Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā eDZH

Paldies par atbildēm! Ieinteresēja šis tas par tiem pašiem jautājumiem.

1. Kāpēc makšķeres galā uz auklas nevar likt zvaniņu? Vai tad ņēmiena brīdī nenokritīs nost? Viņa jau tāpat parasti iedod diezgan labu stiepienu, ja likšu pie spoles, tad sanāk, ka zvaniņš atsitīsies pret pirmo kāta riņķi un tur nokritīs?

2. kāpēc svinam obligāti jābūt vismaz 100g? es iepriekš ar maziem sviniņiem arī mierīgi varēju aizmest. Vai tas saistīts ar āķa ieciršanos lūpā?

3. par zemi piemirsi pakomentēt. Man pagaidām plāns ir sadalīt barību divās daļās, vienu atjaukt ar zemi 1pret1, otru nē. Ar zemi atjaukto barot tad, kad aktīva sīkzivs. Tas ir loģiski vai labāk tā nedarīt? Dot kukurūzu daudz barībā, ja ķeru ar kukurūzu? Un vēl - vai barībai varu pievienot veikalā nopērkamo cukura sīrupu? Ir liela jēga? Vasarā uz brekšiem ar fīderi tā daru, no NG saskatījos.

5. kā tad es varu precīzi noteikt, kas viņai labāk patīk tajā dienā? pārmest jau sanāk labi ja pusstundā, tajos brīžos arī mainīt ēsmas un eksperimentēt? tāpat nebūs tik efektīvi kā mainīt ēsmas ar fīderi ik pa 2min. Plānoju ķert ar makaroniem, kukurūzu, naktstārpu un mazajām peletēm.

6. Iepriekš vispār baroju 3 vietas, divas no tām strādāja labi, trešā švakāk. Ja izvēlēšos to vienu lielo galdu klāt un trāpīšu vietā, kur mazāk viņa uzturās, vai tad nepalikšu zaudētājos atšķirībā pret barošanu dažādos punktos un dziļumos?

Un sanāk, ka tieši uz galda vispār nemest āķi? Arī tad, ja baroju katram kātam savu vietu?

7. Ja izdomāju uzlikt naktstārpu, vai varu to matu atstāt vienkārši karājoties, tur nekas traģisks nenotiks?

Milzīgs paldies par padomiem! Šonakt braucu ķert!

1. zvaniņš vispār ir švaks signalizators salīdzinājumā ar elektroniskajiem, kaut vai pašiem lētākajiem, par pāris eiro. svarīgi, lai tas signalizē ne tikai tad, kad karpa velk auklu prom, bet gan arī tad, ja nāk uz krastu un aukla atslābst. Tādēl kaut kādam smagumam ir jābūt starp riņķi un spoli, kura kustību uz leju vismaz var pamanīt vizuāli ja ne ar skaņu. 2. Mazāks svins neiecērt āķi pietiekoši spēcīgi un ir vairāk nogājienu. 3. karpu makšķerēšanā zemi nelieto. Cukura sīrups un citi saldinātāji karpām patīk, noteikti nelielos daudzumos var likt. 5. precīzi noteikt var tikai makšķerējot un analizējot rezultātus. pārmešanas biežumu neviens akmenī nav iecirtis, var arī pa 10 minūtēm pārmest, ja nemierīgs prāts. 6. jau rakstīju, ja gribi strādāt dažādos dziļumos, tad divi barošanas punkti ir pareiza doma. 7. traģisks būs tas, ka karpa tādu konstrukciju dziļi ierij un visbiežāk vairs nav atlaižama. Mata sistēmas viena no priekšrocībām ir kā reiz tā, ka āķis ieduras lūpā un ir vienkārši izņemams.

Atbildēts: 27.jūnijs 2021, 12:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager