Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā antonsb

sveiks Normund!palasiju tavejo atbildi pa auklam un radas paris jautajumu lai varetu parliecinaties ka preizi daru!tatad cik biezi jamaina aukla uz mackata?vai ar pagajusagada auklu var copet pie nosacijuma ka paris metrus nogriezu uzseju mezglu un nevar parraut!parasti es ta auklas parbaudu uzsienu sausu mezglu ar rokam meginu parraut un ja neplist mezgla vieta tad ir izsturiga aukla!vai tas ir pareizi?

un vkadas ir tavejas domas pa amerikanu auklam piemeram Berclay firmu ziema nopirku 0.12mm bet izskatija ka 0.10 tas ta varetu but?ziema si aukla sevi loti labi noprezenteja pat 750gramigus rudulus vareja izvilkt!!!

aaa un jusu vieta uz tiem kropligajiem jautajumiem neatbildetu tie kropli kas uzdod kretiniskus jautajumus tik piesarno so labo saitu!

jau ieprieks paldies pa jusu atbildi!!

Atbild Normunds Grabovskis

pirmkārt ir jāskatās uz auklas krāsu, ja tā ir spīdīga, tad viss ir ok, bet ja aukla ir kļuvusi bāla, tad tā jau ir veca, raustīšana + - der daudz maz resnām auklām, nu 0.18-0.20mm un resnākām, tievākas nekqad raustīt nevajag, pastaipīt, pārbaudot elastību jā, bet raustīt :) noteikti nē, krāsa un elastība ir pirmie kvalitātes rādītāji, var copēt arī ar iepriekšējās sezonas auklām, ja tās nav zaudējušas savu kvalitāti, tikai jāatcerās, ka jo tievāka aukla, jo ātrāk tā zaudē savu kvalitāti, pietam daži ūdeņi saēd auklu duadz ātrāk kā citi, piemēram Gauja ir vis smil]šainākā upe, jau pēc mēneša intensīvas copes Gaujā aukla sāk zaudēt savu spožumu, jo ūdenī ir daudz smalko smilšu, tas pats ir jūras copē, tāpēc vienas receptes nav

amerikāņu auklas var pielīdzināt Eiropas auklām, vienkārši amerikāņi māk labāk strādāt ar reklāmu :):):), tici man, neviens ražotājs netin uz spolītes tievāku auklu, kā ir norādīts uz iepakojuma, otrādāk gan dara, ka raksta tievāku, bet tin resnāku, un veči slavē kā traki :):):), tavā gadījumā, iespējams, ka beidzot esi nopircis daudz maz precīzi norādītu auklu :):):), šādas auklas patiesai izturībai jābūt ap0.8-1.1kg, parasti raksta ap 1.2-1.4kg :):):), bet tas ir ļoti normāli, izvilkt var arī 5 kg zivi

Atbildēts: 30.marts 2012, 12:04 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā kutsis

Sveiki! Ir doma iemēģināt staigājošo gruntenīti Daugavā. Tas ir labs veids kā noteikt ko labu brekšuki dara un kur tusējās? Ēsmās var likt to pašu ko fīderim?

Atbild Normunds Grabovskis

soļojošā gruntenīte ir interesants copes veids, bet.... diez vai Daugavā uz brekšukiem, vēl uz asariem jā, bet deļ tiem dziļumiem un plašumiem brekšuks Daugavā, arī Lielupes lejtecē ir pavisam cits brekšuks, pavisam cita uzvedība, pat uz barošanu nākās reizēm gaidīt stundām līdz viņš pienāk, Gaujā, Ventā un citās mazākās upēs tā parasti nav, ja viņi ir, tad viņus var arī atvērt uz copi, tāpēc es tomēr vairāk ieteiktu fīderi nekā parastu soļojošo gruntenīti, jo ar soļojošo grunteni tu vari paņemt aktīvo zivi, piemēram vimbu

Atbildēts: 30.marts 2012, 11:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā karpa1234

Sveiki es grib'etu uzinat uz ko labak kert karpas dikos? paldies jau ieprieks

Atbild Normunds Grabovskis

ja ņemam tādu vidējo rādītāju, tad tā ir konservētā kukurūza, mušu kāpuri, makaroni ar dažādiem aromātiem ir pats pamatu pamats, tālāk jau nāk citas ēsmas, dāžādas mīklas, tārpi u.t.t

Atbildēts: 30.marts 2012, 11:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā girtskresla

Aizmirsu vel pajautāt, - ir doma piektdien un svētdien pacopēt ar fīderi. Ar ko iebarot (kādu barību likt barotava) un ko uz āķa likt?

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) parasti gan tā nesaka :), parasti saka braukšu brekšos, braukšu raudās u.t.t., tavā gadījumā jāizvēlas vidējas aromatizācijas barības bez noteiktas zivju sugas, universālā, ezers, upe un līdzīgas, atkarībā no vietas, kur copēsi

Pavasaris ēsmu ziņā ne ar ko neatškirās no citiem gadalaikiem, fīderim atkarībā no zivju sugas baltie, motilis, slieka, grūba ir pamat ēsmas, vietumis makaroni, kukurūza, zirņi u.t.t. :), bat ar gaļu pat reiz būs stabilāki rezultāti

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā girtskresla

Sveiks ! Kad tad īsti var sākt spiningot?? No 1.maija? vai ari tagad jau var bet nedrīkst paturēt līdakas?? Daži jau salikuši video kur spiningo tagad.

Atbild Normunds Grabovskis

spiningot var visu laiku, līdakas var sākt ņemt no 1. maija, tagad var spiningot asarus, foreles, zandartus un visus citus zvērus, kam nav liegums

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Bandito

Sveiki!

Šodien biju Salbo Juglas centrā, vēlējos iepirkt kādu waggler pludu un match spoli mačmakšķerei. Pludu nebija, bet bija spoles. Visas pakustināju un traki spolīte ļurinājās. Arī pārdevēji nelāgi iztecās. vai tas ir normāli,ka spolīte traki ļurinās, ietinot?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

par kuru spoles modeli iet runa, normālai spolei nakam nav jāļurinās, vagleri ir ceļā, bet.... Juglā to būs salīdzinoši maz, pārdošanas dati rāda, ka Juglā vaglerus nepērk, pa kādam tur turēsim (esmu par visiem 100% pārliecināts, ka vagleri tur ir arī tagad, jautājums kādi grami un vai tie ir izlikti) , dotajā brīdī vagleri daudz maz sortimentā ir Daugavgrīvas un Deglava ielas veikalā

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:51 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Spoks

Sveiks, meistar. Nu man ir kārtējais varbūt stulbais, varbūt ne tik stulbais jautājums. :D

Iesaki kādas firmas makšķerauklas ir labākas. Ir kautkāda spilgti zaļa, firmu aizmirsu, veikalā visu laiku saka, ka esot baigi labā mīksta utt... bet man viņa liekas kā drāts :D

Atbild Normunds Grabovskis

tāda izteikta pasaules līdera auklās nav , ir vispārēji atzīts, ka Japānā ražotās auklas ir nedaudz kvalitatīvākas par Eiropā ražotajām, nemaz nerunājot par Ķīnā ražotajām, lai gan visi prognozē, ka vēl 2-3-4 gadi un Ķīnā ražotās auklas var panākt labākos paraugus , jo turienes ražotāji progresē ļoti strauji.

Vispirms skaties kam tev aukla ir vajadzīga, ja tev ir tikai viena makšķere un esi gatavs ieguldīties, tad meklē kāda Japāņu ražotāja auklu, kas paredzēta tieši tavam copes veidam, jo ir auklas ar palielinātu nodiluma izturību (spolei, biežiem iemetieniem), ir auklas ar palielinātu tiešo izturību(bezriņķu makšķeres, štekeri, ziema, pavadiņu aukla), kā likums šādas japāņu aukla sir dārgas, reizes 3-5 -7 dārgākas par citām auklām, vai tik pat reizes arī labākas.... protams, nē, bet nedaudz kvalitatīvākas ir, nenoliedzami

es sev šādas auklas nepērku, jo man ir daudz kātu gan sportā gan ikdienā un tiem visiem vajag auklas, es lietoju Eiropā ražotas auklas, mainu tās reizi sezonā un bēdu nezinu, ja pavisam precīzi, tad man patīk, uzsveru, man patīk Specialist Feeder aukla, cena\kvalitāte ļoti atbilstoša un neredzu nevienu iemeslu, lai no tās atteiktos.

tā, ka skaties pats, gribi copēt ar apziņu, ka veikalā teica ....., pērc, gribi copēt ar vārdu.... pērc vārdu, vajag copei normālu auklu ...pērc normālu auklu :):):), jebkuras kaprīzes pa tavu naudu :)

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Davis7199

Svieki,tatad es esmu sacis tagad nodarboties ar spiningosanu un esmu iesacejs gribu nokert lasi vai taiminu salaca jautajums ir tads ar kadiem vizuliem labak kert un ka to pareizi darit?

Atbild Normunds Grabovskis

vizuļi šauri, gareni, pamatā sudraboti, zeltīti, svarā no 25-35 gramiem, 'jārēķinās, ka Salacā nākās noraut ļoti daudz vizuļus, tāpēc jāizmanto pītā aukla ne tievāka par 0.20mm, nopērc licenzi un piebrauc pie upes, ej gar krastu un vēro kā spiningo citi, lašu spiningošana krietni atšķiŗās no citas spiningošanas, jāmet ieslīpi pret straumi, ar kātu vadot jāļauj vizulim piesisties pie grunts, to ir grūti izstāstīt rakstot, vieglāk būs, ja pavērosi kā to veči dara dabā

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:23 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā liidaceens

eu tu resnaa cuuka es sodien dirsaa iekeeru aki

ko man dariit?

Atbild Normunds Grabovskis

.......:):):) un tā katrā copes reizē sliekas un baltie uzdod šādus jautājumus ...............:):):)

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:18 | 7 komentāri | Adrese atbildei
Jautā FishST0un

Sveiks,es vēlējos uzzināt šādu lietu....man kāts ir ar stingru spici...lietoju gruntenei 20 -40 gr...vai es varu mēģināt testēt barotavu ap 60 gr....vai kāda cita ,ir ieteicamāka?

Kādu man gruntenes metogi labāk piemērot ejot uz HES ,jo tur ir liela straume...?

Atbild Normunds Grabovskis

brrrrrrrrrrrr kaut kā ne sevišķi sakarīgi tev sanāca uzrakstīt, tātad, tev ir kāts, kas tas ir pa kātu, kāds tests uz tā ir rakstīts, 20-40 grami vēl nav nekāds svars, tas varētu būt normāla spininga tests, bet 60 gr jau varētu sanākt pārslodze, tāpēc lai saprastu kas ir aks ir jālasa informācija uz kāta

tu ej virs vai zem HES a, zem ir paliela straume, bet straumē jau nav jācopē, zivis, tās, kuras ķeram ar grunteni, tomēr mīl biki mierīgāku ūdeni,

katrā gadījumā uzraksti šeit visus ciparus, kas rakstīti uz tava kāta, tad tiksim kārtībā kas ir kas :)

Atbildēts: 30.marts 2012, 10:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager