Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā rudiks27

Sveiki!:-)

Varbūt varētu pateikt uz ko tad jums vairāk ir veicies,kādām barībām,boilām,varbūt ir kādas sistēmas nosaukums uz kuru es varetu pamēğināt.Un cik kg barības jums iziet aptuveni 24h?Un vai nav tāda iespēja pārbarot zivis?

Paldies jau iepriekš !!!

Atbild Aivars Rudzinskis

Visvairāk veicies ir tad, kad pastāvīgi, vairākas dienas pēc kārtas vienā un tajā pašā vietā ir barots ar vienām un tām pašām boilām. Tādā situācijā karpas pierod pie konkrētas barības, labprāt to ņem, jo ir pārliecinātas, ka tā ir grašīga, veselīga un glavenais droša (nesit pa zobiem). Ja tādā veidā ir barots vairākas dienas, tad copes dienā piebarot vajag ļoti maz vai pat nemaz. pāris saujas boilu pēc katras copes - tas tad būtu optimāls ritms. Runājot par barības daudzumu, ko var vai vajag barot - nav nekādas standarta receptes vai formulas. Ir ļoti daudz apstākļu, kas to ietekmē. Padomā pats! Cik barības var apēst viena 3kg liela karpa? un cik var apēst 20kg liela karpa? un divas, piecas, divdesmit, simts karpas? Tātad pirmkārt, barības daudzums ir atkarīgs no tā, cik daudz un cik lielas zivis ir konkrētajā vietā. Otrkārt, apetīte. Dažreiz zivīm gribas ēst daudz un citreiz maz vai pat vispār nemaz. Ja tādā apātiskā dienā iebarosi mazliet par daudz, copes nebūs. Arī šī iemesla dēļ labāk ir pastāvīgi barot ar vienām un tām pašām kvalitatīvām barības boilām, jo tās labi sagremojas, un veicina karpas apetīti ēst vēl un vēl. Tādēļ karpinieka galvenais instruments ir nevis makšķere, bet gan transports uz ezeru vairākas dienas nedēļā pirms copes. Protams, ir reizes, piemēram, sacensībās, kad tāda iepriekšbarošana nav iespējama. Tad nu atliek paļauties un intuīciju, pieredzi, zināšanām. Tici man, pat vispieredzējušākie karpinieki jautājumā par barības daudzumu mēdz smagi kļūdīties. Tapēc nebaidies eksperimentēt un darboties pēc savām spējām un ieskatiem.

Atbildēts: 25.jūlijs 2017, 15:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jellyfish

Labdien!

Ir viens jautajums sakara ar copi. Vieta: Bauska, Mezotne-Ceplis. Upes krasts ir privatipasums, bet izrakts liels dikis (350 000 kubikmetri, 4 metri dziluma) un savienots ar dzilu gravi ar Lielupi. (zivis no Lielupes iegaja privataja diki). Kadi ir copes noteikumi pec likuma saja gadijuma? Drikst kert brivi pec visparigajiem noteikumiem vai jaruna ar ipashnieku?

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

Patiešām neesmu speciālists šādos jautājumos, bet, manuprāt, upes krasts nemaz nevar būt privātīpašums. Tauvas joslas likumam pie katras upes ir jādarbojas. savukārt, dīķis ir privātīpašums tad, ja zeme tam visapkārt ir viena īpašnieka privātīpašums. Tomēr parunāt ar īpašnieku vienmēr nāk tikai par labu - viņš arī ir cilvēks un zināmu darbu un resursus ieguldījis.

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 11:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rudiks27

Sveiki,ir lieta tāda,kad man neķērās:d un nesaprotu kapēc tā notiek,izmantoju ,,N-G",un,,Traper'' barību, kas specializēta uz karpu copi,un tai mazliet pievienoju kukurūzu,vrb šeit kaut ko daru nepareizu.Makšķerēju ar barotavām,vai ieteiksiet ko citu?Pavadas garums 10-15cm.Esmu iesācējs,protams kada karpiņa jau paņem,bet ne tik daudz kā blakus copmaņiem,Attalums parasti nav liels,jo neesu vel iegādājies karpu kātu,bet tik un tā,citi tajā pašā attalumā met,bet viņiem ķeras un man nē:D.Meģinaju uz vaniļas un ķimeņu boilu matu sistemā,pop up boilas ari liku,bet uz to noķēru līdaku:(.Man liekas kad es nemāku atrast vietu priekš copes,vai kaut ko nepareizu daru ar pavadām vai barotavam,barību.Ļoti ceru kad palīdzesiet man attistīties un noķeršu ko lielāku par 1,5kg:)Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

Iemeslu, kādēļ neķeras, var būt simtiem, šajā gadījumā tādu acīmredzamu šaizi pagaidām neredz. ja makšķernieku ir daudz, tad visdrīzāk būs tā, ka zivis koncentrēsies tur, kur barība būs garšīgāka, veselīgāka un tās būs vairāk. Tas, kas būs uz mata uzlikts, jau ir sekundāri. Ja tev ķeras, turpini eksperimentēt un vēro, kas labāk strādā.

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 11:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuldiga12

Sveiki! Upē kurm pirms kadiem 30 varbut pat 40 gadiem no dīķa ir iemukušas karpas un ik pa laikam tiek dzirdets kad kads izvelk kadu 7kg-10kg karpu ir uz bludu verts meginas noķert kadu vai tā vienkarši ir laimez spele kad kadam kada piekeras?

Atbild Aivars Rudzinskis

Makšķerēšana pat visprofesionālākajā līmenī ir mazliet laimes spēle, tādēļ ej un mēģini, gan jau tev ar pieķersies!

Atbildēts: 23.jūlijs 2017, 13:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Patiik

Paldies par atbildi!

Jau noskatīju vakar meitas deju tīkliņzeķes, bet man tika atgādināts, cik viņas maksā un ka nēesot vēl saplēstas. Gaidīšu!!!

Atbild Aivars Rudzinskis

nevajag deju tīkliņzeķes un nevajag arī lietotas, piesūkušās ar cilvēka sviedriem un visādu kosmētiku. vajag pašas vienkāršākās, lētākās un jaunas. nemaz tik daudz tās nemaksā.

Atbildēts: 21.jūlijs 2017, 14:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Patiik

Sveiki!

Daudzas labas lietas no karpu copes lēnām tiek pārņemta arī balto zivju copei. Gribēju atrast ūdenī nekūstošos PVA maisiņus, bet vairākos lielos copju veikalos atbilde skan vienādi: visi PVA maisi ir ūdenī kūstoši. Ja ir arī nekūstošie, kur tādus varētu iegādāties? Ir doma tādus pamēģināt samu copē.

Atbild Aivars Rudzinskis

Vispār jau sams nav baltā zivs... PVA tiešām visi šķīst ūdenī, tur jau to fīča. nešķīstošu materiālu tāpat ir pa pilnam. Vispraktiskākais tādiem samošanas mērķiem - sieviešu kaprona zeķe. Taisi maisiņus, cik vien lielus vai mazus vēlies un liec iekšā visu, kas nāk prātā, tai skaitā naktstārpus, vistas gaļu, varžu kājiņas, gliemju gaļu utt. piestiprini āķim ar mata sistēmu, kā boilu un aidā!

Atbildēts: 11.jūlijs 2017, 15:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pelekajs2

Labdien gribu sava diki ielaist karpas,vai nav par velu parasti visi laiz pavasara sakuma.paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

būtu ielaidis pirms gada, šīs jau būtu paaugušās. Tomēr vienmēr labāk vēlu nekā nekad. karpām pašām gan ir pilnīgi vienalga,

Atbildēts: 2.jūnijs 2017, 16:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Renalds

Sveiki.

Mēs esam 5 džeki, kuri vēlas aizbraukt pamakšķerēt uz kādu ezeru. Esam amatieri, tāpēc negribam nekādu profesionālu makšķerēšanas vietu.

Fantastiski būtu, ja būtu vieta, kur iemest 5 makšķeres un visi justos ērti, varētu arī uzcept kādu šašliku.

Vieta - pieRīgā, līdz 50km no Rīgas.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

īsti nezinu, ar ko profesionāļi no amatieriem atšķiras - visi grib uzcept šašliku un justies ērti. Tādu vietu ir simtiem, bet ieteikt nav nekādas jēgas, jo nekad nav garantijas, ka tā vieta nebūs aizņemta. Tādēļ izvēlieties ezeru vai upi, brauciet un skatieties, kur un kas jums pašiem patīk. Vietas meklēšana ir daļa no makšķerērēšanas procesa un diez ko prātīgi nebūs man šo piedzīvojumu jums atņemt.

Atbildēts: 15.maijs 2017, 16:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Eidis

Sveiks,Aivar!

Saki,kā pareizi būtu kādai boilai piemeklēt kādu citu boilu,alternatīvu.Piemēram Richworth Salmon Supreme,laikam vairs neražo,bet man labākie rezultāti pēdējā laikā bija tieši kombinācijā ar šo,pie tam tā labi sastrādājās ar manis vārajiem mēģinājumiem pašam uzrullēt. ir kritēriji pēc kuriem piemeklēt,vai aizmirstam un vienkārši eksperimentējam tālāk?

Atbild Aivars Rudzinskis

aizmirstam.

Atbildēts: 24.aprīlis 2017, 09:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā guntarsk

labdien,nak jauna sezona un ir doma nomainit monolito auklu pret pito.Ka ,Jus uzkatat tas but pareizi vai tomer palikt pie monolitas auklas.Lieta tada ,ka mocos ar problemu kura noteikti karpiniekiem ir aktuala,un tas ir kad monolita aukla skrulejas .Es jau uzdevu jautajumu ,lietoju soklideru kadus 10m.,nu bez saubam kamer aukla ir jauna vis kartiba ,sezona vidu sak skrudzileties atkal.Varbut ar pito auklu tas nenotiek.Ko ,Jus domajiet par sho.Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Aukla vērpjas tādēļ, ka copes brīdī karpa velk auklu no spoles laukā darbojoties baitrunner sistēmai. otrkārt, tā vērpjas tad, kad darbojas spoles bremze izvadīšanas laikā. Pītā vai monofīlā - atšķirības nekādas, vērpsies vienādi. Tikai savērpusies pītā ir daudz bīstamāka, tās mezgls vēl drīzāk var apmesties ap kādu riņķi un metienā var to nolauzt vai pat salauzt kātu. tādēļ makšķerēt ar savērpušos auklu noteikti nevajadzētu. Pirmais ieteikums būtu mazāk gulēt un ātrāk piecirst, kad karpa sākusi skrējienu. Tomēr, ja nopietni, tad savērpusies aukla ir vai nu jāmaina, vai arī jāatvērpj atpakaļ. vislabāk to lēnām un pa mazam posmam darīt tukšā pļavā, iztinot auklu cauri rokās saspiestam dvielim, piemēram. Kaut gan katram savas metodes šim...

Atbildēts: 6.marts 2017, 11:30 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager