Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā EdzX

Sveiks, salūza Diamond feederim divas spicītes, vai ir iespējams nopirkt kautkur orģinālas vai pirkt parastas un slīpēt lai derētu gals?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

veikalos un servisā ir spices, ņem posmu kurā spraužas spices līdzi un piemeklēsi visu kas vajadzīgs

Atbildēts: 22.jūnijs 2018, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jolantaartis

Paldies Normund :)) ! Nevareju iedomaties ka del spoles šitādas problēmas var but ! Es pasūtiju 2 spoles pa 45 eu gabalā , tās kuras tev patik :)) , SALMO ELITE 7 5000 !

Aukla man ir - Tournamen nylon 100% w-dmv 0,285 mm 150 M , Team salmo. Domāju ka jāsāk lietot pito uz jaunajam spolēm :)) !

Atbild Normunds Grabovskis

savulaik Salmo tirgoja Okuma spoles, nav dārgas un kopumā ļoti ok ar kvalitāti, brāķi ir, bet viņi to zin un sūta daudz rezerves daļas, bet... VISAS dārgā gala spoles vērpa tievās pītās auklas, ja tin uz spoles 0,11+ mm auklu tad problēmu nav, kā tievās mikrodžiga auklas 0,05-0,08 mm tā cilpojas un vērpjas, Okumas inženieri secināja, ka jā, problēma ir, bet.... uz pasaules fona to mikrodžigu lieto tik maz cilvēku, ka lētāk ir neko nemainīt it kā labu spoļu konstrukcijā …, bet vienkārši nerekomendēt šīs spoles tievām pītajām auklām :)))) abet es nopirku spoli, uztinu 0,056 pīto un aizbraucu uz Zviedriju alatās un citos brīnumos...., pa nepilnu dienu mani 150 m auklas izbeidzās :), labi, ka bija i citi kāti i rezervei 0,10mm Elite braid pītā līdzi, tagad šo spolīti izmantoju ziemas fīderiem , ar mono auklu problēmu nav :)

Atbildēts: 21.jūnijs 2018, 09:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks Master! Man riebj jau jautāt. Bet vajag:) Vai Tev nav bijis nācies strādāt ar SPRO CUSTOM FD spolīti? Palasot inetā Itkā ok. Bet nu teicienu par uzrakstu uz šķūņa un realitāti iekšā mēs zinām:) Paldies! Ne asakas!!

Atbild Normunds Grabovskis

nu ja riebj, tad nejautā :)))) nav man pieredzes ar SPRO spolēm, arī nevienam paziņam nav tāda zvēra, tā, ka neko nevaru pateikt

Atbildēts: 21.jūnijs 2018, 09:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Adatur

Sveiks meistar :) Nevaru saprast kāpēc bieži uz spoles rodas saucamās "bārdas" metienos,kad aukla satinas mezglos,lietoju team salmo dominant 40 kātu un sensas luxor feeder fs fv 3000 izmēra spoli ar 0,15 pīto auklu jauno feeder concept, metu parasti 25 g barotavas ar barību netālā distancē, kādi varētu būt iemesli ka rodas "bārdas"?

Atbild Normunds Grabovskis

tā ir 100% spoles vaina....., kaut kas spoles kasetē ir tāds, kas nepatīk pītajai auklai, man arī bija tas pats, nopirku mazo spolīti, jo lielie Luxori man strādā tīri ok, spolīte smuka, forša, bet... pīto pin, varēja likt mono, kādu 0,25-0,27mm un iespējams, ka problēmu nebūtu vairs, es pa pus dienu sapinu visus 100 metrus 0,10 mm pītās, noskrūvēju spoli no kāta un … noslīcināju …. zinu, ka slikti, dabu piesārņoju, bet... tajā mirklī bija lielā dusma :))) un prāts pakaļā :) it kā jau , ja visu laiku, pēc katra iemetiena, seko līdzi auklai uz kasetes, problēmu nav, tikko ieej copes azartā, tā ... tavā gadījumā varam darīt tā, pamēģini mono auklu, ja problēma sir vienalga, tad … raksti man privāti, mēģināšu sakārtot tev citu spoli pa ļoooooti labu cenu...., šo atstāsi gruntenēm, kur aukla resna, ar to problēmu nav

Atbildēts: 20.jūnijs 2018, 10:36 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks Normund, plānoju iegādāties divus jaunus fīderu komplektiņus - tavus veidotos concept ar elite baitfeeder spolēm! Mērķis pavasarī vimba, vasarā breksis, karpa, standartiņš - 3 - 5 varbūt izšauj arī 10niece :) nevaru izlemt starp 100 vai 130, noskatoties tavu video ar svinu testiem liekas ka pilnīgi pietiktu ar diviem 100, varbūt ir kāda būtiska atšķirība starp šiem abiem? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

tu dari biki savādāk, ņem vienu 100 un vienu 130, būs citas izjūtas, citas domas uzreiz, būs ko salīdzināt :))), karpās es teiktu, ka 100ks, tas vairāk ieslegsies izvadīšanā, "sies zivi" labāk, attiecīgi mazāk zivis dils nost, tas tieši par karpu

Atbildēts: 20.jūnijs 2018, 10:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jolantaartis

Sveiks Normund ! Ceru ka ar manu galvu viss ir ok :)) ! Tatad fīdera tests ir lidz 150 gr 3,9 m , spole Optima 3000, barotavas salmo pirktas plastmasas zaļas , apaļās 100 gr.

Domāju ka varbut spoles vaina jo nav konusveidigas !

Atbild Normunds Grabovskis

spole ir stipri pa mazu, tev prasās 5000.-6000. izmēra spole un problēmas nebūs, nu vēl … pamēģini citas barotavas, šīs nav tālmešanai, šonedēļ Salmo veikalos jāparādās baltkrievu IVVA firmas barotavām, tur būs gan tālmešanas "caurās lodes", gan , tīri manuprāt, labākās straumes barotavas (tīri no kvalitātes, krāsas un sieta izturības), arī cenas būs cilvēcigas :)/ tavs 150 gramu kāts pie 100 gramu barotavas tikai sāk "ieslēgties", tur var uhhhh kā mest :), tikai spolīti lielāku, āaa un kas tev tur ar auklu bija ? kāda un cik resna ?

Atbildēts: 20.jūnijs 2018, 10:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lakta

Sveiks, Normund! Kāda izmēra spoli ieteiktu 90-100 g 3.60m feeder kātam? Vēlos arī pamēģināt pīto auklu feeder copē - ar kādu diametru ieteiktu sākt?

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

4000.izmēra spole būs ok, ja atrodi labu un ne dārgu 5000. tad ņem to :), tomēr biki jaudīgāka :) auklu …, ja bez šoklīdera u.t.t., tad liec 0,14-0,15mm, resnāku noteikti nē, tievāku.... tad lielajām barotavām un tālākiem metieniem prasīsies šoklīderi likt un tas tev var sākumā likties sarežģīti :)

Atbildēts: 20.jūnijs 2018, 10:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā launais

Sveiks.

Noskatijos Tavu raidijumu par samiem.

Kā ir ar tām izmaksām Pērtniekos?

Atbild Normunds Grabovskis

ja tikai copē un zivis uzreiz laiž vaļā, tad 15 eiri copes diena, ja gribās ņemt zivi uz mājām, tad karpai 3,2 eiro, sams 5,2 eiro kg, BET !!!! es vakar biju un uz samiem aplauzos pilnībā, izskatās, ka viņi nārsto, jo redzēju šlakstināmies, pāris copes, švakas, bija, viens paņēma grimstot ēsmai, bet tas pats pus ceļā aizgāja, tagad arī laiku sola pabriesmīgu, es ieteiktu copi pārcelt uz jūnija beigām jūlija sākumu, tad visam vajadzētu būt ok, pagājušajā gadā samiem izcila cope bija jūlija vidus-augusts karpas vakar arī tikai līdz 3 kg ķērās, lielo nebija, vējš bija uhhhhhh :), nu foreļu dīķī foreles 3-6 kg ķerās, forelei cena 7,2 eiro kg

Atbildēts: 20.jūnijs 2018, 10:15 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā MFB

Labvakar meistar.Gribētu palūgt lai iesakat fīdera komplektu Liepājai -Tosmares kanālam.Ir bijušas visādas uzpariktes,bet vienreiz gribas kaut ko labu un konkrētai vietai.Budžets īsti nav ierobežots.

Atbild Normunds Grabovskis

nu tāds pārbaudīts un labs komplekts būtu Feeder Concept Distance 100 kātiņš (uzreiz pēc Jāņiem tiem jāienāk noliktavā), ar to varēsi droši mest tos 70-90 gramus, ko vajag Tosmārē :) , kaut 100 + metrus, plus garums 4,2 metri ļaus pacelt zivi gana augstu jau pirms kantes un mazāk smuku zivju dils uz tās asās, zālēm apaugušās un vecām, norautām auklām aptītās kantes :) Spole.... es jau dikti gribu ieteikt , tīri no mehānisma kvalitātes viedokļa un darba īpašībām, Salmo Elite 7 spoli, kādā 5000 izmērā ,bet... tur ir ļoti dziļa kasete un vajadzēs uzreiz metrus 150-200 kaut kādas lētas auklas ko patīt apakšā zem pamatauklas, nu un klipsis griež tievās pītās :)), vienu vārdu sakot ideālai fīdera spolei ir slikta kasete :)))), es pats šīs spoles lietoju daudz, man dikti patīk, attālumu fiksēju ar mazājām kancelejas gumijām, vai uzsienu cilpiņu no fīdergama :), ir ok ja gemoroju negribās, tad ņem jebkuru jaudīgo karpu, fīdera vai spininga spoli, ne mazāku par 4000.izmēru un būs ok auklu pīto, 0,14-0,16 mm, fīdera gumiju 0,8-1mm, pavadas 0,16 parasti, bet vajag arī 0,12 kaprīzai copei :)

Atbildēts: 18.jūnijs 2018, 11:35 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā latvietis

Labdien!

Man ir lūgums-ieteikums.

Varbūt Jūs vēlētos atvērt veikalu Salaspilī.

Jo šeit vispār nekā nav.

paldies.

Andris Fraktnieks

Atbild Normunds Grabovskis

es privāti neko netirgoju, bet Salmo nav tādu plānu atvērt veikalu Salaspilī

Atbildēts: 18.jūnijs 2018, 11:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers