Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Amstaff

Sveiks. Kādu spoli labāk salmo elite feeder 7 vai jaunāko 8.?

Atbild Normunds Grabovskis

ne vienu ne otru, tās ir spoles vieglajam fīderim līdz gramiem 40, ja vajag fīdera spoli, tad skaties uz FC Turnament spolēm, tās vēl ir biki lielie izmēri, mazāku par 5000.izmēru neņem fīderim

Atbildēts: 17.septembris 2020, 09:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā igorsklv

Sveiks Meistar!

Plānojās dārgāks iepirkums salmo kātiem. Kuros datumos varētu būt Salmo veikalos atlaides kā bija pagājušo gad. Ja nemaldos cenas bija ap -30%?

Atbild Normunds Grabovskis

oktobra otrā pusē mums ir plānota 5 dienu akcija, bet nekādu super procentu nebūs, jo veikali ir krietni papirkti, mēs pat vēl neesam skatījušies kam kādas atlaides liksim, tāpēc nevaru neko komentēt

Atbildēts: 17.septembris 2020, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Normix007

Sveiks, Normund! Nedēļas beigās piedalos fīdera mačos un nolēmu izmantot arī pašsagatavotas fīdergumijas. Par cik drīkst izmantot tikai mazus āķus un tievas pavadiņu aukliņas gribēju uzzināt Tavu viedokli par fīdergumiju garumu - vai pstāv sakarība starp pavadas diametru un fīdergumijas garumu, vai gumijas garums ir nemainīgs. Nekur internetā info par gumiju garumu īsti neatradu. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ļoti iespējams, ka piedalīsimies vienos mačos :) fīdera mačos auklas diametrs netiek ierobežots, āķa izmērs jā, bet tas jau ir enkurs, ko nedrīkst izmantot :) fīdergumiju mačiem labāk likt 0,7-0.8 mm, resnāka uz mazo zivi nestrādās, nekāda sakara fīdergumijas garumam ar pavadas diametru\garumu nav, fīdergumijas garums, lai nepinās un viss labi strādā ir 10-15 cm

Atbildēts: 17.septembris 2020, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didzeeens

Sveiks, kādu mezglu lieto lai sasietu kopā pīto teiksim 0.14 ar mono aptuveni 0.25.

Atbild Normunds Grabovskis

burkānu, doma viena, lai mezgls ir garenisks un lai aiz viņa neķeras aukla :)

Atbildēts: 15.septembris 2020, 09:22 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā maris06

Sveiks Normund!

Jautājumi par spolēm. Kas labs sagaidāms tuvākajā nākotnē? Gribu fīderītim nopirkt spoli, bet internetā gan spole diamond feeder 5, gan fc pilot 7 lielie izmēri nav pieejami... Varbūt kaut ko vari ieteikt vietā?

Atbild Normunds Grabovskis

ātrāk par februāra vidu nekas nav gaidāms, ziema nāk :))), nākamgad būs arī jauna FC spole, zem Pilota cenās, paraugs pagaidām strādā ideāli :), ir vēl biki Turnamenti 5000 palikuši, ļoti labas spoles, ja pērc Salmo veikalā, tad biki pieregulēt ciparu varu, ja internetā, tad gan nekā :)

Atbildēts: 14.septembris 2020, 15:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K._brizga

Labdien!

Kur tu ieteiktu braukt uz brekšiem ar fīderi, Ne pārāk tālu no Rīgas? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) Daugava, tepat Rīgā, šajā laikā jau ir ļoti daudz vietu, kur puikus var dzenāt, gan posmā starp Salu un Dienvidu tiltiem, gan Lucavsalā, gan lejā pie Voleriem u.t.t. Lielupes lejtece, Buļlupe rudens ir šo rajonu labākais laiks

Atbildēts: 14.septembris 2020, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Merebles

Sveiks meistar!

Jūs pēdējā "Makšķerēšanas noslēpumi" raidījumā stāstijāt par Varkaļu kanālu un ka tajā ir zona kur nedrīkst spert pat kāju, bet kā ar šo?

http://www.babite.lv/lv/pazinojums-par-detalplanojuma-izstrades-uzsaksanu-teritorijai-ko-ietver-nekustama-ipasuma-jaunvarkali-zemes-vieniba-varkalos-salas-pagasta-babites-novada/

Atbild Normunds Grabovskis

tieši tas arī ir tas iemesls kāpēc tagad copmaņus tur sāka dzenāt, liegums tur ir jau 10+ gadus, bet visu laiku VVD uz to skatījās caur pirkstiem, jo saprtata, ka putniem copmaņi netraucē, šogad šis jautājums ir aktualizēts caur VARAM, tā izskatās bizness Latvijas stilā :))…

Atbildēts: 14.septembris 2020, 09:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ilgezeem

Kā sauc šo sistēmu latviski un vai tā vispār ir Latvijā legāla?

https://www.youtube.com/watch?v=RVtz4BPfI9Q&feature=youtu.be

Atbild Normunds Grabovskis

sistēma ta ir legāla, tikai pie mums tolstolobu, jeb platpieru nav, precīzāk kaut kur pa kādam ir un dažos dīķos ir, bet platpieri ir 2 veidu, abu pamat barība ir planktons, bet viens veids, kuri neaug pārāk lieli, reizēm ēd arī kaut ko citu, tad nu kaut kādos Krievijas un Kazahstānas apgabalos veči izdomāja šādu sistēmu :), pie mums tu ilgi sēdēsi ar šādu sistēmu :)))

Atbildēts: 11.septembris 2020, 09:28 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā ilgezeem

Noskatījos vienu no pēdējiem raidījumiem par pludiņiem un mačkātiem.

Man arī ir mačkāts, tā jau tas ir patīkam, bet lielā dziļumā ar to nemāku copēt, jo pirmais riņķis ir tik mazs, ka stopars neiet cauri (iet ar grūtībām), tāpēc ja dziļums virs 3m, tad iemetiens īsti nesanāk.

Gribētu dzirdēt ko jūs domājat par tādu profānu kā es!

Paldies par raidījumiem, vispār gribētos biežāk raidījumus par pludiņiem, mazāk par fīderiem. Saprotu, ka tirgus prasa vairāk fīderus, bet nu sāk jau prevalēt.

Varētu vēl par štekerkātiem vai bezriņķu makšķerēm kaut ko padziļinātāk parādīt.

Atbild Normunds Grabovskis

var var ar mačkātu copēt arī 10 m dziļumā :), tikai stoparu vietā uz auklas sien slīdošos stopar mezglus no tāda paša vai biki resnāka diametra makšķerauklas, tad viss strādā perfekti, esmu to arī diezgan daudz savulaik rādījis raidījumos, bet laiks skrien ātri un laikam tas bija pasen :))) sākumā uzsien uz auklas vienu slīdošo mezglu, atrod dziļumu un tad drošībai uzsien blakus vēl vienu mezglu, tad var i mest uz metriem 50+ i dziļumā copēt, tiesa pludiņiem gan jābūt ne mazākiem par gramiem 4-5, lai tie auklas mezgli labi skrien cauri riņķiem :) es jau tā cenšos copēt ar pludiņu vairāk, bet realitātē tā arī ir, ka fīderis ir universālāks un vietas izvēle ar fīderi ir daudz vieglāka :), bet es esmu pludiņnieks :)))

Atbildēts: 11.septembris 2020, 09:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Labdien, jautājums par fīder kātiem.Man tagat ir salmo dimond 90 3.60, vai mainot spices mainas arī ieteicamais barotavasa svars piemēram ar mīksto spici 30-40g un cieto tad tos 90g vai ar jebkuru no 3 spicēm es varu tos 90 mest.

Prasu tāpēc ka pārsvarā ar 40-60g barotavām makšķerēju un gribu iegādāties vel vienu jaunu kātu bet nezinu ko izvēlēties FC pilot 50 vai 70 ar ko šie kāti atšķiras piemēram no FC pilot 100. vai tie vairāk ir piemēroti tieši 50g 70g mešanai vai ir lielāka jūtība precīzāks iemetiens ar 50g 70g barotavu. Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

tas cipars kas ir uz kāta 90-50-70 u.t.t. ir maksimālais ieteicamais barotavas svars ko ar to kātu vajadzētu mest, nu ir izņēmuma gadījumi, kad vidējās distancēs var mest arī par 10-20% smagākas barotavas, piemēram pacēlies ūdens upē, bet vispār to vienmēr praktizēt nevajag spicītes metienu praktiski nekādi neietekmē, ja nu vienīgi gribās ar maksimālo svaru mest ļoti tālu, tad vajadzētu likt cietāko spici, visādi citādi ir tā, ka mīkstākās spices ir stāvošam ūdenim un nelielai straumei, nelielam vējam un jo nopietnāka straume\vējš\viļņi jo cietāku spici jāliek, copi redzēsi labi, bet viļņi un vējš īpaši netraucēs 50 no 100 atšķiras tieši ar kāta jaudu, 50 būs tējkarote bet 100 jau ēdamkarote :))

Atbildēts: 11.septembris 2020, 09:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager