Māris Klauze

Māris Klauze

Fanātisks foreļu spiningotājs ar 40 gadu pieredzi Latvijā un ārpus tās robežām. Labprāt atbildēs par inventāru, mānekļiem, metodēm un tehnikām. Vienīgais, ko nav vērts jautāt – kā sauc Māra iecienītākās foreļupes.

Jautā GoneFishing

Sveiki, esmu iesācējs lašveidīgo tēmā, līdz šim darbojos ar 3m kātu līdz 35g un 1.5 auklu pa Salacu un Gauju, bet skatos, ka pavasarī uz spožo daudzi izmanto smalkākus kātus līdz 20g un mazāk, vai arī auklu arī 1 vai 1,2? Jo arī mānekļi vieglāki vizmaz bleķi. Kā arī vai varētu pakomentēt spožo copes īpatnības, ja par ziemas pavasara nārstotājiem nedaudz ir saprotams, tad vai spozīe arī uzturas tur pat, vai tomēr skraida vairāk pa straumi utt?

Sveiki! 3m kātus izmanto pārsvarā ziemā, lai vieglāk zivi būtu dabūt pāri ledus malai. Teiktu, ka izmano visai jaudīgu kātu. Protams, ar garāku kātu var iegūt dažus metrus metiena attālumam, bet arī tā nav panaceja. Ar delikātāku inventāru bieži var izdarīt to pašu. Pavasara jūras foreļu izmērs parasti variē līdz 2-3kg, reti lielāki, līdz ar to inventāru var izvēlēties vieglāku. Kātu vidēji 2.70m, auklu apmēram 10-14Lb. Tas pēc ieskatiem. Ar resnāku "zacepus" varēsi izraustīt, bet zaudēsi metiena attālumu. Koks ar diviem galiem. Tests spiningam līdz 21gr. Pilnīgi pietiek, pats brīžiem izmantoju kātu līdz 17,5gr. Spožie seko savai pārtikai un vienmēr ir kustībā. Tiem nav nekādu stāvvietu, lai gan, ja izdodas uztrāpīt uz bariņu, tad var cerēt uz vairākām zivīm no vienas vietas vai salīdzinoši mazā posmā. Tomēr ir vietas, kur tiem patīk uzturēties un nedaudz "aizķerties", bet tas ir uz pavisam neilgu mirkli. Pavasara jūras foreļu migrācija ir interesnats jautājums, kas atkarīgs no ūdens līmeņiem, temperatūras un vēl daudziem faktoriem. Vispatiesākās atbildes būs Tevis paša pieredze.

Atbildēts: 19.aprīlis 2021, 20:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager