Sveiks.Vai varetu paiteikt ko man vis labat izmantot breksu kersana?Un vai varat pateikt ka uztaisit baribu ja nau pirktas baridas.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks.Vai varetu paiteikt ko man vis labat izmantot breksu kersana?Un vai varat pateikt ka uztaisit baribu ja nau pirktas baridas.
paskaties raidījumus, tur ir parādīts kā pareizi mitrināt barību, galvenais ir daudz maisīt un ūdeni liet klāt mazām porcijām, ēsmas tradicionālās pludam slieka un baltie, gruntenei slieka, baltie un makaroni
Sveiks~!
Ko tu domā par papildu aromatizeetaaju brekshu bariibai kaa piemeeram ananaas un banaans? dabuju 2 mazas pudeliites un gribas zinaat vai ir jeega likt klaat vai nee?
nu jau labāk nevajag , vēl vasaras vidū būtu ok, bet tagad jau pamazām no šādiem brīnumiem būtu jāatsakās, medus vēl strādā, medus ar ķiploku strādā perfekti, arī barību dabīgie aromāti strādā labi, ar papildus asu smaku vari zivis atbaidīt un sabojāt sev copi
Negribi atbraukt uz kādu mazu ezeriņu latgalē, pacopēt ruduļus.. Ezers apmēram 4-6 ha liels, uz pludiņa praktiski ķeras tikai rudulis, ja sēž speciāli-arī līnis, bet visār ezerā ir līņi, ruduļi, karūsas, raudas, pliči, līdakas.. Šajā ezerā esmu izvilcis gan savu lielāko ruduli - 560 g, gan savu lielāko līdaku - 7.2 kg..
Es gan copē piedalīties nevarēšu, bet arī netā varu sniegt kādu info - ko saki?
labprāt , bet ..... laika ir tik cik ir, vai precīzāk nav, pietam ruduļi notiekti nav tā zivs uz kuru vasarā es speciāli brauktu, jā spēcīgi un smuki viņi ir, bet pati cope ir bezgala vienkārša un ātri apnīk, bet vienalga paldies par piedāvājumu, kas zin, var būt arī kadreiz izmantošu
Sveiks, Normund!
Vēl aizmirsu pavaicāt, cik Tavuprāt, jābūt smagam līņu makšķeres pludiņam - vai 4 gr nav par daudz? Runa iet par makšķerēsanu ezerā 1-2 m dziļumā.
Un vēl, kur, Tavuprāt, ezerē parasti līņi uzturas saulainās, siltās vasaras dienās? Vai tie ir augšejie ūdens slāņi? Varūt viņi iet prom no zālēm dziļumā?
Paldies Tev par atbildēm uz maniem neskaitāmajiem jautājumiem!:)
ar pludu ir ok, ja tu to esi normāli izsvarojis
cik nu varu spriest no tā ko esmu redzējis zem ūdens un tā ko man stāststījuši un rādījuši profesionāli zemūdens filmētāji un fotogrāfi, tad dienā līņi ir pat ļoti aktīvi, bet iespēju robežās uzturās zem biezās ūdensaugu segas vai niedrēs, arī copējot viņus dienā ir sajūta, ka ja piemet tieši pie slēptuves, tad viņs pienāk un ēd , ja biki tālāk no zālēm, tad cope jāgaida ilgāk
līnis tomēr pamatā dzīvojas pa grunti un biki virs grunts, reizēm lēkā un plunkšķinās, bet tas tā vairāk izklaidei
Vai pa ziemu holiday gumijas laivām nebūs atlaides? Uz nākamo sezonu gribētos nopirkt tikai problēma tāda ka neesmu ne tuvu pilngadīgs naudu pats pelnīt nevaru, tikai krāt( ko arī daru ) tāpēc arī jautāju par atlaidēm :)
Holiday laivām atlaides nebūs, jo praktiski nav arī pašu laivu :), bet nākamsezon cenas šādām un līdzīgām laivām necelsies, tā, ka vari droši krāt , gan jau kaut ko sarunāsim :)
Kādēļ salmo interneta katalogs vairs nav latviski?
gribējās kā vieglāk, bet ..... būs arī latviski
Sveiks, Normund!
Gribēju Tev jautāt, kā būtu jāizvieto svariņi pludiņa makškerei, ja es taisos makškerēt līņus, barību liekot uz grunts. Vai ir ok, ja pavadiņa vienkārši guļ uz grunts, un kad līnis ņem, tad pluds signalizē tikai pēc kāda laiciņa (skatoties cik gara pavadiņa). Vienvārdu sakot, es nezinu, kā novietot ēsmu tieši pie grunts vai uz grunts, un lai pludiņš uzreiz signalizētu par copi.
klasiskais svinu izvietojums ir 0.3-0.5 gr. kontrolsvariņš virs pavadiņas, tavā gadījumā pavadiņas garums ap 20 cm, tad cm 20-30 augstām ir pārējie svariņi, ja vēja nav, tad regulē dziļumu tā, lai uz grunts ir tikai puse līdz 2\3 pavadiņas, ja ir sānvējš, tad uz grunts liec arī kontrolsvariņu, ja lieto 3-5 gramu pludiņus, tad zivs nekādu pretestību nejūt un ņem droši un copes ir redzamas pilnībā, ja lieto nevajadzīgi lielus pludus, tad attiecīgi arī svini ir jaudīgāki un mazās copītes redzamas krietni švakāk
Labdien!!! Gribēju pajautāt,kas viss labāk tagad karpām patīk: kāda barība un ēsma....Gribētu aizbraukt uz Vitkopiem,ja zināt tādu vietu,bet nepieciešams padoms, kādu barību un ēsmu izmantot. Paldies jau iepriekš!
septembrī jau vēl visa cope iet pilnā sparā, man pašam Vitkopi nepatīk tāpēc, ka tur ir milzīgs daudzums citu zivju, pietam smalku zivju, abet es nemīlu ķert uz kartupeļiem, boilām u.t.t., bet ir veči kuri turp brauc un ir ļoooti apmierināti, ja esi makšķernieks parastais, nevis karpinieks -boilinieks, tad ēsmai sagatavo makaronus ar ķiploku un kādu saldo aromātu, sagatavo kukurūzu, baltos tārpus, ja māki uzvārīt pareizā stadijā, tad arī kartupeli, barībai tas pats, kas vienmēr, pat reiz ir super cenas Sensas barībām, viena Sensas Carp 3000 uz 2-3 kg applaucētu kukurūzas putraimu dienai pietiks, uzšausi virsū kukurūzas graudus vai aromatizētos makaronus pa š'ķipsnai un viss notiksies
Labdien!Vēlos uzjautāt par zivju iebarošanu,cik daudz un kas būtu labāks(līņi,karūsas). Esmu tāds makšķernieks uz vienu mēnesi gadā, atvaļājuma laikā,varētu teikt arī iesācējs,sāku tik pagājušā vasarā.Ir dabūti līņi un karūsas zem kilo nedaudz ,dzīvojas arī asari, līdakas, raudas, ruduļi un sapali arī.Makšķerēju vienā mazā Latgales ezeriņā,ezers dziļš ar biezu dūņu segu,diezgan zāles gar krastiem,varētu teikt ka uz to ezeru eju vienīgais.Ko Jūs ieteiktu?
nu ja tu ezerā esi vienīgais copmanis, tad tev sevišķi iespringt uz super barībām nevajag, jo zivis atsauksies uz jebkuru barību, tāpēc vari iepirkt kādu maišeli kombikormu, applaucēt to ar verdošu ūdeni cik nu reizei vajag un barot, vari ņemt veikalu barības un tās krietni pašķaidīt ar saulespuķu spraukumiem, kukurūzas vai parastiem putraimiem u.t.t., par barībām un to pielietošanu gan vairāk palasies CL žurnālā, šeit to visu uzrakstīt nevar , jo tā ir milzīga tēma