Sveicināts!Jautājums par mušiņmakšķerēšanas inventāru.Salmo vasaras katalogā ir šis tas no MM inventāra.Kad un vai vispār tas būs veikalos.Konkrēti interesē MM aukla art.VN5F un cik naudiņas tā maksās.Paldies!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveicināts!Jautājums par mušiņmakšķerēšanas inventāru.Salmo vasaras katalogā ir šis tas no MM inventāra.Kad un vai vispār tas būs veikalos.Konkrēti interesē MM aukla art.VN5F un cik naudiņas tā maksās.Paldies!
visu laiku Salmo mušiņmakšķerēšanas tēmai piegāja diezgan pavirši, jo nebija cilvēka, kurš kaut ko saprastu no šīs tēmas, bet... tagad Daugavgrīvas ielā mums strādā Viesturs Rozentāls, kuram šī tēma ir dikti tuva dvēselei, tāpēc no šī gada Daugavgrīvas ielas Salmo veikalā būs paplašināts mušiņmkašķerēšanas stends pamatā ar Vision, bet nedaudz arī ar citu firmu lietām, bet.... tas gan tuvāk aprīļa vidum :)
Sveiks. Būšu nedēļu Ungārijā, gribas arī pamakšķerēt. Vari ieteikt kur kādu info dabūt par turienes aizliegumiem martā?
nepateikšu gan, provē caur Googli, bet viņi tur tā dikti ungāriski pamatu pamatos runā :), tur tagad smuki jābūt, viss zied noteikti :):):), es tur pāris reizes tik esmu copējis, dikti labi gāja :)
:D par gumijas laivām labs joks izdevās!
Protams nebiju domājis pa 50Ls bet krietni nopietnāk!Doma ir ar laivu velcēt,spiningot nu un kādam svētdienas izbraucienam ar ģimeni.Naudas ziņā varētu būt 1000-1200Ls par laivu,dzinēju un enkuru!Nu vēl laikam atsevišķi būs jāiegādājas piekabe ar ko laivu transportēt.
piekabe jau aiziet + šai summai :), ja ņemam, ka pirksi 2,5-5zs motorīti, lai vari braukt bez tiesībām :), tad tie būs 450-750 latiem, tad tev sanāk laba piepūšamā laiva 3.6-3.9m garumā ar alumīnija grīdu, par to laivas izmēru ieteiktu domāt tad, kad esi nobriedis motorītim, jo ja mazs motorītis un liela laiva, tad vējā tāda sērfošana pa viļņiem vairāk sanāks nevis braukšana, tieši tāpēc arī neiesaku elektro motoru, ja gribi lielu laivu
katrā gadījumā šajā summā var iekļauties jau ar ļoti labu komplektu, par motorīšiem un to cenām neko diži līdzēt nevaru, bet par laivāk šo to varu piebilst :)
Sveiks.
1.Kā domā aprīļa beigās Gaujā pie Carnikavas kaut ko jau varēs dabūt uz fīderi?Domāju ka kāda vimba vai breksis jau varētu ķerties?Un ko labāk likt uz āķa?
2.Ko no gumijas laivām vari ieteikt 3-4m garumā ar cieto pamatni?Doma ir lietot elektromotoru...Un pie reizes varbūt arī kāds elektromotors būtu piemērots?
Paldies!
Ne asakas!
1. Gaujā, ja vien nav mega plūdi, vienmēr kaut ko var dabūt uz fīderi, jo zivju migrācija jau ir dikti liela pa upi, ēsmas tradicionālās, visādu veidu gaļa :)-tārpi
2. redzu, ka domas par laivu tev ir stipri vispārīgas, jo pirmkārt gumiajs laivas vairs ir tikai Krievijā ražotās, kuras noteikti neiesaku, ja vien tavs budžets nav 50ls, abet tālāk jau sākās sarežģīta izvēle, jo 3 m laiva tāda maza vannīte vien ir, bet vienam, vai diviem maziem cilvēkiem pietiek pabakstīties, 4 m laiva jau ir nopietns kuģis, kura borst strādās kā milzīga bura un tādas laivas ar elektromotoru parasti vairs nelieto, tieši tāpat ir ar materiāliem laivai un grīdai, parasti visu procesu atvieglo naudas esamība vai neesamība, ja nauda ir, tad silti iesaku ņemt nevis elektromotoru, bet gan 2,5 zs benzīnnieku , ieguvējs būsi visos virzienos, cenā gan sākumā biki vairāk samaksāsi kā par elektromotoru +aķi+lādētāju, bet toties čakara nekāda, brauc un brauc. Par laivu izstāsti aptuveno summu ko esi ieplānojis, cik bieži un kādos apstākļos esi plānojis laivu lietot, lai tad varu kaut ko ieteikt, jo izvēles iespējas nupat ir milzīgas :)
Sveiks.
Vienā no iepriekšējiem komentāriem jau aprakstīji brekšu iebarošanu. Tagad man pāris jautājumi par vietas izvēli tagad, kad drīz sāksies atkusnis.
Pirms nedēļas biju uz ezeru, kur Tu pagaiš (vai aizpagaišvasar) ķēri mazus asarēnus un beigās kūpinājāt zušus. Raudas sanāca viegli atrast, plicēnu tonnas arī, bet, kur tad īsti meklēt breksi? Uzgāju pāris interesantas vietas:
1. Dziļums visapkārt ~7m un praktiski ezera vidū ir tāds neliels (max 30x30m) sēklis, kur dziļums tikai 2-3m. Raudas uz šī sēkļa atsaucās momentā, bet lieta tāda, ka tur plēsēju arī daudz, jo praktiski visas raudas bija sakostas.
2. Bedres kants, kur dziļums aiziet no 6m uz 9m. Tur plicēni atsaucās momentā un ņēma nonstopā, kāmēr jau palika par tumšu, lai copētu :))
P.S. Iepriekšēja iebarošana īsti nesanāks, nāksies ķert to, kas pienāks konkrētajā dienā.
Paldies. :)
par brekšu vietām tajā ezerā tev vajadzētu aprunāties ar vareni runīgu meistaru, kurš tos zušus kūpināja, protams, ka viņš arī, kā jau katrs copmanis, lietas bišķi izpušķo :), tomēr to ezeru pazīst labi,
brekšiem es izvēlētos 2. vietu, ja vien tajā ezerā nav kāds mistisks līcis kā piemēram Alūksnē, kur vācās brekši un līņi no lielas ezera daļas, bet nu uzprasi meistaram, viņš jau parasti padomu neliedz
Sveiki! Kur tu pilnīgam vimbošanas iesācējam ieteiktu sākt ar gruntenēm vimbas mēģināt tvarstīt, jeb kura varētu būt vieglākā upe? Tā kā esmu no Ikšķiles, tad tuvu sanāk abas Juglas upes, bet kad skatījos raidījumu par vimbām, tad tu tās nepieminēji pie iecienītām vimbu upēm.
Juglās vimbas ir, bet salīdzinoši ar citām upēm ļoti maz, jo upes mazas, vimbai caur ezeru jāiet, garām n tiem murdiem un tīkliem jātiek, bet kāda jau tiek garām, tomēr tā mērķtiecīgi sēdēt uz vimbām Juglā diez vai ir vērts, ja nu vienīgi zināma kāda vieta, kur viņas vienmēr piestāj atpūsties
Ja esi ar transportu, tad grunteņošanas sākums būs Lielupe , teiksim ap Jelgavu, lai gan veči sēž arī Jūrmalā, tomēr tur jāzin kur konkrēti apsēsties, kur vimbu takas nāk tuvāk krastam, augstāk tomēr upe ir šaurāka un vieglāk uztrāpīt uz ejošo vai stāvošo vimbu, arī Gaujā ap Ādažiem var pasēdēt ar gruntenīti, tur vēl arī breksis un taimiņš tīri bieži var pieteikties uz grunteni
ja jāliek lielās upes pēc vimbu daudzuma, tad ir Lielupe, Venta, Gauja, Salaca ir pēdējā vietā, tur vimbu daudzums jau kādreiz bija mazāks, tad tagad ir katastrofāli mazs
sveiki..
Vai ziemas cope ari ir atkariga no veja?
Un kads vejs ir labveligs labam lomam Dienvidu, Ziemelu, Rietumu, Austrumu?
ziemas cope ir atkarīga tikai un vienīgi no paša copmaņa vēlmes copēt, ja ir gribēšana copēt, tad netraucē pilnīgi nekas, bet ja tās vēlmes nav, tad i vējš būs vainīgs, i saule i kreisās kājas mazais pirkstiņš :):):)
Sveiks! Kā skaidroji, mora ice pro aiziet vēsturē un man paliek tikai arktic vai expert. Vai Salmo veikalos uz pavasara pusi neplānojas kādas atlaides? Savādāk mūsu pusē tikai kritizētais spiralen vien nopērkams.
Salmo veikalos nekādas Mora akcijas nav paredzētas, jo nav jau tā īsti ko izpārdot :), tavā gadījumā jāskatās uz Expert Pro, tas ir Experta un Ice Pro apvienojums, pagarināma ručka un labs transporta garums
Sveiks sensej!!!! Gribēju pajautāt vai ir jēga sākt meklēt ruduļus niedrēs???? un vai der vecā labā diskobumba kombinācijā ar motili??? ( vai balto)
kādā ziņā vai ir jēga, ja no sezonas puses, tad ir pats pēdējais laiks :), diskobumba ir ok, sevišķi šī gada, tām ir lielāki un cietāki āķi, ruduļu copē ciets āķis ir svarīgs, kā ēsma baltais ar motili būs labāks kā viens vai otrs atsevišķi, 3-5 baltie +3-5 motiļi
Sveiks Normund! Pērno gadu nedaudz sanāca aplauzties ar pavasara brekšu copi, tamdēļ neliela konsultācija noderētu!
Procesam bija 2 mēģinājumi - Izvēlējāmies 2 bedres un vienu kanti(no 6- uz 8m), tātad 3 laukumi, kuri tika veidoti saurbjot trijstūra veidā 3 āliņģus vienu no otra 40-50 cm! Kā pamatbarība tika izvēlēts zivju kobikorms granulās, kuru noplaucēju un apjoms sanāca ap 3/4 no majonēzes baltā spaiņa! + 2 smaržai 2 nelielas saujas Bruda Lielais breksis! No rīta ierodoties, pirms copes procesa nolaidu ar barotavu balto rīvmaizi + baltajiem!
Pirmajā reizē starp 5dienu un 6dienu uznāca baigais spalgonis no +1 uz -10 un norakstīju necopi uz straujo laika maiņu un pāris finierīši tik izvēlās! Otrajā reizē +4 laiks stabils un vienalga necope! Breksis tajās bedrēs ir un tamdēļ radās sajūta, ka barība radījusi pretēju efektu!
1.Ko labāk ziemā izmantot brekšu piebarošanai pirms copes, ka pamata galdu un ko labāk izmantot kā gardumiņu jau copes dienā?
2. Kā barību labāk laist lejā uz grunts? Mitrā veidā Bumbiņās vai sausā veidā ar barotavu?
3. Cik daudz vienam laukumam nepieciešams barības?
Paldies, Ne brekša asakas! ;)
brrrrr kaut kā neiebraucu tajā visā ko tu tur esi darījis, pirmkārt priekškam tu urbi 3 āliņģus vienu no otra 40-50cm, parasti brekšu copei vietu gatavo tā, ka ja runa iet par lieliem brekšiem un laiks ir silts, tad uzreiz uztaisa dubulto āliņģi, āļiņģus taisa vienu no otra ne tuvāk par metriem 15-20, cenšoties aptvert dažādus dziļumus, jo brekšu ceļi ir neizdibināmi, ja zini, ka neviens tavos āļiņģos neielīdīs, tad vēlams taisīt 7-10 āļiņģus, jo nav jau jēga sēdēt pie āļiņģa, ja tur zivis nav. iepriekšējai iebarošanai ir jēga, ja vari barot dienas 3-5, ja tikai 1-2, tad vari panākt to, ka breksi, ja tas ir ezera breksis, pieēdas, tur pat kaut kur tusēs, bet nereaģēs uz tavu kumosu. Uz vienu āļiņģi vienā reizē vajadzētu nolaist vienu lielu barotavu (200-300gr) ar barību - to pašu plaucētu kombikormu, barot tikai un vienīgi ar barotavu, atnākot copēt ar mazo barotavu vajadzētu nolaist lejā biki to uz ko ķersi, nevis kaut kādu mistisku rīvmaizi, kas uztaisa baltu pleķi uz grunts :), ja tu ķer uz baltajiem, kas gan nav pārāk gudri, tad vajag nolaist uz grunts, precīzāk atvērt barotavu ka'du metru virs grunts, šķipsnu ar baltajiem, kapātām slieciņām, motilīti, pietam tārpus var nedaudz saspiest, sakapāt, lai ir vairāk aromāta un sulas, tas brekšuku sakaitinās.
Pati cope izskatās tā, ka tu pieej pie āļiņģa, nolaid ēsmu uz grunts, paklauvē nedaudz pa grunti, lēni izšūpo virs grunts , pacel ēsmu kādu metru virs grunts, izšūpo lēnām visu šo augstumu, ja copes nav, tad ir vērts pastrādāt ar ātru driblu, kas patīk finieriem līdz kilogramam, bet nav jēga sēdēt pie viena āļiņģa ilgāk par minūtēm 5-10, celies un ej pie cita āļiņģa, tādējādi pārbaudi dažādus dziļumus un kaut kad puiki sāk ēst.
Es pamatu pamatos vienmēr brekšoju ar motili, pareizi pērkot lielākā vairumā cena nav tik traka, sevišķi ja salīdzina ar vasaras iebarošanas izmaksām :), tāpēc man uz 2 dienu copi ar 0.5kg pietiek, motiļa piedeva barībai vai tīrs motilis nelielos daudzumos ļauj piespiest brekšuku ēst jau pavisam drīz pēc copes sākuma