Sveiks! Kā skaidroji, mora ice pro aiziet vēsturē un man paliek tikai arktic vai expert. Vai Salmo veikalos uz pavasara pusi neplānojas kādas atlaides? Savādāk mūsu pusē tikai kritizētais spiralen vien nopērkams.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Kā skaidroji, mora ice pro aiziet vēsturē un man paliek tikai arktic vai expert. Vai Salmo veikalos uz pavasara pusi neplānojas kādas atlaides? Savādāk mūsu pusē tikai kritizētais spiralen vien nopērkams.
Salmo veikalos nekādas Mora akcijas nav paredzētas, jo nav jau tā īsti ko izpārdot :), tavā gadījumā jāskatās uz Expert Pro, tas ir Experta un Ice Pro apvienojums, pagarināma ručka un labs transporta garums
Sveiks sensej!!!! Gribēju pajautāt vai ir jēga sākt meklēt ruduļus niedrēs???? un vai der vecā labā diskobumba kombinācijā ar motili??? ( vai balto)
kādā ziņā vai ir jēga, ja no sezonas puses, tad ir pats pēdējais laiks :), diskobumba ir ok, sevišķi šī gada, tām ir lielāki un cietāki āķi, ruduļu copē ciets āķis ir svarīgs, kā ēsma baltais ar motili būs labāks kā viens vai otrs atsevišķi, 3-5 baltie +3-5 motiļi
Sveiks Normund! Pērno gadu nedaudz sanāca aplauzties ar pavasara brekšu copi, tamdēļ neliela konsultācija noderētu!
Procesam bija 2 mēģinājumi - Izvēlējāmies 2 bedres un vienu kanti(no 6- uz 8m), tātad 3 laukumi, kuri tika veidoti saurbjot trijstūra veidā 3 āliņģus vienu no otra 40-50 cm! Kā pamatbarība tika izvēlēts zivju kobikorms granulās, kuru noplaucēju un apjoms sanāca ap 3/4 no majonēzes baltā spaiņa! + 2 smaržai 2 nelielas saujas Bruda Lielais breksis! No rīta ierodoties, pirms copes procesa nolaidu ar barotavu balto rīvmaizi + baltajiem!
Pirmajā reizē starp 5dienu un 6dienu uznāca baigais spalgonis no +1 uz -10 un norakstīju necopi uz straujo laika maiņu un pāris finierīši tik izvēlās! Otrajā reizē +4 laiks stabils un vienalga necope! Breksis tajās bedrēs ir un tamdēļ radās sajūta, ka barība radījusi pretēju efektu!
1.Ko labāk ziemā izmantot brekšu piebarošanai pirms copes, ka pamata galdu un ko labāk izmantot kā gardumiņu jau copes dienā?
2. Kā barību labāk laist lejā uz grunts? Mitrā veidā Bumbiņās vai sausā veidā ar barotavu?
3. Cik daudz vienam laukumam nepieciešams barības?
Paldies, Ne brekša asakas! ;)
brrrrr kaut kā neiebraucu tajā visā ko tu tur esi darījis, pirmkārt priekškam tu urbi 3 āliņģus vienu no otra 40-50cm, parasti brekšu copei vietu gatavo tā, ka ja runa iet par lieliem brekšiem un laiks ir silts, tad uzreiz uztaisa dubulto āliņģi, āļiņģus taisa vienu no otra ne tuvāk par metriem 15-20, cenšoties aptvert dažādus dziļumus, jo brekšu ceļi ir neizdibināmi, ja zini, ka neviens tavos āļiņģos neielīdīs, tad vēlams taisīt 7-10 āļiņģus, jo nav jau jēga sēdēt pie āļiņģa, ja tur zivis nav. iepriekšējai iebarošanai ir jēga, ja vari barot dienas 3-5, ja tikai 1-2, tad vari panākt to, ka breksi, ja tas ir ezera breksis, pieēdas, tur pat kaut kur tusēs, bet nereaģēs uz tavu kumosu. Uz vienu āļiņģi vienā reizē vajadzētu nolaist vienu lielu barotavu (200-300gr) ar barību - to pašu plaucētu kombikormu, barot tikai un vienīgi ar barotavu, atnākot copēt ar mazo barotavu vajadzētu nolaist lejā biki to uz ko ķersi, nevis kaut kādu mistisku rīvmaizi, kas uztaisa baltu pleķi uz grunts :), ja tu ķer uz baltajiem, kas gan nav pārāk gudri, tad vajag nolaist uz grunts, precīzāk atvērt barotavu ka'du metru virs grunts, šķipsnu ar baltajiem, kapātām slieciņām, motilīti, pietam tārpus var nedaudz saspiest, sakapāt, lai ir vairāk aromāta un sulas, tas brekšuku sakaitinās.
Pati cope izskatās tā, ka tu pieej pie āļiņģa, nolaid ēsmu uz grunts, paklauvē nedaudz pa grunti, lēni izšūpo virs grunts , pacel ēsmu kādu metru virs grunts, izšūpo lēnām visu šo augstumu, ja copes nav, tad ir vērts pastrādāt ar ātru driblu, kas patīk finieriem līdz kilogramam, bet nav jēga sēdēt pie viena āļiņģa ilgāk par minūtēm 5-10, celies un ej pie cita āļiņģa, tādējādi pārbaudi dažādus dziļumus un kaut kad puiki sāk ēst.
Es pamatu pamatos vienmēr brekšoju ar motili, pareizi pērkot lielākā vairumā cena nav tik traka, sevišķi ja salīdzina ar vasaras iebarošanas izmaksām :), tāpēc man uz 2 dienu copi ar 0.5kg pietiek, motiļa piedeva barībai vai tīrs motilis nelielos daudzumos ļauj piespiest brekšuku ēst jau pavisam drīz pēc copes sākuma
Sveiks! Sestdien ir doma aizbraukt pacopēt uz Slokas karjeru. Tu nezini, tur ledus biezs vēl ir ?
nemācēšu gan teikt par ledu, tāpat kā nemācēšu pateikt nevienu iemeslu lai turp brauktu, bet pieļauju, ka ne par to karjeru runāju :):):)
Sveiks!
Ko saki par Diamond ATX5 spoli tieši izturības ziņā. Domāju pirkt Diamond competion match un likt klāt šo te spoli. Ātrā spole vietās kur es makšķerēju nav nepieciešama tāpēc domāju paņemt šo te. Kā ar izturību? ak jā - ko saki par taifun tele pike priekš līdakām nerunājot par makšķeres svaru, bet tieši izturības ziņā?
ATX5 ir normāla spole, ja dubļos nebāzīsi un samus nevilksi, tad gadus 3-5 kalpos bez bēdām, Telepaiks ir baigais miets, kā jau stikla šķiedras kāts tas ir izturīgs un ar to var i suņus gaiņāt i ābolus no koka dauzīt i līdakas vilkt :)
čau, Normund!
Vai auklas krāsa ietekmē copi dzidros ūdeņos? Piemēram, ja izmantotu Salmo Red 0,1mm auklu,
vai arī krāsai nav īpašas nozīmes?
auklas krāsa copi neietekmē, vismaz man vēl nav gadījies to piedzīvot, cits stāsts ir psiholoģiskais moments :), ka tam ir grūti noticēt
M4850 / Multiplikatoru spoles. Salmo Diamond BAIT CAST
Vai šī spole derēs gruntenei? Kā arī esmu dzirdējis ka uz šī tipa spolēm aukla ļoti pinas, tā ir taisnība?
neredzu nevienu iemeslu kāpēc gruntenei būt jāliek multiplikatora spole, pinās tad, ja spole nav pareizi noregulēta :):)
Paldies par atbildi svina jautajuma.Ar tiem griezuliem ir ka ir,man vairak tik kad caur svinu iet aukla(ovala barotava) tad liekas ka straume mazak jut to smagumu un labak var noteikt,nostaigat grunti.Cik saprotu tad labak lai esma atrodas baribas celina,nevis tos 10-15cm. nostak.Griezuli ir pie pavadinas un augstak par svinu kadu0.5m. Vai tada metode nav efektiva?Paldies par atbildi.
man domāt, ka tā vairāk pinās, parasti jau fīderējot cenāšas nobarot vienu rajonu un tajā rajonā arī ķert, nevis ar svinu soļot visu barības ceļu, soļojošā gruntenīte ir laba lieta, bet tad bez barotavas, ir veči, kas sarežģītas vietas (čakārņi, akmeņi) nobaro ar bumbām un tad ar soļojošo gruntenīti copē, arī labi strādā, variantu daudz, galvenais lai ķerās un pašam patīk :)
Labrīt!
Jautājums- Cik siltam laikam jābūt kad karpām sāk parādīties ēstgriba? Un kādu ēsmu ieteiktu piedāvāt pavasarī.
Vakar mēgīnāju kādu piemānīt gan ar pludiņu gan ar feederi bet nekā, neviena pieskāriena, šīs tik sauļojas pa ūdens virsu un viss.
Varbūt vaina ēsmā (slieku, kukurūzu, gan arī paša gatavotas barības). Vai arī vnk vēl nau pamodušās?
(nēsmu Latvijā)
nu ja viņas sauļojas, tad viņas arī ēd, bet ja esi tajā jocīgajā zemē no kurienes viskijs tek , tad tur karpas ir sačakarētas pašā saknē, viņām kaķu konservus vajag vai konservētu šķiņķi, tur bez vietējo copmaņu padoma neiztikt, pie mums viņa kad mostās, tad arī ēd normālas lietas, sāk ar gaļu - slieka, baltie un tad pamazām pāriet uz visu pārējo