Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā stonedrider

Labdien Normund!

Ir jautājums par ūdenstilpnes gultnes pārbaudīšanu ar fidera palīdzību. Ir zināms, ka to iespējams darīt tikai ar pīto auklu, jo tā dod "pareizu" signālu katam. Bet kā būt, ja izmanto šoklīderi no monofila? Vai es joprojām varēšu saprast gultņa struktūru, vai tomēr jāizmanto pīto šoklīderi?

Atbild Normunds Grabovskis

mono šoklīderis ir 5-7 metri, pietam no pietiekoši resnas auklas, marķera svins auklu nestaipīs, tāpēc droši vari "lasīt" grunti arī ar mono šoklīderi :)

Atbildēts: 16.augusts 2018, 14:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ezerins33

Labdien! Nopirku fideri,ar testu līdz 110g,kādu pamatauklu likt,jo iešu uz breksi principa viss var noķerties. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ja pīto, tad 0,14-0,15 mm pietiks pilnīgi, ja stāvošam ūdenim, tad 0,12-0,14 ja monofilo auklu, tad 0,27-0,30 upei, 0,25-0,27 mm stāvošam ūdenim

Atbildēts: 16.augusts 2018, 14:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renge

Sveiks Normund! Vēlējos pajautā par brekšiem. Ienāca info par Aluksnes ezeru ka tur pagaidām esot klusum no brekšiem,bet lielajā karstumā esot pat no krasta vīri labi ķēruši. Tam dēļ jautājums šāds,vai nevri ieteik upi,ezeru kur varētu aizbraukt pacopēt uz fīdera šīs zivis,jo mums ar čomu pagaidām nav ne jausmas kur ned nogalē aizbraukt. Tas viss apmēram ap Valmieras,Valkas,Smiltenes rajonu. Un vai tagad būtu vērts brauk uz upi Igaunijā? Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) attaisi karti un paskaties :), ideāla upe ir blakus, Gaujā ir ļoti labi brekši, tiesa tevis nosauktajos rajonos ir jāzin vietas un kur kurā brīdī breksis uzturās…, Gaujas lejtecē ir vienkāršāk, tur brekši var izsēdēt praktiski jebkurā vietā, te viņu ir daudz Salacas iztekā ir breksēni līdz 1,5 kg pietiekoši daudz, Rūjas upes ietekā Burtniekā kas notiek Emajogi ar brekšiem gan nepateikšu, tur braucu ļoooti reti, dikti nepatīk tas kā latvieši tur uzvedās un tas, ka visi krasti pietaisīti un vismaz puse atkritumu ir atvesti no Latvijas …. ap Rīgu šogad ir izcili labs brekšu gads, i Gaujas ir ļoti devīga, i Lielupe, i pati Daugava arī

Atbildēts: 16.augusts 2018, 08:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspi45

Mērsraga kanālā 25.08 tiek plānotas pludiņdīdīšanas sacensības .

Vai vari ieteikt cilvēkam , kas tur nekad nav bijis, kādu inventāru ņemt? Kādi dziļumi un kas strādā?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) kanāla platums 10-15 metri, pamatā dziļums ap un zem metra, vietumis ir līkumi ar bedrītēm, viss atkarīgs no tā, kurā posmā jums būs mači un kādi vēji pūtīs, ja pareizie, tad kanālā būs i breksēni līdz 300-500 grami, i asari, var būt pat ļoti labi, pa kādai raudai, ja vēji zivi neiepūtīs, tad... ausleju jūra, kuras arī būs jāķer, lai daudz maz labi nostartētu :) jautājums ir nevis vai tu tur esi bijis vai nē, bet gan vai esi startējis pludiņmakšķerēšanas sacensībās :), jo tieši inventāra esamība un sīkzivju ķeršanas tehnika + veiksmīga izloze tur būs svarīga :) es teiktu, ka vajadzēs 2-3-4-7-8 m bezriņķu makšķeres, minimums 3-8(nu 7 m mazākais), var arī garo bezriņķi aizvietot ar vieglu bolonēzītī, ja māki ar to ātri strādāt, pludiņi mailei -0,2-0,5 grami, pārējai zivij 1-2-3-4 grami atkarībā no līmeņa un straumes, ēsmas klasika - pinki, baltie, sleiciņas (ja būs asari), arī motilis vēlams biki, barības nevajag daudz, jo ūdens maziņš, bet vēlama laba un ar zemi, stāstāmā jau ir daudz :), jautājums vai tu sapratīsi ko stāstu :) parasti tur izloze dod 50-70% rezultāta un pārējais ir no copmaņa mācēšanas un saprašanas atkarīgs :)

Atbildēts: 14.augusts 2018, 09:04 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

gribēju padalīties par breksa copi. biju lielupe 5 no rita. baroju 2st. pec tam cope nonstopā lidz 14.00. pirmo reizi redzeju ka breksis keras tik intensivi. breksis no 800 gr. lidz 1.200 . laikam bariba pietureja vinu pie manis. kadi 5 aizgaja paraujot 0,18 pavadu- vienkarsi nevareju izvadit. reti tada cope. ka vari komentet. rezultata 40 zivis--majas 20.-kupinasanai

Atbild Normunds Grabovskis

ko tur daudz komentēt :)), normāla brekšu cope :))), kāda reizi pa reizei gadās :) kad breksis ir barā un apstājas pie tevis, tad ir tā, ka viņš ēsmu ņem jau kritienā :), reti, kad izdodas breksi šādā barā noturēt ilgi, bet šogad Lielupē ir izteikti "biezi" brekšu bari, pat fīdera mačos, ja viņi pienāca, tad ņēma jau tad, kad barotava vēl grima :)), bet nu mačos baro daudzi un ir paliela barības konkurence, ja laicīgi nenoreaģē un nesāc barot intensīvi, tad brekši aiziet citur, kur vairāk barības, tavā gadījumā tu apstādināji baru, apkārtnē tā bija "labākā ēdnīca" un viņi tur stāvēja :) pietam barības sastāvam, ēsmai un makšķeres veidam ar šādu copi ir maz sakara :), vienkārši trāpīji īstajā brīdī īstajā vietā :))), ar ko arī apsveicu tevi :))))

Atbildēts: 13.augusts 2018, 09:32 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā 25567294

sakiet ludzu lai jus esat kadreiz nokerusi krabjus ar makskeri

Atbild Normunds Grabovskis

jā, tiesa ne Latvijā, bet Spānijā un okeāna salās, Latvijā tikai vēži, gan ziemā gan vasarā un diezgan bieži tā gadās :) bet Daugavā un visos Rīgas kanālos un caurtecēs ir parādījušies arī krabīši, ar kuģiem ievazāti, tā, ka var trāpīties arī tie uz āķa :)))

Atbildēts: 13.augusts 2018, 09:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jolantaartis

Čau Normund :)) ! Te Artis ! Man jautājums : kā var precīzi patīt auklu zem pamatauklas lai ir spole pilna , ja nav rezerves grafīta spolite ?! Es netieku gudrs :)) !

Paldies !

Atbild Normunds Grabovskis

nu tad jāsameklē jebkura cita spole vai vismaz kāds priekšmets uz kā uztīt auklu, tas gan ir dikti ilgs pasākums, bet izdarīt var, jautājums ir priekš kam un kādai makšķerei tu to gribi darīt, iespējams, ka tā super precīzā uztīšana tev nemaz nav vajadzīga :), daudz maz pilnai spolei jābūt pludiņmakšķerēšanā, kur reti, kad iemetamais svars ir lielāks par 10-14 gramiem, bieži vien vispār 3-5-8 grami, tieši tāpat pilna kasete svarīga ir spiningā, bet fīderī tā super precizitāte nemaz nav vajadzīga, jo tiek mestas pietiekoši smagas baratovas, kuras iztīs auklu no jebkuras kasetes. to es rakstu, lai tu nepārspīlētu ar bekinga daudzumu un neceptos par sīkumiem, fīderim es vienkārši bekingu tinu tikai vienai spolei, Elite Feeder7, kas ir ideāla fīdera spole, bet ar dziļo jūras kaseti, nākamgan tā nāks ar seklo kaseti un bekings kā tāds vairs nebūs vajadzīgs, abet tinu es to "uz aci", precīzāk tā, ka paņemu pašu lētāko 150-200 m tinuma auklu un uztinu un tad pa virsu lieku pīto, jā tur 2-3 mm līdz kasetes malai ir vēl vieta, bet ... lai ir, tas netraucē :) spiningos un makšķerēs, ja gribi ideāli pilnu kaseti un nav nekā kur uztīt auklu, ej ārā, kādā klusā vietā, kur vari izstiept tos 100-200 metrus auklas, uztin vispirms pamatauklu, tad piesien bekingu un pietin kaseti pilnu, tad bekinga galu kaut kur piesien, iztin auklu pļavā vai stadionā, tad piesien pie kasetes bekingu un smuki, turot slodzē auklu, visu uztin uz spoles , šādi liekās ka ir baigā staigāšana, bet tas jebkurā gadījumā ir ātrāk kā ar roku tīt auklu uz kaut kā :) izdarīt var visu, galvenais saprast vai tev to vajag darīt :)

Atbildēts: 13.augusts 2018, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trompetists

Sveiki! Vai ilgi gaidītais SALMO interneta veikals jau ir pieejams? Pats nebiju spējīgs atrast.

Atbild Normunds Grabovskis

publiski tas vēl nav pieejams, aktīvā tirdzniecības sezona iet uz galu, tāpēc it kā steigas nav un var tur visu izdarīt kārtīgi, arī jaunā veikala atvēršanu pārcēlām uz septembri, kad viss sāks strādāt, tad mēs "pabļausim" diezgan skaļi, sadzirdēsi :))

Atbildēts: 13.augusts 2018, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pavests

Sveiks Normund, gribeju pateik lielu paldies par taviem raidijumiem, šogad pievērsos fīderim, un ar labiem rezūltātiem, pievērsu vel divus čomus šai lieliskajai nodarbei, principā visu iemācamies no taviem raidijumiem.

1. Gribēju jautāt par copes vietām tieši Gaujā, mēs visu laiku braucam uz Gauju pie Siguļiem, kuru copes vietu Tu vel ieteiktu tieši Gaujā?

2. Vai ir kāda īpaša metode, ēsma, tieši lielajiem brekšiem, varbūt viņam kaut kas īpaši garšo?

Paldies un ne asakas.

Atbild Normunds Grabovskis

pabrauciet tuvāk jūrai :), Carnikavā pie muzeja, vēl zemāk , aiz meža, tur brekšuku un citu zivju pietiek un ir biki lielāka zivju dažādība :) atsevišķas ēsmas lielajiem brekšiem nav gan :))), var, protams, copēt tikai uz boilām u.t.t., bet tad var gadīties, ka copi arī neieraugi :), tāpēc dienišķie baltie un slieciņa tomēr ir labāka ēsma :), tomēr arī process, copes u.t.t. vajadzīgas :)

Atbildēts: 10.augusts 2018, 15:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā galinieks73

Sveiks. Vienā Tavā raidījumā jūs teicat, ka dažas Salmo spoles ir ražotas Roybi rūpnīcā, kuras tās ir, man interesē, lai virsū varētu uztīt 0,35 monofīlo auklu 150m ? Ar cieņu Juris.

Atbild Normunds Grabovskis

Es noteikti runāju par Salmo Elite Feeder 7 spoli, nu jau var teikt, ka manu vis iecienītāko Salmo spoli, man tādas ir 5 uz fīderiem, bet var to, 4000.izmērā. likt arī uz smagās klases spininga, ļoti labi tur slodzi

Atbildēts: 9.augusts 2018, 14:28 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers