Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā lukinsarturs

Sveiks! Kāds ir tavs viedoklis par paštaisītām boilām, kuras taisītas no veikalos nopērkamajām iebarošanas barībām vai no zivju kombikorma? Brekšus baroju ar zivju granulām un domāju, kāpēc gan uz tādām boilām nevarētu ķerties? Mērķis ir tieši lielais breksis - 4 + kilo.. Gribu, lai sīkie - līdz kilo brekši liek mieru ēsmai. Ķeru ar fīderi, baroju ar spombu. Pagaidām man uz tādām boilām neķeras, vai trūkst ticības. Principā izsijāju sablenderētu barību, piesitu olu, pavāru 2 min un gatavs. Ko es daru nepareizi un kas būtu jāņem vērā taisot boilas breksim? Varbūt zini ieteikt kādu sastāvdaļu, kas breksi neatstāj vienaldzīgu? Paldies! :)

Atbild Aivars Rudzinskis

karpiniekiem brekši nav draugi. vienīgais, ko varu pielikt, ka diez vai ēsmas izmēram ar zivs izmēru varētu būt kāds tiešs sakars. drīzāk jau otrādi. man uz divām 20mm boilām puskilo brekši ir sēdušies virsū viens pēc otra. domāju, ka liela zivs ir gudrāka un viltīgāka par mazu, tādēļ ir krietni jāpiedomā pie sistēmas maskēšanas, visu sastāvdaļu maksimālas sabalansēšanas un citām niansēm. ja par barību, tad jo lielāka zivs, jo lielāka tai izpratne par to, kas ir kvalitatīvs un vērtīgs un kas ir lēta ķīmija. labas un kvalitatīvas sastāvdaļas karpinieku plauktā ir dučiem. kaut gan, ja baro ar zivju granulām, tad drošākais būtu tās pašas granulas arī sēdināt uz mata.

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 00:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā FaddyYouTube

Sveiki!Neko nezinu par karpu copi,bet gribēju pajautāt kā noķert to karpu dīķī!Karpas ir!Citi velk,bet es tik sēžu un copes nav! :( Vai ar pludiņu ir lielāka iespēja izvilkt karpu?Un vai karpa ir jābaro???

Atbild Aivars Rudzinskis

Nu vajadzētu palasīt kaut ko gudru, parunāties ar tiem, kam tur ķeras vai paskatīties, kā viņi to dara. šeit es tev tā visu neizstāstīšu gan. varu atbildēt vien uz ļoti konkrētiem jautājumiem.

Atbildēts: 8.jūnijs 2018, 10:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Aigarsbergs

Vēl radās pāris jautājumi, droši vien ne pēdējie.

1. Īsumā jūsu domas par Deeper pro+ karpu copē. Varēs atrast karpu "takas" vai barošanās "galdus"?

2. Esmu ticis līdz 70.lpp, 2010.gada atbildes. Pirms gadiem 5-8 topā bija Trigga, Pineapple&N-butyric, kg1 utt. Varētu, lūdzu, šī brīža top5?

3. Pirms 5 un vairāk gadiem top kāti iesācējiem bija Alivio un Warrior, kas šobrīd, teiksim, līdz 70 80eur?

4. Ja drīkstat reklamēt, varat nosaukt kādu mājaslapu bez copesnams.lv un ēsma.lv, kur vēl karpām inventāru meklēt? Der arī leišu, angļu lapas. Uz Rīgu pārāk bieži nebraucu, bet Ventspilī vispār nekā karpām nav, neskaitot Traper boilas.

Atbild Aivars Rudzinskis

1. klasiskais marķieris tomēr sniedz pilnīgāku priekšstatu par to, kāda ir gultne. Ar deeper, protams, tas process ir daudz vienkāršāks un ātrāks, bet tā taktīlā sajūta, kad jūti, kā marķiera svins velkas pa grunti, ir būtiska. es teiktu, ka sākumā derētu apgūt marķieri un pēc tam to papildināt ar deeper un nevis otrādi. 2. manas atbildes nevajadzētu lietot kā vienīgo mācību grāmatu, lai arī informācijas tur tiešām ir daudz. kas attiecas par boilām un barībām, tad tur nu gan nekādas būtiskas "modes" nav un šodien strādā tas pats, kas strādāja pirms desmit gadiem, un nekas principiāli savādāks nav izgudrots. svarīgi ir barot pēc iespējas daudz un regulāri, vairākas dienas un, ja iespējams, arī nedēļas ar vienām un tām pašām boilām un tad jau viss notiks, 3. Tas pats Warrior jau regulāri tiek uzlabots un atjaunināts, tā ka noteikti šobrīd ir labāks nekā pirms pieciem gadiem. 4. es ļoti daudz izmantoju http://www.tacklebox.co.uk/ un tur ir stipri daudz visa kā, ja nav problēmu ar angļu valodu. Jēdzīgi tomēr ir arī atbraukt uz rīgu un aiziet uz veikalu un aprunāties ar pārdevēju personīgi.

Atbildēts: 8.jūnijs 2018, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā microsoft26

Sveiki. Gribeju uzinat. Vai sitas pars dienas aukstas ietekmes karpas un linus. Uz nedelas nogali.

Atbild Aivars Rudzinskis

nē, zivis ietekmē ūdens temperatūra nevis gaisa. pa pāris dienām ūdens diez ko neatdzisīs tādēļ karpu aktivitāti neietekmēs.

Atbildēts: 7.jūnijs 2018, 00:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Aigarsbergs

Sveiki.

Droši vien jau 100x cilāts jautājums, bet par cik tikai tagad esmu sācis par karpām interesēties, tad, protams, viss iepriekšējais ir palaists garām un te līdz 12.lpp arī konkrēti neatradu.

Tātad - varētu noraksturot kurā situācijā teorētiski kura montāža būtu efektīvāka?

Par zig rig un pop up rig apmēram skaidrs, bet kā ar d rig, 360 rig, chod rig, stiff rig, the ronnie rig, kd rig, helicopter rig, varbūt vēl kāds populārāks..

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

helicopter ir tālmetienam, tas tālāk lido un mazāk piņķerējas pie metiena. toties sliktāk strādā. chod izmanto mazbarotām vai vispār nebarotām vietām, kad nav bijis iespējas vai vēlēšanās izpētīt gultni. resp, strādā arī uz zālēm vai dūņās, ja ir pietiekoši augstu izvietots. lieto makšķerējot uz dullo, kad vispār nezin, kur tā sistēma nokritīs. arī var būt problēmas ar nogājieniem, bet citādi ļoti laba sistēma arī mums. pārējās minētās un vēl daudzas variācijas ir tapušas tur un tādēļ, ka karpas iemācās ar parasto pavadiņu tikt galā, neuzķerties, vai arī atšķirt piesietu boilu no nepiesietas un neņemt to vispār. visapkārt visu apēd un vienu tādu boilu, kas ir piesieta, atstāj. tādēļ tiek izdomātas tādas sistēmas, kas vienkārši ir savādākas un tādos ūdeņos, kur karpas tās vēl nav redzējušas, var būt efektīvākas, jo boila ar āķi uzvedas savādāk, neierastāk un var gudru karpu tomēr apmuļķot. Piemēram, stiff rigu karpai ir grūtāk dabūt ārā no mutes nekā boilu mīkstā pavadiņā un tas var iedzīt viņu panikā un uzķerties.

Atbildēts: 6.jūnijs 2018, 00:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Aigarsbergs

Sveiki.

Vai ir kāda informācija par karpu copi pie Kuldīgas esošajos Nabes ezeros? Līdz kilogramam tur var vilkt vairāk kā raudiņas, bet, kas ar lielākām? Visas lielās saiet Ventā un tur lielākas izredzes? Varbūt ir kāda konkrēti Nabē, Ventā strādājoša boila?

Ne asakas!

Atbild Aivars Rudzinskis

Ventā pilnīgi noteikti ir lielākas izredzes uz desmitnieci un pat lielāku. konkrētas detaļas neatklāšu, bet visos ūdeņos ir viens likums - ar ko baro, uz to arī ķeras. Un otrādi, ja uz kaut ko ķeras, tas ar to kāds ir barojis. Labi iebarota boila pēc tam strādā par vairākus gadus. Un jo mazāk ūdenī karpu, jo efekts lielāks.

Atbildēts: 30.maijs 2018, 14:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ezerins33

Labdien! Vēlējos jautāt,gribu sakt copēt brekšus,līņus kādu makščeri ņemt cik garu un ar kādu testu,bet fideri negribu copes vieta gauja,ezeri kautko unversālu esmu iesācēja,jo cik zinu nav jabūt obligāti fiderim lai sietu klāt barotavu.Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

pajautā N. Grabovskim.

Atbildēts: 27.maijs 2018, 22:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuzijs

Labdien. Parādījušās manā upītē karpas.( tas ir labi) Vai varu likt boilas uz parastā āķa..... negribas mainīt visu sistēmu jo ņem arī līnis un breksis.

Paldies .

Atbild Aivars Rudzinskis

boilas neliek uz āķa, tās liek uz mata. uz mata sistēmas līņi un brekši arī labi ņem.

Atbildēts: 27.maijs 2018, 22:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Azverins

Labdien,

Cerams, ka nesanāks reklāma, bet ar kādu inventāru (kāts, spole) pats darbojaties.

Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

sanāks.

Atbildēts: 22.maijs 2018, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā augustszz

Seiks Aivar! Esmu nesen sācis karpu copi un īsti nezinu kādeļ nevaru noķert, laikam jau kaut kāds lāsts.:D Aizbraucu uz Saldu privato dīķi 1 ha platībā mālaina grunts, nosēdēju visu dienu un visu nakti - nekā. Iebaroju ar Dragon un Traper iebarošanas barību klāt pieliku kukuruzu un baltos, uz āķa bija kukuruza, baltais, mazās boilas, sliekas. Varbūt nepareiza vietas izvele vai barība. No agriem rītiem citreiz gar malām redzamas lielās mammas.

Atbild Aivars Rudzinskis

nu tāda tā makšķerēšana ir - neķerās, neķerās, tu kaut ko mācies, domā, maini, lasi žurnālus, runājies ar kaimiņiem, pilnveidojies, atkal kaut ko maini un tad jau pamazām sāk ķerties.

Atbildēts: 21.maijs 2018, 16:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager