Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā pelekajs2

Sveiks!nezinu baumas tas vai ne ,bet informacija tada ka Kuldiga sogad Bzona var paturet 3vimbas.paldies

Atbild Normunds Grabovskis

domāju, ka baumas tīrākās :)), tādam lēmumam nebūtu pamata, jo vimbu deficīta noteikti nav :))) un no tās vimbas nekā jau īsti nav :),asaku kule, tā jau jākrāj vairāku dienu oficiālie lomi, lai būtu vērts kurināt kūpinātavu :))))vai samalt kotletēs :)))

Atbildēts: 21.februāris 2017, 08:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā harlamovs

Sveiks!Par pasaules čempi M.Baltezerā gribēju jautāt.Saki,cik tuvu skatītāji sacensībās būs pielaisti pie zonām,lai varētu visu vērot klātienē?Ir vēlme aizbraukt,mūsējos atbalstīt klātienē:).Turās veči!!!

Atbild Normunds Grabovskis

skatītāji var pienākt līdz 5 metriem no sacensību zonas, tad ir 5 m aizsargjosla, kurā var atrasties tikai treneri un prese un tad sacensību sektors, 14 kmandas un ievērojot visus stingros priekšrakstus sektori sanāk milzīgi :)), 155 m gari un 50 plati, tā, ka puikiem būs jāskrien ne pa jokam, tiesa treneriem trīs reizes vairāk :)))

Atbildēts: 21.februāris 2017, 08:51 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā mario

Normund sveiki! Vai pārdošanā ir vēl Salmo Pro Perch ziemas kātiņi? Es nevaru atrast veikalos,vai arī ne tur meklēju!!! Paldies!!

Atbild Normunds Grabovskis

viss izpārdots, nav ne veikalos ne noliktavā ne Perch, ne Perch Soft kātiņu, bez steigas un skriešanas, bet ir izpārdoti :))))

Atbildēts: 21.februāris 2017, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā karusa112

Sveiks!

Joprojām buros pa forumiem, un esmu īstās makšķeres meklējumos priekš līņiem. Bolonēzi nevēlos, jautājums būtu par salmo mačkātu diamond 30. Vai ar šo makšķeri ar testu no 5-30 g kaut cik būtu iespējams noturēt līni apmērm 1kg robežās no ieiešanas zālē.

Atbild Normunds Grabovskis

tu nieka kilogramīgu līni salīdzini ar mazu zilonīti :))), bet patiesībā tas ir tikai un vienīgi kilogramīgs līnītis :))), protams, ka var, tikai lai zivi turētu un forsētu tās izvadīšanu ar kātu vien nepietiek, vajag arī atbilstošu auklu un āķi, ja uzliksi teiksim 0,20 m m auklu bez pavadiņas, tad tu tādu kilo līnīti varēsi bez maz vai ar mešanu krastā izmest :))) man pašam ir vairāki Diamond 30 mačkāti, tos lietoju smagajiem slaidera pludiem +15 un lielākiem, met teicami, bet vidējam brekšukam un raudai man šie kāti liekās pat biki pa jaudīgu, bet tas tāpēc, ka man vairāk patīk mīkstie kāti :))), šie mačkāti ir tieši tas, kas vajadzīgs nelielu karpu, līņu un līdzīgu zvēru copei

Atbildēts: 21.februāris 2017, 08:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā edzons36

Labvakar!Sakiet ludzu kura Jusu veikala var nopirkt bushu katu SALMO TAIFUN SURF 420? Ieprieks paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

kompis man rāda, ka Salmo Juglas veikalā ir palicis pēdējais šāds kāts..., bet tuvākā mēneša līdz pusotra laikā sanāks visa jaunā vasaras prece, kura pagaidām vēl peld pa jūrām un okeāniem :)))

Atbildēts: 21.februāris 2017, 08:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Sveiks!

Pērn sāku makšķerēt ar feederi, un ļoti iepatikās.

Protams sāku ar ļoti lētu (~15 eur) kātu un spoli.

Šogad gribas kaut ko nopietnāku. Dāvanā saņēmu MISTRALL SIDO FEEDER 3.90m un up to 190g testu.

Klāt piepirku diamond feeder 6 spoli.

Tas kātiņš priekš brekšiem un pusbrekšiem nebūs pa cietu?

Itkā līdzi nāk trīs vedi spices, bet pats kāts gandrīz kā uz butēm :)

Katrā ziņā doma iegādāties vēlvienu komlektu.

Ko tu ieteiktu?(kāts, spole, aukla) Budžets ~120 Eur.

Mērķzivs - Breksis

Copēju pārsvarā ezeros, šogad doma iemēģināt arī lielupi.

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

nu dāvinātais kāts .... tāds biki paciets izklausās :))), bet pavasara vimbām un butēm būs labs, ezeram un upei vasarā prasītos kātu ar testu līdz gramiem 80 nu 100, bet ar mīkstāko spici budžets nav slikts, tur var sanākt itin labs komplekts, pat reiz vēl nav atnākuši šī gada jaunumi, es ieteiktu skatīties uz Elite 90 kātiņu un Diamond Feeder 6 spolīti, bet, lai nāk tuvāk sezona, atgādini par sevi un tad visu saliksim kā vajag :)

Atbildēts: 20.februāris 2017, 15:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Gribeju pajautat cik smagu svinu likt udai.Un vai vajag obligati zivtinu nolaist uz grunti.?Ja un pavadai jabut garai vai isai?Jo udojis nesmu pats vakar tik izmeginaju bet bez panakumiem.

Atbild Normunds Grabovskis

nu savus 7-10 gramus svina vajag, lai tomēr biki velk to zivi uz leju, bet lai viņa var arī pastaigāt, ja svina nav, tad bieži vien zivtiņa sapin auklu, svins tomēr biki palīdz arī sājā jomā pavadas vajag vismaz 30 cm, es, kad vairāk darbojos ar līdakām, liku pa 50 cm, jo ja paņem tāda 4+ kg līdaka, tad 30 cm pavada tai aiziet rīklē tikai tā un auklai var sanākt kirdik :)))

Atbildēts: 20.februāris 2017, 15:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. gribetu pajautat padomu;) ko man labak pirkt macmakskeri ar 10-40gr testu vai fideri elite 100. zvejoju es 90%tikai pertnieku dikos karpas. itka fideri ari varetu ar pludinu dazreiz izmantot gan pafideret;). 10-40gr macmakskeres vajadzetu pietikt karpu vilksana;). macmakskere daiwas razojuma. paldies

Atbild Normunds Grabovskis

ja tu pamatā copē ar pludiņu, tad labāk ņem mačkātu, tomēr vieglāks un arī izjūtas velkot zivi būs citas, lai vai kā, bet fīderis ir rupjāka makšķere 10-40 grami priekš mačkāta nav maz, tas ir jaudīgs kāts, tieši karpām un citām rupjām zivīm paredzēts

Atbildēts: 20.februāris 2017, 08:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kurjers6

Labdien!

gribētu dzirdēt Jūsu viedokli par kopējo situāciju ezeros un upēs.Vai ir tās zivis mūsu upēs un ezeros vai tomēr švaki?

un otrs -par tirināšanu svešā caurumā...baroju sivēnus(brekšus) vienā vietā,ik pa paris dienām iemetu kādu sauju kombikorma āliņģī...viss super...bet te vienā dienā viens sēž pie mana cauruma un tirina...mani pārņem dusmas,tādas itkā viņš sēdētu pie manas meitenes cauruma...tad pieeju tuvāk,sēž tur tāds pārsalis vecītis ap 60 ...ko tu tādam vari pateikt,ja vecim pat cimdu nav....Kāds ir tavs viedoklis par makšķerēšanu svešā iebarotā vietā?nav taču ētiski ne?bet no otras puses ezers nav mans.koks ar diviem galiem...paldies

Atbild Normunds Grabovskis

par zivju daudzumu un sastāvu varu teikt tikai savu viedokli... un tas pamatā attiecās uz baltajām zivīm, jo plēsējus ķeru salīdzinoši reti liela daļa ezeru nīkuļo un pamazām iet bojā, vai precīzāk cieš no pārāk liela sīkzivju daudzuma, kuras tur vajadzētu smelt ar smelšanu un barot zoodārzam, dzīvnieku patversmēm vai cūkām, vienalga kam, ka tikai dabūt tās ārā no ezeriem, plēsēju skaita palielināšana lielākajā vairumā ezeru vairs situāciju neuzlabos, ezeri, kur vēl gadus 15 atpakaļ varēja braukt brekšos vai labās raudās, vismaz ziemā, tagad no copes viedokļa palikuši pilnīgi neinteresanti Man ir grūti spriest kā bija gadus 30+ atpakaļ mazajos, slēgtajos ezeros, bet zinu kā bija tajā pašā Burtniekā vēl gadus 20-25 atpakaļ, bija labas raudas, kurās braucām speciāli, tagad zivju pēc skaita ir pat reizes 5-10 vairāk, bet... saķerot 20-30 kg reti kura būs svarā 100 grami... šajā jautājumā esmu tā viedokļa piekritējs, ka ūdeņi ir jāapsaimnieko ar galvu, tāpat kā dārzeņi, lai labāk un lielāki augtu tie ir jāravē, arī ūdeņi ir jāravē, nevis tikai no lielajām zivīm :), bet tieši no mazajām nezālēm ,kuras neļauj augt lielajām..., esmu pa dumju, lai pateiktu kā pareizi jāravē, bet jādara tas ir bet kopumā, kā makšķerniekam, man liekās, ka zivju pietiek, 'ja esi mobils, tad praktiski visu gadu var ķert skaistas zivis, teiksim nekādi nevaru saprast kāpēc vimbām limits ir 5 gb, ja šo zivju ir bezjēdzīgi daudz, es pats vimbās braucu salīdzinoši reti, jo ... tie paši brekši ir daudz interesantāki, lielāki un garšīgāki un ... lai paņemtu 10 zivis nevajag slēpties un baidīties par barotajiem āļiņģiem un vietām ...., ta tas notiek dienas laikā, kad tu esi blakus un esi atstājis pie āļiņģa kādu savu mantu, tad jā, tas nav īsti pareizi tur sēsties, bet...., ja onka iet pa ezeru un atrot barotu āļiņģi..., tad 9 no 10 copmaņiem pārbaudīs to āļiņģi, es tajā skaitā, a ja nu kāds "piesējis" breksi un aizgājis ..., tur pārmest onkam nav ko :))), viss ir normāli ,tu taču savu baroto āliņģi nekādi nenomaskēji :))), teiksim ar dabīgiem vai makslīgiem suņu kakuļiem vai iedzenot āļiņģī mietu :))))

Atbildēts: 18.februāris 2017, 14:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā danislv

Sveiks!

Fīdera sezona, cerams, vairs nav aiz kalniem un laicīgi jāatsvaidzina inventārs.

Prasītos gan pēc pāris jauniem kātiem, gan spoles.

Varbūt vari pačukstēt vai tuvākajā laikā ir plānotas kādas atlaides Salmo veikalos?

Atbild Normunds Grabovskis

nekādas atlaides vasaras inventāram noteikti nav plānotas, ziemai jā, daļai būs, bet vasarai jāgaida vasaras sezonas beigas :))), vai ... jāmēģina aprunāties, var būt kaut ko sarunājam :)))) katrā ziņā šādi tādi jaunumi šogad būs i fīdera spolēs i kātos, bet... ne ātrāk par marta beigām :)

Atbildēts: 18.februāris 2017, 11:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers