Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā silvesters

Sveiks Normund!

Piedo kad atkal jautaju makskereju ar fideri gadus piecus un veletos pavaicat kuru fideri un spoli tu ieteiktu labak daugavai lejpus (aizkraukles hes) salmo diamond 150 vai Salmo elite 150 un spoli salmo elite 7 6000 izmeru vai jaunas sensas fiderspoles jautaju tadel ka vel neesmu turejis roka bet doma pasutit interneta. Jo braukat ipasi pa veikaliem un meklet ipasi nav laika!

Paldies kad uzklausiji! :)

Atbild Normunds Grabovskis

No kātiem Elite ir galvas tiesu augstākas kvalitātes kā Diamonds, BET .... kāpēc tu gribi 150 gramus? kāpēc gribi pirkt kātu tagad ? zem HESa ir gana tāli metieni jātaisa un reti kad vajag barotavu lielāku par 110-120 gramiem, nākošajā sezonā būs jauna kātu un inventāra sērija Feeder Concept, tur būs arī īpaši tālmešanas kāti 4,2-4,5 metru garumā , testos 100 līdz 150 grami, es šogad testēju 100 un 130, ir ļoti ok, ar 100ku kātu 100 gr barotavu tajā pašā Aizkrauklē zem HESa, sēžot, mierīgi metu uz 90-100 metriem (liela spole, 0,11 pītā aukla) man ieteikums tev ir pagaidīt līdz pavasarim :), sarunāsim randiņu Salmo un arī cenu sakārtosim labāku kā internetā :)))

Atbildēts: 15.novembris 2017, 10:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Susliks

Sveiks!

Kā vislabāk atplēvot foreļu ikrus? Kā ikrus var ilgāk saglabāt?

Atbild Normunds Grabovskis

es to daru "pa lēno", tas ir apleju ikrus ar aukstu ūdeni un tad ar rokām ilgi un cītīgi attīru tos no plēvēm, BET... tas ir laikam vis lēnākais veids :), paskaties Yotubē krieviskos video, tur ikri ir kulta ēdiens un ir ļoti daudz recepšu kā viņus saglabāt, kā sagatavot, man ieteica caur rupjāko rīvi izdzīt cauri, kas iespējas arī ir ļoti ok, tad ir veids kā applaucē un tad ar olu kuļamo kuļot it kā plēves aplīpot ap to kuļamo...., es mēģināju ar remdenu ūdeni, nekas man tur nesanāca, tāpēc ņemos "pa vecam" :))), uz 2--3 kg ikru (4-5 Pērtnieku foreles) man stunda pusotra aiziet :))))

Atbildēts: 13.novembris 2017, 09:23 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Gribu jautāt par Norfin termoveļu - vai Norfin Thermo Line 2 īpašības ir tādas pašas kā vecajam Thermo Line, kuru XXXL izmērā vairs neatrodu pārdošanā? (meklēju apakšējo slāni, kuram vnk vajadzētu novadīt sviedrus arī inensīvas kustēšanās gadījumā, bet Thermo Line 2 aprakstā par to nekas nav minēts, tāpēc paliek iespaids, ka atšķiras no vecā Thermo Line)

Atbild Normunds Grabovskis

īpašības ir tās pašas, tikai biki atsvaidzināts dizains\ iepakojums, tā jau ir Norfin klasika :), Cosy Line un Thermo Line ir Norfin veļu vectēvi :)) un līdz šim brīdim ir pārdošanas topu augšgalā, tā, ka vari ņemt droši, viss būs tas ko gribi

Atbildēts: 9.novembris 2017, 09:05 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā docis.

Normund apgaismo, skatos uz jaunu mj kātińu, nonāku pie team salmo, bet tur - tioga, rockfish un microjig, cik saprotu visi der tiesi mj, kāda šiem atškirība vienam no otra?

Atbild Normunds Grabovskis

Tur jāņem rokā un jākrata :), kas nu kuram patīk, pietam... jēdziens MJ ir ļoti plašs :), ir ideāls asaru kāts Light Gage, bet to nekādi nevar attiecināt uz MJ, jo tas ir citas akcijas un vispār cits kāts, tāpēc.... ir jāņem visi kāti un jāsalīdzina savas vēlmes ar to, ko jūti rokā :), MJ kātiņš tas ir stipri individuālāk un intīmāk kā teiksim fīderi, tur arī izjūtas ir svarīgas, bet tomēr galvenais ir rādītāji, MJ kātiņam tieši izjūtas ir galvenais :), cenu varu palīdzēt pieregulēt kā vajag, bet izvēle gan jāizdara pašam :)

Atbildēts: 9.novembris 2017, 09:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Kalvis_T

Sveiks .! Par cik esmu pārcēlies uz Ogri , gribēju painteresēties , kur šajà pusē varētu noķert vēdzeli .? Īsti neizprotu kas te notiek ar licencēm + nezinu nevienu vietu , kur varētu mēģināt pacopēt .. varbūt vari ieteikt , kur uzsākt vēdzeļu medības ? Zinu ka ķer Daugavā, Ķegumā , bet vai tā tiešām ir , ka no krasta kaut ko var dabūt .?

Atbild Normunds Grabovskis

Ja dzīvo Ogrē, tad aizstaigā ar šo jautājumu līdz Einim, viņš ir atrodams copes veikalā "Pie Eiņa", par vēdzelēm un Ogres apkārtni viņš tev visu apstāstīs, tie nav mani "medību lauki" :)))

Atbildēts: 7.novembris 2017, 12:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks Normund!

Jautajums par veco labo fideri.

Interneta skatijos un lasīju, ka pie cimperligas copes tu iesaki tievas auklas (zemak pa 0,18) un akus (10 izmera un mazaki) jo zivi vieglak panemt un labaks rezultats.

Ko tu man varetu ieteikt pamainit lai man nebutu

lieka diskonforta cope. Makskereju parasti ar 120gr. testa fideri ar pito auklu 0.14 un pretsaverpeja trubas sistemu (man visviekarsak.). Lieta trukst tievas pavadas un daudz shodi. Iet atpakal pie biezajam auklam un tievajiem akiem, vai pilneidot sistemu makskereju daugava(virs plavinu hes dzilumi 3-12m)

Atbild Normunds Grabovskis

jāmainās gan pašam, gan biki arī sistēmu jāpamaina tomēr... pašam jāpiedomā pie tā, ka ar fīderi, ar pīto auklu NAV JĀPIECĒRT :)))), uztaisi eksperimentu, pēc kura tu vairs negribēsi piecirst .... piesien auglu sev pie pirksta, iztin metrus 10-20-30 auklas un palūdz, lai kāds kaut biki "piecērt" :)))), saprašana nāk momentāli :))) tiesa .... pats brīžiem ar šo cīnos, bet mani glābj .... fīdergumija tici vai nē, bet sistēma ar fīdergumiju ir daudz vienkāršāka par pretsavērpēja trubu, bet var arī apvienot, ja kas, nopērc 0,8mm līdz 1mm resnu fīdergumiju, Salmo veikalos ir, 10 metru ruļļa tev pietiks 2-3 sezonām, vienai montāžai vajag 10-12-15 cm gumijas, vienā galā gumijai viens parastais mezgliņš un jāsavelk to stipri, otrā galā uzsien cilpiņu, viss. Montāža izskatās šādi : uz pamatauklas uzver griezuli ar karabīni, pie kura liksi barotavu (labāk likt to ar plastmasas actiņu, ir veikalos, 10 gb paciņā, cena ap pusotru eiro) uz pamatauklas uzver 1 gumijas stoparu ņem sagatavoto fīdergumijas gabalu un vienkārši to piesien pie pamatauklas, mezgls ļoti vienkāršs, es ar tādu arī āķus sienu viss, nobīdi stoparu līdz fīdergumijai, liec barotavu pie karabīnes, pavadu pie gumijas un viss, copē tik nost, gumija ir gana cieta, lai copes redzētu tieši tāpat, bet pietiekoši mīksta, lai amortizētu i tavu piecirtienu i zivju rāvienus, viss strādā perfekti, ja nav slinkums, tad pārsien gumiju pirms katras copes :), ja ir slinkums, tad copē līdz tā pavisam nodilst ( to redz ar aci) vai noraujas kaut kur bet no auklām 0,12-0,14mm rudenī nevajag atteikties, arī āķi 14.-12.numura ir vajadzīgi, ja gribās ķert, nevis tikai sēdēt :)

Atbildēts: 6.novembris 2017, 11:05 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā romualds971

Sveicināti! Vēlos uzsākt twičot un nezinu kādu ņemt spoli. Man padomā Shimano STRADIC C 2500 HG FK vai Shimano ULTEGRA 2500HGFB, kura būtu labāka twičam..? Ar cieņu Romualds

Atbild Normunds Grabovskis

tu zini .... nezinu, saku godīgi, man nav nevienas Shimano spoles jau gadus 15, kā viņi vidējos modeļus, konkrēti Stradiku, sāka taisīt Malaizijā, starpība izturībā bija tik liela, ka priekš sevis atteicos no salīdzinoši dārgām spolēm, jo makšķeru (maču, bolonēžu, fīderu, spiningu) man ir daudz, plus vēl dēla kāti, vajag vienlaicīgi spoles 30 +-, bet tās ir manas dīvainības :))) ieraksti šo jautājumu forumā un tur veči ļoti labi un ātri nokomentēs kādi plusi un mīnusi kuram modelim, jo modeļi ir gana populāri

Atbildēts: 6.novembris 2017, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks Normund! Doma noslēgt feeder sezonu tuvākajā laikā. Doma par Buļļupi. Tik vēlu ar feederi neesmu copējis, tāpēc par barībām nav sajēgas. Cik barību pret zemi jaukt? Barību labāk bez aromātiem? ( iesākta paka salmo ar ķiploku smaržu mētājās) Jau iepriekš pateicos par padomu. Ne asakas:)

Atbild Normunds Grabovskis

:) kā tas ir noslēgt ..., rudens cope tikai normāli sākas :))) dari visu kā ierasts un viss notiksies :), neko šausmīgi pārgudru nevajag, klasika 1\2-1\3 strādā ideāli Buļļupē vēl pagājušajā nedēļā viss bija ļoti labi, bet vakar straume dikti lēkāja un zivis bija kaprīzas, tomēr tik un tā i vimbas (mēra)bija, i breksēni līdz pus kilim maksimums bija, i raudas ar asariem bija uz fīderi, man ar plaudu gāja visādi :), bet bija interesanti vienalga :)

Atbildēts: 6.novembris 2017, 10:45 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā belijs23

Sveiks! Jautājums par pavadām fīderim un parastajai gruntenei. Lietoju 0.2 mm ar fluorkarbona apvalkotu auklu, bet pēc pēdējās reizes, kas notrūka aukla, kurai galā bija breksis virs 1.2 kg. tik lielu nebiju vilcis. un iepriekšējo reizi uz fīdera liela cope, piecērtot aukla pušu. Kādas firmas un kādus diametrus ieteiktu Daugavai pavadām? Pamataukla man pagaidām 0.35 mono.

Atbild Normunds Grabovskis

negribu tevi apvainot, bet... ja gribi zināt kas par vainu, tad... paskaties spogulī...., tu un tikai tu pats :) 0,20 mm gruntsmakšķerei ir jau gana resna pavada, lai izvilktu pat 5 kg breksi, pie nosacījuma, ja aukla ir daudz maz svaiga un pavadu uzsien jaunu, jo pavadiņas berzējoties gar grunti dilst ļoti ātri, gliemeži, akmeņi, smiltis bojā pavadiņu ļoti ātri, reizēm pa copes dienu iziet 20+ pavadas, ar to ir jārēķinās, visu laiku ir jāseko līdzi pavadas stāvoklim, arī auklas zem barotavas\svina stāvoklim, monofilai auklai dilšanas procesu redz ļoti labi likt resnākas pavadas gan nevajadzētu, būs mazāk copju, es pats pamatā brekšoju ar 0,16-0,18 mm pavadiņām, ar spēku brekši tās nerauj nekad :)

Atbildēts: 2.novembris 2017, 11:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā EdgarsPriede

Sveiks, Normund. Šodien salmo veikalā patausīju tādu smuku, pelēku fīderi mitchel avotec power back, 3,90 ar testu 60-120. Ko vari pakomentēt par šo kātu?

Atbild Normunds Grabovskis

Vienkāršs, izturīgs un ne dārgs kāts, man puikam ir tāds viens, viss kārtībā ar kātu, tas ir diezgan parabolisks, nebūs super tāliem metieniem, bet līdz metriem 50 ar rakstītajiem svariem +%15-20 varēsi strādāt bez problēmām

Atbildēts: 2.novembris 2017, 11:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers