Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin
Jautā MV-F

Sveicināts!

Biju iebraucis Salmo veikalā pie Spices, šo to nopirku, paskatījos fīderis. Gribu iegādāties kaut ko 4.2 vai 4.5 m, kā teikt tālākam metienam. Acis metu uz Tournament RIVER 4.2 150g (varbūt arī bija130g varbūt jaucu). Tā kā pārsvarā izmantoju barotavas 40g, šaubos ka at tādām varētu nodarīt skādi šim kātam, ka būtu jālieto smagākas lai strādātu lielākā daļa no kāta. Kā tur īsti ir?

Vienmēr skatos tavas filmiņas, šoreiz run par sacensībām. Cik skatos tiek izvēlētas tāds vietas kur ķeras š'vaki vai ļoti sīkas zivis. Vai tā ir kādu laika apstākļu sakritība, vai arī tur nav zivju?

Agrāk sacensības tika rīkotas Ventas upē, kāpēc tagad nav?

Uz rudens pusi (septembris, oktobris) Lielupes promenādē smuki ķeras raudas, tie kuģīši nemaz netraucē, tīrs krasts izpļauts, tuvu Rīgai.

1. Tournaments ir 130nieks un ar to lietot barotavas vieglākas par gramiem 70-80 nevajadzētu vispār, jau 100niekam 40 gramu barotava ir uz robežas, es pat vairāk teiktu ka nē, 60 jā, izcili 2. tā gluži nav, mēs tieši otrādāka meklējam vietas, kur ir zivis un galvenais kur daudz maz līdzīgos apstākļos var izsēdināt vismaz 70 cilvēkus - 700metrus, tādu vietu nav daudz, vietās, jo sacensībās veiksmei izlozē vajadzētu būt maksimāli maznozīmīgai, der arī salīdzinoši tuvu esoši 4 posmi ka 170-200 metriem, bet vispār sacensību vietas ir milzīga problēma dēļ kuras arī PČ un citas lielās sacensības eiropā notiek ierobežōtā skaitā ūdeņu, labu stadionu nav daudz 3. Ventā, konkrētajā posmā, palika aizvien sliktāk ar zivīm, ledus nav, palu nav, upe aizaug, zivis migrē mazāk, tas ir skumjais stāsts par daudzām upēm, arī Lielupi :) 4. Lielupē plānots 1.posms, kad upē ir vimba, kad visas zivis ir kustībā, pēc tam zivis Lielupē sastājas konkrētās vietās un sanāk, ka jau izlozē ir skaidrs kuri 10-15 cilvēki cīnīsies par uzvaru un kuri 40-50 no 70 sūkās čupa čupu :))), pat reiz gatavojamies testēt Ventu Ventspilī, arī pilsēta ir paudusi gatavību palīdzēt ar LČ posma rīkošanu, tur rudeņos zivīte it kā ir

Atbildēts: 10.septembris 2020, 13:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Cik es ķeru Lielupē Jelgavas promenādē, tad tieši pavasarī krasta zonā grūti tikt pie raudām vai citām mazākām zivīm, tad strādā tikai gruntene un fīderis upes vidū, ķeras vimba, brekši un gadās kāda cita lielāka zivs, savukārt uz rudens pusi rauda salien gar krastu tuvāk un ķeras arī uz parasto makšķeri, jebkurā šī posma vietā.
10.sep, 13:37
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager