Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā MartinsFR

Sveiks Normund!

Eamu tīrs spiningotājs, tāpēc jautājums par pludu un piebarošanu.

Tavā raidījumā, kur gatavojies sacensībām, demonstrēji kā iejauc Sensas barību.

Man brīvdienās plānots aizbraukt uz privātu dīķi, kur iekšā ir pilnīgi viss, arī karpas utt. Līdzi būs arī meita 4.g.v., gribas parādīt kā ar pludu kaut ko noķert un arī pirmo reizi mēģināšu kaut ko iebarot.

Mans plāns -

1) Barība Carp Fine Mouture.(ja pareizi sapratu, tad Tu raidījumā ieteici šo)

2) Barību neatjauc ar zemi, vai labāk tomēr atjaukt?

3) Ierodoties pa dienu kempingā uzreiz iebaroju vietu un vakarā eju mēģināt uz sliekas kaut ko noķert.

4) Bez sliekas varbūt kaut ko vēl mēģināt uz āķa uzlikt? Varbūt vari ko ieteikt?

Liels paldies par atbildēm jau iepriekš.

AC,

Mārtiņš.

Atbild Normunds Grabovskis

1. vari nepirkt dārgo Sensas, tāpat nesapratīsi starpību, droši ņem Salmo karpu vai Bruda karpu un būs ok, ja Sensas, tad nevis smalko karpu, bet kan parasto, artikuls 00681 :) 2.zemi dīķī nevajag, jo tu jau arī necopēsi visu dienu :), labi ja stundu izturēsiet, es pēc sava 4gadīgā jaunekļa zinu :) 3. tu vari iemest noskatītajā vietā 1-2 bumbiņas, lai piesienās zivtiņas vietai, atnāksi copēt iemet vēl pāris bumbiņas, raudiņas u.t.t. būs klāt uzreiz 4. slieka tur varētu būt vis sliktākā ēsma :))), tur prasās pēc baltajiem tārpiem, ja vien viņi tev nav ļoti pretīgi :), baltie, sliekas un parastā Bonduelle kukurūza no pārtikas veikala, tās būs tavas ēsmas ar kurām vajadzētu pietikt atrakcijām :)

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kkzev7

Sveiks! Kur nopirkt barotavu tīrī iebarošanai? Tā, lai var kilogramu iemest ar 5 barotavām?

Atbild Normunds Grabovskis

tu vairāk par kātu padomā un neslinko !!! pirmkārt lielās iebarojamās barotavas arī sportā izmantojas … 2-5 reizes visā sezonā, jo ikdienas copē bieži nemaz nevajag tos lielos barojumus :))), tik cik uz karpām sēžot vai kādā ezerā uz breksi, bet arī tur nav jau mēŗka pabarot zivi, bet gan tikai savākt, bet nu labi, reizēm vajag pabarot, lai saprastu, ka var arī tik daudz nebarot :))), Salmo tādu nav, domāju, ka tādas barotavas Rīgā ja ir tad ir tikai pie Krišjāņa, viņš specializējas fīdera virzienā vairāk, tas ir OK cope t\cMinska

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Labdien! Neses iegādājos FC PILOT 7 5000 un FC Distance Black 150 auklu. Es gribētu uzināt kā pareizi apkopt spoli un auklu lai tā kalpotu pēc iespējas labāk un ilgāk.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ja mēŗķis ir šāds, tad spoli vajag ievest Salmo servisā sasmērēt, jo šīs spoles rūpnīca uzskata, ka smērvielu vai nu ekonomēja vai kā, bet spoles ir salīdzinoši maz smērētas, Salmo meistars zin un ja spole ir tikko pirkta, tad spoles sasmērēšana tev būs pa brīvu, aukla... nu neturi viņu pie radiatoriem un atklātā saulē laikā, kad necopē, tad viņa gadus 3 nokalpos godam

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Freud

Sveiks, Normund!

Ar kādu pītās auklas diametru ieteiktu sākt feeder iesācējam? Cik dzīslu? Vai pareizi saprotu, ka obligāti jāliek šoklīderis? Vai ir vēl kādas nianses, kas jāņem vērā?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

0,14mm 4dzīslu aukla būs ļoti ok, šādai auklai šoklīderi nevajadzēs, aukla gana resna, lai izturētu metienu, man pašam uz puses no visiem fīderiem stāv 0,14mm pītā, sākot copēt ar pīto atceries, ka piecirst nedrīkst, aukla nestaipās, tātad jebkura kustība ar kāta spici uzreiz nodosies zivij, tāpēc ar pīto, ja neizmanto fīdergumiju, vajag ļoti maigi strādāt, citādāk zivis "dils" nost

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alnis86

Normund, gribu meitai parādīt kāds izskatās nēģu mazulis. Vai viņi tagad jau upju krastos ir atrodami vai tikai rudenī?

Atbild Normunds Grabovskis

nu ņurņiki ir vienmēr sarokami krasta dūņās :))), vajag tikai rakt :)

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:36 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā MrcBrm

Sveiks,kādu spoli ieteiktu pludiņmakšķerei? (Cena no 20-45)

Atbild Normunds Grabovskis

jebkuru 3000. izmēra, kurai ir daudz maz sekla kasete, var skatīties uz "ātrajām" MATCH spolēm, kas skaitās tīrās pluda spoles, bet starpība ir tikai tīšanas ātrumā, kas ikdienas copē nav tik svarīgi

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā careometer

Labdien! Vai ar šo silto laiku Daugavas brekši varētu šonedēļ nonārstot un sākt kustēt uz savām vasaras vietām? Un vai pēc nārsta breksim ir novērojama labāka apetīte? Bildēs pašlaik baigos brekšu lomus neredz, kas liek domāt, ka puiki tikai sāk procesu vai arī pilnā sparā to dara.

Atbild Normunds Grabovskis

tieši tā arī ir, puiki tikko ir beiguši nārstu seklumā un tikai sāks dziļajos ūdeņos, pēc tam paies kāds brīdis atelpai un tad viss ieies vasaras ritmā, teiksim Gaujā ap un virs Valmieras breksis pagājušajā nedēļā vēl tecēja, tātad nārstos šonedēļ, daļa jau ir cauri un jau sāk ēst, kā ir Duagavas HESos nezinu.... , breksim ir laba vasaras apetīte :), bet tas nenozīmē, ka viņu neietekmē spiediena maiņas u.t.t., tomēr pierunāt viņu ir daudz vieglāk kad vēderā vairs nav ikru :)))

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā gunka

Kāda atšķirība ir fīder spolei no parastās esmu uz fīder iesācējs tāpēc jautāju!

Atbild Normunds Grabovskis

maza izmēra spoles fīderim nav ieteicamas vispār, bet 4000.izmērā gandrīz nekāda, tik cik fīderim prasās jaudīgāku spoli, 4000.izmēra spoli ieteicams izmantot barotavām līdz 70-80 gramiem, smagākām prasās jau lielākas spoles, citādāk mazā spole ātri izies no ierindas

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā ZMA

Normunds Labdien!

Varbūt nepareizi adresēts jautājums bet tomēr . Nepateiksiet kad notiksies “Lielupes Zandarts “, parasti kaut kad Jūnija sākuma notiek pasākums Vitoļinos . Vai kur var apstāties tādu informāciju gadījumā ja nezini .

Atbild Normunds Grabovskis

nezinu gan, bet... ar visu Karonu visi masu pasākumi ir vai nu atcelti vai pārcelti, jāskatās ko atļaus pēc 9.06., tad arī var būt būs kāda informācija

Atbildēts: 2.jūnijs 2020, 10:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā VoBlaa

Vesels Normund! Gribētu vaicāt par elektromotoru akumulātoriem.

Ko tu varētu ieteikt? Varbūt tirgū parādījies kas svaigāks? Man lieta tāda, ka savulaik pajaudīgu elektromotoru paņēmu. Ja ir kāds labs piedāvājums, liels lūgums noziņot. Principā lieta skaidra ar tām ampērstundām un jaudu(ap 100ah), bet varbūt tiešām ir kas tāds, ko neesmu pamanījis. Pa Rāznu graizīt! Tur tā peļķe liela un tālu jābrauc! Starp citu ātri sāksies plaužu sezona! Tur uz fīderīti no krasta baigos makanus var savalkāt!!! Tikai brienamo zābaku vajag lai tālāk aizmest tārpu var. Nesen čomi bija pagaidām plaužiem ēstgribas nav!

Atbild Normunds Grabovskis

jo jaudīgāks, jo labāk, sevišķi piepūšamajām laivām, tās ēd aķa spēkus izteikti ātri, jo borti lieli - baigā bura uzreiz par Rāznas brekšiem esmu daudz dzirdējis, bet nav sanācis būt, labprāt aizbrauktu pafīderēt, tik jāsaprot kad un kur braukt, dikti jau negribās to gabalu braukt un aplauzties :))), nu es metu gana tālu, lai iztiktu bez zābakiem :)))

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 10:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager