Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā kiborgs72

Sveiks Aivar,

Svieciens Jaunajā 2018 gadā.

Nepieciešama Jūsu padoms dažos jautājumos. Šogad esmu nolēmis vairāk karpu copes laika veltīt karpu copei Gulbja ezerā, par cik pagājušo gadu tur tika vilkti ievērojami lomi un tas arī nav tālu no dzīvesvietas:

pirmkārt: ezers ir zāļains, protams teiksi paņem laivu un izpēti gultni, ko varētu arī izdarīt. Bet pagājušā gadā ievēroju, ka brīvdienas tur ir ļoti aizņemtas copes vietas, tāpēc nav garantijas ka tiksi izraudzītaj­ā vietā. Esmu daudzos video redzējis, ka zāļainās vietās copmaņu uz līdkora liek tādas ka vates piciņas, lai boila normālā stāvoklī nostājas zāļainā vietā. Nevaru tais video saprast, kā to lietu sauc, droši vien Jūs zināt, būtu labi angliskais nosaukums, jo Latvijā noteikti šādas lietas nebūs;

otrs jautājums. Jūs savās atbildēs bieži iesakāt mainīt pavadas ja necopē. Kā Jūs to domājat, pietiek, ka apmainu garumu, krāsu , vai tas ir domāts pavisam savādaka veida sasietu pavadu liekam virsu;

treškart: pie reizes arī jautājums par iebarošanu. Par cik stradaju, visticamāk nesanāks man laika izpētīt ezera gultni, jo copēt varēšu doties tikai no piektdienas vakariem, tad vai ir vērt mest barību šajā ezerā, ja ir aptuvena nojauta ka gultne tajā vietā ir zāļaina. Varbūt zāles boilu krāsai ir kāda nozīme no Jūsu pieredzes, jo cik atceros no komentāriem , Jūs šajā ezerā arī esat copējis. Un pēdējais jautājums, man daži ,,meistari" parasti saka, ka jāmet tuvāk pie zāļu puduriem, kādi ir izteikti Gulbja ezerā. Vai tam ir nozīme. Es cik copēju Gulbītī , centos izvēlēties cauri tekošas upes gultni, nu cik viņa nosacīti tur ir.

Atbild Aivars Rudzinskis

Par iebarošanu - ja vienā ezerā, jo īpaši tādā, kas nav baigi liels, regulaŗi pa druskai metīsi konkrēti vienas un tās pašas boilas, tad karpas pie tām pieradīs un dos priekšroku pret citām, mazāk pazīstamām. šādas taktikas gadījumā ir samērā vienalga, kurā ezera kaktā tās boilas tiek barotas, jo karpas pārvietojas pa visu teritoriju. protams, nevajag barot tur, kur to acīmredzami nebūs. šāda taktika ir ļoti noderīga vietām, kur nekad nezini, kurā ezera pusē ikreiz nonāksi - vai nu sektoru aizņemtības dēļ vai, piemēram, vēja virziena dēļ. pie šādas taktikas būs krietni mazāk jāzīlē par boilu sastāvu, krāsu un citām niansēm - strādās praktiski jebkura kvalitatīva barības boila, jebkurā krāsā. par pavadiņām - katrai tās sastāvdaļai vai īpašībai ir nozīme, tādēļ jau tās tik dažādas ir pieejeamas. dažrezi labāk strādā zaļa un dažrez brūna, citreiz labāk īsāku un citreiz garāku. lai nebūtu nemitīgi jāeksperimentē, ir vērts paskatīties zem ūdens, kā tā tur izskatās - konkrētajā vietā, uz konkrētās gultnes, starp konkrētām zālēm utt. jo mazāk tā redzama un pamanāma, jo labāk. turklāt naktī un dienā aina noteikti atšķiras. par siešanas veidiem - nu te var stundām par to runāt. ir cilvēki, kas zin tikai vienu vai labākajā gadījumā divus un ar tiem strādā. kamēr karpas ir dumjas, šāds piegājiens dod rezultātu, jo labāk strādājoša un kaujā pārbaudīta pavadiņa nekā jau sākotnēji kļūdaina. tomēr vietās, kur karpas ir iemācījušās tikt galā un neuzķerties uz standarta biežāk lietotajām sistēmām, aina mainās un labāki rezultāti būs tiem, kas riskēs un piedāvās ko mazāk redzētu un principiāli savādāku. par zālēm runājot - karpām tur ļoti patīk un visdrīzāk nav baigi daudz vajadzības vispār no tām līst laukā. tomēr zāles nekad nav viendabīgas. ja tajās dzīvo karpas, tad tās tur ir izveidojušas ejas vai koridorus un pat konkrētus barošanās laukumiņus. jā tādus atrod, un uz tiem izvieto pavadiņu, tad rezultāts garantēts. ja met uz dullo zālēs, tad visdrīzāk jau pavadiņa nogulsies uz zālēm kaut kā stulbi un tur arī tāda karāsies mūžīgi. ja nu tomēr nav iespējas izpētīt tās zāles un nolikt makšķeri vislabākajā punktā, pēdējā un visgrūtākā taktika ir ar barošanu viņas izvilināt ārā, visamaz uz metru. es tomēr ieteikšu laivu, vislētāko rotaļu pūsli kaut vai. vai vēl labāk - peldēšanu un niršanu. par tiem video - atsūti linku.

Atbildēts: 5.janvāris 2018, 19:50 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā kredo

Vēlos iegādāties kātu karpām 3.30 m . Kāds būtu labāks saliekamais vai teleskopiskais un kāpēc ?

Kādu kāta testu ieteiktu, ja mērķa zivs ir 2 - 7 kg. ?

Atbild Aivars Rudzinskis

karpām teleskopiskus kātus nelieto, tie nav pietiekoši izturīgi. kāta tests nav atkarīgs no zivs izmēra, bet gan no metamā svina smaguma. orientējši 3lb tests būtu atbilstošs svinam ap 100 gramiem, kas arī būtu tas ieteicamākais.

Atbildēts: 5.janvāris 2018, 14:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Copmanis10

Sveiki! Laimīgu jauno gadu! Vēlos sākt savu karpenieka karjeru,sakiet lūdzu kas tad īsti man ir vajadzīgs sākumam. Naudu atlieku cik nepieciešams,makšķerēšu karpu dīķos,un ezerā, padies jau iepriekš!

Atbild Aivars Rudzinskis

sākumam tev vajadzētu aiziet līdz makšķerēšanas veikalam, vislabāk šobrīd Copes Nams, satiec Edvīnu un pastāsti par savām vēlmēm un iespējām. Tikai naudu labāk pirmajā reizē atstāj mājās, sākumā visu izplāno, uzliec uz papīra, parēķini. pakonsultējies, varbūt kaut ko no visa saraksta labāk pameklēt lietotu un lētāku. no otras puses, ir virkne lietu, uz kurām taupīt nevajadzētu. tad nu, kad kopējais saraksts sāk veidoties, raksti šeit mazliet konkrētākus jautājumus,

Atbildēts: 4.janvāris 2018, 14:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rudiks27

http://www.karpas.lv/lv/karpu_makskeresanas_piederumu_katalogs/fox_warrior_s_marker_12ft_300lb/1/70/2263/

Sveicināti.Varētu lūdzu pastāstit par šo kātu.Vai man tas būtu labs priekš pirmās karpu makšķeres?

Atbild Aivars Rudzinskis

tas ir marķiera kāts, makšķerei nederēs nemaz.

Atbildēts: 16.novembris 2017, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arvukass

Sveiki ! Man ieteica uzjautāt jums ! Vai neēsat lietas kursā par butēm Jūras līcī ,piemēram Kauguru pludmale ,Jūrmala.Vai neēsat dzirdējis vai tur mēdz ķert ar makšķeri?

Paldies gaidīšu jūsu atbildi .

Atbild Aivars Rudzinskis

ķerot karpas kauguru pludmalē nevienu butenieku neesmu redzējis. iespējams, būsim kaut kā samainījušies.

Atbildēts: 3.novembris 2017, 09:54 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Copmanis10

Sveiks ekspert! Jautājums diez gan varbūt muļķīgs-Vai uz chod rig "bait floss" vietā varu lietot parasto zobu diegu?

Atbild Aivars Rudzinskis

es neriskētu, parastais zobu diegs ir piesātināts ar visādām ķīmijām, kas karpām var nepatikt.

Atbildēts: 30.oktobris 2017, 21:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yap

Sveiks,

Pēdējā karpu copē saskāros ar lielu vēžu aktivitāti, kur katra boila vai cita ēsma, ko liku uz mata sistēmas tika vnk iznīcināta :) Copes vietas bija trīs: viena dziļumā, otra uz pacēluma (galda)...uz trešo pārgāju jau bezizejas variantā (makšķerēju zālē ar pop up) vienu karpiņu 5kg dabūju, bet arī tur parādījās vēži un cope pazuda.

Varbūt vari padalīties ar savu viedokli šajā ziņā?

Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

vispār, kur vēži, tur karpas, no tādām vietām prom mukt nevadzētu. cita lieta - kā saglabāt boilu? ir arī otra problēma - vēži var sapiņķerēt pavadiņu tā, ka copes brīdī tā nenostrādās. Teikšu uzreiz - 100% perfekta risinājuma nav. Ir varianti: 1. shrink tube boilām. trubina, ko uzmauc uz boilas un patur virs tvaika - tā saraujas un no boilas paliek redzmas tikai maliņas. tās vēzis apskaldīs, bet tālak netiks. boila būs funkcionējoša, tiesa, varbūt mazāk atraktīva. tomēr, kā jau teicu, karpas turpat tuvumā ir un milzīga atraktivitāte nemaz nav nepieciešama. drīzāk otrādi. 2. supercietas boilas. te ir versijas. ir piedeva, tipa hardener vai kaut kas tāds, ko pieliek pie mīklas un boilas sanāk cietākas. es pats vienkarši taisu pēc iespējas sausu mīklu (mazāk olas, vairāk birstošās sastāvdaļas), tā, ka pat lāgā samaisīt nevar, tad caur spēcīgu gaļas mašīnu utt. tad vāru mazliet ilgāk nekā parasti un pēc tam ļoti ļoti ilgi kaltēju. visbeidzot trešais variants, ir dipi, piemēram, mainline pulse, kuros ilgāku laiku turēta boila paliek cieta kā akmens. Ideālā kārtā ir apvienot visas trīs metodes. palīdz ļoti, turklāt pasargā arī no baltajām zivīm. loģiski, ka pēc tam vajadzēs urbi. dipā labāk turēt boilu jau ar visu āķi. 3. mākslīgās gumijas, plastmasas ēsmas. var bagātnāt ar aromatizatoru. 4. Karpela konteiners, ieguglē, sapratīsi. 5. zigrig 6. pludiņmakšķere ar āķi pusūdenī vai kaut 10 cm virs grunts

Atbildēts: 12.oktobris 2017, 15:51 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Pinkariks

Sveiks Eksperts,atkal es kuros ezeros, diķos ir karpar kur var noķert, jo braucu uz rubeni un visulaiku esu tuksa, vispar nenem.

Atbild Aivars Rudzinskis

ja neķeras, tad ir jāmaina taktika nevis vieta. mainot vietas (ezerus, dīķus) tu neko neimācīsies. rubenē karpas ir un lielas, tā kā noteikti vajag meklēt. maini dziļumus, ezera puses, barošanas veidus, ēsmas, pavadiņas, kamēr sanāk.

Atbildēts: 18.septembris 2017, 11:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pinkariks

Sveicinati.

Velejos pajautat, kura vieta tgd paslaik ķeras karpas?

Atbild Aivars Rudzinskis

šobrīd karpas ķeras dziļumos, tur, kur tās kāds čakli baro.

Atbildēts: 14.septembris 2017, 21:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuldiga12

Svieki! Kāds būtu labākais karpu copes komplekts prieks pilnīga karpu copes iesācēja cenās max 60-70 ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Par tādām naudām lēnām un pamazām meklē lietotas lietas. pacenšoties kaut ko noteikti var atrast.

Atbildēts: 12.augusts 2017, 11:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers