Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Kristaps1989

Sveiks expert!

Jautājums par auklā,pecīzāk par to krāsām.Copei nopientnāk esmu pievērsies pēdējos 3 gadus,un esmu vienmēr izmanojies ''zeļonkas'' krāsas pīto auklu,bet cik te esmu copmaņiem pie ūdens satiekot redzējis un dažādos raidijumos,tad krāsas ir visādas - oranžs,elektro zaļš, sarkanas utt.

Vai plēsējiem(līdaka,asaris) spilgtas krāsas redz vairāk vai mazāk, vai piesaista uzmanību, vai atkarīgs no laikapstākļiem kādu krāsu auklai vajag?

Vienvārdsakot,kas ir tām krāsainajām auklām,kādi efekti un kādi defekti?

Ā un forelēm kas labāks būtu auklas ziņā?

Ar cieņu,Kristaps.

Sveiks Es pamatā izvēlos auklu tā, lai man pašam ir ērti redzēt. Attiecīgi pamatā izvēlos spilgtas krāsas auklas. Zivis no tādām nebaidās - tas ir mans novērojums. Protams, asariem, es tāpat sienu fluorokarbona pavadu. Manā arsenālā ir gan spilgti oranžas, zilas, rozā auklas. Šobrīd ir daudz auklas kuras ir daudzkrāsainas. Šāds krāsojums pamatā ir domāts, lai saprastu cik tālu atrodas māneklis. Jo aukla, teiksim ik pēc 10 metriem maina krāsu. Forelēm upēs es pamatā lietoju neilona jeb monofilās auklas. Arī upē es izvēlos spilgtas krāsas, lai ir vieglāk redzēt kur atrodas māneklis. Ir pieejamas arī auklas forelēm, kurām posms ir spilgtā krāsā, un pēc tam caurspīdīgā krāsā.

Atbildēts: 20.septembris 2017, 20:08 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Varu atbildēt viennozīmīgi, - mānekļa krāsu zivs atšķir pat ļoti niansēti, to, kārtējo reizi nācās pārbaudīt vēl šovasar, līdaku un asaru žora laikā, kopā ar kompanjonu darbojoties vienā laivā.
Par auklu varu teikt tikai to, ka auklai vislabāk ir būt tādai, lai arī cilvēka acs to praktiski ūdenī neredz. Protams, noķert zivi var ar jebkuras krāsas auklu, taču atšķiras copes biežums, zivju parametri, un citas lietas.
Šis ļoti īsi ir tas, ko esmu pats pārbaudījis daudzu gadu gaitā copējot seklos ezeros, kur tas viss ir īpaši svarīgi.
26.09.17
 
Ja iemet Google attiecīgu pieprasījumu tad ir daudz dažādi zinātniski avoti, kur var palasīties. Skaidrs ka 100% nevar apgalvot ka zivs neredz krāsas. Es pats piekrītu tiem pētījumiem, kas saka ka zivs redz kontrastu, bet neizšķir līdz galam krāsu. Tāpat zivij ir vēl dažādi maņu orgāni, ar ko just vibrāciju utt.
Mānekļu krāsas, jā to izvēle ir ļoti liela un plaša. Liela daļa no kuriem ir ar kontrastainiem krāsojumiem. Protams, ka viens vai otrs krāsas kontrasts zivij patiks labāk. Tāpat arī UV krāsas, kas zem ūdens izskatās svādāk, ir spilgtākas.
Auklas diametram ir nozīme. Jo auklas diametrs ietekmē pašu mānekli, tā animāciju.
Tad pēc Taviem novērojumiem, kāda auklas krāsa ir labāka?
Katrā ziņā es varu teikt tikai par to, ko pats lietoju. Un man pašam visas auklas ir gana spilgtas - vienkārši tāpēc ka man tā liekas ērti. Nevarētu teikt ka justu kaut kādas problēmas ar zivs ķeršanos :)
26.09.17
 
Kaut kā neesmu lasījis tos pētījumus, varbūt, nepareizi meklēju. Taču - ja zivis ir daltoniķes, tad kāda hrena pēc tiek ražots tas klājiens dažādu krāsu mānekļu? Vai tikai pircēju pievilināšanai?
No saviem novērojumiem varu teikt, ka gan auklas krāsai, gan tās diametram ir liela nozīme copes rezultātā.
Jautājums tikai - vai eksperts tiešām domā tā, kā raksta, vai tomēr patur slēptu intrigu, lai nebojātu citiem biznesu, kura dalībnieks daļēji viņš ir arī pats?
25.09.17
 
Pēc pēdējiem pētījumiem...zivis ar daltoniķes...tā ka krasai laikam vispār nav nozīmes ne māneklim ne auklai...kaut gan negribas ticēt...
22.09.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager