Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā maarchons

Sveiki!

Gribēju pajautāt par spolem Shimano Stradic Ci4+ un Shimano Stradic FL ar ko viņas atšķirās, ok svars pāris grami, bet gribās vieglu spoli un lai ir pietiekami izturīga.

Vai arī labāk ņemt alternatīvu Daiwa?

Lielums interesē 2500

Pagaidām izmantoju Shimano Catana 2500, bet ir diezgan pasmaga, bet tā neko sliktu nevaru teikt, gribās pāriet uz vieglāku spoli.

Izmantoju džigu līdz 20 gramiem.

Un vēl viens kritērijs-pārnesums, vai tas ir no svara?

Pagaidām ir bijis 5.0:1, 5.2:1

Bet skatos ka Stradic ir opcija arī ātrais pārnesums, īsti nezinu kādos nolūkos izmanto to 6.0:1, varbūt vari komentēt pāris vārdos kam ir domāts 5.0:1 un kam 6.0:1?

Sveiks Stradic CI4+ versija ir vieglāka, jo šai spolei ir izmantots CI4+ kompozītmateriāls. Kopumā es teiktu, ka vairāk skaties uz jauno Stradic FL. Šai spolei ir ļoti daudz jaunas tehnoloģijas, lieliska, mīksta gaita. Nākošgad iznāks jauna paaudze Stradic CI4+, kurš gan sauksies savādāk, tad, domājam, spole iegūs arī gan labāku gaitu, gan jaunākas tehnoloģijas. Šobrīd Stradic FL ir labākais konkrētā cenu grupā. Džigs līdz 20 gramiem, tas ir džiggalva ar visu mānekli, vai tikai džiggalvas svars? Jo tās ir divas dažādas lietas :) Pārnesums. Kaut kādos momentos ir no svara. Ātrāku pārnesumu ir labāk izvēlēties, ja copē straumē, jo tīri ātrāk/vieglāk būs savākt lieko auklu. Arī tvičojot tāds noder, vai copējot no krasta, kad metieni ir ļoti tāli. Nosacīti universāls ir šis 5.0 vai 5.2:1.

Atbildēts: 16.marts 2020, 11:53 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Grūti teikt. Ja tā ir vieglā džiga tehnika, tad spoles jaudai nav liela nozīme. Shimano noteikti ir mīkstāka gaita, tas ir fakts. Caldia LT atkal būs vieglāka. Te drīzāk vajag abas fiziski pataustīt, un kura iepatiksies to ņemt :)
17.mar, 10:03
 
Izmantošu iespēju uzdot papildu jautājumu, jo principā interesē tas pats. Plānoju komplektēt jaunu vieglā džiga komplektu- svari 2-6 grami bez mānekļa. Domāju "lēto" favorite impulse likt kopā ar stradic fl 2500 vai daiwa caldia 2500. Caldia ir protams ievērojams svara samazinājums uz to kopējo spoles svaru. Cenas 1:1. No tava skatu punkta, ko ņemt labāk?
17.mar, 09:57
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager