Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā ursuss

Labdien,Aivar!

Gribētu zināt,kā var atšķirt,kad karpa zālēs slēpjas,sildās vai tā ir barošanās vieta.Zinu vienu dīķi, divas reizes mēģināju ķert,barojot ar boilām,bet bez rezultātiem.Dīķis diezgan aizaudzis,pārsvarā ar peldošajā zālēm un ūdensrozēm,principā visu laiku redzamas vismaz divas desmitnieču muguriņas ūdensrozēs,baroju blakus (nelielos brīvos pleķīšos),bijuši tikai daži pik pik,domāju,ka mazās zivis.Baidos,ka svins ar boilu iegrimst dūņās par dziļu.Varbūt arī par maz laika,savvaļas karpas-jāpieradina?Naktī lec svecītēs dīķa vidū,bet tur pa zāļainu.Varbūt varat ieteikt kādu taktiku?

vasarā karpai zālēs ir daudz, ko darīt, tai skaitā arī ko ēst. izmānīt to no zālēm ārā tādos gadījumos ir ļoti sarežģīti. daudzi makšķernieki vispār atsakās no tādas copes.

konkrētajai situācijai tā uzreiz pareizo atbildi nepateikšu. pirmkārt, vajadzētu saprast to gultni - dūņās iekšā slīcināt boilu var, bet jārēkinās, kas karpai to atrast tiešām ir grūtāk (bet ne neiespējami). lai noliktu ēsmu virs dūņām, lieto peldošās boilas. vēl prātīgāk būtu starp zālēm atrast brīvus laukumiņus ar cietu segumu - bieži vien karpas pašas tādus izvedo rokoties pa dūņām un meklējot ēdienu tās iztīra pusmetru-metru lielus pleķīšus ar smilšainu vai akmeņainu dibenu. tās tad būtu vislabākās vietas.

otrs, - es nemāku pateikt, vai ir bijusi pietiekoši pareiza iebarošana, ēsma, gaidīšanas laiks utt. vienīgais, ko varu teikt, ka pie fiksētā svina sistēmas pik pik mazā zivs uztaisīt nevar. visbiežāk tādas copes, sevišķi zālēs, būs no nepareizas pavadiņas, resp. āķis kārtīgi neiecērtas un karpa no tā atbrīvojas. vai arī svins par vieglu. makšķerējot tik sarežģītos apstākļos ir jābūt pilnībā pārliecinātam par pavadiņas un sistēmas efektivitāti, kas pārbaudīta praksē un darbojas. otrs iemesls, kādēļ mēdz būt pik pik ir tad, ja kada zivs aizķer auklu. jebkurā gadījumā makšķerējot zālēs ir rūpigi jāizdomā, kā auklu pēc iespējas noslēpt no karpas, jo noslīcināt to ir grūti. varbūt es liktu flurokarbona auklu un arī pavadiņu, sevišķi dienas laikā un seklumā, kur viss ir redzams kā uz delnas. un savvaļas karpa nav nekāda muļķe...

pēdējais - nevajag baidīties pat no ļoti aizaugušām vietām, sevišķi, ja pie rokas ir laiva. protams, ne jau katru, tomēr lielāko daļu copju var realizēt pastīvējoties ar zivi cauri pat visbiezākajām zālēm. labi noderēs pītā aukla par pamatauklu. visbeidzot, ja viņai tik ļoti patīk sauļoties, tad barojas tā vairāk naktī, kad šances noķert to no zālēm ir lielākas. tikai jābūt pilnīgi gatavam uz izvadīšanu. Lai veicas!

Atbildēts: 11.marts 2009, 14:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager