Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Saldsabols

Sveiks,Normund! Jautājums par feeder makšķerkātiek un spolēm. Biji minējies,ka šogad būs no budžeta klases salīdzinoši labi "kāti" un spoles.. Kad viņas varētu parādīties salmo.lv ?

Atbild Normunds Grabovskis

līdz marta otrai pusei vajadzētu būt

Atbildēts: 2.janvāris 2020, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Merebles

Labvakar! Kā Jūs vērtējat projektu par licenzētās makšķerēšanas ieviešanu Gaujā? Kā tas ietekmēs vienkāršo copmani? Vai upe nepāriet izredzēto īpašumā? Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

ja licenzētā makšķerēšana ļautu oficiāli paturēt 1 lašveidīgo zivi, tad to būtu jāvērtē pozitīvi un tikai pozitīvi, jo tie, kuri tur gadu desmitiem regulāri ķer lašveidīgās zivis ir NORMĀLI copmaņi un zivis ēd, vairums, un sanāk ka visādi citādi godīgam un īstam copmanim jāslapstās pa krūmiem, jāslēpj savu zivi.... protams, ka var teikt, ka likums liek laist vaļā u.t.t., bet visi kas ir tēmā zin, ka tas likums ir nepareizs un ka lašveidīgo zivju cope nav sakārtota tikai tāpēc, ka tas ir garš un sarežģīts juridiskais pasākums, ar Ministru kabineta noteikumu mainīšanu u.t.t., tāpēc licenzētās copes ieviešana ir uzskatāma par loģiskāko un ātrāko iespēju kā ļaut copmaņiem paturēt lomu, tieši paturēt, jo ķert mēs viņus drīkstam no 01.01.. cits stāsts ir par to, ka latvieši ir tāda tauta, kura visu grib un māk ļoti sarežģīt :))) un ja pat tad ja kāds kaut ko dara labi un pareizi, tad citi to noteikti noķēzīs vai pasauks amerikāņus :)))) vispār uz iespēju oficiāli noķert un paturēt lasi vai jūras foreli\latviešu taimiņu skatos ļoti pozitīvi, sevišķi, ja daļa naudas, ko iekasēs par licenzēm aizies upes aizsardzībai, esmu par ar abi roki :), bet... gara tā upe, līkumaina, pašvaldības dikti dažādas...., grūti viņiem tur vienoties būs, ļoti grūti copmani, kurš neķer lašveidīgos tas viss nekādi neskars, tikai jāatcerās, ka pavasaros, kad uz grunteni trāpās pa 1-5-10 taimiņi dienā :))) viņus vajag palaist vaļā :)

Atbildēts: 20.decembris 2019, 09:56 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks meistar ir jautājums par Norfin Mission BR un Norfin Mission BL apaviem. Šie apavi pilda savas funkcijas.

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl šie apavi man neder :), tie ir tikai līdz 46.izmēram, bet man ir plezna biki lielāka :), tāpēc nevaru pateikt lietotāja viedokli, kā tirgotājs varu pateikt, ka no pavasara, kad viņi parādījās, ir pārdoti ap 150 pāri šo apavu, atgriezies ar defektu nav neviens, viens bija strīdīgs, kur es atteicu maiņu, jo tur apavi pa 2 mēneši bija tā nonēsāti, kā citiem pa 2 gadi nenonēsāsies, un arī tur vienīgais defekts bija ar spēku izrauts viens stiprinājums striķim

Atbildēts: 19.decembris 2019, 16:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bufal

Sveki gibetu uzinat kur var nopirkt motili riga

Atbild Normunds Grabovskis

ir daži veikali, kuri motili tirgo cauru gadu, bet arī tur labāk motili pieteikt, kaut 50 vai 100 gramus, jo motilis ļoti ātri bojājas un tukšās sezonās to ņemt uz veikalu bez pasūtījuma ir paliels risks, visbiežāk šajā sezonā motili varēsi atrast Milo bodē Bruņinieku ielā vai OK Cope t\c Minska

Atbildēts: 19.decembris 2019, 10:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Muris0591

Labdien.

Man tā pirmā fīderēšanas sezona ir pabeigta.Rezultāti nav bijuši slikti.Pamatā Gaujā un 2 reizes Daugavā.Esmu ļoti apmierināts.Nezinu vai tā ir kāda problēma,mana nemākulība un pieredzes trūkums ,bet pamataukla savērpjas 5-10 mrobežā no piesiešanas sistēmai.pamatā sistēmai lietoju "In line " vai "asimetrisko cilpu".Kāts jauns un esmu pārbaudījis spicītes-viss kārtībā.Arī spoli vasaras vidū iegādājos jaunu "Pilot" ,bet aukla vērpjas .Pirms katras copes kaut kādu gabalu likvidēju.

Kas par lietu varētu but?

Visiem priecīgus Ziemassvētkus un lomiem bagātu nākošo gadu !!!

Atbild Normunds Grabovskis

noprotu, ka runa ir par monofilo auklu, nu nebūtu tai jāvērpjās tik traki, biki jau skrulli mono aukla uzmet, kad to palaiž brīvāku, bet tas nav kritiski vai traucējoši …, es šogad daudz ar mono auklu copēju un atzīšos, ka vasarā brekšot man ar viņu patika stipri labāk kā ar pīto :)un mazāk lielie brekši dilst nost :) vajadzētu saprast tomēr vai tā vērpšanās ir copei traucējoša vai vienkārši tu esi pedants un pat mazāko skrulli jau sauc par vērpšanos, parasti, ja aukla biki ir savērpusies, izstiepjam tos 5-10 metrus un lēni uztinot uz spoles ļaujam auklai atvērpties, bet ja tomēr aukla vērpjas tā, ka tas traucē, tad... ar gatavu kātu un sistēmu vajadzētu atrādīties kādam pieredzējušākam fīderistam, vari iebraukt Salmo veikalos Juglā, Piedrujas vai Durbes ielā, tur visur strādā puiki, kuri fīderī ir gana dziļi, piedalās LČ un daudz copē, domāju, ka viņi minūtes laikā sapratīs kas pa vainu

Atbildēts: 19.decembris 2019, 10:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā linards89

Sveiks! Jau ipriekš gatavoju sev feeder komplektiņu!

Ar kātu viss ir skaidrs team salmo dominant 80.

Gribu dzirdēt tavu eksperta viedokli! Kādu spoli priekš šī kāta izvēlēties?

Atbild Normunds Grabovskis

kāts labs, pamīksts gan, ezeram un vietā, bez asām augstām kantēm ir ļoti ok, metieniem līdz metriem 60 šim kātam prasās 5000-6000 izmēra spole, diemžēl FC un Salmo vairums izpirkts, visādi citādi varētu ieteikt Feeder Concept Pilotu vai nākošā gada jaunu Diamond Feeder, tā vispār būs beselers savā cenu grupā, gadu to laužu speciāli, šī nelūzt un izcili strādā :)

Atbildēts: 19.decembris 2019, 10:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Maritis

Sveiks Normund!

Jautājums par pērtniekiem! Uz jauno gadu taisos aizbraukt noķert kādu foreli, tā lai būtu ko uz galda uzlikt gan sev, gan vecākiem, saki lūdzu, kas jāņem vērā braucot uz tādiem foreļu dīķiem? Kāds māneklis būtu viņām piemērotāks?

Atbild Normunds Grabovskis

Pērtniekos vairs nav lielo foreļu, veči kas ir braukuši saka, ka zivis ap kilogramu, reti kāda ap pusotru, attiecīgi arī ikru nav, toties zivij esot stipri labāka cena, ja nemaldos, tad 5,2 eiro\kg, pats neesmu tur bijis sen un arī pagaidām nebūšu. parasti jau strādā vairums mazo spiningošanas mānekļu, šūpiņi košie, rotiņi, peldošās gumijas, bet ir reizes, kad pie zivs var tikt tikai ar veco labo pludiņu un kukurūzu vai garnelīti uz āķa, pat tādos dīķos mēdz būt necopes dienas

Atbildēts: 17.decembris 2019, 09:52 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā jugla3232

Sveiks Normund! Vai tavs lolotais f'iders distance 100g 4.20 Liepājā arī kautkur tirgojas vēlme būtu iegādāties.

Atbild Normunds Grabovskis

tagad kātu nav nekur, bet ap janvāra vidu tie iepeld Rīgā, būs arī jaunais 80\420, vai tie būs Liepājā … tas atkarīgs tikai un vienīgi no Liepājas veikalniekiem :))), bet nu salmo.lv interenta veikalā kāti būs noteikti :), ja pieteiksi piegādi, tad kātu tev aiznesīs līdz durvīm :)

Atbildēts: 12.decembris 2019, 12:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā DRozentals

Sveiks,

Liels paldies par ieteikumu sakarā ar feeder izvēli. Palasīju mazliet vairāk par to Sniper Feeder 120 un šķiet, ka būs baigi labi.

Vēlējos jautāt vai vari ieteikt kādu spoli, lai kopā sanāk labs komplekts? Domāju, ka budžets atkal varētu būt ap 80-100€.

Lai veiksmīga diena!

Atbild Normunds Grabovskis

nu no fīdera spolēm tagad palicis ir salīdzinoši maz kas … ja tur karpas un sami netiks copētas, tad var ņemt Diamond Feeder 6, bet tikai 50. izmēru, tur viss būs ok, ja karpas un sami arī tiks copētas, tad labāk ņemt spoli ar runner bremzi, arī no Diamond vai Elite sērijas, ir tādas veikalos, cenas būs +- ap 40 eiro kā vienām tā otrām, arī ruuner ja ņemat, tad noteikti 50 vai 60 izmēru, lielāks resurs un jauda spolei

Atbildēts: 12.decembris 2019, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jopciks

Sveiciens!

Mednieks gados Ziemassvētku vecītim ir palūdzis viegli pārnēsājamu saliekamo krēslu.

Atradu 2 vizuāli ideālus variantus- Norfin NF-20209 un NF-20210. Cik internetā var atrast info- abiem ir identisks svars- tā tiešām ir? Vai abiem krēsliem konstrukcija veidota no dažāda resnuma trubām, lai varētu panākt vienādu svaru vai arī tā ir kļūda?

Vai abi krēsli ir pieejami kādā no Salmo veikaliem?

Ja noskaita Ziemassvētku pantiņu, atlaide pienākas? :)

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Artikuls NF-20210 cena 13,95 , ir visos Salmo veikalos

Atbildēts: 12.decembris 2019, 10:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager