Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā peterisddd

Sveiki Normund.

Jau kā 2 gadus ķeru ar fīderi pateicoties tev un taviem raidījumiem saslimu ar makšķerēšanu.

Ir neliels jautājums par fīdera kātiem jo īpaši par firmu Browning.

Gribēju iegādāties šo to no viņu kātiem,sāku meklēt atsauksmes un nedaudz apjuku. Angļu saitos un forumos neviens neko sliktu īpaši nesaka. Cik tos pārlasīju viss bija ok , sāku lasīt krievu forumos daudzi sūdzējās kā kāti ir dārgi un kvalitāte nav no labākajām un par tādu naudu var iegādāties daudz labāku. Normund vari pastāstīt pa Browning firmu vai ir droši pirkt vinu fīderus? Mans draugs ķer ar pludiņu un viņam ir bezriņķu makšķere un garā bolonēze Aggressor Bolo No Browning , ar kuru viņš lielījas visu sezonu,nesūdzās saka ka viss ir ok un taisās nopirkt vēl mačkātus un nav problēmu.

Pašam ir Salmo Tournament Team Salmo TOURNAMENT Feeder 100 , šogad plānos nopirkt Dominantu 40 un gribēju piepirkt Browning kātiņu King Feeder Multi-Length ar testu 80 g.

Sphere Feeder bet tas ir padārgs. Intresē akcijas īpaši intresē Sphere Feeder?

Atbild Normunds Grabovskis

Browning ir vācu firmas Zebco sporta virziena brends, lai gan pasaules līmeņa sportā šī brenda inventāru izmanto ļoti reti, tiešit āpēc, ka viņi ietur savu, ne vienmēr man saprotamu, cenu politiku :), inventārs Browning tiešām nav lēts, nav slikts, bet pa to naudu izvēle ir pietiekoši liela :), es arī kādreiz fanoju par Browning kātiem, bet tad pamēģināju labākus :). Te nav viennozīmīga viedokļa, kāti ir labi, bet padārgi, tieši tāpat kā Daiwas kāti, arī ir ļoti specifiski un dārgi, bet tiem ir daudz fanu :), tāpēc varu tev teikt tā, ja tev patīk Brownoing, tad ķer ar Browning :)) un kaifo par copi :) Salmo pārstāv Browning un visu Zebco grupu Latvijā, bet kātus es vairs veikaliem neņemu, tieši cenas dēļ, ir Browningam tālmešanas jaudīgie fīderi ar labiem rādītājiem, bet... cipars san\ak neceļams, tāpec tādus fīderus ņemam no Sensas :), no Browning pērkam tikai fīderēšanas sīkumus tevis minēto kātu rokās turējis neesmu, tāpēc komentēt nevaru, ja Browning piekrtitīs iedot izstādes cenu, tad šādus tādus specifiskus kātus pasūtīšu uz pavasara izstādi, kur būs paliels Salmo stends un daļu stenda aizņemšu es ar fīdera tēmu, attiecīgi arī ar izstādes eksemplāru izpārdošanu izstādes beigās :)

Atbildēts: 23.janvāris 2017, 09:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kurjers6

Labdien!

Šoziem pirmo reizi ezerā pamēģināju noķert breksīti uz ziemas makšķerīti.Sīko daudz,lielāks tikai viens.Man pašam liels prieks,priekš pirmās reizes ir ļoti ok.Kaut kas norāva mormišku,nezinu kas.Mani interesē kādu auklu Jūs ieteiktu likt uz makšerītes breksim?Es makšķerēju ar 0.12 un paliela zelta krāsas volframa mormiška.Dziļums ap 6 metriem.Vai tāda kombinācija ir ok?

paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

tavā gadījumā, ja esi iesācējs, tad 0,12mm aukla var būt arī pa tievu biki, kad pieredze lielāka, tad 0,12mm ir ok 5-6 un vairāk metru dziļumos, seklākās vietās gan vajag resnāku, piemēram ALūksnes ezerā pavasaros, kad brekši sanāk līcī ar dziļumu 2-2,5-3 m, tad vietējie copmaņi liek 0,18-0,22mm auklas, ēs tur copēju ar 0,16mm un ... to breksis pārrāva kā diegu :))),šogad tīšu 0,18mm uz turieni :))) vienu gan gribu teikt, ka mormiškai nevajag būt palielai, 6-7 metru dziļumam pilnīgi pietiktu ar 3,5 mm mormišku (vienkārši veikalā uzmet aci tādam izmēram, lai saprastu par ko runāju), galvenais, lai brekšu mormiškai būtu paliels un ne pārāk tievs āķis, uz āķa liekot 5-7-10 motiļus mormiška parasti pilda tikai ēsmas nogādāšanas lifta funkcijas un pārāk liela mormiška var kaprīzu zivi arī atbaidīt, pietam... mormiškai nav jāgrimst pārāk ātri, mazāka mormiška ar motiļiem uz āķa grimst dabiskāk, uz mazāku mormišku ir vairāk copju

Atbildēts: 23.janvāris 2017, 09:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Voblers234

Sveiks Normund!

Gatavojos vimbu sezonai , tāpēc gribētu uzzināt, kādu kātu izvēlēties , ja vimbas makšķerē ar multiplikātora spoli? Vai var izmantot bolonēzi?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

:))) ar kādu citu makšķeri tad tu taisies izmantot multiplikatoru, ja ne ar bolonēzi :)), protams, ka var, bet... ja runa ir tieši par vimbām un klasisko pludināšanu, tad pie kāta izvēles ir krietni jāpiedomā, jo reizēm (sevišķi Lielupē) nākās ķert arī ar 20-25+ gramu pludiņiem, plus vēl smuka zivs lielā straumē, tas viss kopā ir pamatīga slodze uz kātu, lielākā daļa bolonēžu nav piemērotas tādai slodzei, tev jāskatās uz kātiem ar testu vismaz grami 30-35 +, pietam tādu, kuram pamatā strādās spice, citādāk kāts pie lielākas slodzes locīsies viss, kas nav labi vimbu copei Patiesībā tādu pacietu 5-6 m garu, kas ir klasiskais vimbu kāta garums, bolonēžu nemaz nav tik daudz, jo tā ir ļoti specifiska cope, kādas daudzās lielajās valstīs nemaz nav, tāpēc arī ne visiem ražotājiem ir šādi kāti, bet... kaut ko atrast var :))), galvenais saprast kādās naudās gribās iekļauties

Atbildēts: 23.janvāris 2017, 08:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā edzuss2

Sveiks, Normund!!

Sākumā gribu pateikt - Paldies - par taviem veidotajiem raidījumiem! Katru nākamo raidījumu nekad nevaru sagaidīt un sekoju tavām copēm vienmēr līdz.

Pēdējā raidījumā no Aluksnes minēji, ka gatavosi zivju zupu. Tad nu gribēju uzjautāt, kā Tu viņu gatavo? Katrs viņu gatavo savādāk un katram zupa sanāk savādāka :)

Varbūt arī kādreiz kādā savā raidījumā vari kādu zivi pagatavot, jo arī tas skaitās pie copes? :)

Paldies un vēlu veixmīgu un copēm bagātu Jauno... :)

Atbild Normunds Grabovskis

man patīk koncentrēts zivju buljons nevis zupa, tāpēc asariem tikai izņemu ikšas un žaunas, ir feins veids kā to viegli izdarīt 'pāris sekundēs, lēdēju zivis katlā, lieku uz pusēm pārgrieztu sīpulu, pāris ķiploka daivas, lauru lapu, sāli un biki piparus un vāru ilgi uz lēnas uguns, nosmeļot liekās putas, pēc tam nokāšu buljonu caur smalku sietu un viss, nav taupīgi, bet... dikti feini :))), leju lielā krūzē buljonu, var pielikt smalki sagrieztus zaļos lociņus un piekožot grauzdiņu sanāk ļooooti feins paēdiens :), bieži ne, bet pāris reizes pa ziemu uzvāru tādu ļoooti koncentrētu buljonu

Atbildēts: 19.janvāris 2017, 10:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā elmoos

Sveiks! Tikai šogad pievērsos zemledus makšķerēšanai, bet bļitkot vēl nav sanācis... Varbūt vari ieteikt kādu, salīdzinoši lētu iesācēja komplektu (kāts, spole, auklas biezums, tas arī laikam viss, jo cik noprotu, sardziņš nebūs nepieciešams...)? Makšķerēju pārsvarā upēs ar dziļumu līdz 3m.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

sākumam jau neko dižu nevajag, jebkuras konstrukcijas makšķerīte, aukla 0,18-0,20mm, pāris mazie 3,5-4cm balansierīši, pāris vidēji smagas bļitkiņas var būt es kļūdīšos..., bet pie mums upēs diez cik populāra bļitka nav, upēs tomēr vairāk mormiškas un visāda veida velni - čorts, balds u.t.t. pietam..., ja tikko sāc ziemas copes gaitas, tad... sākumā nemētājies, apgūsti pirmo sezonu vienu copes veidu, saproti kur un kā zivis meklēt un tad jau nākošais copes veids nāks pats no sevis :))

Atbildēts: 19.janvāris 2017, 10:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jrlacis

Sveiks meistar!

Vai esi jau izmēģinājis Baitcloud bumbas kas ir domātas zivju pievilināšanai?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) neesmu un arī netaisos to darīt :))), jo jau sen pasakām neticu :))) ja vēl gatavām barības bumbām,(tādas gatavo vairāki uzņēmumi Krievijā, gadus 7-8 es pametu tādu ideju vienam no viņiem :))), ) kas paredzētas baltajām zivīm, ir savs pircējs un reāls stāsts pamatā, tad bumba, kas it kā pievilina visas zivis ir tīrs mārketinga triks :)) sporta copē kādreiz mīcījām barības bumbās ļimonādes tabletes, tās, ko iemet glāzē un viss sāk burbuļot un smaržot, interesanti, bet reāla efekta nebija :)) es šajā ziņā esmu diezgan liels skeptiķis :)

Atbildēts: 17.janvāris 2017, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiki.

Neliels jautājums par Daiwas fīderiem. Varbūt esi saskāries ar viņiem un varēsi paskaidrot kas tas par brīnumu :D.

AIRITY MATCH & FEEDER kas pie vella tas ir par hibrīdu :D? Matčs kāts kuru var izmantot kā fīderi? Pietam biju izbrīnīts kad apskatījos ko viņi piedāvā un uzskata par fīderi otkārt nevarēju atrast testu kātiem. Pēdēja laikā sekoju fīderim un skatos ārvalstu forumus un video un uzdūros šiem kātiem. Pirkt netaisos :D bet moka intrese kas tas par brīnumu.

Atbild Normunds Grabovskis

tā ir angļu specifika, viņiem ļoooti populāri ir komercturnīri karpu dīķos, tā ir vesela tautas kustība, ar saviem TV kanāliem, tiešraidēm un milzīgu inventāra industriju un mačfīderis jeb fīdermačs ir viens no šīs industrijas produktiem, patiesībā jau tie ir vidēju testu fīderi, kuri lieliski noder arī kā mačkāti, jo principā jau konstrukcija tā pati es jau pasen arī pie mums i līņu copei i karpu dīķu pludiņcopei iesaku izmantot vidējos fīderus, jo ar tiem valdīt un vadīt zivi ir daudz vienkāršāk tevis minētajam jābūt augsta līmeņe kātam, vismaz štekeros Airity ir labi štekeri

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pifs11

Sveiks Meister. Esmu nolēmis pievērstis fīderim, bet šajās lietās esmu iesācejs.Ir ienācies fīdera kāts Konger Roder Feeder 345-120g. Vai sākumam būs labs,ja doma ir sākt mēģināt Daugavā?

Atbild Normunds Grabovskis

nu ja jau kāts ir ienācies, tad ko tur daudz vairs štukot :))), bet vispār priekš šī testa garums ir biki pa mazu, Daugavai jau nu dikti prasītos pēc 390cm + kāta, lai i metiens tālāks sanāk un galvenais, lai var celt barotavu un zivi augstāk, lai tās neķerās kantīs, bet nu sāc ar to kas ir, gan pats pēc sezonas sapratīsi kas ir kas :)), pietam... ar 2 fīderiem sēdēt ir jautrāk un ātrāk var atrast "dienas recepti" vai attālumu kurā ir zivis, paskaties, var būt līdz pavasarim sagādāsies otrs, jau garāks fīderis :))))

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andriitis112

Sveiks Normund. Taisos aizlaist uz Pernavas lici. Ipasi speçuks neesmu Pernava. Tikai 1 reizi biju 2 gadi atpakal. Ko tu varetu ieteikt labakam rezultatam????

Asariem. Ar ZVINDZELI.(cirviti).

Atbild Normunds Grabovskis

neesmu ar cirvi copējis ne reizi :))) un negribu, mani līcis interesē tad, kad var tur kaut ko noķert arī ar balansieri un mormišku veiksmīgai līča copei ir divi priekšnoteikumi - tehnika un aktuāla informācija, ja nav viena vai otra vai abu, tad tā ir liela laika zaudēšana un laimes spēle, sevišķi, ja nezini ne vietas, ne īsti esi pārliecināts ko dari :) parunājies ar večiem forumā, ir kas brauc un bieži, var būt, ka vari sarunāt kopīgu copi

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lidacins

Sveicináts.Esmu ticis dávinájumá pie 2 vecajám shimano stradic 4000 spolém ar divpuséjo rokturi un pakaléjo bremzi.Isti nevaru izlemt kur viñas labák bútu pielietot,pludiñam skiet par lielu,fíderim par svaku.Pats lietoju salmo spoles tikai ar priekséjo bremzi.Ja pareizi atceros Tu pats tádas arí lietoji sen atpakal,káds Tavs viedoklisvpar viñam?

Atbild Normunds Grabovskis

mmmmm ja tās ir vēl vecās labās japāņu spoles, tad tā ir baigā manta :))), man bija, nostrādāja pa gadiem 10-12 un tad visu manu inventāru nozaga :))), tā, ka nezinu cik tās būtu kalpojušas vēl, ideālas spoles mačmakšķerei un upes pludiņmakšķerēm,(mans mīļākais izmērs :))), kā tektu Karlsons) fīderim jā, biki pa švaku, ātri nobeigsi liec uz pluda un nenožēlosi ne mirkli :)

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 11:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers