Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā microsoft26

Sveiki. Gribu aizbraukt pietkdien uz karpam diki. Ko ieteiktu bariba lai pievilinatu.

Atbild Aivars Rudzinskis

es nebarotau neko. liktu krāsainu popapu un regulāri pārmestu mainot vietas. ja grib barot, tad maksimums maziņš pva ar ļoti labi aukstā ūdenī šķīstošiem atraktoriem.

Atbildēts: 21.marts 2016, 13:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā diametrs

Pagājušajā gadā man puse karpu "nodila" pusceļā līdz krastam. Viens fideris man ir 3.6m, otrs 2.4m, ļoti elastīgs. Tam īsākajam neizvilkto skaits mazāks, 3/4 no visām tika līdz krastam. Āķi abiem bija 10 izmērs, barotavas vienādas. Vai tas būtu āķa izmēra vaina (atskabarga tad arī mazāka)

Atbild Aivars Rudzinskis

Uz lielāku āķi nogājienu parasti ir mazāk, bet arī copju var būt mazāk. Iemeslu gan var būt vēl virkne. Neass āķis, par mazu barotavas/svina svars, nepareiza pavadina. Lielu dalu no problēmām var mēģināt ārstēt ar dūšīgāku pieciršanu. Un vēl vienu, divām. Karpinieki parasti baidās, bet tas nav pareizi. Ja piecirtiena brīdī tomēr izrausies āķis, tad tas tāpat nebūtu izturējis līdz galam. Vēl viens iemesls var būt, ja izvadīšanas laikā atslābini uz brīdi auklu - tai jābūt nostieptai visu laiku. Vai arī otrādi, varbūt pārāk saforsē izvadīšanu? Katrā ziņā ar nogājienu es ir jācīnās- pastāvīgi jāmeklē iemesls, kaut kas sistēmā, taktikā jāmaina, jāuzlabo. Tikai tā Tu pilnveidosies un kaut ko iemācīsies nevis vinkārši samierinoties ar pusi karpu krastā.

Atbildēts: 8.marts 2016, 22:20 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mr.Red

Labdien! Sezona strauji tuvojas, un šosezon ir mērķis mēģināt karpu dabūt Rīgas HES vai Ķeguma HES ūdenskrātuvē! Kur jūsu prāt ir lielāka iespēja cerēt uz rezultātu? Un kur viņas labāk meklēt - uz apludinātajām salām, kantīm ar veco gultni, vai zāļu malās? Barot domāju ar piparotajām - fish-oyster boilām! Vai arī jūs domājiet savādāk?

Atbild Aivars Rudzinskis

Brīnišķīga doma. Pirmkārt, rūpīgi jāpēta dibens. Daudz kur var būt akmeņains un mums tas neder - gan barība, gan pavadiņa pazūd starp akmeņiem, ja tomēr tādā vietā jācopē, tad jāliek popaps, jāceļ pietiekoši augstu virs gultnes un jābaro ar kaut ko ne pārāk smagu, piemēram, kaņepēm, kukurūzu. Tā kā ūdens ir daudz un visticamāk arī karpu un citu zivju, tad jābaro arī daudz. noteikti boilas ekonomijas nolūkos var papildināt ar kukurūzu, arī kaņepes, rieksti,graudi utt. Par kantīm runājot - mana pieredze saka, ka kantis karpai nav nemaz tik būtiskas, arī dziļumā tās mierīgi var kustēties pa līdzenu gultni, kants kā orientieris karpai nebūt nav obligāts. es noteikti pameklētu karpas māju - vislabāk ūdenī sakritušus kokus, appulinātus krūmus utml. Tad var copēt to tuvumā, tikai ne pašos krūmos gan. zem ūdens var meklēt smilšainu uzkalniņus, plato, kur pabaroties. ja ir gliemji, tad to plantācijas ir karpu ēdnīca vispār bez jautājumiem. lai veicas un dod ziņu par rezultātiem.

Atbildēts: 7.marts 2016, 11:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Powerforward

Pasūtīju sev jaunus kātus . Vai būs ok ?

http://www.tacklebox.co.uk/rods-en/carp-rods/fox-warrior-s50-carp-rod-12ft-3.5lb-50mm.html

Atbild Aivars Rudzinskis

Jautājumu prātīgāk būtu uzdot pirms pasūtīšanas. ko darīsi, ja teikšu, ka nebūs ok?

Atbildēts: 26.februāris 2016, 23:36 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Katana

Sveiks. Tavuprāt ir jēga mēģināt ķert karpu tagad?

Iespējams esi bijis Vērgales muižas dīķī, tur arī domāju mēģināt.

Paldies :)

Atbild Aivars Rudzinskis

Būtu man brīvs laiks, es sēdētu un ķertu. ļoti daudz dipa uz boilas un nekādas barošanas. dipam jābūt tādam, kas labi šķīst ļoti aukstā ūdenī. ielej trauciņā un pamēģini dažādus variantus.

Atbildēts: 25.februāris 2016, 15:21 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Alleria

sveiki.

ezerā ar cietu gultni atālumā no 40 - 80 uz running rig sistēmu, ākis 8,9,10 kāda svara svins būtu vēlams ? vieglāks vai smagāks jeb tam nav nekāda sakara ar āķa lielumu ?

Atbild Aivars Rudzinskis

ar āķa lielumu tam nav sakara. uz cietas gultnes svinam noteikti jābūt smagākam nekā dūņās vai mīkstos mālos. Svina svars arī ļoti atkarīgs no paša svina formas - pamēģini uz līdzenas virsmas pakustināt svinu uz vienu un otru pusi turot aiz tās vietas, kur piestiprināta pavadiņa un redzēsi lilieu atšķirību starp, piemēram, tālmetiena pilieniem un klucīšveida in-line tipa svieniem. tipiska pazīme, ka svins ir par mazu, ir nogājieni pēc piecirtiena. manuprāt, running rigam vispār vajadzētu vēl lielāku svinu nekā parastai sistēmai, lai tur vispār varētu kaut cik saprast, kas notiek zem ūdens.

Atbildēts: 25.februāris 2016, 10:40 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā retrosaint

Sveiki Aivar !

Esmu iesācējs karpu copē, tādēļ jāvēršas pie zinošākiem cilvēkiem. Saki lūdzu, kādas boilas(garša,izmērs varbūt pat krāsa) būtu labāk izmantot maija mēnesī,būtībā maija vidus. Kur labāk meklēt karpas dziļumā vai tomēr tuvāk krastam seklumā ?

Paldies !

Atbild Aivars Rudzinskis

Piedod, bet nebūtu nopietni atbildēt uz šo nezinot ne konkrēto ūdeni, ne apstākļus. vienīgais, ko varu samērā droši teikt, ka maija vidus ir laiks, kad ir čakli, regulāri, vislabāk vismaz vairākas dienas, jābaro, vēlams ar vienām un tām pašām boilām, praktiski vienalga ar kādām (izņemot pilnīgus mēslus) un tad jau copes būs! par dziļumiem runājot - meklē tur, iur siltāks ūdens. pirmkārt, tas nozīmē, ka sejā pūš vējš. cik tālu no krasta, to jau tad ar mēģinājumiem noteiksi, seklumā pie krasta ir īpaši silts, bet tad jāpiedomā, vai karpa tur jūtas pietiekami droši, lai barotos.

Atbildēts: 24.februāris 2016, 22:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā mario1234

Labvakar!

Cik biezu manofīlo auklu lietot priekš spomba kāta?

Atbild Aivars Rudzinskis

lūdzu palasi iepriekšējos jautājumus, tur ir atbilde.

Atbildēts: 15.janvāris 2016, 12:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Spriditis

Labdien! Sakiet lūdz vai Daiwas Infinity holdall ir līdzvērtīga Fox Royal kātu somai?

Atbild Aivars Rudzinskis

nepateikšu. varbūt kāds no lietotājiem var šeit iekomentēt?

Atbildēts: 15.janvāris 2016, 12:22 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Zemgall

Sveiks.

Šogad ir doma pamēģināt nash pavadas un lidkorus

ko saki pa The Missing Link pavadu matriālu?

un Core Plus Leadcore.

Bildēs jau izkatās tiri labi bet kādi ir darbībā?

Atbild Aivars Rudzinskis

nezinu gan, vai konkrētie nosaukumi ir šobrīd ražošanā. Tos neesmu lietojies, bet ļoti pozitīva pieredze ir ar visu diffusion līniju. maksā tā gan milzu naudu, bet saulainās dienās dod to papildus sajūtu, ka esi izdarījis maksimālo, lai padarītu montāžu neredzamu. Tāpat vislabāko varu pateikt par Nash āķiem, piemēram Fang X. lai arī neredzmas, bet atšķirības ar identiskiem citu ražotāju izstrādājumiem noteikti ir. vispār runājot par pavadiņu materiālu izvēli, manuprāt, galvenais ir tā spēja kļūt pēc iespējas neredzamam karpai. tas, savukārt, ir ļoti atkarīgs no copes apstākļiem (gaisma, dziļums, ūdens caurspīdīgums, grunts krāsa un struktūra utt.) līdz ar to diez vai vajadzētu ieciklēties uz vienu vai diviem pavadiņu materiāliem visām dzīves situācijām. arī tendence piņķerēties iemetienā ir atšķirīga - tuvākos maigākos iemetienos pavadiņas piņķerējas mazāk, tālākos iemetienos, bez maisiņa aina ir pavisam cita. un čodrigs ne vienmēr ir glābējs darbam maximālā distancē. visbeidzot izturība - jārēķinās, ka atkarībā no pielietotiem mezgliem tā samazinās 5-50% apjomā, turklāt katram materiālam ir vairāk un mazāk piemēroti mezgli. atrodot konkrētam materiālam piemērotāko mezglu, ir iespējams samazināt pavadiņas diametru, kas, savukārt, dos pozitīvu ietekmi gan uz copi, gan, piemēram, uz metiena distanci.

Atbildēts: 11.janvāris 2016, 22:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager