Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin
Jautā biged

Labdien!

Gadijās būt Lietuvā, ieskrēju makšķernieku veikalā. Daudz kas iekrita acīs, šo to nopirku neredzētu, nolēmu tomēr pajautāt tagad meistaram.

1 lieta- feedstim xp, ēšanas stimulators- diezgan padārgs, vai ir vērts viņu liet klāt, vai ir kāds viedoklis par viņu?

2 lirta- barība SilverX. Tur dārgāka par sensas pat, pāris pakas paņēmu protams pamēģināt, ieteica pārdevējs ka top angļu ražojums, bet vai tā ir? Ir bijusi saskarsme?

3 lieta- kukurūza, traper firmas ar daudz dažādām garšām. Kā ir ar viņām, vai var jaukt klāt pie barības arī uz raudām vai brekšiem fīderojot, vai tas ir vairāk karpu lietās?

4 lieta- apjuku no 100 veidiem vakumā sagatavotu graudu! Grūbas kvieši mieži liekami uz āķa, zirņi, viss ar dažādām garšām. Teiksim ja pamēģināt ar tiem strādāt, tie ir aukstam, siltam ūdenim? Liekami uz āķa būs efektīvāk, vai piejaukt pie barības?

Ceru ka izteicos daudz maz saprotami!

Paldies!

Ar cieņu!

1. :))) klasiskais lohatrons, laika gaitā mainās nosaukumi un ražotāji :), bet vienmēr kāds to nopērk :)))), labāk nopērc sievai puķi, atdeve būs lielāka:) 2. :))) nevienā Eiropas topā, nevienos vadošos mačos šādu brīnumu neesmu redzēji, neviens no vadošajiem angļiem pludā vai fīderī šo brīnumu nereklamē, es gan neesmu pats zinošākais, bet … par šādu "top" barību neko dzirdējis neesmu 3. ir ok atsevišķos gadījumos, pamatā jau karpu\maksas dīķu tēma, tomēr reizēm raudas var paķert, tomēr kā rāda prakse, tad upēs pārtikas veikalos nopērkamā kukurūza strādā labāk uz raudu, sapalu, BET aromatizētās kukurūzas reizi pa reizei izšauj, tāds ražo daudzas firmas, vēl poļiem , nezinu vai TRaperim ir, ir labi copes makaroni, arī krāsaini, tiem ir daudz biezākas sienas un mazāks caurumiņš, labāk turās uz āķa 4. ir leišiem tāds ražotājs, kuram dikti patīk šī tēma :), pazīstu viņu jau gadus 15+, pirmsākumos ņēmām arī Salmo šos graudus, bet mums viņi netrigojās un beigās vēl saskāba :)), bet tas bija laikā, kad viņi vēl mācījās ražot, lieta laba vasarā ķerot rupjo zivi, pamatā protams tā ir karpu tēma, tomēr arī brekšu, līņu barībās droši var likt klāt dažādu mīkstu graudu maisījumus, lielo zivīti tas piesien, tur kur daudz sīkzivju, bet klājam galdu lielajai zivij vispār var sākt barot ar šādu graudu un granulu\pelešu maisījumu, tas galdam nepiesaista sīkzivis, kuras klasisko barību var ātri notīrīt un lielajai zivij nekas nepaliek. Plaucētu, briedinātu graudu maisījumi(neiedziļinoties konkrēti) vispār ir laba lieta, ja ir loģiska cena, tad var pirkt kā papildinājumu barībai, bet negaidi super efektu uzreiz :)))

Atbildēts: 6.marts 2020, 09:46 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies Aivaram par garo komentāru

Dynamite Baits ir pazīstams brends :), paldies
9.mar, 11:48
 
1. lieta - Nātrija glutamāts, tautā saukts par garšas pastiprinātāju. Atrodams čipšos, kečupos, ātrās ēdināšanas restorānos, sevišķi tajos, kas nāk no amerikas un sākas ar Mc. Ja netici, piejauc to klāt pie kotletēm un mēģini sagaršot atšķirību. Karpām, kuru copei šis konkrētais produkts ir domāts, ir augsti attīstīta garšas sajūta. Tās labprātāk ēd to, kas vairāk garšo. Tāpēc, ja šo pieliek klāt pie boilām, tad tās boilas garšo labāk un tiek ēstas čaklāk. Kas arī ir mērķis.
Vai karpinieki to lieto? Protams. Mačos arī? Protams. Problēma ir arī tajā, ka (tāpat kā cilvēkam) garšas pastiprinātājs notrulina garšas izjūtas. Arī karpas, kas ilgstoši dabū ēst boilas, kurās iekšā ir garšas pastiprinātājs, pēc tam vairs "parastas" boilas nemaz negrib. Sanāk, ka ar laiku tā piedeva kļūst bezmaz vai obligāta.
Kapēc pludiņnieki un fīderisti par to neko nezin un tāpēc smejās? Tapēc, ka viņi nekad neliek uz āķa to, ar ko baro! Mēs, karpinieki, barojam boilas un tās pašas boilas liekam uz mata. Viņi baro ar birstošām barībām, bet uz āķa liek tārpus, kukurūzu, makaronus. Ja tu piešausi garšas pastiprinātāju savai birstošajai barībai, tad zivis to tik vien ēdīs un tavus tārpus vairs negribēs.
Karpu copē ir desmitiem barības sastāvdaļu, kas līdz pludiņniekiem un fīderistiem nav aizgājušas. Tomēr katra no tām ir jāsaprot, jāzin pareizais pielietojums, devas utt. Un, jā, viņas visas ir dārgas. Un, jā, viņas visas strādā. Noteiktos apstākļos, noteiktās vietās un noteiktos veidos.
6.mar, 19:06
 
dim
Tās Silver X barības ir Dynamite Baits ražojums, nesen redzēju arī kaut kādā LV internetbodē
6.mar, 14:54
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager