Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā KriBerg

Sveiks! Makšķerēju dūņainā ezerā ar tumšu ūdeni un mīkstu grunti, aptuveni 10-20cm bieza virskārta ar melnu zampu. Ezerā ir labi karpu eksemplāri, pagājušajā nogalē izdevās izvilkt 7,8kg, bet esmu redzējis bildes ar 16kg un nostāstus par 19kg. Vai ir jēga veidot tā saucamo “galdu”, uz grunts nogremdējot kaut ko cietu? Vai lielā karpa no tā nesabīsies? Doma ir iegremdēt kadu skārda loksni un uzbērt granti/smilti. Bieži vien ir aizdoma, ka rupjā barības frakcija un boilas pazūd 10-20 cm biezajā virskārtā.

Karpu makšķernieki meklē cietas grunts pleķīšus starp dūņām ne tādēļ, ka samestā barība tur labāk izskatīsies, bet gan tāpēc, ka šos pleķīšus rokoties ir izveidojušas pašas karpas. Tas nozīmē, ka tā ir iecienīta barošanās vieta un karpas tur regulāri ierodas uzēst. Savukārt, ja tādu pleķīti izveidosi Tu pats, karpām par to nebūs informācijas. Tas tĀ par, kā meklēt pazudušu lietu tur, kur gaišāks nevis tur, kur pazaudēji. No otras puses, ja ilgstoši to skārda loksni apklāsi ar barību, agri vai vēlu kāda karpa piepeldēs. Bet nu no pieredzes noteikti zinu, ka lielajām nepatīk nekādas izmaiņas viņu teritorijā. arī marķieri, piemēram.

Atbildēts: 29.augusts 2022, 16:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager