Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā bebriits

Sveiks. Jautājums tāds- ezers ap 65 ha.Veči laipas sataisījuši nu 10-20 precīzi nezinu.Katram sava barotā vieta.Tiem kam laiks tie baro arī kad nemakškerē.Nopērkama licenze.Parādīs vietiņu brīvāku un tur nu būs jāapmetas.Nu naktis 3 max, ilgāk nesanāks.Barots tur nav,kādas iespējas kādu karpiņu pievilināt pie sevis?:)Kādu barība labāk strādātu?Smalka,rupja?Ar aromātiem ,ar var vai labāk ,tādu neintrālu lai baigi neizceļas. Vai karpas drīzāk dzīvosies kur viņas baro un man tur izredzes švakas kautko pievilināt pie sevi.Doma sākumā 2vus punktus barot 1 augļi- 2 zivs garša.Samalt boilas,sensas Karpu piejaukt,peletes smalkās,kukurūza,kaņepe,tīgerrieksts.Un tad skatīt,ja cope kāda būs,tad pāriet uz boilām barot.Ja nē tad palikt pie malto,smalko barību.Trīs naktis ir tad redzēs.Ko meistars darītu?:)

Barošanas pamatideja ir ne tikai piesaistīt karpas pie konkrētas vietas, bet arī piesaistīt pie konkrētas ēsmas. Es teiktu, ka tā ir pat svarīgāka! Parasti šī ēsma ir aut kāda boila. Ja vienā ezerā ilgāku laiku ber vienu un to pašu boilu, karpas pie tās pierod un ķeras uz to daudz drošāk, ir vairāk copju un mazāk nogājienu. Pieļauju, ka arī šajā ezerā tā notiek, veči sēdina karpas uz konkrētām boilām. Līdz ar to pārējiem izredzes ir krietni mazākas.

Šajā gadījumā tev ir divi varianti - vai nu sākt par to vietu domāt ilgtermiņā, resp. uzradīt pašam savu unikālu boilu un kādu laiciņu ar to pabarot (nevajag nemaz daudz) vai arī tomēr censties izspiegot, ar ko baro vai agrāk ir barojis kāds no konkurentiem. Ja tas izdodas, jāmēģina veidot barības stratēģija ap šo informāciju. Piemēram, ja es zinātu, ka kāds strādā ar Trigga boilām, varētu barībai izmantot arī Trigga smalkās birstošās barības, Trigga peletes dažādu izmēru, Trigga šķidrumus un boilas grieztas, krešotas un veselas. Skat, kāds kokteilis no dažādām frakcijām un šķīšanas ilgumiem ir iespējams, ja pieturas pie viena vienojoša elementa. Pie tāda kokteiļa tad Trigga boila uz mata (atkal ir varianti - grimstoša, vafters, popaps, dumbelis, vesela, pusīte, pusotra, divas, divas pusītes, apgraizītas vai neapgraizītas) jau būs kā ķirsītis uz rūpīgi pārdomatas tortes. Ar laiku, sekojot rezultātiem, varēs mēģināt izpīpēt, kas ātrāk piesaista copes - lielākas vai mazākas peletes, ar vai bez PVA stika, bomžpaketes vai vēl kaut kas.

Tevis piedāvātajā kokteilī ir tik daudz dažādu nezināmo, ka nekad nevarēsi atkost, kurš no tiem ir pievilinājis karpu visvairāk. Vispār nekādu analīzes vai attīstības iespēju:(

Visbeidzot, par to, ka kaimiņi ir iebarojuši konkrētus punktus, jāsatraucas mazāk - karpa nav baltā zivs, tik ļoti pie vienas vietas nekad nepiesienas, tāpat tā klejo apkārt pa visu ezeru. Meklējot, piemēram, kur siltāks ūdens. Ja tev pavasarī būs vējš no muguras, nekādas jēgas no tāda iebarota punkta tāpat nebūs, jo visas karpas aizies pretējā krastā.

Atbildēts: 12.janvāris 2024, 11:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager