Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā sidla5

Sveicināts Meistar.Tu māci, tirgo, citi jautā, pērk.Apbrīnoju reizēm Tavu pacietību, mazliet skaužu Tavas prasmes,bet ne par to. Nevēlos jautāt, vēlos pateikt tikai ko labu , lai veicas jaunatnes un makšķernieku izglītošanā, lai veicās biznesā,lai vecās Pašam:)

Atbild Normunds Grabovskis

PALDIES !!! esmu patiesi priecīgs, ja mani padomi kādam palīdz, jo zināšanām\mācēšanām tikai tad ir vērtība, ja vari tās kādam nodot :)

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 13:17 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Baigi ātri beidzās atlaides feeder diamond 6 spolei, vienu paspēju nopirkt un otru nepaspēju :D tagad nepilns komplekts, atlaides būs vel, vai tik ātri nebūs vairs?

Atbild Normunds Grabovskis

tā bija marta akcija, tagad tuvākajā laikā nav vars nekādas fīdera spoļu akcijas plānotas, bet … vienmēr jau var par kaut ko parunāties :), raksti uz normunds@salmo.lv , gan jau atrisināsim tavu problēmu

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 10:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kasparss12

Labdien

Pagājušo gadu iesaku feedera makšķerēšanu. Protams ka nopirku lētāko kātu lai saprastu vai patīk šī veida makšķerēšana. Makšķerēju Salaca un divas reizes vasara kāda karpu dīki. Gribētos tādu kātu ka var izvilkt arī smuku karpu. Ir doma Starp feedera kātiem pirkt Salmo elite feeder 80 feeder concept distanc 80 70g vai feeder concept pilot 70g. Tāpat doma ir pirkt spoli pilot 7 6000 vai Dinamo d feeder 5 6000. Jūsu veikalos nav citu veidu spoles priekš feeder. Varbūt varat ieteikt kādu pīto auklu. Doma šogad pamēģināt feedera gumiju ir kāda laba feedera gumija. Varbūt vēl ko varat ieteikt pie šāda pirkuma paņemt pie viens. Un kura veikala ir lielāka izvēle.

Atbild Normunds Grabovskis

par kātiem - skaties nu pats, kurš tev labāk guļās rokā, visi tevis minētie kāti ir +- vienas cenu kategorijas un klases kāti, Pilots un Elite ir biki smalkāki, modernāji, Distance var būt biki jaudīgāki, ja tīri karpai, tad es ieteiktu Distanci, ja visādām zivīm, tad skaties kas patīk par spoli - Piloti ir labi, tiem ir arī otra auklas kesete, bet tie ir biki dārgāki, Diamond Feeder 5 ir vienkārši izcila spole, savā cenu grupā viennozīmīgi labākā fīdera spole, bet otras kasetes tai nav, kas ķerot gan karpas, gan breksi un citas zivis var reizēm pietrūkt, jo karpām likt pīto auklu nu ļoooti nevajadzētu, tur prasās pēc 0,25-0,27mm mono auklas un tad viss notiksies lieliski, pītā aukla nestaipās, neamortizē un karpu copē bieži vien ar fīdergumiju var būt biki pa maz, jo karpiņas jau tādi mazi zilonīši ir un slodze gumijai ir pamatīga ja pīto auklu, tad skaties vai nu uz Feeder Concept pīto vai uz jaunu Elite Braid, man šītā dikti patīk, arī cena vairāk kā patīkama :)

Atbildēts: 2.aprīlis 2020, 14:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Cope321

Sveiki! Intensīvi lietoju pludam elite match 8 RD spoli un ar to viss ir pat ļoti OK (klusa un ar vieglu gaitu). Izdomāju uzlikt elite bolognese spoli, jo tā vēl nebija izmēģināta copē un tai tikai tika uztīta aukla (pēc tam atliku atpakaļ iepakojumā). Kad uztinu auku jau likās, ka tā nav klusa. Pirms copes tukšgaitā un copes laikā, kad bija pretestība, tā turpina skanēt ar regulāru pārsitienu. Tas ir normāli vai arī šai spolei ir klusa gaita?

Atbild Normunds Grabovskis

visam jābūt klusi un mierīgi, vajag mainīt , man tieši Bolognese 8 patīk daudz labāk par Match :)))))), vai nu ieved Skandu ielā 7 vai dod ziņu man uz normunds@salmo.lv kā varam samainīt spoli

Atbildēts: 2.aprīlis 2020, 09:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Phonoman

Sveiks!

Tad sanāk, kad ja man kātam salūza augšējā daļa, tad tā pat būs atlaide?

Būtu tad iemesls labāku paskatīt..

Atbild Normunds Grabovskis

protams, vispār vari atnest kāta(spininga) apakšējo daļu un saņemt 25% atlaidi jaunam kātam

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bbw

Sveiki! Jau kādu gadu lietoju sistēmu fīderim: āķis, pavadiņa, karabīne (pie griezuļa pavadiņa, sakabe pie fīdergumijas), fīdergumija, pamataukla, gumijas stoperis uz mezgla, tad uz pamatauklas uzvērta karabīne, kurā iekabināta barotava. 

Problēma ir tajā, ka samērā bieži – citreiz pat 50% gadījumu – velkot ārā, pavadiņa vienkārši ir ellē sapinusies, citreiz tā mierīgi, citreiz labāk griezt nost. Auklu vienmēr klipsēju, tā kā tā nav problēma. Un visstulbākais ir tas, ka nekādi nevaru saprast - vai tas notiek iemetiena brīdī, vai nu jau upes darbībā. Ja pirmais variants, var kā muļķis sēdēt ilgi, ja nepārmet ik pēc 5min :)

Atbild Normunds Grabovskis

ja pareizi saprotu, tad tava sistēma ir : āķis-pavadiņa-karabīne\sakabe-fīdergumija-pītā aukla, uz kuras ir gumijas stopars - karabīne, kurā kar barotavu te vienīgais liekais elements, kurš tur nav vajadzīgs vispār, ir karabīne\sakabe starp pavadu un fīdergumiju, pavada sienas uz pašas fīdergumijas, pareiza sistēma ir šāda : āķis-pavada-fīdergumija (ne tievāka par 0,8mm, 10-15cm gara)-pītā pamataukla uz kuras ir gumijas stopars- karabīne kurā karās barotava, viss, strādā perfekti, reizēm jau appinās kaut kas, ja nepareiza barotavas forma un iemetiens saraustīts :). pirmais ko izdari ir nomaini savas barotavas uz djuzām\buletiem\lodēm ,tās lido taisni un nevērpjas lidojumā !!!, noņem to karabīni, uzsien fīdergumijai galā vienkārši mezglu, tādu pašu kā tajā galā, kur sien gumiju pie pītās auklas, viss, pavadiņas cilpiņa savelkās un turās perfekti, gumiju negriež, zivi tur

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:26 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks Normund!Kaut kur biju padzirdējis ka Salmo veikalos atnes veco spininga kātu un jaunam iedos atlaidi,tā akcija vēl ir spēkā?Ja,kas vecais kāts man Salmo.

Atbild Normunds Grabovskis

jā jā, tāda akcija ir spēkā, pietam ne tikai Salmo veikalos, bet arī Salmo partneru veikalos pa visu Latviju, ieej Salmo Facebok lapā un tur ir veikalu saraksts. jebkura ražotāja kātu, jabkādā stāvoklī, var atnest uz Salmo veikalu un saņemt jaunam kātam 25%atlaidi, atlaide attiecās uz Salmo un Lucky John kātiem

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:11 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā DaartsAivars

Laba diena.

Iepriekš minēji, ka sagatavoto barību var sasaldēt līdz nākamajai copei. Jautājums, kā pareizāk viņu sagatavot pēc atlaidināšanas? Jeb tur neko nevajag darīt?!

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tas atkarīgs no barības un tās mitrināšanas, bet labāk tomēr atkausētai barībai piejaukt kādu pus kilogramu sausas barības, vai rīvmaizes, tad barība atgriežas vajadzīgajā stāvoklī

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā semo3

Sveiks Normund.Kātam Salmo diamond feeder 120/3.90 salūza vidējais posms.Vai tādus var dabūt?Un,ja var,vai ir iespējams sarunāt piegādi,jo uz Rīgu aizbraukt nav īsti iespēju.Pats atrodos Kandavā.Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl šiem fīderiem vairs nav rezerves posmu, mainās arī paši fīderi, šogad nāk jaunās paaudzes Daimond fīderi, smukāki, tievāki, ne dārgāki u.t.t. jaunie Diamond fīderi ienāks pāris nedēļu laikā bet... tava problēma ta paliek..., darām tā, tā kā nevaram tev nodrošināt vajadzīgo rezerves daļu, tad esam atdot tev jebkuru Salmo fīderi pa pus cenu, ja tevi tāds piedāvājums interesē, tad dod ziņu uz normunds@salmo.lv, domāsim kā viņu tev nogādāt

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Niezers

Sveiks Normund. Ir doma šogad sākt fīderēt ko nekad iepriekš neesmu darījis ja neskaita sēdēšanu uz gruntenes pirms 15gadiem Gaujā. Mērķzivs būtu breksis rauda ezeros un ne pārāk lielās upēs. Varbūt varētu palīdzēt salikt pirmo komplektu? Nav pilnīgi nekā tāpēc būtu pateicīgs sākot no kāta un spoles beidzot ar āķiem barotavā un sistēmām. Budžets uz visu 150-200€.

Paldies jau iepriekš.

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

mjaaa, uzdevums nav no vieglajiem :), jo it kā budžets ļauj sakomplektēties ļoti labi, bet no otras puses skatoties būs kļūdas, būs lauztas spices un rautas auklas tik un tā :))), es domāju, ja gribi uzreiz šodien komplektēties, tad es tev ieteiktu jauno Elite Feeder, teiksim 80 gramīgo, vēl vakar to testēju, nu ļoti labs, vai Feeder Concept Pilot 70, ļoti līdzīgs kāts, ikdienas copei neko labāku i vēlēties nevar, ar abiem šiem līdz metriem 50 +- varēsi mest ļoti labi, vajadzības gadījumā uz 30-35 metriem arī 100 gramu barotavu iemetīsi, bet ar ikdienas 40-60 gramīgajām barotavām viņi strādā reāli labi, zivtiņu sien labi. Kāta cena ap 100, tam liekam virsū jauno Salmo Diamond Feeder 5 spolīti, es uzliku 6000., jo man patīk leilas spoles, bet vari likt arī 5000.,spoles cena ap 38 eiro. Pērkot kātu un spoli Salmo veikalos tu auklu, pēc izvēles, saņem dāvanā, tev ieteiktu ņemt vai nu Feeder Concept pīto 0,13mm vai Salmo Elite braid 0,14mm. Nu un tālāk barotavas :), karabīnītes, stopariņi, fīdera gumija, āķi. pāris nedēļu laikā vajag ienākt jaunajiem Salmo Diamond fīderiem, tie būs par % 35-40 lētāki, noteikti ne sliktāki, biki vienkāršāks grafīts, vienkāršāki riņķi, kas ne uz copes kvalitāti, ne uz lomu nekādu iespaidu neatstāj :) ja plāno iepirkties Salmo veikalos un gribi īpašu piedāvājumu, tad raksti man uz normunds@salmo.lv, skatīsimies ko var darīt :)

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager