Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā grunch

Sweiks gribeju uzinat par to samu copi Rezekne viniem ir kada majas lapa. Paldies jau ieprieks

Atbild Normunds Grabovskis

www.pertnieki.lv samu cope gan tur ir tikai viena no copes iespējām :)))

Atbildēts: 25.jūlijs 2017, 08:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Kamis007

Sveiks. Cik smagu pludiņu vajadzētu likt , lai breksim nerastos aizdomas , ka notiek kaut kas nelāgs. Pēdējā copē bija tā ka pludiņu pavelk 20 cm un viss. Izvelku ārā uz auklas brekša puņķi. Un tādas copes neskaitāmas. Finālā 2 brekši uz kilo, zinu ka varēja dabūt vairāk. Pluds 8 g uz grunts pavadiņa 0.14.

Atbild Normunds Grabovskis

Pludiņa izmērs atkarīgs tikai un vienīgi no cpopes apstākļiem, nevis ķeramās zivs sugas, breksim tas var būt no 1 līdz 21 gramam, ir upēs likti arī 50-80 gramu pludiņi :), man gan viens jautājums :)), kāda suņa pēc tu sēdi un skaties kā breksis velk pludiņu 20 cm ???????????????????????? biki paceļ, dod pa zobiem, noregulējot pludu mēs varam perfekti redzēt visu, kas notiek ar ēsmu, es teiktu, ka tu vienkārši pārāk ilgi gaidi :)))

Atbildēts: 25.jūlijs 2017, 08:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā null

Jā, par 10m mahu būšu laikam pārspīlējis :-) Biju sapratis, ka garākus mahus var padarīt par īsākiem, noņemot apakšējos posmus, un gribēju dabūt pēc iespējas universālāku kātu, kas der visam. Bet palasot vairāk, sapratu, ka tāda fīča paredzēta tikai atsevišķiem modeļiem, un tur cena ir stipri virs tā, ko esmu nolēmis tērēt :-)

Visvairāk sanāk makšķerēt Lielupē ap Jelgavu un Ventā starp Zlēkām un Skrundu. Mērķa zivs breksis un vimba pavasarī. Uz kādu maha garumu skatīties?

Atbild Normunds Grabovskis

8-9m , tur i izvēle i cenas i pielietojums ir plašāki :)

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 13:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Andriitis

Sveiks Normund.

Velejos pajautāt tavu viedokli. Kā tev liekas vai ir kautkada jēga copet aiviekstes upe ja limenis ir diezgan pacelies. Un paris dienu laika ir nedaudz krities.Mana prioritate ir Samiņi.Vai ir vērts vispar braukt copet?

Un ka labak samu pievilinat uz gruntenes.?

Atbild Normunds Grabovskis

COPĒT BRAUKT VĒRTS IR VIENMĒR!!!!! samēnus jau copē dziļumā parasti un tur tās svārstības ir nelielas, tas par Daugavu, pat labāk, tiek klāt dziļumiem :))), kad nomests ūdens, bet par Aivieksti gan nemācēšu tev izstāstīt, pie ietekas Daugavā ir tas pats ritms kas Daugavā, bet augstāk jau tādu dziļumu nav un ko tur dara zivītes nemāku teikt

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 09:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

sveiks normund!!

Jautajums tads ko tu teiktu par fideresanu daugava virs plavinu hes... Loti maz ko var saprast ta ka zivs butu bet uz laiku nozud baribu itka nezeloju traper zalais marcipans+traper dynamit... Esmu daudzeidiba ari... Makskereju ar videjas tautas klases fideriem 2gb ar pitajam aukla makskereju aiz otras kants.... Runa par 1.5 un augstak breksi ik pa laikam jutu kad ir apaksa bet ne par ko negrib... ka uzrosinat vinam lielaku estgribu?

Atbild Normunds Grabovskis

man ir 2 versijas par brekšu copi HESos :))), viena ir tā, ka brekšu vietas ir praktiski tās pašas, kas mazajiem samiņiem un mazie samiņi ir ziņkārīgi un badīgi, domāju, ka tieši samiņi ļoti bieži ir iemesls kāpēc brekši ilgi neuzturās uz barības otra versija ir Daugavas īpatnības, pamatā cieta grunts, vienuviet daudz barības nav, bet brekšu bari ir palieli, attiecīgi brīžos, kad brekšu bars barojas viņš visu laiku ir kustībā, un iedomājies kas ir tādam 50-100+ galvu baram tavi 1-2-3 litri barības, ko būsi pa pus dienu ar barotavu salādējis uz grunts :))) ja barībā liec to uz ko ķer, ja barību atjauc ar zemi, vismaz 1\1 labāk 1\2, tad... atliek tikai gauidīt Lielo copi :))))

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā null

Sveiks,

Gribu iegādāties desmitmetrīgu bezriņķu makšķeri (mahu), cenas griesti ir 180, bet absolūtais maksimums 200 naudiņas :-) Vai pašlaik veikalos varētu būt, ko apskatīt un no kā izvēlēties? Vai labāk gaidīt jauno sezonu?

Atbild Normunds Grabovskis

pirmais jautājums priekš kam tev 10 m mahs??? pati neērtākā makšķere kādu var iedomāties, 9 jā, bet 10...., bet ja gribās tad gribās :))) vispirms jau jāpameklē kurai firmai vēl ir 10 m mahi..., tas ir pietiekoši sarežģīts un maz pieprasīts produkts, tāpēc vieglāk to ir neražot vispār nekā uzņemties atbildību par tā kvalitāti :)) Latvijā tādas makšķeres veikalos neatradīsi, vari pat nemeklēt, pietam.... tevis nosauktā cena laba līmeņa maham ir pa mazu, tur cipari sākas no 250+ eiro, tāpēc , ja ļoti gribās, skaties internetā lietotus kātus zinu, ja labi garie mahi ir Maver, man pašam bija 9 m no viņiem, Laser sērija, ļoti labs kāts, bet ar laiku izbeidzās :), Sensas ir viens 10 m kāts, bet diezgan pasmags, izturīgāks par Maveru (biezākas sienas), bet arī smagāks attiecīgi, man ir 9 m tāds, 10 m cena (ļoti ļoti pa draugam) ir ap 300 naudiņām Latvijā veikalos var atrast 8 m, tās vēl pērk pa bišķim, tām arī pielietojums ir gana plašs un nav no vēja jābaidās, ar 10m jau pie mazākā sānvēja ir problēmas, zinu, man bija savulaik 11 m labs mahs, pa 5 gadiem lietoju to 3-4 reizes, neērts un ļoti jātrāpa ar laika apstākļiem.... interesanti priekš kam tev 10 m mahs :))))?????

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 09:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuldiga12

Sveiki! Drošvien nesat liels abavas experts bet vai ir vērts mēğinat noķert kadu breksi ? Ja ir tad kadas metodes vajadzetu izmeginat un ka butu jamekle potensialas brekšošanas vietas?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) pirmā jautājuma daļa ļoti precīzi raksturo situāciju :))), neesmu tur bijis vasarā ne reizi :))), biju vienreiz ziemā, tāpēc piedod, bet....

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 08:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kencis

Sveiki!Gribeju zinat kada ir cena Pertniekos pa copi??

Atbild Normunds Grabovskis

ieej www.pertnieki.lv un apskaties vai uzzvani viņiem

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 08:52 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā DsKs

Sveiks!

Bez līdaku,asaru copes Liepājas ezerā ir radusies interese noķert tieši kaut ko priekš kaltēšanas. Varbūt īsumā ar ko tieši sākt.Ne par inventāru, bet ko tieši labāk iepirkt iebarošanai,āķim un kur labāk meklēt zivi ( kur mierigāks ūdens vai vairāk kur kaut kāda straume vai dziļāks ).Bāzējos pārsvarā pa Liepajas ezera dienvidu pusi, laiva arī ir.

Jau iepriekš Pateicos

Atbild Normunds Grabovskis

Liepājas ezerā esmu bijis 3 reizes dzīvē :)))), visas ar spiningu :)), tā, ka diez vai varēšu tev ko pateikt par copi ezerā :))), Tirdzniecības un Karaostas kanālos ar balto zivi viss ir kārtībā, turp braucu labprāt, bet ezerā... pat nenojaušu :))) kas jādara

Atbildēts: 24.jūlijs 2017, 08:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcus32011

Sveiks Normund paldies par kāta ieteikumu pludam.esmu ļoti apmierināts.bet tagad man šāds jautājums.brauksu uz vecu ezeru kurš padomlaikos bija pieejams tikai īpašām personām. Bet braukšu pirmo reizi tur zinu ka tur ir breksis,asaris ,karpas,līnis, mērķa zivs breksis un līnis. Ezera ir dažādi apvidi ar zālēm ir niedres ir leplapas un tad tā zāle ar mazākām lapām un ir saucamais donis laikam tā viņu sauc. Dziļums 1m un uz augšu. Kur un pie kādām zālēm un pēc kā vizuāli izvēlēt vietu kur barot un ķert zivis.ka tu izveletos

Atbild Normunds Grabovskis

:)) dikti jau dažādas zivis tur ir, dažādās vietās tās arī dzīvo un savādākā ritmā viņas tur dzīvo, tāpēc bez vietējo takuziņu padoma neiztikt, tāpat tur jācopē no laivas, lai tiktu klāt zivīm, mēģini noķert kādu vietējo onku un apjautāties kurā rajonā ir breksis, kur līnis u.t.t., jo tie nelielie ezeri mēdz būt dikti dīvaini, zinu ezerus, kur breksis uzturas tikai vienā krastā, otrā viņa vienkārši nav, citā, aizaugušā ezerā ,visa dzīvība ir tikai ap cauri tekošās upītes gultni, tur zivis ir dažādas un daudz, tikko pabrauc malā metrus 100+ tā liekās, ka zivju nav vispār..., tāpēc, lai taupītu laiku, labāk aprunāties ar vietējiem, labāk pat ar vietējiem brakariem :), viņi 100% zina kur kādas zivis uzturās :))

Atbildēts: 20.jūlijs 2017, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers