Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā A656

Sveiks Normund!

Kāda ir vislabāka ēsma uz breksi un ālantu vai arī tas ir kā kuru reizi?

Ālantu ķert Gaujā ar pludiņu vai fīderi?

Laikam būs jaizmanto djuzas, jo man 40gramu barotava kurai svars ir uz vienu pusi vērpjās un iemetiens nav precīzs, vai dzjuzas šadam gadījumam man derētu labāk?

Man distancei ir imperium spole ar divām kasetēm uz vienās kā teici uzliku 0.27 bet uz otras labāk likt 0.30?

Cik daudz barībai ir jāliek klāt ēsma ko liek uz āķa?

Vai tagad uz breksi zemi iesaki likt, un cik?

Paldies iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

1. breksim - slieka, baltie, motilis, ālantam - balto pušķis, kukurūza, dažādas mīklas, maizes garoza, dažādi kukaiņi-spāre, sienāzis 2. gan gan, bet ālantu populācija Gaujā ir diezgan panīkusi, ir atsevišķas vietas, kur viņu ir biki vairāk kā citur, bet kopumā Gaujā viņu nav tik daudz, lai mērķtiecīgi sēdētu tikai uz ālantiem, ja vien tu nedzīvo pie upes un vari atļauties veltīt tikai viņiem kādu zināmu copes reižu skaitu 3.tieši tā arī ir, djuza un lode tieši ir izgatavotas tādēļ, lai lidojumā nevērptu fīdera montāžu, tās lido taisni, tikai lādējot barotavā barību arī jāatcerās, ka barotava lidos taisni, ja barotava nebūs aplipusi ar barību no ārpuses 4. muļķības, vai nu netin neko vai tin pīto, 0,14-0,15mm fīderim pietiek 5. sākumā, pirmajā pusstundā, nemaz, ja nezini ir tur smalkās zivis vai nav, ja zini, ka tur ir tikai lielās, tad biki biki var sākt likt jau no sākuma, bet tiešām maz, 3-5 pinki barotavā jau ir vairāk kā pietiekoši 6. 1\1 zemi var un vajag likt vienmēr, vasarā tas nav obligāts pasākums, bet sliktāk zeme nekad nepadarīs procesu :), bet kā ūdens sāks dzist tā zeme barībā būs bezmaz vai obligāta, ja gribēsi labu un patxstāvīgu copi visas dienas garumā

Atbildēts: 27.jūlijs 2021, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā oolegs22

Labdien. Varat lūdzu palīdzēt. gribu nopirkt spiningu, esmu iesācējs šajā lietā. iegāju saitā salmo.lv tur ir izvēle starp Salmo Elite JIG N' TWITCH 18 un (kurš ir uz akcijas Spinings) Team Salmo BALLIST. Varat ieteikt kuru man labāk nēmt, paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

viennozīmīgi Team Salmo sērijas kātus, tie visos rādītājos ir augstākas kvalitātes par Eliti, BET... ja tu esi pavisam iesācējs ,tad tu noteikti aizķērušos mānekli raustīsi ar kātu :))), arī zivi mēģināsi ar kātu iecelt laivā vai krastā un te izturīgāks būs Elite, jo kātos ir tā, ka jo dārgāks, vieglāks, skanīgāks kāts jo tas tas ir trauslāks pret visādām blakus lietām, sitieniem, zivs celšanu u.t.t.

Atbildēts: 27.jūlijs 2021, 09:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cento

Sveiks! Copēju Daugavā, bija liela straume, 140 gr barotavu nesa projām. Smagākas nebija. Arī testa dēļ smagāku neiemestu. Ko darīt? Jāpērk jaudīgāku līderi, vai ļaut lai nes, un copēt. Tad gan tā nav vairs fīdermakšķerēšana.... 2 prīmā brekšus gan noķēru ar visu projām nešanu...

Atbild Normunds Grabovskis

nu ja biki panes, tad nekas, bet vispār jāskatās vai nu uz jaudīgāku fīderi vai biki citu vietu, kur var noturēt 140 gramu barotavu, 140 grami jau ir daudz, tur vēl vajag paskatīties uz visu tavu makšķeres komplektu kopā, auklas resnums pie tādas straumes ļoti daudz ko spēlē, jo... straume neripina barotavu, bet gan velk auklu, kura tad arī stiepj barotavu, ļoti iespējams, ka tev vajag pamainīt barotavas formu, pie tādas straumes ļoti laba tēma ir barotavas ar metāla ūsām priekšā, ūsas ieduras gruntī un tur barotavu uz vietas. tieši tāpat jāskatās uz barības lipīgumu un mitrināšanas pakāpi, uz grunts galdu bez zemes un\vai smalkajiem akmenīšiem uzklāt būs grūti, tāpēc barībai jābūt smagai, mitrai un lipīgai, lai tā skalotos lēnām un birtu tīri uz grunts, nevis mākonī aizietu pa straumei vienu vārdu sakot kā jau bieži dzīvē :))) ja gribās pa smuko, tad ir vesels pasākumu kopums jāveic, lai viss notiktu smuki :))))

Atbildēts: 26.jūlijs 2021, 09:40 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā gints082

Sveiks, man ir feeder distance 100 4,20. Saprotu, ka mazo zivju copi uz viņa ir grūtāk redzēt, bet vai varētu būt, ka šis kāts apgrūtina arī grunts lasīšanu ar marķiersvinu? Nevaru izteikti saprast grunti, varbūt ir kāds video no tavas puses, kurā šo feeder makšķerēšanas daļu apskaidro?

Atbild Normunds Grabovskis

ar pīto auklu un 60-80 gramu svinu arī ar 100to Distanci var ļoti labi lasīt grunti, un arī sīko zivju copes redz labi, ja ieliek mīkstāko spici, jautājums ko tu gribi uz grunts salasīt, teiksim es pats daudz nevalkāju svinu pa grunti, man galvenais saprast cieta vai mīksta grunts, ir tur zāla vai nē, nu un atrast kantis\dziļuma izmaiņas, kuras gan vairāk meklēju skaitot svina grimšanas ilgumu. internetā, tiesa krievu valodā, ir daudz video par šo tēmu, es pats tam pieeju ļoti vienkārši, ikdienas copē vietas meklēju vairāk ar Deeper, 2-3 metieni un tev viss skaidrs, kas notiek priekšā, tad ar svinu\barotavu tikai pieregulē attālumu, katrā gadījumā ar 100to Distanci var lasīt grunti, ja ir atbilstoša svara svins

Atbildēts: 26.jūlijs 2021, 09:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Edgars82

Sveiks!tā kā nesmu lietprātējs fīder copē vēršos pie jums.

Dēlam ir parādijusies liela intrese par fīderi.

Jautājums! Ar kādu katu sākt?garums,tests

Copes vieta mīļā daugava

ar cieņu Edgars

Atbild Normunds Grabovskis

Es domāju, ka jūsu gadījumā Salmo Sniper 90 fīderītis varētu būt optimālais variants, ja copes vietas ir Rīga vai HESi, ja Daugava ap Jēkabpili un uz augšu, tad gan vajag jaudīgāku kātu, kāta garums ... ja tā pa ļoti nopietno un ar tālajiem metieniem, virs 60 m, tad prasās pēc 3,9m vai pat garāka, bet sākumam un procesa izprašanai uzreiz iet dārgākos kātos nevajag, Sniper gadījumā kāts piedos daudzas iesācēja kļūdas, tai pat laikā tas nav bomis un copēt var ļoti labi

Atbildēts: 26.jūlijs 2021, 09:23 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Sveiks, plānoju iegādāties bez riņķu makšķeri. Vai bezriņķu makšķeri var uzreiz servisā pielikt to karabīnīti galā? (Cik ilgi tas varētu prasīt:))

Vai ja pērk bezriņķu makšķeri un feeder spoli kopā, aukla nāks par brīvu?

Paldies, jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

1. pērkot makšķeri Skandu ielā , (laikā no 9 līdz 17, kamēr meistars ir uz vietas), var uzlīmēt kātam konektoru, prasa tas minūtes 5 (līmei jānožūst), maksā tas 3 eiro 2. ja pirksi vienā reizē makšķeri un spoli, tad aukla tev būs dāvanā, tas nekas, ka makšķere bezriņķu :)

Atbildēts: 26.jūlijs 2021, 09:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā A656

Sveiks Normund!

Nopirku Distance 100 un imperium 5000 viss ir labi.

Uztinu Distance 0.27.

Kādu sistemu iesaki fīderim un kādu pats izmanto?

Barotavas tu man ieteici 50 70 80 100 tas man skaidrs.

Ja ir vajadzības šim kātam var pielikt pludiņu? pludiņcope man ļoti patīk.

Paldies iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

100tajai Distancei gan vairāk prasījās 6000.spole, bet gan jau būs ok arī ar 5000. sistēma klasiskā slīdošā, uz mono auklas tur vispār viss vienkārši sienās, uzver karabīni, kur kārsi barotavu, 1 stoparīti un uztaisa 10-15 cm garu bizi\pīni no auklas, viss, pārsiet montāžu aizņem mazāk kā minūti, ar 0,27mm auklu nepārsienot var nocopēt visu dienu bez problēmām, bet ja tomēr daudz akmeņu\gliemežu, tad var uzmest aci ik pa brīdim, lai neaizlido barotava, bet ir ļoti ok 100niecei Distancei likt pludu.... var, bet tas kāts kopumā ir diezgan pabomīgs priekš pluda, tas tomēr ir jau smagais fīderis, bet ... ja ļoti gribas, tad protams, ka var :)))

Atbildēts: 20.jūlijs 2021, 08:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucio208

Sveiks, Normunds. Kādas ir tavas domas par Salmo Diamond Feeder 5 spolēm, zilajām? Man no spoles vajag tālu 80-90 gr svina iemetienu,uzreiz teikšu, nebūs fideris, mono aukla 0.3-0.35.nedaudz mulsina tā seklā kasete, it ka labi, bet vai nemetīs cilpas, ja līdz malai uztīt. Vai vari ko citu ieteikt līdzīgā cenu kategorijā. Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

spoles labas, pa to cenu es teiktu ideālas, tikko skatījos uz 6000.izmēru, tur kasetes ietilpība 100m,40mm aukla, fīderī tinu 0,27mm auklu, tur salien visi 150 m, tātad 0,3 arī salīdīs, 0,35mm nu metriem 120 vajadzētu uzlīst. cilpošanās atkarīga no auklas cietības un uztinējrullīša darbības, ja aukla vidēji mīksta un ar uztinējrullīti viss kārtībā, tad jābūt visam ok, es lietoju ļoti cietu auklu, melno FC Distance , man dikli ptīk, bet jāpasē lai nelec nost, jaunā Camo aukla ir mīksltāka un tā skruļlojas mazāk, bet man ir aizdomas, ka tā ir biki resnāka kā rakstīts, bet visādi citādi ļoti stabila aukla

Atbildēts: 20.jūlijs 2021, 08:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazaiszz

Labvakar!

Salmo Sniper FEEDER 090 3.60 + Spole Salmo Diamond FEEDER 5 vai Spole Salmo Elite SPIN 7

Vai šādi komplekti ir ok svētdienas makšķerniekam? Un galvenais jautājums, kādu maksimālo distanci es varu iegūt ar to kātu? (pāris vietās vajag vismaz 80)

Atbild Normunds Grabovskis

tos 80 m tu mērīji vai tas ir uz aci :)))), vai veči teica :))), šis nav tas kāts ar kuru varēsi, sevišķi, ja neesi trenējis tālos metienus, daudz maz precīzi trāpīt un vispār aizmest, kātiņi labi, bet tomēr distancēm līdz metriem 60-70, tālās distances var mest, bet jāpiešajujas un labākie metieni būs ar 70-80 gramu lodi vai djuzu. kātiņam liec Diamons Feeder 5 6000.izmēru, ja runa par tāliem metieniem un breksi, tad liec pīto 0,13-0,14mm, lai var strādāt bez šoklīdera un būs ok

Atbildēts: 20.jūlijs 2021, 08:39 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā cento

Sveicināts! Pirms dienām četrām biju Daugavpils pusē, un biju copēt Daugavā, Daugavas lokos... 3 vakarus sīkumi vien , vienu vakaru divi brekši, skaistākais 2,4 kg... Fīderis, N-G barība, viss kā nākās....

Atbild Normunds Grabovskis

Staigā tie brekši pa upēm, dikti staigā un nezinot vietas un brekšu migrāciju trāpīt uz copi ir grūti, vietas tur smukas un zivis ir, tikai... jāsakrīt mirklim kad tu tur esi un brekši tur ir un grib ēst :)))

Atbildēts: 20.jūlijs 2021, 08:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager