5, un viss vija o.k., bet, nobeidzās brīdī, kad pievilku plici uz gr 300-400, un piepacēlu cm. 10 virs ūdens.

Īsāk runājot, gribu saprast, vai šādā dadījumā varu cerēt uz garantiju, vai būs jāpērk tas posms, vai būs jāpērk jauns kāts, jo bez šī rīka savu turpmāko dzīvi pat nevēlos iedomāties. :)

Lai veicās!

Atbild Normunds Grabovskis

jānoslauka skumju asaras no sejas un jābrauc uz Skandu ielu 7, uz Salmo veikalu\servisu, vajag tik to salauzto posmu līdz, un jāsamaina lauzto pret jaunu, smuku, izturīgu posmu, pietam uz garantiju, tātad par brīvu, nu nedrīkst šitie kāti tik vienkārši lūzt, NEDRĪKST ! dzīvē gadās visādi, bet vienkārši no copes kāti lūzt nedrīkst !

Atbildēts: 4.augusts 2020, 14:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Merebles

Sveiks!

Problēma tāda, ka Daimond feeder 5 spolei, pec iemetiena, aiztaisot lociņu ar roku, tiek izsista aukla no klipša. Ne katru reizi, bet varākas reizes copes laikā. Varbut kautko daru nepareizi, bet iepriekš ar neko tādu nebiju saskāries.

Atbild Normunds Grabovskis

aptuveni saprotu par ko iet runa, bet šīm spolēm tādas sērijveida problēmas nav, tur pats klipsis ļoti vienkārši stiprinās, apskaties no iekšpuses kasetei, var būt biki jāpieloca savādāk to stiprinājumu, lai blīvāk piespiež klipsi un pamēģini klipsēt otrādāk kā to dari, tas arī reizēm palīdz, es jau automātiski visu spoļu klipšiem tinu auklu 2-3 reizes riņķī, drošībai :)))

Atbildēts: 30.jūlijs 2020, 14:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ivars1970

Sveiks, Normund!

Kāds ir Tavs eksperta viedoklis par Krievijā ražotiem fīdera kātiem?

Konkrēti šai gadījumā stāsts ir par AQUA CATAPULT mixed carbon 3,30 m 150 g..

Atbild Normunds Grabovskis

Krievijā NEVIENA firma neražo makšķerkātus, vienīgais Dunajevs tagad ir nopircis iekārtas un pamazām eksperimentē ar kātiem, bet tur vēl l'9idz sērijveida ražošanai ir tālu un arī ražot viņi taisās ekskluzīvus sporta kātus sākumā tā, ka visi tie kāti ir ražoti Ķīnā, tieši tāpat kā 95% visu pārējo visu firmu kātu, par AQUA firmu neko nedzird, viņi ir un ir, ja tev vajag tādu īsu un jaudīgu kātu, paņemot rokās viss apmierina, tad ņem un nedomā, neviens speciāli sliktus kātus neražo !

Atbildēts: 30.jūlijs 2020, 09:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janko100

Sveiki! Vai ir vispār iespējams dabūt D.A.M feeder 3.90 150gr trešo posmu, kur spraužās spicīte. Metienā salūza, tik nesaprotu kā

Atbild Normunds Grabovskis

ar šo jautājumu jāgriežas pie firmas ĒSMA, viņi ir\bija D.A.M izplatītāji, ir iespēja ņemt kātu līdzi un braukt uz Skandu ielu 7, uz Salmo servisu, kur ir daudz dažādu rezerves daļu un mēģināt piemeklēt attiecīga diametra posmu, reizēm izdodas pielāgot

Atbildēts: 30.jūlijs 2020, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Sveiks,

Iesaki, kādu dīķi kur var aizbraukt ar bērniem paķert Karpas uz fīderiti. Ne pārāk tālu no Rīgas.

Atbild Normunds Grabovskis

vis tuvāk ir Upesciems, tur ir daudz dīķu, bet tur ir cope klasiskā, ar gaidīšanu, reizēm arī nesagaidīšanu :), biki tālāk ir Vangažu Juris, tur arī ir karpiņas, tad Ķegumā Valdemāra dīķi, esot arī Salaspilī kaut kādi dīķi, bet tā, lai būtu 100% rezultāts... tuvumā es nezinu, Talsu pusē ir, Rēzeknē ir, Cēsīs ir, te jāprasa forumā, es pa dīķiem pārāk daudz nebraukāju, 2-5 reizes gadā

Atbildēts: 29.jūlijs 2020, 11:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aigarino

Sveiciens Meistaram! Ja tu dotos uz pilnīgi tev nezināmu ūdenstilpi, zinātu tikai to ka tur ir labi brekši, kādas garšas un zīmolu barības ņemtu līdz un izmantotu pirmajai reizei, protams runa iet par fīderi?

Atbild Normunds Grabovskis

man viss ir vienkārši :))), ņemu Sensas vai Boland breksi + zemi vismaz 1-1, bet vis ticamāk ka 2kg zeme uz 1 kg barības, tas strādā 100% visur, bet daudz svarīgāk par barības sastāvu ir tas kur un cik tu viņu lādēsi, kā tu viņu mitrināsi, ezerā ļoti labi jāzin kur breksis dzīvo\barojas, nepareizā vietā tu viņu vari arī nedēļu gaidīt, citur jau stundas laikā viņš būs klāt...

Atbildēts: 28.jūlijs 2020, 15:25 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā marchelo55

Sveiks.Es nopirku makšķeri Salmo Elite BOLOGNESE 5m. Bet kā lietus vai kārtīga rasa nav iespējams iemest līp aukla pie kāta,tikai kārtīgi atvēzējoties varbūt vari ko ieteikt.Paldies par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

tā ir visu bolonēšu problēma, gari posmi un aukla līp pie kāta, tāpēc arī es savulaik pārgāju uz mačkātiem, tagad vietā nākuši telemači, jaunās bolo\mač makšķeres, kura šogad bija Salmo sortimentā, tavā gadījumā … pacietību un biki smagāku pludu… citu variantu nav, nu var likt slīdošos riņķus uz katra posma, bet tas ir čakars un liekas izmaksas

Atbildēts: 28.jūlijs 2020, 15:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis.a

Labdien. Es laikam ne par tēmu. Taču nesaprotu, kāpēc Copes lietu kartes atlaižu sarakstā ir veikals Barakuda? Jau ilgu laiku šo veikalu nevar atrast. Es varākārt rakstīju Copes lietas, sadaļā kļūdas, taču reultāta nav. Ja tāda veikala nav, kāpēc reklamēt to kartes atlaižu sarakstā?

Atbild Normunds Grabovskis

Tiešām ne pa tēmu :), bet cik es zinu, tad veikals Barakuda ir Liepājā un tas ir diezgan aktīvs veikals

Atbildēts: 28.jūlijs 2020, 10:20 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā bonifacius

labvakar es gri iegadaties sev jaunu fideri skatijos uz Fīdermakšķere Feeder Concept PILOT 100 vins ari der zvejot straume ? kadu tu varetu ieteikt tu man fideri ?

Atbild Normunds Grabovskis

Pilots ir ļoti ok fīderis, līdzīgā cenā ir arī Elite, biki dārgāki un jaudīgāki ir Distance es neko neiesaku, jo nezinu ne tavus copes paradumus\pieredzi ne vēlmes cik gribi\vari iztērēt, pietam no jautājuma saprotu, ka tu gribi gan stāvošam gan tekošam ūdenim fīderi ?

Atbildēts: 27.jūlijs 2020, 11:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager