Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Odrins12

Sveiki! Vai pēc ūdenslīmeņa celšanās aplūdušajā krastmalā ir iespejams ko noķert? Esmu pamanijis kur auga zāle tagat stāv mailes un lēkā līdaka. Vai ūdens krāsa ietekmēs copi?

Atbild Normunds Grabovskis

tā ir vienmēr, ja ūdens iet pļavās un krūmos, tad daļa zivju iet ūdenim līdzi, jo applūdušajās vietās ir daudz barības, tiesa rudeņos man nav nācies ķert pārplūdušajās pļavās un grāvjos, kā pavasarī, bet vietās, kur pie normāla līmeņa zivīm ir pa seklu, gan, parasti tie ir visādi sekli līči u.t.t. katrā gadījumā iemest makšķeri\spiningu kādu reizi tādās vietās vajag :) nu ja upe ir kā kafija ar pienu, tad jāsaka ka jā, zivīm tas nepatīk, bet kaut kur tur pat viņas ir un ēd, visādas aizstraumes u.t.t., bet jāskatās uz visu kopumā, ja upīte, kur normāli šajā laikā ir 1-2-3 metri dziļš, tagad ir ar gaiši brūnu, duļķainu ūdeni un dziļums 3-4+ m, tad protams, ka tur diez kāda cope nesanāks, bet ja līmenis tikai biki nosvārstās un ūdens vienkārši nes biki duļķus, tad vēl ir cerība uz daudz maz normālu copi, viss atkarīgs par kuru vietu runājam :)

Atbildēts: 18.septembris 2017, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pinkariks

Sveiki.:)

Kura vita tgd paslaik, labi ķeras karpas?

Atbild Normunds Grabovskis

īsti netieku skaidrībā kurā latviešu valodas dialektā tu runā... bet par karpām.... nu rudens viņām arī nāk virsū, vēl jau kādas pāris nedēļas viss notiksies praktiski visos maksas dīķos, bet tad pamazām iestāsies miers, karpas ies čučēt

Atbildēts: 18.septembris 2017, 08:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tomato

Sveiki!

Draugs Lielupē- Jūrmalā, netālu no dzelzsceļa tilta ...uz āķa un zivs gabala nomakšķerēja krabi...Jap, krabi! Tas drosvien ir ievests, ne? Vai ir kādam gadījies?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) ir ir pie mums ar kuģiem ievazāti krabji, Daugavā, Ķīšezerā, Buļļupē, nu arī Lielupe tie ik pa brīdim parādās kādam copmanim, līdzīgi kā tie signālvēži, nezinu kā krabjus, bet vēžus zivis ēd ļoti labprāt :))), lieliem asariem, lieliem brekšiem, samiem bieži vien vēderi ir pilni ar vēžiem, gan iemācīsies ēst arī krabjus :)))

Atbildēts: 14.septembris 2017, 10:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā microp

Sveiks vēlreiz,

Liels paldies, tiku pie forša Vantage spininga!

Kamēr biezumi nav nosēdušies varbūt ir kāds piedāvājums TEAM SALMO TIOGA 7'4 2SEC 1.5-12G (TSTI9-742F)?

Lasīju un skatījos atsauksmes un šķiet no vieglajiem nekā labāka un universālāka nav!

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) es vienmēr esmu gatavs parunāties par cenu jautājumu :), bet to labāk darīt privāti :), ja ir vēlmes un jautājumi par cenām, pasūtīšanas iespējām u.t.t., tad raksti labāk uz normunds@salmo/lv

Atbildēts: 14.septembris 2017, 10:02 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā microp

Sveiks meistar,

Sezona.lv var iegādāties Spiningu Team Salmo VANTAGE (TSVA-702EF) par 105€, vai Salmo veikalos arī šāda cena pieejama un vai ir uz vietas TC Spice?

Atbild Normunds Grabovskis

Plauktā šādas cenas gan nav...., bet noteikti pieiesim šim jautājumam radošāk, ja vari parādīt (telefonā) šādu cenu kaut kur citur, tad, protams, ka iedosim šim kātam labāku cenu :), teiksim 102,5 eiro :) Spicē kompis rāda vienu šādu kātu, parādi veikalā šo manu atbildi, ja netic, lai zvana man, tava cena 102,5 eiro

Atbildēts: 12.septembris 2017, 14:28 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā dzoniks

Cienijamo meistar! Ludzu padalieties no pedeja raidijuma par MJ kads modelis jums katam bija, droshi vien ka salmo. Vai tas ir Tioga? Un kadu pitas auklas izmeru lietojāt?

Atbild Normunds Grabovskis

nu spininga mani par meistaru saukt īsti nevar :))), maz tam pasākumam veltu laiku kopumā :) kātiņš man bija Team Salmo Tioga Small Game, asarīšu, līdz gramiem 500, copei izcils kātiņš, ļoti labi "sien" zivi, aukla man bija 0,051 mm Light Game , arī no Salmo, agrāk šīs auklas maksāja ap 40+- eiro, tagad 15? jo iet ārā no sortimenta :), bija grēks nenopirkt :)))

Atbildēts: 12.septembris 2017, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jaanis93

Sveiki.

Kā izvēlēties mačkātu noskatījos daudz video youtube. Sapratu ka viss labākais būtu 4.20 ar testu līdz 20g priekš vagleriem un varēs arī ar slaideriem pastrādāt. Pēc tam ir jautājums kādas firmas? Vieni saka ka visām firmām inventarts ir daudz maz vienāds, otrie atkal tikai angļu firmas vēl vieni itāļu. Citi Daiwas kāti ir pasaulē labākie (uzzinot cenu izrādās arī paši dārgākie). Ko tu ieteiktu Budžets ir 150 naudiņās esmu vēl gatavs atdot vairāk uz dotu mirkli nē.

Ar domu par vagleri.

Un pēdējais vai ar vagleri var ķert nelielā straumē vai būs jālieto slaideris?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) te nu tev jādomā pašam gribi kātu ar skaļu vārdu (tas nozīmē +50-100 eiro pie reālās cenas) vai gribi vienkārši kātu ar ko copēt :))), šajā jautājumā padomdevēju nav visādi citādi situācija ir tāda, ka mačkātos nav un nebūs tāda pasaules līdera, neviena firma šos kātus vairs neražo kādā atsevišķā super slepenā rūpnīcā, vairums kātus ražo 5-7-10 labākajās rūpnīcās Ķīnā, kuras ir nozares līderi, pietam katra firma kātus izstrādā un pasūta ar kaut kādu mērķi, kātos ir tāds izteikti itāļu stils, viegli, smalki, koši, bet diezgan trausli kāti, ja vien neesi jau pusprofesionālis, strādāt ar tādiem kātiem ir bauda, bet dikti jāseko tam ko dari :), ir angļu stils - vairāk uz karpu tēmu, tātad jaudīgāki, citas akcijas kāti, ir vienkārši labi kāti no ļoti daudziem ražotājiem, kuri cenšas aptvert visus segmentus, katrā gadījumā Daiwa un Shimano netiek sporta aprindās uzskatīti par kaut ko izcilu, kāti kā kāti, labi kāti, bet ne labāki par citiem. Man grūti tev ko ieteikt, jo priekš sevis esmu apstājies pie Salmo un Sensas inventāra, galvenokārt tāpēc, ka zinu daudz kas tas ir, ka mani pilnībā viss apmierina, man patīk Sensas kā tāds, esmu jau gadus 20+ gājis uz to, lai man viss inventārs būtu vienā stilā, jo pa lielam jau inventārs visiem ir vienā līmenī, tur jau vairāk jautājums kuras krāsas un kurš nosaukums vairāk patīk :) Ja gribi itāļu kātu, tad skaties vispirms uz Maver un Colmic kātiem, poļiem gan Mikado, gan Robinson ir labi mačkāti, ir arī salīdzinoši jauna firma poļiem, kura specializējas uz sporta inventāru, precīzu nosaukumu esmu piemirsis, bet kaut kas ar Rafaelu bija saistīts :))), tur puisis ir pilnīgi "ciet" uz sportu aizgājis, sortiments nav plašs, bet tikai no labā gala. BET .... mans ieteikums būtu kritiski paskatīties uz savām prasmēm :)), ja tev ir kaut mazākās šaubas par to vai esi gatavs labam "sporta" kātam, tad... neņem to :), nekas nenotiks, ja vēl kādu laiku pacopēsi ar vidējas klases kātu (70-100eiro līmenis), labāk naudu ieguldīt dažādos tālmešanas pludos, no kuriem arī ļoti daudz kas ir atkarīgs :))) ar valeriem un struami ir tā, ka copēt var, bet labāk ar slaideriem :))), esmu gana copējis 4-6 metru dziļumā ar vagleriem, bet pašiem lielākajiem vagleriem vairāk par 6-8 grami svina apakšā neuzliksi un tas ir maz, pietam ja noņem vaglerim visas šeibas, tad tas bieži vien vairs tik labi nelido, tāpēc labāk uzreiz paredzēt copi ar slaideriem un iepirkt +8+10+15 gramu slaiderus un apgūt copi ar slaideriem, kas .... arī nemaz nav tik vienkārši un pilnīgi atšķirīgi no copes ar vagleri :)))

Atbildēts: 11.septembris 2017, 12:17 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā sandris1982

sveiks!gribeju pajautat!spiningojot pa lietu spinis bojajas nomitruma?

Atbild Normunds Grabovskis

pati kāta blanka nē nebojājas, bet kāta rokturis gan var sabojāties, īpaši ja tas ir korķis, korķis var piebriest, var sākt pelēt, var sākt drupt, EVA rokturi (mīkstie) var sapelēt, bet tie mazāk bojājas no liela mitruma\pelējuma var "aizaugt" arī spoles turētāja vītne, bet no viegli attīrīt un tur nekas nebojājas

Atbildēts: 11.septembris 2017, 10:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Adzzis

Labdien, makšķerēšanas ekspert :)

Muļķīgs jautājums, bet ...ar ko Tu mazgā rokas pēc copes/pēc zivju tīrīšanas, lai nav tā, ka rokas ož pēc zivīm vēl visu dienu :)?

Paldies!

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

cenšos zivis notīrīt ārpus mājas, pie ūdens, tad rokas kārtīgi noberzēju ar smiltīm pēc tīrīšanas, smiltis ir kā dabas ziepes, ļoti labi attīra rokas, īpaši jāizberzē viss ap nagiem, jo pat koptām rokām tur ir kur gļotām un aromātam ieķerties mājās rokas mazgāju ar Feiri un trauku švammi, arī vairumu smaku noņem ļoti labi

Atbildēts: 11.septembris 2017, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā chechens

Labvakar! Ir sanācis tā, ka fortūna pagājušā gadā aplaimoja ar uzvaru "cope Zviedrijā" izsludinātājā konkursā, kur ieguvu iespēju makšķerēt tur nosacīti pa velti

Atbild Normunds Grabovskis

varu tikai apsveikt :), vietas tur ir smukas, zivis pašas laivā nekāpj gan, bet ir reāla iespēja tik pie skaistiem un galvenais interesantiem,mums eksotiskiem lomiem

Atbildēts: 11.septembris 2017, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers