Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā bebriits

Sveiks- meistar.Bik nesaprotu kāda izmēra āķi likt 16tniecei boilai.Līdz šim viss bija kārtībā,no 10 copēm 9 krastā,līdz pagājušajai copei 5 copes- 1 krastā.Itkā paņem ritīgi,spolei gultņi svilst:)paņemot kātu pāris reizes pat nesajutu neko,izņemot svinu:)lietoju 6 un 8 nr.Nesaprotu,pirmstam taču viss strādāja?!!Un vēl,cik daudz dot darību pēc copes,lai uzturētu piebarojamo vietu karpai intresantu? Baroju nu tā 3 -4 reizes nedēļā kad necopēju.Negribas jau viņas kā sivēnus barot,bet gan piebarot.

Jā, nu nogājieni ir tāda līdz galam neizpētīta mistika. Tie mēdz paši no sevis parādīties un paši no sevis arī pazust. Manuprāt, tam ir kaut kāds sakars ar karpas noskaņojumu - vai tā barojas aktīvi vai tikai ziņkārības pēc grābstās. otrajā gadījumā āķis ieķeras pašā lūpas maliņā vai neieķeras vispār. Stingras receptes, kā ar šo cīnīties, nav. šis ir iemesls, kādēļ man ne visai patīk punktvieda barošana - karpa barojoties stāv uz vietas un daudz vieglāk spēj ar āķi manipulēt. ja barošana ir izklaidus, karpai nākas kustēties no vienas boilas pie otras un ņēmiens notiek kustībā. tad arī āķis iecērtas drošāk. Bet tā ir tikai mana teorija. par to barošanu - jā, kā sivēnus nevajag barot. ja jūti, ka karpas ir "uzsēdušās" uz tavas boilas un labi uz viņu ņem, barošanas apjomu var turēt pavisam nelielu, burtiski 300-500 gramu, un ar katru reizi samazināt.

Atbildēts: 16.septembris 2021, 11:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager