Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Monvids

Sveiks, Aivar! Grib ēju padalīties ar Tevi savu 2 pedējo cpju iespaidos. Kā tu ieteici, biju ar čomu 2 reizes uz nakti.

Cope nr. 1. Iebarojam 10 kg (kukurūza + gatavā barība karpām) sēdējām 2 dienas, arī pa nakti, nebija nevienas copes. Boilas stāveja dazādas - nutrabaits, richworts, dinamit baits. Ezers, kura copēju, ir pārsvarā ar cietu dibenu 70% ezera sastāv no līdzenuma 3 m dzilumā, ir arī ieplaka, 400 m garumā un 20m platumā, eholote rāda, ka zivis tur ir. Vispār ezera ir daudz laipas un makšķernieki pie šīm laipām bieži kaisa daudz barības, taču mēs sēdējām nomaļā vietā, kur neviens neko nav pārbarojis, taču sekmju nebija.

Cope nr. 2 Pirmo dienu un nakti pavadījām turpat, iebarošana tāda pati, taču atkal nebija neviena pieskariena, pat brekši neinteresejās. Otrā dienā aizbraucām uz ieplaku, par kuru es minēju iepriekš, taču arī tur nebija neviena pīkstiena.

nu šī ir tipiska situācija dīķiem un ezeriem ar intensīvu apmakšķerēšanu no laipām. pāris dienās izvilināt karpu no vietas, kur tās nekad neviens nav barojis, ir ļoti sarežģīti. lieta tā, ka šādos ūdeņos karpas pamazām atsakās no dabiskās barības un pāriet tikai uz to, ko maksķernieki pie laipām saber. līdz ar to tās arī nemeklē barību nekur citur, kā tikai šajās vietās. vismaz man pašam ir izveidojies tāds iespaids, jo agrāk arī esmu nonācis līdzīgās situācijās. principā man nepatīk braukt uz tādām vietām. iespējams, tur tiešām dzīvo kāda desmitniece vai ielāka kopā ar lielu baru mazo karpu, uz kurām orientējas pārējie makšķernieki, pieļauju, ka tieši šī desmitniece tevi interesē, ja jau negribi sēdēt uz iebarotās laipas.

manuprāt, var izvēlēties vienu no diviem variantiem, kas balstās uz domu, ka tā lielā karpa arī ēd to pašu ko mazās, tikai kaut kā uzmanīgāk

1. tradicionālais - baro tajā pašā vietā nevis divas dienas, bet divas nedēļas, tikai ar vienu boilu cerībā, ka lielā karpa ar laiku to tomēr atradīs, pamēģinās un sapratīs, ka tas ir kaut kas vērtīgāks par to, ko ber iekšā pārējie makšķernieki. tad uz to pašu boilu arī ķer.

2. makšķerē kaut kur laipu tuvumā, kur pārējie makšķernieki baro, tomēr nedaudz nostāk, jo lielajai karpai nepatīk burzma un tā drīzāk turēsies nedaudz nostāk no mazo karpiņu bara, kas rij kombikorma kalnus, un tā uzlasīs to, kas tur būs palicis pāri, rūpīgi sekojot, vai nav kaut kāds āķis piesiets. šajā gadījumā es arī pamēģinātu to pašu barību, ko lieto pārējie makšķernieki, tikai paturētu kādu diennakti to ezera ūdenī, pirms likt uz āķa, lai karpai tā izskatās pastāvējusi un līdz ar to drošāka.

Atbildēts: 18.oktobris 2008, 02:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager