Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā runers

Labdien!

Vai tiešām popup(s) neder upēs? Varbūt ir lietderīgi pamēģināt?

Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Noteikti der mēģināt. Manuprāt visinteresantāk būtu, ja tas zem ūdens straumes iespaidā mazliet kustētos. No otras puses, nebūs labi, ja mats savērpsies. vajag ielikt ūdenī un paskatīties, kā kurš sējums uzvedas.

Atbildēts: 7.decembris 2016, 18:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā alps18

sveiks, kā ir ar to karpu copi uz ledus? ir itkā padzirdēts ka veči iet un arī ko noķer! bet vai ir jēga iet un salt? doma aiziet uz vietējo dīķi jo ledus tur labs un karpas arī zināms ka pieklājīgas!

Atbild Aivars Rudzinskis

karpas pa druskai kaut ko uzkož visu ziemu neatkarīgi no tā, ir ledus vai nav. uz pieklājīgajām gan es neieteiktu orientēties, drīzāk uz kādām sīkākām.

Atbildēts: 15.novembris 2016, 15:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. tatad jaliek 90gr un pavadina ar boilu galaa vai uz aka var likt ari ko citu? vienkarsi parasti zvejoju ar pludu bet gribetos nopirkt karpu makskeri un pameginat sadi. a ka var redzet copi tapat ka ar fideri ?

Atbild Aivars Rudzinskis

oi, es te visu neparādīšu, vislabāk tev montāžu saliks un parādīs kādā veikalā, piemēram Copes Nams, vai kādā citā, kur kāda specializācija uz karpām. Tikai nenobīsties no milzīgās inventāra izvēles, iesākumam no tā visa ir vajadzīgs ļoti maz.

Atbildēts: 7.novembris 2016, 13:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

ar karpu katu 3.90 m es varu zvejot ar pludinu?kada testa katu labak pirkt? 3lb ir ok?

Atbild Aivars Rudzinskis

ar karpu kātu tu pludiņu tālu neaizmetīsi un arī precizitāte nebūs nekāda. Karpu kāts ir paredzēts svinam un piemēram, 3lb nozīmētu aptuveni 90gr svinu. Tomēr ja tu makšķerē pavisam nelielā attālumā no krasta vai arī no laivas, tad ar karpu kātu var mēģināt. 2,5 lb vai 2,75 lb noteikti būs piemērotāki nekā 3lb.

Atbildēts: 7.novembris 2016, 11:13 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. jautajums tads kadu katu labak izveleties karpu copei. patik makskeret ar pludinu. tur kur es copeju ir diezgan lielas karpas pat 19kg pats esmu izvilcis 7.9 kg. vai macmakskere ar test 10-40gr der? nu standarta tur keras no 3lid kadi 5kg

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja jau esi izvilcis 7.9 kg, tad jau viss ir daudzmaz pareizi. Tas, cik liela slodze ir uz kātu izvadīšanas laikā vairāk jau atkarīgs no ūdenskrātuves specifikas. Ja nav zāļu un ķērāju, tad jau lēnām arpīpēšanu arī deviņpadsmit izvilksi. Sačoku un karpu matracīti gan iegādājies. Tomēr ja tā lieta patiešām sāk patikt un karpas ir, tad sāc vien lūkoties speciālā karpu inventāra virzienā.

Atbildēts: 6.novembris 2016, 13:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gatis34

Sveiki!! Ir doma pa brīvdienām uz Ruckas ezeru aizbraukt kādu karpu izmānīt. Kā Jūs domājat, ir vērts tērēt laiku un līdzekļus? Kā viņām ar apetīti šobrīd varētu būt?

Atbild Aivars Rudzinskis

Apetīte nav zenītā, jo aukstā ūdenī gremošanas sistēma strādā lēnāk. Nevajag barot daudz. Visādi citādi noteikti vajag mēģināt, kamēr nav ledus.

Atbildēts: 21.oktobris 2016, 16:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mihevskis

Sveiki!

Situācija sekojoša-iebarota vieta 2 kv.m. laukumā, kur arī iemesta ēsma. Pēc kāda laika redzams, ka rokās karpa (uzpeld milzīgs burbuļu mākonis). Gaidu copi, bet nav! Mainu dažādas ēsmas - boilas, kukurūzu, popapus un situācija nemainās. Grunts pacieta un ēsmai vajadzētu smuki gulēt uz grunts. Kas varētu būt par problēmu?

Atbild Aivars Rudzinskis

Visnotaļ tipiska situācija. Visdrīzāk, ja tā karpa tur tiešām dzīvojas, tad viņa tevi māk piešmaukt. Vai nu prot atšķirt drošu ēsmu no nedrošas vai visdrīzāk iemācijušies izspļaut āķi neaizķeroties. Risinājums noteikti ir mainīt nevis ēsmu, bet pavadiņu. Ko tieši pavadiņā mainīt, es nepateikšu, vajag vienkārši eksperimentēt. Otrs variants, čaklāk barot, lai konkrētajā vietā pienāk vairāk nekā viena karpa. Tad viņas tur sāk konkurēt un kļūst krietni neuzmanīgākas. Tad ķeras praktiski uz jebkuras pavadiņas.

Atbildēts: 2.septembris 2016, 13:29 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Sw0rdfish

Sveiks!

Kur var iegādāties Halibut peletes ap 20mm lielos maisos?

Derētu arī lielas boilas.

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja dodies uz ebro vai tamlīdzīgu vietu, tad tur arī iegādājies, būs katrā veikalā. Pie mums gan tās maz lieto.

Atbildēts: 24.augusts 2016, 18:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Sveiks! Cik daudz ieteiktu likt, sals kristalus pva maisina, tie butu paris tadi normali gabalin vai, lai butu labaks efekts vairak?

Atbild Aivars Rudzinskis

domāju, ka likšanai maisiņā vajadzētu ļoti maz - karpa jūt jau pavisam niecīgas izmaiņas ūdens sāļumā.

Atbildēts: 22.augusts 2016, 17:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kiborgs72

sveiks Aivar, sodien izmeginaju karpu cope ,,chod rigu'', bet varetu but, ka neesmu kautko pareizi izdarijis vai sapratis. Vai uz lidkora esosam bumbinam jabut stingri nostprinatam. bija divas copes, bet abas reizes garam, pec izvilksanas tas bumbinas pa lidkoru ir baigi izslidejusas, varbut vinas tik brivi nedrikst staigak un tapec man neiznaca piecirst

Atbild Aivars Rudzinskis

Bumbiņām jānotur pavadiņu paraizajā vietā metiena brīdī. Pēc copes tās noslīdēs pilnīgi noteikti. Cita lieta, ka ćodrigam nogājieni ir visnotaļ bieži, tādēļ jāliek pēc iespējas lielāks svins un jāizmanto superasi āķi. Arī pašai pavadiņai jābūt pēc iespējas perfekti līkai, kā interneta bildēs.

Atbildēts: 22.augusts 2016, 11:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers