Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā JermaX

Sveiks. Jautājums sekojošs, vai Salmo klāstā ir kāds pikeris ar testu no 40-60g 3.60m garumā? Pēdējā laikā sanāk vairāk copēt pa ezeriem. Gribās tādu kātiņu, ar kuru var gūt baudu ķerot raudiņas un asarīšus līdz 200g. Paldies. Un veselību. :)

Atbild Normunds Grabovskis

ir, "dārgajā" galā Feeder Concept Tournament 70 ir vienkārši pasaka šādiem mērķiem, arī Silver Water 60 ir ļoti feins, vidējā cenā Elite Feeder 60, tādā biki zemākā cenā Sniper Feeder 60, tiesa... jāskatās, kas kur vēl ir uz vietas, Elite ir noteikti, par Sniperiem nezinu

Atbildēts: 27.jūlijs 2020, 11:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 1277

Sveiks, tuvākajā laikā domāju iegādāties Dragon barību kas fasēta 5kg maisos, taču nezinu kuru veidu ņemt, piedāvājumā ir vaniļa, avene un anīss, ķert domāju breksi nelielā meža ezerā. Jautājums vai šīs barības ir pērkamas/kvalitatīvas un ja jā, tad kurš veids tavuprāt vislabāk patiktu breksim? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Dragon nav sliktas barības, no piedāvātajām es ņemtu vaniļu, pirmkārt jau tāpēc, ka tā neko nevar sabojāt :))), plus arī ja pats sagribēšu kaut ko aromātisku piešaut klāt, tad vaniļa būs vis pateicīgākā, vaniļa jaucas kopā praktiski ar visiem aromātiem

Atbildēts: 27.jūlijs 2020, 11:39 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Niklavs03

Sveiks Normund! Jautājums sekojošs. Kad aizbrauc makšķerēt ,dari visu pareizi, makšķerē vietā kur tu zini ,ka zivis ir ,bet šodien nekas neķerās. Un tad vienmēr gribas kaut ko vainot ,bet kad nav ko tieši vainot tad apskatos copes kalendāra prognozes un diena rādās slikta. Un tāpēc rodas jautājums vai šim kalendāram un prognozēm var ticēt.

Atbild Normunds Grabovskis

nu nevar zivis ēst visas dienas vienādi, es teiktu, ka pat tieši pretēji divu vienādu copes reižu praktiski nav, ja copes kalendāru, precīzāk mēness fāžu kalendāru sastāda zinošs cilvēks, tad kaut kādas sakarības var vilkt, bet es nekad to nedaru :))), jo cēpēju, kad ir laiks :))) un dzīve parāda, ka var "izšaut" pat tāda diena, par kuru visi faktori saka, ka jāsēž mājās :)))), tā ir cope un tur kaut ko paredzēt ir grūti :)

Atbildēts: 27.jūlijs 2020, 10:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā veersits

Sveiks, ja mani acs neviļ, tad šodienas raidījumā izmantoji volžankas fīderi. Neesmu dzirdējis, ka pa viņiem kāds baigi runātu, bet pats izmantoju fīderi līdz 70g un liekas fantastiski, kādas tavas domas tieši par šiem fīderiem?

Atbild Normunds Grabovskis

acis tevi viļ :))), es neķeru ar Volžanku, man ir tikai Salmo, Feeder Concept un Sensas fīderi bet ar Volžanku esmu gana labi pazīstams, lielos vilcienos varu teikt, ka aktīva, ambicioza firma, kura gana strauji attīstās, pēdējos gados piesaistīja dažus spēcīgus fīdera ekspertus, ir viņiem daži ļoti veiksmīgi fīderi, ir vienkārši fīderi :))), viss tieši tāpat kā visiem citiem ražotājiem, nauda pelnās uz lētajiem un vidējiem masu produktiem, bet imidžam tiek radīti arī augstākā līmeņa produkti, kātos to izdarīt ir vis vieglāk. tieši tos pašus vārdus var teikt arī par ukraiņu Flagman, kas strādā mērķtiecīgi tas agrāk vai vēlāk gūst panākumus

Atbildēts: 27.jūlijs 2020, 10:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Furijs

Labdien!Vai varat ieteikt,match makšķeri priekš brekšiem,interesē apm 50 euro robežās,ja vien var nopirkt pa tādu cenu,kaut ko puslīdz normālu.

Atbild Normunds Grabovskis

No Salmo mačkātiem šajā cenā var iekļauties arī ar Diamond 15 un Diamond 30 kātiem, 15 un 30 ir kāta tests, ja stāvošā ūdenī, tad 15 būs ļoti ok, labi sien zivīti un visādi citādi patīkams, ja tomēr copei upē, tad gan laikam 30 būs piemērotāks, jo straumē breksi vajag arī "savākt" un tur 15nieks var netikt galā

Atbildēts: 23.jūlijs 2020, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Svitrins

Sveiks,

Pirmkārt labu un stipru veselību!

Otkārt, pirms kāda laika lasīju šeit tavas atbildes un atminos, ka teici, ka brendu "Browning" Latvijā pārstāv Salmo, tad nu jautājums: vai caur Salmo var pasūtīt preci no šī brenda, ja var tad jāgaida pavasaris, vai arī konkrēta laika nav?

Paldies par atbildi,

Atbild Normunds Grabovskis

jā, Salmo pārstāv visus ZEBCO grupas brendus, tajā skaitā arī Browning, pamatā no Browning tirgojam āķus ar pavadām, fīdera aksesuārus u.c. sīkumus, padārgs tas brends un nav pie mums pats populārākais ja kaut kas konkrēts interesē, tad raksti man uz normunds@salmo.lv, šogad no viņiem vēl 1 sūtījums varētu būt, tuvāk rudenim

Atbildēts: 17.jūlijs 2020, 13:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KingFisher

Sveiks, Normund. Biju Skandu ielā, skatījos, ka meppsu izvēle ļoti švaka, pārdevēji arī teica, ka pieveduma nav bijis un arī neplānojās. Tā ir?

Atbild Normunds Grabovskis

nu mums vispār MEPS rotiņiem sortiments nav pats plašākais, tie ir vieni no daudziem rotiņiem, labi, strādājoši, bet vieni no :) tuvākā laikā nekas no MEPS tiešām nav gaidāms

Atbildēts: 17.jūlijs 2020, 13:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sams122

Sveiks, kadas Feeder rigus tu ieteiktu uz pītas auklasun flurokarbona auklas?

Atbild Normunds Grabovskis

oi … es pat nezinu, kas ir Feeder rigs…, arī flurokarbonu fīdera copē nelietoju, tā, ka … piedod, bet nekādi palīdzēt nevarēšu

Atbildēts: 17.jūlijs 2020, 12:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ARCHA

Sveiks, Meistar!

Vēlos iegādāties fīderi (cope pārsvarā dīķi, kādreiz varbūt arī kādā mieīgā upē). Mērķēju uz testu 100g. Īsti nevaru izvēleties starp 3 modeļiem:

Feeder Concept DISTANCE 100

Feeder Concept PILOT 100

Salmo Elite FEEDER 100

Cena viss pievilcīgākā ir PILOT, bet varbūt pieliekot klāt dažas nadiņas jāņem kas labāks?

Vai pērkot klāt fīder spoli ir iespēja tikt arī pie kādas atlaides?

Atbild Normunds Grabovskis

priekš kam tev stāvošā ūdenī 100ks kāts ????? 80-90 jā, bet 100??? nav neviena plusa, cietāks, smagāks :))), bet nu, ja dikti gribās, tad tur neko, ņem :)) Salmo Elite un FC Pilot būs lielos vilcienos līdzīgi kāti, metieniem līdz metriem 50-60 Distance metieniem sākot no 50 metriem, tuvumā Distance sevi neparāda un ir pabomīga, tas ir tālmešanas kāts šogad man ir diezgan daudz sanācis copēt ar Eliti un Pilotu, tieši 70-80kiem, ir ok, ir jaudas rezerve, ir izjūtas, vidēji ātras akcijas kāti, Distance ir paraboliskāka, nezinu par lielām zivīm, bet uz zivīm līdz 3-4 kg ir ļoti ok rezerves daļas u.t.t. ir pieejamas visiem šiem kātiem, tā, ka izvēle tīri uz patīk\nepatīk :)))

Atbildēts: 17.jūlijs 2020, 12:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sandis00

Labdien,Normund!

Es esmu jaunais makšķernieks.Esmu nolēmis iegādāties savu 1. Feederi,bet īsti vēl nezinu,kādu auklu,kātu,barotavu utt ņemt. Cope pamatā būs stāvošā ūdenī(ezers) un budžets 80-100€.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

es ieteiktu veikalā paskatīties uz Salmo Sniper Feeder 90 3,6 m garumā, (ja ezers nav liels, tad uz kātu ar testu līdz 60 grami) un Diamond Feeder 5 spoli 4000.izmērā, ja kātu un spoli pērc Salmo veikalā, tad aukla tev pienākas pa brīvu, ņem pīto, jo ezerā tomēr pītā copi rādīs labāk. Tālāk jau sīkumi, barotavas vidējas, lielas tev nevajag, pārāk mazas arī nē, svars 30-60 grami, atkarībā no ezera lieluma, dziļuma, bet to visu tev veikalā uz vietas izstāstīs, arī vienkāršākās montāžas parādīs, nevajag baidīties arī no plastmasas pretsavērpēja trubiņām, 5-7-10 cm trubiņa stipri atvieglo dzīvi. Ar tavu budžetu var salasīt tīri simpātisku komplektu :)

Atbildēts: 17.jūlijs 2020, 12:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager