Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā copetajs001

Sveicinaats.Varbūt tew ir kāds info par Konger iceman frost 2dalīgo kātu 50cm. Tādi varētu kaut kur paradīties veikalos? Intresē priekš peipusa bļitku raustīšanas kaut kas piemērots.

Atbild Normunds Grabovskis

Man nav informācijas par šo kātiņu, bet… domāju, ka veikalos ir ļoti daudz labu kātu bļitkai, tik pašam jāsaprot kādām bļitkām, kādām zivīm

Atbildēts: 6.decembris 2023, 13:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 2PU4JU

Sveiks Meistar.
Kādas ir atsauksmes par Norfin Extreme 5,ko pats biji prezentējis savā you tube kanālā divus gadus atpakaļ?
Vai tagad varētu teikt to pašu?
Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

viennozīmīgī JĀĀĀ, man ir bijuši visi EXTREME modeļi gadu gaitā, bija viens neveiksmīgs bez izpogājamās jakas, bija viens labs, bet biki plānāks, ja nemaldos 3., šis Extreme 5 ir izcils kostīms

tiesa ir dažas nianses, kuras ievērojot kostīma nēsēšana paliek vēl ērtāka, jo šis kostīms ir ļoti biezs\karsts

  • jau pirmo reizi mērot kostīmu veikalā - izpogāt iekšējo jaku (raiferis, apkakle un rokās) - šī jaka ir jānēsā un jāvelk atsevišķi
  • ejot jebkurus attālumus lielākus par 200-300 m virsjaku labāk novilkt un ielikt ragavās
  • izpogājamo jaku(melno) ērtāk ir likt biksēs iekšā, pamēģini, daudz ērtāk un siltāk, tad virsjaku 9 copēs no 10 nemaz napogāsi ciet, tā vairāk kā vēja aizsrgājošs plašķis strādās
ja naudiņas ļauj, tad noteikti iesaku šo kostīmu, ziemai labākais NORFIN kostīms viennozīmīgi

Atbildēts: 28.novembris 2023, 08:10 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā viedis

Sveicināti.
Interesē Jūsu viedoklis par tādām ne mūsu platuma grādiem pazīstamām barībām. Tādām, kuras ir daudz izplatītas Anglijā un, kā arī spriežot pēc internetveikalu sortimenta ir atnākušas līdz Polijai. Vēlējos uzzināt, varbūt Jums ir kāda pieredze ar tām uz fishmeal(zivju miltu) un/vai sasmalcināto pellešu bāzes veidotajām barībām.
Domājot par vietējo zivju morālo veselību, vai ir vērts eksperimentēt ar tāda veida barībām?
Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

zivju miltus iek, vismaz agrāk lika, klāt arī mūsu kombikormu ražotāji, vismaz Dobele noteikti, arī tiem barību ražotājiem, kuru barības tirgojas Latvijā, ir barības ar zivju miltu piedevu, esmu daudz ar tām eksperimentējis un priekš sevis esmu atteicies no tām vispār visās copēs izņemot karpu copi (karpu dīķu copi), jo ikdienas copē mūsu zivīm biežāk nepatīk nekā patīk tā zivju miltu piedeva, ir bijuši gan man, gan paziņām mega vimbu lomi aukstā ūdenī ar šādām barībām, bet citā reizē ir pilnīga nulle, kad “parastā” barība strādā perfekti, tāpēc es arī atteicos no tādām barībām

karpas ir cits stāsts, karpām zivju miltu piedeva reizēm patīk ļoti, man pašam iecienītākās boilas metod fīderī arī ir zivju milti+ ķiploks un līdzīgi maisījumi, arī mikro peletes, tam pašam metod fīderim, izmantoju gan ar zivju miltiem gan bez, un tad trāpās gan brekši, gan līņi, gan karūsas, tomēr es to vairāk norakstu uz pašu dīķi

vienu vārdu sakot paeksperimentēt vari, pat vajag :))), bet brīnumus noteikti negaidi

Anglijā 90+% visu barību un inventāra ir karpām, dažādos copes veidos, bet tomēr karpām, pietam arī mazām zem, ap un biki virs kg - 2-3, tās ir populārākās dīķu sporta zivis i pludā, i fīderī viņiem

Atbildēts: 23.novembris 2023, 09:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dominiks22

Sveicināti!
Man ir 11 gadi, es esmu jauns makšķernieks. Man interesē viens jautājums,kad liekot uz āķa tārpu vai svarīgi lai āķa asais gals būtu paslēpts?)

Atbild Normunds Grabovskis

nē, āķa galam nav jābūt paslēptam, JA TU IZMANTO ĒSMAI ATBILSTOŠA IZMĒRA ĀĶI, ja tu izmanto lielākus āķus kā vajag, tad āķa spices noslēpšana reizēm palīdz

es pats, izmantojot tārpus, āķa spici neslēpju nekad

Atbildēts: 23.novembris 2023, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Vēlos iegādāties mačkātu ar testu 20-40g no firmas maver. Copēju vairāk pa dīķiem, ezeriem uz breksi, tavas domas. Vai nav pa cietu?

Atbild Normunds Grabovskis

100% ka ir pa cietu, es tomēr ieteiktu kātu ar testu līdz tiem 20-25 maksimums, tev jau vēl jārēķinās arī ar to, ka tāds cietais kāts sliktāk metīs tavu līdz 10-14 gramus smago vagleri vai 5-8 gramus smago pludu, zivi sies sliktāk, a mačkātam ir vajadzīgs plašs piecirtiens, ar cieto var sanākt baigais tesiens breksim pa muti, tātad var trūkt pavada, atliekties tievs āķis, ar mīkstāku kātu tas viss izpaliek :))))

Atbildēts: 8.novembris 2023, 06:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā archs

Labvakar!Vēlos iegādāties feeder kātu[makšķerēšanai Salacā A zonā]uz 15-20gr pludiņu.Kāta garums 3.9-4.0m.Cenas amplitūda līdz 110€.Varat lūdzu ieteikt?

Atbild Normunds Grabovskis

fidera kātu 15-20 gr pludiņam ???? taimiņus ar pludu gribi ķert ? doma nav slikta, savulaik tā vietējie bieži ķēra :)))), rotiņš galā un aiziet…, tev jāskatās uz vidēji ātras akcijas kātiem ar testu 80, max 100 gr, konkrētus modeļus gan neieteikšu, šajā cenu kategorijā ir daudz kātu.

es gan ņemtu bolonēzi ar testu 80-120 grami, tur gan garums ap 5m, bet tas pat labi pludināšanai…

Atbildēts: 1.novembris 2023, 19:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā robijs111

Sveiks,
Varbūt zini ,kur Pārdaugavā tagad var iegādāteis Motili? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ar motili vispār ir diezgan bēdīgi un cik es zinu, tad mazos daudzumos Pārdaugavā neviens viņu tagad netirgo, ja jau “sportistu” devās + arī citi sveramie tārpi, tad Zebra Master veikalā motili var pieteikt un trešdienās to atved, biki čakars ir, bet tā mēs daram :)))), jo citādāk pier motiļa netikt, vai tad mazos daudzumos pie Kriša vai Mišas jāpērk, bet viņi abi ir PURVCIEMĀ :)

Atbildēts: 26.oktobris 2023, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Cik kg ir tavs trofejbreksis?

Atbild Normunds Grabovskis

Tikai 3,75 kg, diemzēl ar lielajiem satikties tā arī nav izdevies pagaidām, bet…. viss labākais mums vēl ir priekšā :)))))

Atbildēts: 23.oktobris 2023, 15:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā auzins97

Sveiks.
Vai šajā laikā vēl var likt pie barības zirņus, kukurūzu un melasi?

Atbild Normunds Grabovskis

ja upē uz breksi, tad zirņi netraucēs, arī kukurūza nebaida zivis, raudai, sapalam kukurūza būs arī laba ēsma upēs, melase…. ja vien nav lielas vajadzības stipri salīmēt barību, tad vairāk jau nē nekā jā, tāpat jau tūlīt ūdens temperatūra būs tāda, ka melasi pie ūdens sašķaidīt ar ūdeni būs grūti, pa aukstu būs ūdens, tad tev mājās jāšķīdina melasi siltā\remdenā ūdenī, jāņem tas šķidrums līdzi uz copi u.t.t., lai to darītu jābūt lielai ticībai meleasei :))), vasarā man viņa ļoti patīk, rudeņos nelietoju.

Atbildēts: 9.oktobris 2023, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bordix

Sveiks Normund! Vai vari pastāstī kādu barību (krāsa, konsistence,aromāts,daudzums) labāk izmantot kad ūdens paliek vesāks. Konkrēti šajos laika apstākļos, rudenī. Pārsvarā copēju lielupē un tās kanālos. Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

viennozīmīgi tumšās barības, nevajag obligāti melnas, bet tumšas, lai zivs nebaidās, aromāti klasiskie, mazāk augļu un spilgto aromātu, vairāk visādi rieksti, koriandrs, ķiploki u.t.t, konsistence ,kā jau vienmēr :)))), atkarīga no copes apstākļiem, mērķa zivs, sīkzivju daudzuma, dziļuma u.t.t., daudzums … man iziet tie paši 2 kg+6 gr zemes kas vasarā, jo copes laiks jau ir īsāks, biežāk copēju ar tukšu barotavu copes otrāpusē\tuvāk beigām.

netaisu lielus startus nekad, uzreiz sāku copēt un tad jau pamazām saprotu ko un kā zivis grib…

Atbildēts: 5.oktobris 2023, 18:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager