Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā levap

Karpas aktivitate ir jau sakusies?

Atbild Aivars Rudzinskis

Protams, jau labu laiku!

Atbildēts: 23.aprīlis 2019, 13:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BAigars

Sveiks atkal. Tas pats savvaļas ezers, ko jau minēju. Ir milzīga problēma ar brekšiem. Esot pat tā, ka 2 diennaktīs ap 50gab 1-3kg tiek noķerti, pa starpai 1 2 karpas 10kg+.

Ir kāds reāls variants kā tikt vaļā no brekšiem?

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

ir divi varianti. pirmais - čakli barot un gaidīt karpas, velkot brekšus. karpas to tusiņu redz un, kad pienāk, brekši pazūd. pat var nojaust pēc tā, ka brekšu copes beigušās, ka karpa pienākusi. brekši no tādas desmitnieces tomēr vairās. otrs variants ir barot un ķert ar ļoti ļoti cietām boilām. tādām, ka adatu iedurt nevar un ir jāurbj. brekši kaut kā jūt to barības cietību un nemaz neņem mutē tādas supercietas boilas. kā pie tādām tikt, izstāstīšu, ja patiešām plāno pats tās čakli rullēt.

Atbildēts: 8.aprīlis 2019, 10:27 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar,Nevarētu lūdzu ieteikt kādu recepti kā pareizi vārīti sauso kukurūzu,nekādi nevaru novārit kā vajag vienmēr pacieta sanāk.Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

pēc vārīšanas atstāj mirkt vēl dienu vai divas, kamēr sāks fermentēties, parādīsies smarža, tad būs karpām pats labums - ātrāk sagremojas, vairāk var apēst.

Atbildēts: 8.aprīlis 2019, 00:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā microsoft26

Sveiki. Gribeju pajautat par karpam. Jo gribu aizbraukt so sesdien. Zinu ka par agru. Ko jus ieteiktu likt uz aka un vispar kadas darbibas.

Atbild Aivars Rudzinskis

Zinu, ka daba sauc un nevar nociesties. Tomēr karpām vēl ir totāla ziema, tās diez vai vispār kaut kur kustēsies. Katrā ziņā to nevar saukt par pavasara copi. Tiesa, var ķert arī ziemas režīmā, bet tas ir ļoti komplicēti. ir jāzina, kur tā karpa ziemo, jo kustēties pakaļ tavai barībai viņa nekustēsies. iebarošanai 3-4 boilas vai kas tamlīdzīgs, ne vairāk. uz mata kaut kas ļoti aromātisks, uz spirta bāzes. un ļoooti ilgi jāgaida, jo iespējamās aktivitātes brīži tik aukstā ūdenī ir ļoti īsi, burtiski dažas minūtes dienā. vai naktī. klasiskā ziemas cope ir īsti veču nodarbe, jo tā vienkārši ir ļoti ļoti garlaicīga. Cita lieta, ka var apbruņoties ar ūdens termometru, kobru un kādu kilogramu boilu un vienkārši kārtīgi izstaigāt savu mērķa ūdenstilpes piekrasti. Saprast, kurā vietā ūdens uzsilst ātrāk un kādos apstākļos. kur ir kādi saulaināki, seklāki līči, kuros pavasarī karpas varētu ienākt biežāk. un šur tur pa saujai, ne vairāk, piebarot. lai jau no paša sezonas sākuma zin, kas jāēd. kādu drusku var iemest arī potenciālās ziemošanas vietās - sliktāk no tā nebūs. nu un tad jau pēc pāris nedēļām cerības uz copi būs krietni uz tavu pusi pavirzījušās.

Atbildēts: 28.marts 2019, 23:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BAigars

Sveiki.

Situācija tāda - ap 30ha ezers, vidēji 2 3m dziļš, ir 2 nelielas 5m bedres. Copes vieta - tāds neliels rags, 150m attālumā viena no bedrēm, no bedres līdz tuvākajam krastam 80-100m, 200m attālumā no raga neliela saliņa.

Tīri teorētiski, kuras vietas Jūs izvēlētos maijā?

1. Izeju no bedres uz krastu (2m dziļums)

2. Izeju no bedres uz pārējo ezeru (4m dziļums)

3. Apkārt saliņai (kants līdz 4m)

4. Seklumus gar krastu, kur tuvumā niedres, krasta koki

5. Seklie līči raga abās pusēs

6. Citas idejas, piemēram, ragu atstāt vasarai un pavasarī koncentrēties uz seklajiem ezera galiem (ap 200x200m 1-1,5m dziļš)?

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

maijā un arī jūnijā - tur, kur vissiltākais ūdens. tas parasti nozīmē seklums pie krasta, kur pēc iespējas daudz spīd saule un/vai pūš iekšā vējš. tikai vējam vajadzētu pūst kādas pāris dienas vismaz, kamēr silto ūdeni sadzen. ideāli, ja kādā līcī. otrs punkts - noteikti salas piekraste, burtiski metru vai divus no krasta. bet tas viss, ja turās silts laiks. ja laiks auksts, vējains, līst utt. tad piekrastē ūdens īpaši neiesilst un var meklēt pa visu teritoriju, piemēram, to izeju no bedres. bet nu vispār, maijs nav tas laiks, kad vajadzētu baigi koncentrēties uz kaut kādiem punktiem tos čakli barojot. Drīzāk ar krāsainu popapu un regulāriem pārmetieniem ik pēc stundas, visos iespējamos virzienos mēģināt uztaustīt potenicālu interesi. jā, un maijs ir arī ideāls laiks, kad sākt karpas pieradināt pie vienas konkrētas boilas - tur un šur un viskautkur pa saujai un, skat, pēc pāris nedēļām jau vairs nebūs jāzīlē, ko likt uz mata.

Atbildēts: 20.marts 2019, 12:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā diametrs

Labdien ! Tāds jautājums. Dīķī kur parasti uz boilām neķer un nebaro, kā būtu ieteicams iebarot - vai ar sasmalcinātām boilām pie barības vai ar veselām ?

Atbild Aivars Rudzinskis

smalcinātas boilas izdala ļoti daudz aromātu un tādēļ ir ļoti labas karpu pievilināšanai. Cita lieta, ka tās, tāpat kā birstošā barība, garšos arī baltajām zivīm, ja tās tuvumā ir. otrkārt, karpas iepazīstot boilas, sāk ņemt tās drošāk un drošāk arī uzsēžas uz āķa. bet to viņas var darīt tikai tad, ja tās boilas ir veselas un apaļas. tādēļ veselas boilas iebarot vajag pēc iespējas vienmēr, bet kombinēt ar smalcinātām tās var lokalizējot iebaroto vietu un, protams, PVA maisiņos. ņem vērā - tas, ka neviens ar boilām nebaro un neķer, ir milzīgs pluss. atliek tikai pāris, trīs dienas pabarot un karpām aizbrauc jumts. savukārt, tur, kur dažādas boilas tiek barotas regulāri, tādu efektu panākt ir krietni sarežģītāk.

Atbildēts: 19.marts 2019, 00:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Powerforward

Sveicināti! Vai Jums ir bijusi pieredze karpu copē ar Starbaits produkciju? PS. Proti, Starbaits Hot Demon boilām.

Atbild Aivars Rudzinskis

sveiks, nē, nav bijusi pieredze. Pasaulē ir simtiem un pat tūkstošiem dažādu boilu. Vislabākās ir tās, kas konkrētajā ūdenī tiek bieži un regulāri barotas. ja minētās boilas bērsi ezerā vismaz nedēļas garumā un pietiekošā daudzumā (atkarīgs no karpu koncentrācijas un lieluma), tad tā būs labākā boila pasaulē konkrētajam ezeram. Tiesa, tas neattiecas uz pilnīgiem mēsliem, bet nu tādus jau pēdējos gados gandrīz neviens vairs neražo.

Atbildēts: 18.marts 2019, 22:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pucejanis95

Sveiks,zinu ka karpu makskeresana ir atsevisks makskeresanas veids! Ko ieteiktu cilvekam ar pilnigi mellu bildi kas grib izmeginas spekus tiesi karpu cope! Kas jazin un kur rigas apkartne var to izmeginat

Atbild Aivars Rudzinskis

Galveno jau zini - ka ir mella bilde. tas ir labs pirmais solis. Vienīgā ābece latviešu valodā, ko šobrīd varu ieteikt, ir vairākus gadus veci copes Lietu žurnāli. jo vairāk izlasīsi, jo ātrāk gudrāks tapsi. uz daudziem jautājumiem atbildes var atrast šeit - manos iepriekšejos skribelējumos. Pēc tam, kad būsi čakli palasījies, varēsi doties uz veikalu. vislabāk -copes nams, tur ir gan karpinieki, gan inventārs. nav obligāti viss uzreiz jāpērk, bet kaut kāds minimums būs nepieciešams. un barības. pierīgā ir vietas, kur var normāli makšķerēt karpas, arī lielas - upesciems, valle, mālpils, daugava. pamēģini krastā kādu karpinieku satikt, paskaties, aprunājies, šeit nāc ar detalizētiem jautājumiem, uz kuriem grūti atrast atbildes.

Atbildēts: 7.marts 2019, 22:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lukinsarturs

Sveiks! Kāds ir jūsu viedoklis par mērcētiem zemesriekstiem barošanai un likšanai uz mata?

Atbild Aivars Rudzinskis

viedoklis ļoti pozitīvs. karpām garšo zemesrieksti. tomēr svarīgi būtu izvēlēties augstas kvalitātes, cilvēkiem (nevis putniem) domātos un pareizi tos pagatavot. Par pagatavošanu var mēģināt saboksterēt šeit: https://www.haiths.com/haiths-baits/preparing-peanuts-for-fishing/ līdzīgi kā ar boilām, pie šīs barības karpas būtu jāpieradina, jo dabiskajā vidē tā nav pieejama. iebarojot kādas vairākas dienas, karpas to sāks uztvert kā dabisku barību un labprāt ēdīs. un - ja kas tiek lapbprāt ēsts, tad uz to arī labi ķeras.

Atbildēts: 7.marts 2019, 14:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vandambis

Labdien.

Es esu atradis armijas bāzes kanālu kur mīt lielas karpas un karūsas,pa dienu var redzēt kā tās krastmalā peldas.

Uz ko viņas varētu piemānīt vēlā pavasarī?

Un kā piesaistī lielo karūsu uzmanību?

Esu mēģinājis dažādas veikalā nopērkamās barības,karpām,karūsām,brekšiem.

Ķērās tikai raudas,brekši un visādas smalkās zivis,bet ne karūsa,ne karpa nepienāca.

Atbild Aivars Rudzinskis

Karūsas, sevišķi lielās, ir ļoti grūti noķeramas zivis. Arī pie karpas tikt nav vienkārši. Vajadzētu kārtīgi palasīt informāciju, rakstus. sarūpēt daudzmaz piemērotu inverntāru. tad var mēģināt. šeit, dažās rindiņās visu karpu copes mākslu es nespēšu atklāt. Ar no jautājuma man nav saprotams, kā tu viņas mēģini makšķerēt, lai varētu ko komentēt.

Atbildēts: 25.februāris 2019, 23:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager