Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā akacis

Sveiks!

Zinu, ka vieglajiem mānekļiem it kā labāk izmantot spininga komplektu, pēdējā laikā ļoti iepatikusies cope ar multiem. Gribu nokomplektēt arī vieglo komplektu, kurš būtu piemērots seklajiem krenkiem no 6-10g(pārsvarā 7g clutch sr). Netieku gudrs vai man priekš šo svaru mešanas jāskatās uz BFS multiem vai tomēr uz ko jaudīgāku un ietilpīgāku. Nevaru atrast info kā BFS spoles met šādus svarus, visur iet runa tikai par 2-5g un nevaru saprast cik tad metrus #0.8 pīto var uztīt uz tām vieglajām seklajām spolītēm.

Jautājums kādus multu modeļus varētu ieteikt, lai 7g smagu krenku varētu aizmest 30m ar pīto #0.6 vai #0.8 ar kātu no 2-10(12)g(ja vispār var aizmest)? Pagaidām sliecos uz shimano aldabaran bfs vai aldebaran mgl 50.

Sveiks BFS ir interesanta tēma. Zināma pieredze man šajā tēmā ir, pieņemu ka kādam no CL lietotājiem vēl lielāka. ES teiktu ka būtu labi darboties ar multu, kurš ir spējīgs mest vismaz 5 gramus. Tīrais BFS jau ir kad var mest pat 1 gramu. Tavā gadījumā es laikam ņemtu ne tik ļoti specializētu multu, kuriem parasti ir ļoti mazas un vieglas auklas kasetes. Piemēram, jaunā Daiwa Alphas CT SV ir mults, kas tiek galā ar viegliem svariem. Viņam 0.8 pītā ietilptu aptuveni 40-50m. No Shimano ir Aldebaran MGL mults, kuram jau ir lielāka auklas kasete, bet arī viņš ir paredzēts plašākam diapazonam. Šobrīd pats reti kad strādāju ar multu un tik maziem svariem. Man šo nosedz Daiwa T3 SV un Steez. Kādu laiku bija arī Daiwa T3 Air mults, kurš labi meta 1 gramu. Bet kā jau teicu, es drīzāk skatītos uz vairāk universālāku spoli, šajā gadījumā Aldebaran MGL vai Alphas CT SV

Atbildēts: 28.novembris 2019, 15:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Specializētam BFS tiešām būs mazas ietilpības kasete. Mazie crank ir drīzāk asaru un sapalu tēma. Nav īsti saprotama vēlme pēc 0.6# vai 0.8# pītās auklas. Gan mazajiem vobleriem, gan multam kā tādam komfortablāk būs lietot 8-12lb mono vai fluorokarbonu. Aldebaran mgl 50 būs laba izvēle.
30.11.19
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager