Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā jork

Sveiks Normund! Gribi panemt jaunu feeder komplektu, spoli velos shimano ultegra 5500, un kadu katu no feeder concept serijas,Vari Ieteikt varbut kadu citu komplektu , vai tas pats bus ari gana labs, Auklu liksu pitu, nakotne velos iegadaties ari deeperi , lai ar to pasu katu varetu mest ieksa ehalotu. Tapec jautajums ari par auklu , kadu diametru likt. Uz doto bridi izmantou salmo diamond feeder test 210 g, aukla stav virsu , ja nemaldos kaut kada 0,25 . Vai tomer auklu uztit nedaudz lielaka diametra , jo tomer noraut to deeperi negribas! Copeju parsvara lielupe.

Atbild Normunds Grabovskis

…. pirmais ko gribās teb atbildēt ir uuuubļin… , nu nevar ar vienu kātu darīt visu... kur tu copē, ja tev vajag kātu ar 200 gramu testu un 0,25 mm pītā????, vai tu domā 0,25 mm mono, tad loģisks jautājums priekš kam tev kāts, kuram Latvijas apstākļos nav pielietojuma :))) un kurš šādu auklu cērt pušu kā diegu... sākam no cita gala :), spoles izvēle ir ļoti ok, konkrētu kātu varēšu ieteikt kad zināšu kur un ko tu ķer un ķersi, plus gribās saprast aptuveno kāta cenu līmeni, par pīto ir tā, ka pašai copei vajadzētu likt 0,12-0,15mm (copes vieta, auklas modelis u.t.t.), to precizēsim, BET es noteikti neieteiktu tev Deeperi mētāt ar šo fīderi un copes auklu, jo zinu jau pārdesmit gadījumus, kad puiki ir vai nu peldē'juši Deeperim pakaļ vai noskatījušies kā tas aizpeld pa straumi. Mans ieteikums ir Deeperim izmantot atsevišķu kātu un pīto auklu ne tievāku par 0,25mm, man pašam stāv 0,33mm pītā, tad ir ok, kā kātu varu ieteikt pameklēt kādu lēto telskopu 3-3,5 m garu ar testu līdz 100+ gramiem, tad līdz metriem 60+ Deeperi varēsi aizmest, es pats izmantoju 3daļīgu stiklaškiedras karpu kātu, met labi :))) tā, ka gaidu no tevis atbildi uz pāris precizējošiem jautājumiem, lai varu ieteikt konkrētu kātu taviems copes apstākļiem un paradumiem

Atbildēts: 22.janvāris 2020, 12:49 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā archs

Sveiki.Sakiet lūdzu kas īsti ir Favorite Blue Bird spiningu ražotājvalsts?Biju pārliecināts ka tā ir UA,bet nu lasu daudzās vietnēs,ka Ķīna.

P.s.Lūdzu jūsu subjektīvo viedokli par BB-792L-T22,36Extra ātrs2-104-6104110.Paldies.

                        

Atbild Normunds Grabovskis

Favorit ir ukraiņu firma, kura veiksmīgi cenšās iekarot vidēji dārgo\profesionālo spiningu segmentu, protams, ka visi kāti tiek ražoti Ķīnā, BET, tas noteikti nav nekas slikts, jo Ķīnā tiek ražoti vismaz 90% no visiem kātiem, tur ir ļoti dažādu līmeņu rūpnīcas un dārgajās\labajās rūpnīcās tu nemaz tā tik iekšā nevari, tev vajag jau savu reputāciju u.t.t., arī Lucky John dārgais gals tiek ražots šādās rūpnīcās, satiek stendos arī Favorit :), tāpēc baidīties no tā, ka kāts ir ķīnā ražots noteikti nevajag, tavs telefons arī vis ticamāk pilnīgi vai daļēji ir ražots Ķīnā :))). viedokļa par konkrēto kātu man nav, jo nekad neesmu interesējies un pētījis Favorit kātus, copēju ar LJ un manām vajadzībām un prasmēm pilnīgi ar to pietiek :)

Atbildēts: 22.janvāris 2020, 12:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kronbergs

Labs diena!

Nu ir tā! Īsā leģenda. Esmu trīs dēlu papus, kas dzīvo pie viena no lielākajiem Zviedrijas ezeriem pieStockholmā. Ir laiva, spinings, pludiņmakšķe. Vecākie puiki sāk izrādīt pastiprinātu interesi par copi. Līdakas, asari, raudas, kāc breksēns nāk ārā ar nepiepūloties. Pats esmu svētdienas iesācējs copē! Ir forši, bet saskatoties “makšķernieka noslēpumus”, saproti, ka var foršāk! Ir ezerā zandarts, noķēris neesmu. Inventārs, nu maigi izsakoties, pieticīgs. Mana doma ir iegādāties un izmēģināt ar puikām jaunas lietas. Fīderi, džigu un dropšotu!

Jautājums

Vai var lūgt palīdzību inventāra iegādei?

Esmu pabijis makšķernieku veikalos, te uz vietas, man nepatika. Rados Latvijā man copmaņu nav. Esmu salmo.lv piekrāmējies grozu uz 800€, pieļauju, ka ir par smagu, jo ir divi zemūdens akmeņi, algas diena un sieva..... Ja būtu tāda iespēja parevidēt to iepirkumu grozu un varbūt parekomendēt ko labāk vai ko nevajag( lietussargu jau kancelēju)

Nu tā īsumā, paldies! Andis

Atbild Normunds Grabovskis

Visu var izdarīt bez problēmām, sūti savas vēlmes, saprašanu :) un iespējas man uz normunds@salmo.lv, izrunāsim visus par un pret un nokomplektēsim tevi kā vajag, nesolu, ka atbildēšu uzreiz, jo cenšos savu darba\dzīves ritmu uzturēt tādu saspringtu :), bet noteikti atbildēšu un bez personīgas ieinteresētības :))) palīdzēšu :)

Atbildēts: 22.janvāris 2020, 12:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā careometer

Līdz pavasarim vēl laiciņš, bet man jautājums saistībā ar pavasara copi. Zinu vienu upi kurā pavasarī nāk iekšā brekši un raudas un situācija tāda - kādi 60-80m plata, un ir tā, ka ir tāda dziļāka vieta(kādi 5m plata) un viss pārējais ir daudz seklāks, tā zivs visticamāk uzturēsies seklumā vai tomēr tajā dziļajā vietā? Vai tas nav viennozīmīgi?

Atbild Normunds Grabovskis

nu nevarētu teikt, ka līdz pavasarim ir tālu :))), līdz kalendārajam jā, copes ziņā šis būs tāds neierasts gads :) ja tie 5 m ir upes pamat gultne, nevis kāds mistisks veidojums, tad zivis pa to arī varētu pārvietoties aukstā laikā, tieši tāpat kā uznākot salnām un seklumā ūdenim atdziestot zivis arī paiet biki dziļāk, jo tur jābūt kaut par pus grādu grādu siltākam bet ja jau poavasaris ir pilnā sparā, tad gan zivīm tur dziļumā nevajadzētu vairs turēties, jo seklumā noteikti ir vairāk ēdamā un arī siltāks tur ir krietni tomēr pareizāk būtu pārbaudīt abas distances, jo ar to zivi visādi var sanākt un ja aizsniedzamības robežās ir tik izteikta dziļumu un reljefu atšķirība, tad vajag pārbaudīt abas, pavasarī es liktu uz seklumu, bet.... :))))

Atbildēts: 21.janvāris 2020, 10:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mozijs

Jautājums man ir tāds pa lašu cope, te veči runā ka ja noķēris vienu lasi no rīta, tad tu vairāk nedrīksti copet pārējo dienu kā tur īsti ir? Es saprotu ka paturēt vienu var nevis makšķerēt nevar tajā dienā

Atbild Normunds Grabovskis

Salacā un Ventā, ar licenzi, tu varu paturēt dienā 1 lasi vai taimiņu, Gaujā tur vispār tagad kaut kāda liela putra notiekās, neesmu pat īsti vēl iebraucis tēmā, jo man tas nav aktuāli :), šogad lašot neplānoju :). jautājums ir tāds kā kurš pārbaudītājs traktē šo jautājumu, ja tas ir normāls, zinošs VVD inspektors, tad viņi saprot, ka paturēt 1 zivi nozīmē 1 zivi ielikt somā, noķert tu vari kaut 20, kā lielākoties arī notiek, liela daļa vispār vecās rudens zivis neņem, es arī tādu pagaršoju un sapratu, ka vai nu esmu izlepis vai tomēr tā zivs jau vairs nav tas lasis ko gribās un nosolījos sev ja ņemt uz mājām, tad tikai spožos, tas ir svaigi ienākušās jūras foreles. Bet zinot, ka upes pārbauda ne tikai VVD inspektori, bet arī daudz dažādu citu pārbaudītāju, kaut kur pašvaldības policija, kaut kur pašvaldības pilnvarota persona\vietējie aktīvisti un diemžēl ne vienmēr un ne visur viņi traktē noteikumus tieši tāpat, sevišķi jau tad, ja paši nemāk vai nemēdz laist zivis vaļā :)))), tev jābūt zinošākam un jāmāk sevi aizstāvēt ar argumentiem, jo ne MN ne Licenzētās copes noteikumos nav rakstīts kurā brīdī tu drīksti paturēt savu zivi :), nav teikts, ka ieliekot zivi somā tev jāpārtrauc copēt. pie mums ir makšķerēšanas licenzes ar tiesībām paturēt nevis 1 zivs noķeršanas licenzes, kā tas ir daudzviet Skandināvijā

Atbildēts: 20.janvāris 2020, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveicināts Meistar! Vēlējos pajautāt, vai Salmo feeder kātu un spoļu saimē šogad plānojas kkādi jaunumi?Paldies un ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

būs būs jaunumi, pietam tieši vidējā cenu līmenī, jauni Diamondi, jauni Elite fīderi, jaunas spoles fīderim, arī Feeder Conceptā būs daudz jaunumu kātos, daži jau šonedēļ parādīsies veikalos :)

Atbildēts: 20.janvāris 2020, 09:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazais323i

Labvakar interesē Liepāja var motiļus dabūt vai vedi no Rīgas? Vnk gribēju braukt uz Tosmares kanalu un tur bez motiļa nav ko darīt.

Atbild Normunds Grabovskis

man vienmēr barības un ēsmas ir līdzi, jo braucu copēt nevis atpūsties, cik zinu no vietējiem copmaņiem, tad vismazs uz vienu Liepājas veikalu motiļus ved, tiesa nezinu cik daudz, bet vest ved, veči piesaka un tad ir, kas ri arī pareizi, jo veikalniekiem motilis šādā laikā ir ļoooti riskanta prece, mēs Salmo veikalos arī netirgojam motiļus tagad, ja nu kāds piesaka 100+ gramus, tad atvedam, citādāk nē iebrauc copec bodēs un uzprasi, vai vēl labāk apjautājies večiem, kuri copē, viņi tev noteikti visu izstāstīs

Atbildēts: 20.janvāris 2020, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karati6ka

Здравствуйте Normund! Хотел бы спросить такой вопрос касательно ловли рыбы на спиннинг, можно на одну персону ловить 2умя спиннингами на сколько я знаю, каков штраф за ловлю, к примеру тремя спиннгами на одной лодке? Спасибо! :)

Atbild Normunds Grabovskis

а почему вы это спрашиваете у меня ? мне по барабану как и чем вы ловите :), это ваше дело, а про штрафы и.т.п. надо спрашивать у инспекторов, я думаю что если правильно считать то сосчитать можно не плохо :))), главный вопрос ЗАЧЕМ ловить на 2 спининга :)...

Atbildēts: 20.janvāris 2020, 09:18 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā careometer

Jautājums par fīderi. Es tāds makšķernieks vienkāršais, copēju pāris sezonas. Lietoju 0.14mm pīto, bet dēļ stresa un vēl nezinkā bieži aprauju barotavas metienā un brekši dilst nost. Zinu, ka var copēt ar šoklīderi un feeder-gum, bet man vienkārši negribās siet un negribās, lai kautkas pinās. :))

Vai pāriešana uz mono auklu kautcik risinātu problēmas ar brekšu nodilšanu un apraušanu iemetienā? Izmantoju vai nu pretsavērpēja trubiņu vai arī stoperīšu sistēmu. Un vai Daugavā maz der monofilā, bura nebūs par lielu?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) tad tu esi tāds ietiepīgs ēzelis :)))), ja nedribi uzsiet gumiju :))), pinās mazāk, brekši nedilst :))), gan jau ka kāts arī ir paciets, tad man tā sajūta ar brekšiem ir dikti pazīstama :))) pilnīgi droši pārej uz mono auklu, 0,27-0,30mm, BET skrutku-pīni-bizi tev vajadzēs iemācīties uzpīt, problēmu nekādu, ja tavi metieni ir +- līdz metriem 50-60, es pats vasarā ļoti daudz brekšus copēju ar mono auklu, zivis nedilst, klusāka un izjūtās daudz stabilāka, sīkzivīm jā, pītā būs visos rādītājos jūtīgāka u.t.t., bet breksim, karpai u.c. lielām zivīm mono ir ļoti ok

Atbildēts: 17.janvāris 2020, 09:24 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā careometer

Sveiks!

Šogad pavasarī esmu apņēmies ar pludu paķert raudas(parasti fīderēju vai spinigoju). Kad biju mazs tad atceros, ka man bija vislaik problēmas aizmest pludu tur kur gribētos. Vai tas visticamāk ir dēļ pārāk biezas auklas(bērnībā visam bija viena aukla - spinings, gruntene vai pluds :))?

Mērķis ir paķert raudas nelielā dziļumā, stāvošā ūdenī Daugavas apendicītos. Vai ar Taifun fīderi(3.6m) to varēs normāli izdarīt un cik tievu pamatauklu tādam pasākumam vajadzētu lietot?

Atbild Normunds Grabovskis

ar Taifun fīderīti to varēs darīt gana veiksmīgi, līdz kādam 2,5 -3 m dziļumam varēsi ķert arī ar stacionāru pludiņu, lielākos dziļumso gan tikai slīdošais, fīdera spicei riņķi ir pasmalki, tāpēc tev nāksies iemācīties uzsiet dziļuma regulēšanas mezglus no makšķerauklas vai atbilstoša diega, der arī zobu diegs, tas labi savelkas, tur mezglu un nebojā auklu kā pamatauklu es ieteiktu likt 0,20 m aukly, tā būs pietiekoši tieva lai tu varētu savu 3-5 gramu pludiņu aizmest 20-30 metrus, pietiekoši resna, lai varētu pastīvēties arī ar lielāku zivi, kura noteikti pieķersies :)

Atbildēts: 16.janvāris 2020, 12:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager