Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Piedalities

Sveiks!

Gribēju pajautāt par chod-rig, vai, ja lieto šo metodi, tad arī piebaro kaut kādā veidā? Piem., PVA vai ar spombu? Saprotu, ka chods domāts, lai paceļas augstāk virs zālēm, un, ja baro, tad parastā barība nogrimtu zālēs. Angļu forumos esmu lasījis ļoti dažādus viedokļus.

Pašam daudz maz viss ir skaidrs par dažādām sistēmām un to sasiešanu, bet vēljoprojām, īsti nesaprotu par to, kā pareizāk leadcore tiek savienots ar mono auklu. Ja leadcore galā ir cilpa, tad vienkārši piesiet klāt pie mono? Vai labāk izmantot double uni knot? Iespējams stulbs jautājums, bet šo līdz galam neesmu izpratis..

leadcore pie šoklīdera vai pie mono auklas es parasti vienoju ar vienkāršu cilpa cilpā. lai uzstietu cilpu uz monoauklas vai šoklīdera, izmanto perfection loop. sameklē internetā, kā to sien. tiesa, citiem varbūt ir citi mezgli. bet cilpa cilpā ir ātrs un drošs savienojums. par barošanu un chod-rig. mans personīgais viedoklis ir tāds, ka pavadiņu un montāžu pielāgo stratēģijai nevis stratēģiju pielāgo pavadiņai. mēģināšu izskaidrot. ja esi atradis labu punktu, kur karpas varētu uzturēties, iztaustījis gultni, atradis daudzmaz līdzenu vietu, tad parasti tur čakli baro un ķer ar grimstošām montāžām, sniegavīriem vai poapapiem, kas minimāli paceļas virs barības. ja nevari atrast tādu punktu kaut kādu iemeslu dēļ (neproti, nespēj, slinkums, punktu vienkārši nav, neviens diez ko nepārliecina utt), tad šauj uz dullo. tieši šaušanai uz dullo vispiemērotākais chodrigs. tāda cope ir mazliet līdzīga, piemēram, spiningošanai - pamēģini vienā vietā, pemēģini otrā un trešā, pārlieku nekoncentrējoties uz kaut kādiem konkrētiem virzieniem vai dziļumiem. loģiski, ka barot tur nav nozīmes. Nereti šī taktika tiek pielietota ļoti tālā distancē, kad izpētīt gultni vienkārši fiziski nav iespējams un arī kaut cik precīzi iebarot ne. vai arī ļoti īsās sesijās, kad atbrauc uz dažām stundām uz nepazīstamu vietu. trešais viskreizīgākais risinājums ir izvēlēties punktu uz dullo un to barot. tad arī var lietot čodrigu, jo gultne nav zināma un var gadīties visādi. bet nu šis ir tāds ļoti neprofesionāls variants. visbeidzot pēdējais variants varētu būt apzināta cope zālēs. Man gan būtu aicinājums ar šo neaizrauties. tas tādēļ,ka copējot zālēs karpai ir ļoti lielas izredzes kaut kur iestrēgt un sapīties. tev tas nozīmēs norautu auklu un montāžu, bet karpa tur piesieta var palikt pavisam un nomirt. ceru, ka saprati domu - sākumā izpīpē, kur un kā copēsi un tad atbilstoši apstākļiem un izvēlētajai strātēģijai izvēlies montāžu. nevis otrādi.

Atbildēts: 30.marts 2020, 12:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager