Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Atradu 2m no krümiem vietu kur uzturas karpas.bet izvilkt nevaru.ēsmu velk uzreiz krümos.pamèginäju 4m tälak no krümiem cope pazuda.ko tu varètu ieteikt lietas labä.paldies

Klasiska situācija. Pēc iemetiena nekādu beitraneru nelieto, spole ir ciet un bremze noregulēta cieši - tikai tik, lai nepārrautu auklu. ir jādežurē pie kāta un uzreiz pie copes, pie pirmās svingera kustības bez domāšanas un vilcināšanās jāceļ kāts gaisā un pēc iespējas strauji jāvelk zivs nost no krūmiem. pirmajās sekundēs zivs motors vēl nestrādā uz pilnu jaudu, tādēļ parasti izdodas novilkt zivi no krūmiem par dažiem metriem. galvenais, būt ātram. ir bijis tā, ka pat skrienam ar visu kātu atpakaļ, cik nu krasts atļauj. Ja tādas iespējas nav, ir jācenšas maksimāli ātri vilkt ar spoli no visa spēka, šis nav brīdis, kad izjusti pumpēt. kad pirmie pieci, desmit metri novilkti, tad var nedaudz vairāk atslābināt bremzi un turpināt izvadīšanu atbilstoši apstākļiem. nu jā, ja ir bailes, ka karpa novilks nost kātu no statīva, to var kaut kā papildus nostiprināt. plus signalizatoriem liek šādos apstākļos “čakārņu ausis” jeb snag ears. tas, ja aukla no kāta iet uz sāniem. katrā ziņā šāda cope ir interesanta un dinamiska, katram iesaku vismaz reizi mūžā pamēģināt.

Atbildēts: 30.aprīlis 2022, 16:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager