Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā jugla3232

Sveiks Normund! Vai tavs lolotais f'iders distance 100g 4.20 Liepājā arī kautkur tirgojas vēlme būtu iegādāties.

Atbild Normunds Grabovskis

tagad kātu nav nekur, bet ap janvāra vidu tie iepeld Rīgā, būs arī jaunais 80\420, vai tie būs Liepājā … tas atkarīgs tikai un vienīgi no Liepājas veikalniekiem :))), bet nu salmo.lv interenta veikalā kāti būs noteikti :), ja pieteiksi piegādi, tad kātu tev aiznesīs līdz durvīm :)

Atbildēts: 12.decembris 2019, 12:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā DRozentals

Sveiks,

Liels paldies par ieteikumu sakarā ar feeder izvēli. Palasīju mazliet vairāk par to Sniper Feeder 120 un šķiet, ka būs baigi labi.

Vēlējos jautāt vai vari ieteikt kādu spoli, lai kopā sanāk labs komplekts? Domāju, ka budžets atkal varētu būt ap 80-100€.

Lai veiksmīga diena!

Atbild Normunds Grabovskis

nu no fīdera spolēm tagad palicis ir salīdzinoši maz kas … ja tur karpas un sami netiks copētas, tad var ņemt Diamond Feeder 6, bet tikai 50. izmēru, tur viss būs ok, ja karpas un sami arī tiks copētas, tad labāk ņemt spoli ar runner bremzi, arī no Diamond vai Elite sērijas, ir tādas veikalos, cenas būs +- ap 40 eiro kā vienām tā otrām, arī ruuner ja ņemat, tad noteikti 50 vai 60 izmēru, lielāks resurs un jauda spolei

Atbildēts: 12.decembris 2019, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jopciks

Sveiciens!

Mednieks gados Ziemassvētku vecītim ir palūdzis viegli pārnēsājamu saliekamo krēslu.

Atradu 2 vizuāli ideālus variantus- Norfin NF-20209 un NF-20210. Cik internetā var atrast info- abiem ir identisks svars- tā tiešām ir? Vai abiem krēsliem konstrukcija veidota no dažāda resnuma trubām, lai varētu panākt vienādu svaru vai arī tā ir kļūda?

Vai abi krēsli ir pieejami kādā no Salmo veikaliem?

Ja noskaita Ziemassvētku pantiņu, atlaide pienākas? :)

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Artikuls NF-20210 cena 13,95 , ir visos Salmo veikalos

Atbildēts: 12.decembris 2019, 10:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Maksims1301

Kāda biezuma jabūt ledus,lai mierīgi staigātu un makšķerētu?

Atbild Normunds Grabovskis

nu tā pavisam droši ir uz 9-10 cm ledus, 4-6 cm ledus vēl krakšķ un locās, bet ja tev nav pieredzes ledus copē, tad uz ledus zem 10 cm neej, jo ledus nekad nav vienmērīgi biezs, ir avotu vietas, visādas straumes, kur ledus pat pie -20 gradiem var būt tikai dažus cm biezs

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eainars

Sveiks.

Vai salmo sortimentā vēl ir šāds kātiņš (Lucky John C-Tech TROUT 60см)? Ja nav tad kuru Tu ieteiktu nelielām vertikālajām bļitkām?

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir, šis ir mans mīļākais kātiņš mazajām bļitkām un vidēja izmēra asariem (līdz gramiem 400-500), vēl noteikti var paskatīties arī uz Perch Long vai Parch Soft, tie arī ir nu ļooti simpātiski kātiņi, šādiem kātiņiem ieteicams likt maksimāli vieglu un mazu spolīti, tad ar to strādāt ir patiess baudījums, katru copi "dzird" rokā :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā VoBlaa

Ar ko atšķiras "fīderis" no grunts makšķeres vai donkas?

Atbild Normunds Grabovskis

lielos vilcienos ne ar ko, tā arī ir cope no grunts, fīdermakšķerēšana ir cope ar barotavu un barošanu, pats fīdera kāts ir ar mīkstu, maināmu spici, kura strādā kā copes signalizators, BET copes veids noteikti nav jauns, ar barotavām un copes signalizatoriem copē jau gadu simtiem :), fīderis ir nākošā gruntenes paaudze :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā DRozentals

Sveiks Normund,

Vēlējos jautāt Tavu padomu jauna fidera iegādei. Pats ar to nenodarbojos vispār, bet labprāt tēvam uz svētkiem uzdāvinātu. Viens jau iegādāts ir, bet vajadzētu vēl vienu, lai interesantāk.

Principā viņš runāja, ka vajadzētu ar testu līdz 120g, aptuveni 3.30-3.60 m garu. Minēja, ka varbūt varētu vidējas akcijas. Cena varētu būt līdz kādiem 80-100€

Varbūt vari ko ieteikt? Ļoti novērtētu palīdzību.

Atbild Normunds Grabovskis

no tā kas ir palicis uz sezonas beigām pārāk liela izvēle nebūs, ir vai nu Sniper vai Diamond fīderi, Sniper būs mīkstāks, Diamond cietāks\asāks, man pašam Sniper akcija ir krietni tuvāka, labāk sien zivi, bet... ir veči kam tāda akcija ir pa mīkstu šiem cenas ir ap 50-65 šī sezona tuvojas beigām, var būt, ka labāk dāvanu karti un tad pavasarī kopā atbrauksiet izvēlēties ?

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bbw

Sveiks! Vai vari, lūdzu, padalīties ar informāciju, kā sauc un kur varētu dabūt to ''uzlikteni'', ko uzmauc virsū uz spoles klipša, atmērot copes distanci? Sāku lietot pīto auklu un diezgan bojā tas standarta klipsis, tas pats ir arī ar mono, ir jau bijis, ka dažas sistēmas aiziet nebūtībā tā dēļ.. :)

Atbild Normunds Grabovskis

tātad tavas spoles klipsis griež auklu, diemžēl tā reizēm mēdz būt, mēs pagājušajā sezonā nepalaidām Feeder Concept Turnament spoli tirdzniecībā tikai šī iemesla dēļ, 2 kasetes un uz abām klipša malas asas un apakšā zem klipša arī asums, pārtaisa rūpnīca klipsi ir 2 iespējas, pirmā - tu ņem rupju, resnu, 4dzīslu, pīto auklu (0.25-0,35mm), kādu metru, un kārtīgi nopulē klipša apakšu, parasti asums ir pašā apakšā, reizēm tas līdz . otra iespēja ir klipsēties ar gumiju, man arī ir spoles 3-4, kurām attālumu klipsēju ar gumiju, tam var izmantot vis parastākās kancelejas gumijas, bet jāpiemeklē tādas staipīgākas un izturīgākas\svaigākas, bet var uzsiet mazu gredzentiņu arī no fīdergumijas. atmēri iemetiena attālumu, aiztaisi lociņu, uzkabini gumiju uz klipša, vienu\divas reizes savērp gumiju un uzliec uz kasetes, viss viena gumija tur 1-3 copes reizes, metienā nekad svaiga gumija nav plīsusi, tā ka pamēģini šo klipsēšanās veidu :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā riha14

Ko jūs domājat par video kur Gramzda Volosovskis cemmerē vimbas, vai tas ir likumīgi un ja nav tad ko var darīt lai viņu sodītu. Video var atrast You tube.

Atbild Normunds Grabovskis

es neko nedomāju... to video neesmu skatījies un negribu to darīt, neskatot tāda tipa video, copējot, īpaši šajā laikā, gadās aizķert zivi aiz spuras,astes vai vēdera arī ar 16. numura parasto āķīti, nemaz nerunājot par lielākiem, zivis ir ļoti blīvos baros uz ziemu un tā gadās, tā nav maluzvejniecība noteikti, BET ja tiek izgatavots speciāls māneklis zivju aizķeršanai, tad ta jau ir sodāms pasākums, ne spāre, ne balansieris, ne džigs paši pa sevi nav maluzvejniecības rīki, bet tos un spēli ar tiem var pielāgot mērķtiecīgai zivju aizķeršanai. Te jautājums ir tikai un vienīgi inspektoriem, saskata viņi tur pārkāpumu vai nē un ja jā, tad var šo video izmantot kā pierādījumu soda uzlikšanai vai nē. Ja krastā parādās cemmeristi, tad ar viņiem var cīnīties, esmu to darījis un darīšu diezgan asi :), bet no laivas... ir grūti viņiem tikt klāt...

Atbildēts: 9.decembris 2019, 09:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā skelts

Sveiks Meistar!

Doma mēģināt ar feederi pasēdēt pie Daugavas uz ziemassvētkiem Līvānos. Vēlējos pajautāt ir jēga ,nav? Jo izskatās ka uz ziemassvētkiem Daugava būs vēl vaļā.

Atbild Normunds Grabovskis

es arī pats i pa Ziemassvētkiem i Jauno gadu sēdēšu ar pludu vai fīderi, ja zini kur zivis uzturās un tiec viņām klāt, tad noteikti var arī kaut ko noķert, bet jāzin ka tur zivis stāv, jo šajā laikā pievilkt zivis ar barību būs ļoti grūti, bieži vien viņas barību vispār neēd, sanāk uz aromātu, bet pašu barību nemaz neēd, izlasa kādu tārpiņu ja ir un tur pat grozās. Šajā laikā copējot vismaz'āķa tiesu motilīti vajag, nu ir tā zivju dabīgā ēsma un šajā laikā zivis ēd daudz mazāk, tāpēc es lietoju ļoti daudz zemes barībā, ne mazāk par 3 kg zemes uz 1 kg barības, gan pludā gan fīderī, vienu varu teikt ar pilnu pārliecību - zeme nekad neko nevar sabojāt :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager