Māris Klauze

Māris Klauze

Fanātisks foreļu spiningotājs ar 40 gadu pieredzi Latvijā un ārpus tās robežām. Labprāt atbildēs par inventāru, mānekļiem, metodēm un tehnikām. Vienīgais, ko nav vērts jautāt – kā sauc Māra iecienītākās foreļupes.

Jautā _EKA

Sveiks! Kāpēc Latvijā ir tik daudz forelistu-spiningotāju un salīdzinoši maz forelistu-mušiņotāju? Un vispār, kā vērtē forelistu lielo pieaugumu pēdējos 30 gados un to ietekmi uz foreļu populāciju?

Sveiks! Tas nu ir jautājums uz kuru atbildot varētu veselu palagu sarakstīt :) Domāju, ka pietiek salīdzināt katras disciplīnas popularitāti LV un viss taps skaidrs pat neiedziļinoties niansēs. Turklāt LV mazupes nav tas pateicīgākais poligons šai nodarbei. Tas nav salīdzināms ar skandināvu plašumiem, kur vari izvicotos pēc sirds patikas. Personīgi pats MM izmantoju vienīgi Skandināvijas braucienos. Spingošana arī kā disciplīna ir krietni vienkāršāka. Gan metiena tehnika, gan inventāra nokomplektēšana. Teiktu, ka forelistu pieaugums ir tieši proporcionāls arī makškerēšanas kultūras pieaugumam. Prieks skatīties uz jaunajiem, kam svarīgāks ir process, nevis rīta foreļmaizītes. Protams arī negaušu ir pietiekami, bet esmu pārliecināts, ka lielāku postu foreļu populācijai nodara pārējās cilvēku darbības, kas nav saistītas ar pašu makšķerēšanu.

Atbildēts: 20.aprīlis 2021, 16:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager