Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā BAigars

Sveiki,

Pastāstiet, lūdzu, kur ir starpība starp 360*, roniju un parasto āķi ar svina skrotīti - popapam? Izskatà saprotu, uztaisīt māku, ķerts arī ir, bet, kur tur aizciršanās mehānikā vai vēl, kas to lai zin, kur ir starpība? Ir dzirdēts, ka citreiz ar vienu, citreiz ar otru labāk ķeras vienā un tajā pašā ūdenstilpnē. Tiešām tā var būt? Manā saprašanā vispār tur starpības nav, visos 3 gadījumos popaps ir ~2cm pacelts. Pietam, manliekas, ka ar parasto svina skrotīti mazāk shodi ir.

Paldies!

lielas starpības arī es neredzu. pamatdoma, lai āķis sagrieztos pareizi jau iesūkšanas brīdī, neatkarīgi no tā, no kuras puses karpa pienāk. bet vai tā tiešām notiek, to grūti saprast. katrā ziņā, daudz būtiskāka, manuprāt, ir āķa un boilas pareiza sabalansēšana. Ja nav nogājienu (shodu) tad tā, ir pazīme, ka sabalansēts ir labi. katrai boilai jau tā balansēšana sanāk savādāka un var būt arī tā, ka pie vienas boilas konkrētā pavadiņa strādā savādāk un pie citas (piemēram mazāk peldošas) sliktāk. jārēķinās, ka katrs popaps mazliet iesūc sevī ūdeni un tas, kas sākumā ir kritiski nobalansēts, pēc brīša jau ir nogūlies uz zemes. tad gan, piemēram, 360 grādu pavadiņa var nenostrādā, kamēr parastais popapa sējums ar sviniņu ir praktiski tāds pats, kā lieto ar grimstošajām boilām.

Atbildēts: 4.jūlijs 2020, 23:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager