Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā bocmanis09

Sveiks Aivar.

Var būt vari ieteikt Spoda spoli

? Kāts man ir Fox Horizon XT Spod 13fts.

Spoles esmu noskatījies

Daiwa Emblem Spod vai Shimano ultegra XTD Spod.

Kuru labāk pirkt.?

Atbild Aivars Rudzinskis

Sveiks, es parasti neatbildu uz šādiem jautājumiem. Abi ir augstas klases produkti un atšķirība ir vien maznozīmīgās detaļās. Shimano ir vieglāka un, iespējams, nedaudz elegantāka, smalkāka spole. Daiwa noteikti ir smagāka, robustāka. Varbūt varētu nedaudz teikt, ka daiwa būtu piemērotāka iesācējam, bet shimano mazliet pieredzējušākām rokām. Līdz ar to jāskatās, kāds stils tev pašam ir vairāk piemērots.

Atbildēts: 6.oktobris 2020, 22:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gints6663

cik smagam jabūt svinam boilu sistemaij ,laij karpa uzcirstos ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Parasti ar 100 gramiem pietiek, ja svins ir Inline tipa. Piekarināmo vajadzētu smagāku - 120-140 gr.

Atbildēts: 4.oktobris 2020, 10:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karpu

Sveiks!

Kāda barība šobrīd uz karpam visslabāk strādā.Un kādas piedevas ieteiktu pievienot barībai.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

šobrīd nav nekādu īpašu izmaiņu barošanā salīdzinājumā ar vasaru. ūdens ir pietiekoši silts un ķeras labi. karpas aktīvi barojas, gatavojas ziemai. tādēļ jābaro ir čakli.

Atbildēts: 29.septembris 2020, 10:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mambodambo

Sveiks,Meistar! Ļoti gribās kārtīgi noslēgt karpu copi... Būs vairāki jautājumi-

1.Pusotrs kilograms ar divu veidu boilām (15mm,20mm),kilograms ar pelešu mixu,bundžiņa kukurūzas ir pietiekami uz 24h savvaļas karpu copi,vai par maz? Ja par maz,tad ar ko varētu papildināt?

2.Vietā,kur maksķerējām parasti ir tikai viena cope un viss,tā pati vienmēr naktī,kad guļ,ja paveicas,tad var izvilkt kamēr nav ieskrējusi galīgi zālēs. Kāpēc varētu būt tikai viena cope un ne vairāk un kā varētu mēģināt uzlabot copju skaitu?

3.Iebarot ik pēc divām stundām ar divām lāpstiņas ir par maz? (barojam ar laivu,ievedam makšķeres ar laivu)

4.Vai karpas neizbīstas no laivas?

Atbild Aivars Rudzinskis

1. noteikti par maz. ar to varētu pietikt vienai karpai tagad, kad viņas ļoti čakli barojas. es tik daudz uzliktu uz vienas makšķeres. 4. nē, man ir bijušas copes jau tad, kad vēl neesmu paspējis ar laivu izbraukt krastā. 3. nu, ja makšķeres ievestas, tad braukt vēlreiz tām pa virsu barot gan nav diez ko prātīgi. savukārt, tik bieži pārvest - kāds iemesls? 2. mana hipotēze (bet tikai hipoteze), ka jums tā boila ir pārāk aromātiska, smaržīga. nostāvot vairākas stundas ūdenī, tā zaudē savu ķīmisko un visādu citādu atraktivitāti un nereti karpas izvēlas tieši tādas, mazāk aizdomīgas boilas. Esmu par šo tēmu rakstījis daudz, man pašam patīk turēt boilu ūdenī līdz pat 24 stundām. bet nu tur jābūt 100% pārliecinātam, ka ielikts ir labi un tad baigos nervus... Otrkārt, jums vajadzētu uzlabot nevis copju skaitu, bet gan samazināt pazaudēto zivju skaitu sākumā. iemācieties negulēt pa nakti un tad gan jau arī galvā izštukosies, kas un kā. Labākās domas vienmēr atnāk naktī:) Treškārt, karpu sezona vēl ir ļoti gara priekšā. Visu oktobri un pat novembri varat savas savvaļnieces dzenāt. Turklāt tās tagad paliek arvien resnākas un spēcīgākas.

Atbildēts: 24.septembris 2020, 20:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janexi

Sveiks! Makšķerējot karpas dīķī ar pludiņmakšķeri, vai var mēģināt esmu likt paceltu no grunts? Vai karpa barojas arī uz paceplu ēsmu?

Vai karpai uz rudeni var likt naktstārpu uz āķa?

Atbild Aivars Rudzinskis

karpa var paņemt ēsmu jebkurā augstumā virs grunts. pat pa virsu peldošu. par naktstārpiem - protams, var likt. turklāt, jo aukstāks paliks ūdens, jo labāk strādās.

Atbildēts: 14.septembris 2020, 17:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sotna666

Sveiks Aivar! Kur jūsuprāt labāk izvēlēties copes vietu septembra beigās? Bazēties dziļumā, vai tomēr vēl seklajā ūdenskratuves galā? Ūdens tilpnes platība 60 hektāri.

Atbild Aivars Rudzinskis

nav tik vienkārši ne septembrī, ne kādā citā mēnesī. ir ļoti daudz faktoru, kas nosaka karpas barošanās vietu un mēnesis nebūt nav tas galvenais. Palasies iepriekšējās atbildes, ļoti daudz esmu rakstījis par to, kur meklēt karpu. tas viss attiecas arī uz septembri.

Atbildēts: 14.septembris 2020, 17:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks Aivar vari lūdzu pateikt kāda ir atšķirība Shimano ultegra 5500 spolem XTD, XTC, XSD, XSA. Kuras no siem četriem modeliem tev liekas labākās karpu copei sr fīderi? Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

Visas šīs ir labas spoles. XTD un XSD ir standarta modeļi, savā starpā atšķiras ar krāsu. XTC un XSC ir ar vieglāku korpusa materiālu, izturīgāku galveno pāri, ieskrūvējamu rokturi (nevar izveidoties lufte) un ātro bremzi, kas būs daudz ērtāka makšķerējot karpas. Pirmās divas maksā ap 130 pēdējās ap 210. Pārējās burtu kombinācijas ir vecākiem modeļiem.

Atbildēts: 13.septembris 2020, 00:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mambodambo

Sveiki! Kādas ir Jūsu domas,ja iebiezināto pienu izmantotu kā dipu? Būtu kāds labums,vai tieši otrādi?

Atbild Aivars Rudzinskis

likām kādreiz klāt pie iebarojamā. nekas slikts nenotika. gan jau, ka var arī dipot.

Atbildēts: 13.septembris 2020, 00:26 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Jautājums cik bieži ir jāpārmet makškeres ja nav copes.un otrs.ja man no trim copenem viena strādā ideāli.bet pārējās nestrādā.mainiju gan ēsmu gan attālumu.nekas nepalīdz.ko tu varētu ieteikt.un trešais kā tu rīkotos.piemeram pa dienu tavas esmas ir pa vidu ezeram vai tu viņas uz nakti turpat atstātu vai tomēr pārmestu tuvāk krastam .paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Visi ļoti labi jautājumi un ne uz vienu nav vienas pareizas atbildes. Visi šie elementi - pārmešanas biežums, makšķeru izvietojums, dziļums dienā un naktī - tās ir kopējās stratēģijas sastāvdaļas. Tad, kad tu plāno, kā barosi, kā metīsi, kā rīkosies konkrētajā vietā, konkrētos apstākļos, kaut kādu konkrētu iemeslu dēļ, tad arī izplāno atbildes uz šiem jautājumiem. Piemēram, man ir gadījies vinnēt sacensības, pārmetot visus četrus kātus precīzi pusstundā. Tā bija kopējās stratēģijas sastāvdaļa, kuru bija fiziski ļoti grūti realizēt, bet tas atmaksjās. Citā vietā, citos apstākļos tieši otrādi - vislabāko rezultātu deva makšķeres, kuras izdevās noturēt ūdenī 24 un vairāk stundas! Iedomājies, cik tas ir grūti! Bet lielai karpai tāda ilgi stāvējusi, jau mazliet ar dūņām pārklājusies boila, kas vairs nesmaržo kā pavasara luksofors, ir vienīgais, uz ko viņa ir gatava parakstīties. Tas pats par dziļumiem. padomā, kā mainās ūdens temperatūra dažādās vietās, dažādos dziļumos dažādos diennakts laikos. varbūt pa dienu tā kaut kur sasilst, vakarā ir pavisam silta, nakts pirmo pusi vēl turas silta, bet pret rītu jau atdzisusi? Un citur, parasti dziļumā, atkal otrādi - ūdens tik ātri neatdziest, jo nesaskaras ar auksto nakts gaisu. Otrs aspekts ir skābekļa daudzums. ūdensaugi pa dienu ražo skābekli, vakarā tā to tuvumā ir vairāk. pa nakti otrādi- 'ūdensaugi skābekli patēŗē un pret rītu to tuvumā skābekļa ir mazāk. tad, ja to visu saliek kopā ar karpas vēlmi pēc siltāka ūdens un lielāka skābekļa daudzuma, var izdomāt makšķeru izvietojumu dažādos diennakts laikos. Tikai nevajag dalīt diennakti divās daļās, kā cilvēks to dara!

Atbildēts: 4.septembris 2020, 12:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā J_1978

sveiks Aivar!

Ir dīķis,kur karpas augušas patstāvīgi daudzus gadus un nezin ,kas ir boila. Ko iesaki,kā efektīvāk piebarot un izmānīt?

Atbild Aivars Rudzinskis

Pilnīgi droši var teikt, ka tā ir ideāla situācija. Ir vienreizējā iespēja viņām parādīt vienu boilu un ar to darboties.

Atbildēts: 30.augusts 2020, 01:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager