Sveicināts!
Vai varētu palūgt kādā no raidījumiem parādīt kā labāk sagatavot gumijas laivas sezonai. konkrēti interesē kā pareizi salīmēt laivai šuvi.P.S. Liels paldies par raidījumiem baigi labie.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveicināts!
Vai varētu palūgt kādā no raidījumiem parādīt kā labāk sagatavot gumijas laivas sezonai. konkrēti interesē kā pareizi salīmēt laivai šuvi.P.S. Liels paldies par raidījumiem baigi labie.
laikm jau vairāk tākā nē, jo pašam man jēgas par visu to nav nekādas, laivu materiāli ir tik dažādi un bojājumi mēdz būt vēl dažādāki, mēs tā kā vairāk par pašu copi ....:)
Kāds laiks patīk vimbām, saulains vai apmācies. Cik dziļi ūdenī viņas atrodas un vai vimbas meklē kadu bedrīti kur stāvēt uz vietas vai viņas labāk kustās un nestāv.
nu teiksim tā, ka pirmajā mirklī pēc ziemas zivīm ir pilnīgi vienalga, bet tas mirklis ir īss un daļa zivju, arī vimbas, pamazām pāriet uz agra rīta\vēla vakara barošanās ciklu, sevišķi seklās vietās, kur parasti ir daudz makšķernieku, jo ūdens paliek skaidrāks, jo vimba uzmanīgāka
tad, kad ir gājiens, tad ir tā, ka pa dienu vimbas iet pa straumi uz augšu, ik pa laikam kaut kur piestājot kaut ko uzēst, bet naktīs tās savācās kādās mierīg''akās vietās atpūsties, laikā, kad vimabs ir atnākušas līdz savām nārsta vietām, tās atkarībā no apetītes un laika apstākļiem uzturās nārsta vietu tuvumā, tātad seklās krācēs, mierīgumos pie krācēm, akmeņiem u.t.t., populārāka'jās vimbu vietās dziļums ir labi ja metrs, retāk kāds pusotrs metrs
Patiesībā jau zivju ir krietni vairāk kā spējam iedomāties, tikai maz mēs zinam par viņu uzvedību, vimba vispār ir ļoti interesanta zivs, it kā daļa migrē, daļa paliek upē visu gadu, sezonas laikā viņa nomaina ēdienkarti vairākas reizes u.t.t., tikai nav jau nevienam ne laika, ne iespēju tā kārtīgi viņas papētīt, tam var veltīt pusi dzīves vis maz :):)
Labdien man ir jautājums kad makškere ezera kādu ēsmu labāk likt baltos tarpiņus vai motilus? Vai kau ko citu?
zemāk jau atbildēju
Sveiks, Meistar!
Jautājums par barībām:
1) Kāda atšķirība starp Salmo Breksi un Salmo Lielo breksi?
2) Ar ko atšķiras barība, kas paredzēta tieši fīderim? Tā ir lipīgāka/specifiskas garšas klāt?
Paldies par atbildi un veiksmi copē!
katra barība ir ar kaut ko atšķirīga, tieši tāpat Salmo Breksis ir viena barība, Salmo Lielais breksis ir cita, ar citām niansēm, tas tiēši tāpat kā veikalā ir vienas maiznīcas dažādas maizes, gluži vienādas taču tās nav, katrai ir kāda garšas īpašība, kuras nav citās
fīdera barīb''a ir nedaudz vairāk saistvielu, nu un protams atkal kādas citas garšas, es vienmēr iesaku miksēt barības, ja zivīm nepatiks 10 sastāvdaļas, tad 11.un 12. tām noteikti patiks :), katrā barībā ir ne mazāk par 30 sastāvdaļām, aptuveni 20-25 ir vienādas, bet pārējās atšķirīgas, kā kurai barībai
Sveicināts Meistar!
Griezīšos pie Tevis ar 3 lietām – pateicību, jautājumu un uzmundrinājumu :)
1) Sākumā dribēju pateikt lielum lielo paldies par NG Match. 2 nedēļas atpakaļ sanāca iemēģināt. Tev bija taisība, kātiņš tiešām ļoti iepatikās. Lai gan esmu arī kaislīgs fīderists, tomēr upē copēr ar pludiņu un garo match kātu tas ir kaifs :). Pirkums, ko nenožēloju nevienā mirklī!
2) Tagad jautājums. Nesen forumā tika uzdots viens interesants jautājums un atbilde bija vēl interesantāka – par copi Ventā, kur ir bedre 4m un blakus seklāka vieta 1,5m... Kā varēja noprast pēc Tavas atbildes, tad šobrīd brekšus labāk mēģināt ķert seklākās vietās, nevis bedrēs? Vēl man gribējās pajautāt, kādas ir tās situācijas, kad pluds viennozīmīgi ir labāka izvēle par fīderi brekšojot (tas arī no Tavas atbildes)? Man bija izveidojusies pārliecība, ka galvenais breksim ir stāvoša ēsma, vai tas tiek panāks ar fīderi un barotavas svaru vai ar pludu (pieturot pludu vienā vietā) – it kā jau vienalga... Galvenais, lai breksim nav jāsrien pakaļ ēsmai... Varbūt kaut ko neesmu sapratis Tavā atbildē? Jebkurā gadījumā ļoti gribētos dzirdēt izvērstāku atbildi.
3) Nesen izlasīju vienu no Taviem pēdējiem rakstiem fishing.lv blogā – to par „ pusmūža krīzi” un pārmaiņām. Piefiksēju momentu, kad saki, ka 40 gados nekas īti nav izdarīts... Tad lūk, šeit nu gribētu nepiekrist un domāju, ka zem maniem vārdiem varētu parakstīties daudzi jo daudzi copmaņi. Pirmām kārtām ir izveidots kolosāks raidījumus, ko katru trešdienu gaida n-tie tūkstoši copmaņu. Daudziem, tai skaitā arī man, esi kluvis par neklātienes skolotāju, kam var vienmēr uzdot arī kādu jautājumu. Daudziem ar savu piemēru esi iemācījis kā ar cieņu izturēties pret dabu – neņemt zemmēra zivis, ievērot noteikumus, nemēslot dabā, atstāt copes vietu tīrāku, nekā tā ir bijusi. Daudz ko no tā var vispārināt arī uz citām dzīves jomām. Visus protams nekad nepārmācīsi, bet domāju, ka daudziem jauniem copmaņiem domāšana būs iegrozīta pareizā sliedē... Liels PALDIES par to, un tā tik turpināt!!!
P.S. Bet, ja tomēr depresīvo noskaņojumu pieveikt neizdodas un izdomā laist prom, tad sākumā lūdzu nopublicē savas copes vietas :) . Šo pēdējo teikumu neņem nopietni... :)
1. :):):) es tā kaifoju jau gadus 12-13, tik man ir garais mačkāts, šos arī sev 2 paņēmu, šis ir pat biki cietāks, visi, kas'tika pie šī kāta ir ļoooti apmierināti :)
2. tu jautājumam esi piegājis stipri vienkāršoti, tā nav, breksis negrib skriet pakaļ ēsmai , tas tiesa, bet panākt pretī, nepārpūloties to noķert un līdzīgi izrādīties viņam patīk gan, tas viens, otrs ir tas, ka breksis un arī visas citas zivis labāk reaģē uz tikko iemestu, tātad grumstošu vai vertikāli pārvietojošos kumosu, jo tā pārvietojas barība, ko metam ūdenī, ja vēl sākumā brekšuks no plunkšķiem baidās, tad drīzumā viņš saprot, ka pēc plunkšķa parādās daudz ēdamā un sāk reaģēt uz jebkuru kritienu un tagad paskaitam cik iemetienu izdara pludiņnieks un cik fīderists, 1:0 . Tas ko mēs redzam stāvot krastā ir viens, bet kā tās straumes barību izskalo un kur nostājas breksis jau ir cits, ar pludu tu nopludini tieši pa to līniju, kur skalojās barība, fīdera barotava, lai cik precīzi tu strādātu, velk zivi pie sevis, nevis paiet pretī zivij 2:0 pludiņa labā, tādā ļoti kaprīzā copē vēl pluss ir arī salīdzinoši smalkāka montāža , kas reizēm arī dod ļoti labus rezultātus. Katrā gadījumā es vienmēr, kur normāli var pastrādāt ar pludu, labāk izvēlos pludu, nekā fīderi, jo uzskatu tomēr pludu par rezultatīvāku līdzīgos apstākļos, BET to ideālo pluda apstākļu nemaz tik daudz nav, reti vari noturēt ēsmu tur, kur gribi, esi atkarīgs no vēja stipruma un virziena, ierobežots pastrādāšanas dziļums, zināmā mērā arī attālums, tad fīderītis var izpausties visā savā krāšņumā
3. Paldies, nekur jau es dir...ā nelikšos no jums, es te pārāk dziļi esmu iestrēdzis :):):)
Sveiks Normund šeit izmisis makšķernieks no bauskas kas ir ar tiem rūpnieciskajiem tīkliem lielupē it kā esot žogs pāri lielupei un notiek valsts līmenī rūpnieciskā vimbu zveja esot jānoķer ap divsimt tonnām vimbu lai itkā eiropas naudas atmaksātu visa bauska šokā vai variet kautkā ietekmēt šo vājprāta procesu bet galvenais ka cilvēki ir sapirkuši licenzes un nekā sūdzesimies tiesā ja nekas netikts darīts
piedod, bet jūs esat pilnīgi IDIOTI, ja spējat ticēt kaut kam līdzīgam :):):)
ieskaties kalandārā, ;sodien ir tikai 16. aprīlis, tu daudz gadus vari nosaukt, kad uz šo datumu, pie tik auksta laika būtu bijuši super lomi ???????
pamēri ūdens temperatūru, upē, vimbu vietās tas bija aukstāks nekā vietās kur zivis ziemo un barojās, daudz labas copes reizes vari atcerēties, kad naktī ir mīnusi un dienā labi ja pāris grādi plusā ???
viss ir ļoti loģiski un Bauska noteikti nav vienīgā vieta Latvijā, kur no copes viedokļa ir slikts pats sākums, bet...... kuros datumos mēs pagājušajā gadā sākām copēt atklātos ūdeņos?????????
Labdien man jautājums kādu ēsmu likt ezera? Baltos tārpiņus vai motiļus ?
ēsmu izvēlās pēc vēlamajām zivju sugām nevis ūdenstilpnes, tas ir viens, otrs ir tas, ka jo vairāk tev ir līdzi dažādu ēsmu, jo lielākas izredzes, ka kaut ko noķersi, jo mājās sēžot ir grūti saprast, kas tajā dienā zivīm ir padomā, protams, ir tādas puslīdz universālas ēsmas, arī tevis minētās, es teiktu, ka līdzi jābūt abiem, tad jau zivis pateiks ko viņas grib vairāk, zivis nav nemaz tik stulbas, kā daudzi copmaņi domā, sevišķi jau lielās zivis...
Sveiks Normumd, interesē šogad salmo veikalos būs jaunais 2012.g. kostīms norfin rapid?
piektdien jau tika izvadāti pa veikaliem, domāju, ka šodien jau visur būs izlikti
Sveiks Normund !
Varbūt tāds dīvains jautājums,bet tomēr.Tīmeklī meklēju,kā audzēt parastās sliekas,bet met tikai ārā kalifornijas sliekas,tas man neder.Lieta tāda,ka īrijā,vismaz manā galā ir baigi švaki ar tām,un visu laiku pirkt arī negribas.Neesmu kapeikpisējs,bet kāpēc jāsvaidās ar naudu tur,kur var ietaupīt.
Kalifornijas sliekas jātur noteiktā tempretūrā,jo,kā rakstīts +4grādos un zemāk viņām ir kirdik.
Kur var dabūt,kādu pamācību,kā viņas audzēt.
apmēram ir skaidrība,neesmu galīgs auns,bet gribas skaidrību.
Paldies.
par slieku audzēšanu informācija sir daudz, bet kultivētas tiek 3-5 slieku sugas, patiesībā tas ko tur raksta par to temperatūru ne sevišķi atbilst, man paziņam sliekas visus pārtikas atkritumus mājās apēd, tāda sajūta, ka māju arī drīz nograuzīs, tev te Latvijā jānopērk viena kaste ar sākuma porciju un tad jau viss pamazām aizies, varu pat iedot kontaktus , cilvēks vairs nezin kur sliekas likt, grib tikt vaļā pa normālu cenu, es pie viņa kilogramos sev copei pērku, kad nav motiļa
komposta kaudzē vēl neviena slieka nav nomirusi :):):), ja kas, ir daudz tādu sezonas audzētāju, ziemā, uja vajag, ienes biki pagrabā vai ieliek ķādud audzumu ledusskapī, bet vasarā sliekas pa kaudzi dod vaļā kā trakas, visa mauriņa zāle, pārtika u.t.t. viņām ļoti garšo
Cav, Cav!!!
Gribeju pajautat, kadu pludiņu tu man ieteiktu lietot daugava. Sodien biju uzmest aci ka tur ir parsvara tadi videji viļņi un ik pa laikam uzpuš kads vejiņš. Man ir viens 9gr, 6gr un viens 3gr vai kads no vinjiem man deretu, jo lidz maija beigam kad iesils labak gais un udens kļus siltaks negribu dižu neko tadu pirkt ja nu vienigi svinus, auklas, iebarotajus utt. Labi bet tas ta. Ceru ka tu man ieteiksi pareizako PLUDIŅU.
Liels paldies Normund!!!!!!!!!
es gan nekādu sakarību laika iesilšanai ar pirkšanu neredzu, pludiņš arī āfrikā ir pludiņš, bet... darīšana tava :):):)
neredzot vietu, straumi u.t.t. nevar pateikt kādu vajag pludu, tas būtu tas pats kā pateikt cik lielu dziļumu cm jāliek :), sāc ar 6 gr pludu, būs pa mazu, uzliksi 9gr, cik tur tās bēdas :):), 3 gr derās pavisam mazai straumei vai seklām vietām, Daugavā tādu nezinu