Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā arn12345

Sveiks kadas boilas labāk izveleties aukstam un kādas siltam ūdenim?

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja Tu domā gatavās veikalā nopērkamās boilas, tad tām parasti ir pieejams apraksts - vai nu uz iepakojuma, vai ražotāja mājas lapā. bieži vien no šī apraksta var kaut ko izlobīt par to, cik labi tās strādās aukstā ūdenī. Katrā ziņā tam nav nekāda sakara ar smaržām, kā daudzi iedomājas. ja netiec līdz aprakstam vai slikti ar angļu valodu, jautā veikalā pārdevējam, lai iztulko. vai iepeisto šeit, mēģināsim pa visiem kopā tulkot.

Atbildēts: 7.septembris 2015, 09:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andisss

Sveiks. Kur Rīgā var iegādāties trigga ice. Izrakājos googlē neko neatradu.

Atbild Aivars Rudzinskis

"Ēsmas" veikalos.

Atbildēts: 4.septembris 2015, 21:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eDZH

Sveiks! Noteikti muļķīgs jautājums Tev, bet nu ceru uz kaut kādu pamata informāciju.. Tātad, gribu aizbraukt uz Valli pēc karpas, bet vēlos pamēģināt beidzot ar boilām, peletēm. Iepriekš labi esmu vilcis gan uz makaroniem, gan kukurūzas, gan naktstārpiem - viss strādāja, bet laiki mainās, taktika arī jāpamaina, jāpaeksperimentē. Tātad, galvenais jautājums - kā maksimāli lētāk izveidot sistēmu boilai/peletei (kāda vispār atšķirība) un kādas garšas tieši mēģināt? Man jau patiktos barotava un divi mati tā saucamie ar vienu saldu garšu un otru kaut kādu gaļas vai zivs vai kaut kā tā. Ja ņem kādas 10mm peletes, tad jau arī citu zivi var noķert, ne tikai karpu vai ne? Mērķis nav viena karpa pa diennakti, bet labi pavadīts laiks ar dažāda izmēra zivīm. :) Priecāšos par atbildi. :)

Atbild Aivars Rudzinskis

maksimāli lētāk būs tad, ja paņemsi pietiekoši izturīgu auklas gabalu no savas somas un pietiekoši izturīgu āķi no tās pašas savas somas, uzsiesi pavadiņu ar bezmezgla mezglu un aiziet! nekādā gadījumā neej uz specializēto karpu makšķerēšanas veikalu, tev tur sastāstīs brīnumlietas par to, cik daudz un dažādos veidos var sasiet pavadiņas, kādēļ tev vajadzīgi tādi āķi un šitādi, kādēļ pavadiņa par 15 eur ir labāka par vienkāršu monofilo auklu utt. beigsies tas viss ar to, ka naudas nebūs, parādos būsi līdz ausīm un slims ar šito karpu padarīšanu uz mūžu. sieva nelaimīga, bērni tēti neredz, kam tas viss vajadzīgs?

Atbildēts: 26.augusts 2015, 10:01 | 10 komentāri | Adrese atbildei
Jautā eDZH

Sveiks. Ja man ir lēti kāti un viss ļoti vienkāršs - kā labāk izvēlēties vietu, kur makšķerēt dažādos laika periodos? Teiksim, ka siltā laikā es meklēju seklākus ūdeņus un aukstā dziļākus (ja tā vispār ir pareizi), bet ko darīt, kad esmu atradis apmešanās vietu? Kā atrast kantes vai vienkārši vietas, kur labāk mest gruntenes un barot?

Atbild Aivars Rudzinskis

Jebkuru no saviem kātiem vari pārvērst par marķieri, izpētīt reljefu un tad to atkal pārtaisīt par grunteni. klasiskais marķiera kāts ir piemērotāks grunts struktūras (smilts, akmeņi, māls, zāles utt) izprašanai, tomēr atšķirība nav nemaz tik liela no parasta kāta. savukārt, dziļuma mērīšanai ar marķieri kātam vispār nav nekādas nozīemes. Kā pareizi uzsiet marķiera kātu, gan jau atradīsi. par vietas izvēli es tev divās rindiņās neatbildēšu, lasi iepriekšējās atbildes, lasi žurnālu. varu tikai pateikt, ka ar kāta kvalitāti tam visam ir maz sakara.

Atbildēts: 26.augusts 2015, 09:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tekk

Ar ko labāk iebarot karpas šaurā upē? Lūdzu mini piemērus! Paldies. :)

Atbild Aivars Rudzinskis

Šaura vai plata, upē galvenais ir straumes ātrums. Nav jēgas barot tā, ka viss tiek nonests lejā pa straumi, tomēr daļai barības tomēr vajadzētu lēnam kustēties uz leju un karpas nāks tādai barības plūsmai pretī. Tādēļ ļoti svarīgi, lai āķis atrastos tieši uz šis plūsmas nevis metru tuvāk vai talāk. Tādu efektu var panākt tikai ar barības kokteili, kurā ir dažāda izmēra, formas un svara sastāvdaļas. Neko konkrētāku nevar pateikt neredzot, kā tas viss konkrētajā straumē uzvedas.

Atbildēts: 25.augusts 2015, 00:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Eduards13

Sveiks! Vai tad speciālai, spodam paredzētai auklai, piemēram Fox,nevajag šoku un var bliezt uz visu klapi?(protams testa robežās).

Atbild Aivars Rudzinskis

gardneram ir 35lb, Fox TB ir pāri par 30 lb, tām toč nevajag. kordas un jaunais fox horizon ir 20lb, tiem vajag.

Atbildēts: 6.augusts 2015, 21:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā corn

sveiks.kadu auklu(diametru) izmantot prieks spoda???

Atbild Aivars Rudzinskis

vislabāk speciālo spodam paredzēto auklu, piemēram, Fox, Korda, Gardner. Tās gan ir ļoti dārgas. ja esi iesācējs, vari izlīdzēties ar parastu peldošu pīto auklu 0,35mm vai pat parastu monofilo 0,45 mm - ar to pieliks darbam 60-70 metru attālumā un es arī iesākumā neieteiktu mēģināt barot kosmiskās distancēs - iemācies ķert nelielā attālumā, tad varēsi pamazām virzīties tālāk. spodam mēdz siet arī pavisam tievu pīto auklu, piemēram 0,17mm un galā šoklīderi vismaz 35lb, bet tāda sistēma tomēr ir piņķerīgāka un lielāks risks metienā samesties un noraut raķeti.

Atbildēts: 6.augusts 2015, 10:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kiborgs72

Sveiks Aivar,

gribēju pajautāt par copi ar Nutrabaits boilām, sākas karstais laiks, copēju uz Triga (cope, nu nevarēja sudzēties, bet gribas jau vienmēr labāk), vai varbūt siltam laikam man kaut ko pamainīt, piemēram EA Strawberry, Cream & Bergamot, Pineapple and Banana ......., varbūt dosi konsultāciju, kas šajā siltajā nedēļas nogalē no Nutrabait būs labāk nekā Triga

Atbild Aivars Rudzinskis

nav labāku boilu par tām, ar kurām jau kādu laiku esi barojis un trigga ir viens no vislabākajiem apstiprinājumiem šim principam. turklāt trigga nekādā gadījumā neskaitās boila aukstam ūdenim, drīzāk otrādi - aukstam ūdenim labāka būtu trigga ice. cita lieta, ka šajā karstumā, ja nav vēja, ūdenī krītas skābekļa daudzums un zivis kļūst mazāk aktīvas (sk manu pēdējo rakstu žurnālā). tādēļ ar barošanu lielos daudzumos nevajadzētu aizrauties. ja ķeras, tad var piebarot, bet ja zivju neredz, tad minimāli.

Atbildēts: 4.augusts 2015, 20:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā EdgarsPriede

Sveiks, Aivar.

Nav īsti saprotams par karpu kātu testiem.

Cik īsti gramos būtu kāta tests 3,5lbs?

Atbild Aivars Rudzinskis

Tāpēc arī nav saprotams, jo nav tādas formulas. Lbs nevar truli gramos nokonvertēt. Neviens ražotājs negarantē, ka droši var mest kaut kāda svara svinu, jo, atkal teorētiski, tas atkarīgs no metiena tehnikas. Tas 3.5 patiesībā nozīme tikai to, ka kāts ir paredzets lielākam svinam nekā 3 lbs kāts un mazākam nekā 4.

Atbildēts: 31.jūlijs 2015, 02:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bba

sweiks. cik waretu izmaksat karpu iesacejiem komplekts aptuweni? zinu ka kada copes zurnala bija apraksts par tadiem iesaceju komplektiem bet nepasut copeslietas...

Atbild Aivars Rudzinskis

Par pāris simtiem var mēģināt. Žurnālu palsīt arī ir vērtīgi.

Atbildēts: 27.jūlijs 2015, 01:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager