Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Monvids

Sveiks, Aivar! Paldies par iepriekšējo atbildi. Pēc atbildes saņemšanas biju 2 reizes savā ezerā copēt. Pirms tam izbraukāju ezeru krustu šķērsu ar eholoti, atradu ezerā vienīgo ieplaku kur uz kantes tusējas zivis. Pēc vietējo nostāstiem tā arī ir karpu pulcēšanās vieta. Katrā no cepēm makšķerēju 10 stundas. Gruntenes centos mest uz kants, piebarojot ar kaķeni SENSAS barību (boilas tur karpas pagaidām nepazīst, jo nav karpinieku) un uz mata liku nutrabait BMF un 3 D sērijas boilas. Ik pa 2 stundām gruntenes pārmetu, bet copes nebija. Uzvedos klusi tā ka ar to nav problemu. Vēl gribēju pieminēt, ka abas reizes pūta Z vai ZA vējš, kas tajā ezerā diez ko labu copi nesola.

Otrreiz aizbraucu pēc Tavas atbildes saņemšanas un darīju sekojošo. No laivas iemetu 3 SENSAS KARPA lielas bumbas un tur noliku arī boila - viena Richworth KG1 un peldošais nutrabaits. Otrai makšķerei uz mata liku HI ATTRACK boilu ar PVA maisinu, uz kura pec 3 stundām uzķērās brekšuks. Pēs 4 stundu copes sāku uz abām makšķerēm likt PVA maisiņu ar dažādām boilām taču rezultātu nebija.

Mani jautājumu Tev būtu sekojoši:

1. Kā Tev šķiet, vai esmu pieļāvis kļūdas, ja jā tad kādas?

2. 2 reizes esmu bijis tajā vietā, cik ilgi ir jēga copēt vienā vietā, ja nav copes?

3. vai vēja virziens vien var mainīt karpu uzturēšanās vietas?

Paldies par atbildem!

1. iespējams, kaut kas nav kārtībā ar pavadiņas sējumu - karpa paņem boilu un izspļauj, bet āķis neaizķeras. vai arī pavadiņa slikti noguļas, sevišķi, ja met no laivas, tai ir tendence grimstot sapiņķerēties.

2. ZA vējš Latvijā bieži nozīmē atmosfēras spiediena straujas izmaiņas, tas negatīvi ietekmē karpu aktivitāti. tomēr man ir bijušas arī labas copes pie A un ZA vēja.

3. ja nu galīgi negribi barot ar tām boilām, ar ko ķer, tad vairāk eksperimentē ar tām, ko liec uz āķa. ļoti bieži gadās, ka desmit kombinācijas izmēģini un neķeras, bet uz vienpadsmito aiziet viena pakaļ otrai.

4. ja ķeras brekši, tad tajā vietā tajā laikā karpu parasti nav. kad brekši pārstāj ķerties, var cerēt uz karpu, jo tā laikam tos padzen malā.

5. piebarošana tev stipri skopa, daži brekšuki notiesā tavas 3 bumbas pusstundas laikā, karpai tur diez kas nepaliks. tapēc jau iesaku barot ar boilām, jo tās baltās zivis tik vienkārši nevar notiesāt.

6. 10 stundas nav nekāds baigi ilgais laiks, naktīs mēģināji copēt? daudzos ezeros karpas ķeras gandrīz tikai naktīs.

Atbildēts: 17.septembris 2008, 01:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager