Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Svitrins

Sveiks,

Vai šogad plānots salmo veikalos tirgot daiwa ninja feeder (vai parastās ninjas) spoles?

Un kad plānojas feeder concept tournament spoles parādīties?

Paldies par raidījumiem un atbildēm.!

Atbild Normunds Grabovskis

DAIWA būs, arī 6000.izmērs ir uzsūtīt, tiem jābūt drīz visas FC spoles tagad parādīsies tikai ap Jāņiem..., diemžēl visos tirgos viņas aizgāja uz urrā un ir deficīts, tas par Pilotiem, būs arī 6000., Turnamenti arī uz to laiku būs

Atbildēts: 18.aprīlis 2019, 11:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rokijs

Labvakar.esmu fiderists iesacejs.iesakiet feeder ezers .upe.ir ipašima distance 100.3.90.gribetu iegadat otru vieglaku distance feeder.noskatiju 80g.390.lietošu upē Salaca.Gauja pa retam ezers.varbut 70.3.60. Izveleties?(ar 100.concept esu ļoti apmierinats.cope salaca)pateicos par atbildi.paldies par jusu pozitivo atieksmi copes jautajumos.ar interesi skatos jusu raidijumus.kurus parskatu vairakart.fiders man ir tuvs.bet spinings tuvaks,bet pedejā copes posmā partopu par fideristu.paldies par jusu pamacošiem copes raidijumiem,kuriem sekoju lidz.

Atbild Normunds Grabovskis

ja gribi labākas izjūtas, tad droši ņem Distance 70, ļoti labs kātiņš vasaras upēm, droši var mest arī 100+ barotavas, ja vajag, es viņu karpās izmantoju metodei, met zvērīgi labi :)

Atbildēts: 18.aprīlis 2019, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā FaddyYouTube

Labdien!Man ir radies tāds jautājums par salacu.Vai būtu jēga braukt uz salacu burtnieka galā.Ja jā,tad cik daudz barību ņemt ja copē uz pludu un grunteni?

Atbild Normunds Grabovskis

pretjautājums - kas ir jēga :)? raudiņas un plicīši, pa kādam brekšukam nelielam, pietam ja skatās oficiāli pēc MN, tad ar Burtnieku licenzi var makšķerēt līdz Vecates tiltam, tālāk makšķerēt nedrīkts vispār :), jo pašvaldības, līdz Staicelei, nav sakārtojušas licenžu jautājumu, vismaz tā aizvakar runājām ar Burtnieka inspektoriem tu braucot copēt ņem dažādus daudzumus barības līdzi ? man gan dienas klasika vienmēr un visur ir 2 kg barības un 6 kg zemes, bieži vien sākumā iejaucu tikai pusi apjoma un tad skatos kas notiek, tas gan vairāk mazos ūdeņos, lielos ūdeņos, un Salaca jau ir paliels ūdens, jaucu pilnu porciju, bieži vien gan 1\3 izmetu ārā pēc copes :))) katrā gadījumā vairāk par 2 kg barības uz dienu ļoti reti kad vajag

Atbildēts: 18.aprīlis 2019, 09:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Vai varētu, lūdzu, pāris vārdos noraksturot, ar ko Diamond fīderi atšķiras no/ir labāki par Sniper fīderiem?

Kā arī gribētu uzzināt par 3,6 m Sniper 60 - kādā attālumā ar to būtu optimāli šancēt pilnīgam fīderēšanas iesācējam, kā arī, vai derētu Ventai vasarā? (meklēju 50/50 stāvošiem ūdeņiem un Ventai siltajā periodā)

Atbild Normunds Grabovskis

uzreiz saku - ņem Sniperi, 60grami -360cm, ideāls kāts, nupat Kijevā ar to strādāju upē 55 metros sākumā ar 70 gramu barotavu, pēc tam ieslēdza HESu un nācās likt 100 gr barotavu, kāts met un viss tur ir ok, ļoti labi sien zivi, neviena nenodila Diamonds ir asākas akcijas, sausāks kāts, tur jau prasīsies fīdergumija vai mono aukla, Sniperis ar jauno melno mono vispār man likās ideāls komplekts, pat prasās ikdienai tādu brekšiem Gaujā uztaisīt :), vispār Sniperi ir forši kāti

Atbildēts: 17.aprīlis 2019, 15:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Huseens

Tagad pavasarī parasti uz copi ņemu sliekas un baltos kā ēsmu, vai būtu vērts izvārīt grūbas, ja ieplānotajā vietā pēdējās copes reizēs mēdz tusēties arī forša Daugavas izmēra rauda? :)

Atbild Normunds Grabovskis

grūba raudai vispār ir viena no labākajām ēsmām, bieži vien uz baltajiem būs smalkā vai mailes, bet uz grūbu, vasarā arī uz kukurūzu, būs smukas raudas, pietam pietiek ar 1 labi izvārītu grūbu uz āķa

Atbildēts: 17.aprīlis 2019, 15:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā matainss

Sveiks lai dzīvo! Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties upi, lai ķertu balto sapalu. Jau kuro pavasari ir vēlme viņus paķerstīt, bet nav kas dod padomu. Varbūt vari arī īsumā aprakstīt uz ko un ar kādu inventāru šos ķert.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

tikai un vienīgi informācija par viņu esamību tur, ir upes, kur viņi ir un ir ķerami visu gadu, ir daudz upīšu un upju, kur viņi ir ķerami 1-2 nedēļas pavasarī un tik pat rudenī, pietam kopējā balto sapalu populācija nepaliek lielāka, teiksim Gaujā viņu ir daudz, bet Salacā kopumā paliek mazāk, Mērsraga kanālā viņu praktiski vairs nav, to lielo, īsto, bet tālāk mazajās upītēs viņi vēl ir un reizēm daudz :) ļoti interesanta un garšīga zivīte, bet jātrāpa uz viņu, sevišķi uz tiem lielajiem 150-200-250 grami, uhhh kas pa spēku tur ir iekšā :)

Atbildēts: 17.aprīlis 2019, 15:00 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā snitraM

Labdien.

Vakar biju uz copi Salacā, 2 - zona un aplauzos. Raidījumos stāstījāt ka Jums tā ir mīļa vieta. Nu tā ka pūta pamatīgi, gandrīz vai taisni pa straumi, tad ar pludu tur nemācēju neko izdarīt. Ņēmu talkā divus fīderus un sāku barot, barība 0.5kg berksis, 0.5kg rauda + 2 kastītes blenderētas sliekas + 50-70 gr saldēta motiļa + pa druskam baltā un piejaukta zeme (~0.5 uz aci). Copes sākās ātri, bet kā sodība uz punkta nostājās smalks asaris, tad pievienojās sapalbērni, kas ātri plosīja kopā pat lielu slieku ar 5-6 baltajiem. Visi centieni miksēt ēsmu - slieka, baltais, motilis, pinki ne pie kā nenoveda, kodās pat kazaragi un mailes. Ko tādā gadījuma lietas labā darīt - kā no tā bērnudārza atbrīvoties. Kaimiņiem vismaz pa kādam pusbreksim bija, lai arī ķēra uz vūlgāru grunteni ar putru.

Atbild Normunds Grabovskis

es arī biju tur sestdien un salīdzinoši ar raidījumu arī aplauzos, lai gan pa brekšukam un karūsai bija, bet stipri švakāk, jo … atbraucu pusdienlaikā a tur vēl ledus krastos, ūdens nokritis par pus metru vismaz, vējš pa straumi,plus vēl airētāji gar krastu braukā :)), tur uzreiz bija skaidrs, ka zivju nebūs, bet viņas pienāca, bet neņēma, savus 10+- finierīšus un pāris karūsa sdabūju, bet kādiem 10+ breksēniem, dažiem arī labiem, iedevu pa sāniem\spurām ar āķiem, protams, ka zivis aizgāja un tad sēdēju un ķerstīju asarīšus un mikro raudiņas, bet pie tilta , kur ir dziļāks, breksēnus uz fīderiem puiki pavilka ļoti labi tavā gadījumā netrāpīji ar laiku, tas viens, otrs tās vietas ar pirmo reizi neatdodas :))), nu un gribu teikt, ka zemes stipri pa maz, gaļas pa daudz, jautājums kādā konsistencē bija barība, lielākā dziļumā var būt būtu ok, bet te (iespējams) barība pa daudz skalojās, būtu bijis siltāks, tad tur vēl mailēm vajadzēja nostāties nebaidies no zemes, nebaidies no stipri saspiestas, plastelīnveidīgas barības, barībai nevajag skaloties un aizpeldēt , tai vajag "izšļūkt, izlīst lēnām" no barotavas vietā kur copē, tad zivis nāks pie tevis, nevis aizies līdzi barībai

Atbildēts: 17.aprīlis 2019, 14:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā valdisva

Labdien! Pirms pāris dienām iegādājos Team Salmo Dominant Feeder 80, iepriekš salūzuša fīdera vietā. Vakar izmēģināju Lielupē pie Garozas - ļoti patika. Tomēr sanāca saskarties ar nelielu problēmu. Dominantam ir salīdzinoši nelieli gredzeni, makšķerēju ar 5000 izmēra spoli, un iemetot vairākkārt uzmetās krietnas bārdas, kuras skrienot caur gredzeniem paķēra lidojumā līdzi fīdera spici. Spices paldies dievam tika palika uz auklas. Iepriekš ar Elite fīderi nekas tāds 5 gadu laikā nebija gadījies. Youtubā vienā video dzirdēju baltkrievu vai ukraiņu mašķernieka teikto, ka šim fīderim maksimālais pieļaujamais spoles izmērs ir 4000, lai šādas problēmas nerastos.

Kādu spoli Jūs ieteiktu Dominantam no jaunās pilot sērijas - 3000, vai tomēr spēcīgāko 4000?

Atbild Normunds Grabovskis

fīderim spoli mazāku par 4000 izmēru neiesaku vispār likt :), bet tu pamāģini Dominantam uzlitk vis cietāko spici, vajadzētu biki mainīties metienam, jo mīkstās spices ar resnu auklu var taisīt brīnumus, lai gan … man tā negadās..., tu auklu tai 5000.spolei nemainīji, nav pārāk pilna kasete ??? fīderī līdz malām pilna kasete, kas ir labi mikrodžigā un reizēm pludā, nemaz nav tik labi, es cenšos netīt pilnu spoli, sevišķi, ja copēju ar cietu mono auklu.

Atbildēts: 15.aprīlis 2019, 13:33 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Huseens

Biju fīderēt vienā no apendiksiem, kas ieiet Daugavā. Sāku līdz ar gaismu - cope ļoti aktīva līdz kādiem 11iem, tad visu dienu līdz vakaram ļoti negribīgi un retas copītes. Likās jau tieši otrādi, ka tādā aukstumā copēm jāsākās tad kad saulīte sāk spīdēt. Lieta ko pamanīju - virs vietas kuru baroju bieži tā kā pabēga(virs ūdens) sīkzivs, vai var būt tā, ka brekši tur nostājās, bet negribēja neko ņammāt un nelaida arī neko citu klāt un tās vientuļās copītes bija ieskriešana auklā? Vairāk uz vakarpusi pieteicās brekšuks ar dēli - tas nozīmē ka viņi stāv un nebarojas? Izmēģināju slieku un baltos visādās kombinācijās un izmēros.

Atbild Normunds Grabovskis

šajā laikā brekšuki ļoti bieži atnāk uz barību, tur grozās, bet pilnībā ignorē jebkuru ēsmu, ar pludu iemetienu daudz, tad brīžiem viņi pat cemmerējas uz mazā āķīša :), reizēm ar grieztiem tārpiem, tārpu sulu, izdodas puikas iekārdināt, reizēm nē, jāgaida siltums, nu jau uz Lieldienām visam vajadzētu notikties ļoooti labi, visam būtu jāsākās vienlaicīgi, sevišķi ja nomāksies un būs silts

Atbildēts: 15.aprīlis 2019, 13:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renoks

Sveiks!

Gribēju iegādāties jauno Feeder Concept Distance Black monofīlo auklu, tikai nevaru saprast kādu auklas diametru labāk izvēlēties? Feeder kāts ir 120gr, standartā tiek izmantotas 80gr. barotavas, dažreiz arī smagākas. Spole DAIWA LAGUNA 4000. Pārsvarā tiek ķerts breksis.

Atbild Normunds Grabovskis

ņem 0,27 mm un nezināsi bēdas, man pašam ir uztīta tieši 0,27mm un ir ļoti ok ar barotavām līdz 120 gramiem, nekādus šoklīderus nevajag, lieku mezglu uz auklas nav, jūtība ļoti ok

Atbildēts: 15.aprīlis 2019, 13:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers