Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā BAigars

Laimīgu Jauno gadu!

Jautājums par Zigrigu. Uzgāju video, kur lietuvietis stāsta, ka zigu nevajag barot. Stāsta gan par 2011. gada PČ, gan Iļģi, gan kaut kādu ūdenstilpi Francijā, kur ķeras tikai tad ja nebaro.

Kādas ir jūsu domas par to? Iepriekš nekas tāds nebija dzirdēts, visi vienmēr baro Zigrigu, pietam ļoti intensīvi.

Doma, ka karpa tāpat pusūdenī nebarojas, barošana tikai viņu atbaida. Ja viņa būs sektorā tad paņems, ja nebūs, nekāda barība nepalīdzēs. Vai tiešām? Ar barību nevar pievilināt karpu? Pie nosacījuma, ka viņa tiešām tajā pusūdenī arī ir. Piemēram, tajā pašā Iļgī.

2011. gada PČ brāļu kungiem diez ko negāja, tādēļ tā īsti nopietni uztvert varbūt nevajag. Es domāju, ka neviens princips nekad nav jāuztver kā likums. Pilnigi noteikti būs reizes, kad barošana palīdzēs un būs reizes, kad ne. Viens no aspektiem - kāpēc vispār karpas uzturas pusūdenī? iemesli var būt dažādi. konkrētā PČ gadijumā iemesls bija acīmredzams - pārāk lielais presings no visiem krastiem, ar cieši samestām auklām utt. Karpām vienkārši nebija kur mukt, izņemot uz augšu. Tur augšā viņas jutās drošāk un tāpēc arī iekrita uz zigrigu. Nedēļu pirms un nedēļu pēc tu to zigrigu varētu ar zeltu apdarināt, neviena karpa to neņemtu, jo viņām vairs nebūtu nekāda iemesla atrasties pusūdenī. Citos gadījumos noteikti ir citādi. Visticamāk, ka parastā copē karpa atrodas pusūdenī tādēļ, ka tur ir siltāks. ēst tur parasti nav, ko, tādēļ sildīties viņa dodas jau paēdusi. Savukārt, sildoties, vēderiņš strādā, barība ātrāk gremojas. kad barība sagremota, var doties atkal uz leju, aukstumā kaut ko apēst. vai šādai karpai, kas sildās, vajag vēl dot barību? Domaju, ka pats saproti atbildi. atgriežoties pie konkrētā PČ. mums blakus komanda no DĀ baroja zigu un ķēra ļoti labi. BET - viņi baroja ĀRKĀRTĪGI precīzi, turklāt pusostra simta metru attālumā. Viens uzmet makšķeri, otrs tieši tai pašā punktā uzreiz raķeti ar barību. Tu tā vari? es ne. Savukārt, ja tu ar raķeti trāpi divus metrus pa labi vai pa kreisi, tad, pats saproti, labāk nebūtu barojis vispār. Tikai tapēc, ka mēs šo laicīgi apjēdzām, mēs arī ķērām. ne tik daudz, cik DĀ, bet medaļai saķērām. Visbeidzot, pēdējais aspekts - barošanas dziļums. cik metrus no ūdens virsmas būs tavs āķis? un cik metrus barība? un cik ilgi? un ja nu tā barība nogrimst? ko tad? ja tu nevari nodrošināt, ka tā barība ILGSTOŠI karājas PRECĪZI turpat, kur āķis, tad labāk nebarot. Ja vari - tad tev ir vieta valsts izlasē.

Atbildēts: 6.marts 2020, 18:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager