Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin
Jautā Ashulis

Sveiks,

Ir doma pirmo reizi mūžā aizbraukt uz vimbām. Bet tā kā nekad nav būts, tad nepieciešami pāris ieteikumi. Makšķerēšu ar klasisko grunteni un fīderi. Potenciālā copes vieta būs Lielupe vai nu pie Staļģenes vai Bauskas apkaimē, bet īsti vietas tur nezinu. Kādus āķus un izmērus izmantot priekš vimbas, vai papildus āķiem likt klāt kādu pērlīti vai uzreiz siet mormišku klāt.

Fīderim likšu vimbu barību ar piekapātiem, sarkanajiem, baltajiem un pinkām. Cik daudz zemi šobrīd jaukt pret iepakojumu?

Kādu ēsmu likt priekš vimbām? Vai uz fīdera likt arī motili vai var iztikt ar sarkano, baltajiem un pinkām?

Uz gruntenes ir doma likt garneli. Labāk likt svaigu?

uhhhh kā jautājumi nobira :))) 1.ap Staļģeni ir daudz labu vietu, kuras atrast varēsi pēc veču daudzuma :))) 2. kamēr ūdens duļķains ņem plastmasas mormiškas un spoguļāķus, ēsmas lielas, tāpēc mazākus par 10.numura āķus neņem, tavā gadījumā garnelei arī 8. un pat 6. var derēt, man pašam šogad labi strādā sarkanās mormiškas, bet vispār būs mirklis, kad ēdīs zaļo izteikti labi, tāpēc paņem dažādas, bet pamatā sarkanas un zaļas 3. vimbu barība, brekšu barība, pa lielam vienalga, galvenais barību kārtīgi samitrini, zemi droši liec 1\2-1\3, BET ar dzīvajiem barībā nepārspīlē, sliekas vari barībā negriezt, vari nopirkt ēsmai, pietam vēlams sameklēt veikalos vai sarakt īstās sūdenītes, tās ēd daudz labāk, nu un pinki, es pats šajā laikā motili ņemu vienmēr, jo uzskatu, ka aukstā ūdenī viņu vajag, bet savām 5-10 vimbām var arī iztikt bez, ja nenāk pretī viņš :). Barībā pieber biki pinkus, bez fanātisma, sevišķi jau copes sākumā, lai viņi ir, bet ne pa daudz. 4. par to garneli … nu ja dikti gribās eksperimentēt, tad ņem līdzi gan pāris svaigas, gan pāris vārītas, pietam mans ieteikums sagriezt tās ripiņās un kumosu taisīt salikto - garnele\slieka, garnele\pinki, garnele strādās kā smarža

Atbildēts: 10.marts 2020, 14:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Mans tops maz zaļas garneles knibucītis ar 2-3 krāsainiem pinkiem uz 10nr āķīša aukstā ūdenī un siltā ūdenī pinki ar motiļiem skaistā krāsainā pušķītī.
Un vispār pinki dara brīnumus ar šīm zivīm.

Normund, vel man ir liela mīkla ar kuru netieku galā. Lielupes līganais plūdums - fīderis barība liek iekšā gruntenei vulgaris. Bet taj pat laikā trakais Vventas plūdums ar duļķaino ūdeni - gruntene lasa zivis daudz labāk kā fīderis. Pa vieglu barība, pa irdenu? Kā tev liekas? Ūdens t ~ vienāda.
12.mar, 16:21
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager