Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā andzinss

:))

Viens tirgo dziivaas zivtinas Karusas.

Ko saki par to izmantosanu ziemaa, uz liidaku? Skiet ka staves uz vietas, nav vinam tas aktivais periods, vai es maldos ?

Atbild Normunds Grabovskis

nav tik traki, kustēties kustās :))), nu ja citu dzīvo nav, tad var ņemt, bet es savulaik, kad daudz ūdoju, atteicos no tām, nu nepatīk man un manām līdakām karūsa kā dzīvais, rauda, plicis\breksītis vai pat asarītis jā, bet.... kad nekā cita nav un dabūt dzīvos nevar, tad var likt arī karūsu :)

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 11:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zigisbe

labdien, esmu iesācējs ziemas copē, varbūt varat ieteikt kādu interneta veikalu kur iegādāties ziemas makšķernieka kombinzonu, varbūt varat Jūs man ieteikt kurš būtu labāks cenā ap 200 Euro. esmu makšķernieks kas maz staigā, vairāk sēžu pie āliņģa. liels paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

par Latvijas interneta veikalu sortimentu es noteikti nebūšu īstais kam prasīt :), zinu, kas ir Salmo veikalos, varu pastāstīt par Norfin kostīmiem, varu nedaudz palīdzēt "noapaļot" cenu, bet vienlīdz labi izstāstīt par visiem Latvijā sastopamajiem brendiem un to modeļiem noteikti nevarēšu :) No Norfin kostīmiem tavām prasībām atbilst kādi 5 modeļi, ja biki pieregulē cenu :), tāpēc apdomā vai tev nav iespēja pašam tikt līdz kādam Salmo veikalam, uzmērīsi, apskatīsi un vēl labu cenu dabūsi :)

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 09:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vaidavietis

Kādās tehnikās var noķert sapalu?

Atbild Normunds Grabovskis

praktiski jebkurā copes tehnikā var noķert sapalus, jo sapals ir gan sapals ķerās gan uz spininga mānekļiem (mazi voblerīši, rotiņi, retāk šūpiņi), gan mākslīgo mušu, gan uz visām ēsmām ko izmanto pludiņā vai fīderī cits stāsts, ka ne visur sapalu ir daudz, ir atsevišķi upju posmi, kur viņi ir un kaut kādos periodos viņi ir ļoti aktīvi, sapaliem ir stipri paveicies ar to, ka viņi ir asakaini un negaršīgi :), tāpēc viņus ķer salīdzinoši maz pie mums sapalu ķeršanas klasika ir maijvaboles vai maizes garoziņas pludināšana, tad gruntsmakšķeres ar mazu vardīti vai aizliegto ņurņiku uz āķa, tad nāk mušošana un mazie vobleri, savukārt blakus Lietuvā tieši sapalu spiningošana ir ļoooti populāra, zinu no tirdzniecības rādītājiem, ka viņiem mazie voblerīši tirgojas desmitiem reižu vairāk kā Latvijā :)

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 08:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Ka tev liekas raudam ziema varbut vajadzetu kautkadu gaisaku baribas krasu.Jo uz tumsas diez ko labi nekeras.

Atbild Normunds Grabovskis

uzprasi to raudām :)), nav nekur teikts, ka raudām vajag tikai tumšu barību, ziemā vispār barību vajag ļoti maz, pietam raudām vajag ādu barību, kas veido barības stabu, raudas tomēr vairāk ir vidējo ūdens slāņu iemītnieks, pietam ziemā raudas var stāvēt tikai kādā noteiktā dziļumā un ja tu baro citur, tad ber kaut pašu labāko barību nekas nemainīsies

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Fishfinder

Sveiks,

Noskatījos raidījumu krievu valodā par LJ un Salmo kātiņiem.

Ieintersēja kāts asariem uz bļitkām (vertikālie mānekļi): Lucky John C-Tech TROUT 60см vai Lucky John C-Tech PERCH Soft 51см. Kurš būtu piemērotāks? Vai ar šiem kātiem var strādāt arī ar balansieriem?

Vāl jautājums par: Team Salmo Ice Feeder. Šis kātiņš taču derēs arī vasarā no laivas uz breksi?

P.S. Nedaudz iesācējs esmu šajos jautājumos. Bet gribu labas mantas. :)

Atbild Normunds Grabovskis

ja vertikālās bļitkas un mazie balansierīši līdz 5cm un doma par asariem, tad Trouts būs ļoti ok, ja balansieris biki lielāks un lielās bļitkas, tad var ņemt Perch Soft Fīderītis vasarā no laivas strādā perfekti, pats lietoju, zivi "savāc" daudz labāk kā garie fīderi, ļoti iesaku

Atbildēts: 22.janvāris 2018, 17:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pienef

Labdien, Normud!

Vēlējos jautāt, kad un vai vispār plānojas Norfin ziemas kostīmiem atlaides? Vēlētos sev iegādāties norfin kostīmu nākamai sezonai.

Atbild Normunds Grabovskis

kaut kas jau plānojas, bet... tu vienmēr vari pajautāt par sevi interesējošo kostīmu man privāti, var būt, ka nemaz nav tik traki :)))

Atbildēts: 22.janvāris 2018, 17:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martins3746

Sveiks! Jautājums par ūdām. Lieta tāda ka karodzini saujas gaisā loti bieži bet vienmer paliek tik tukš āķis. Domāju ka āķis par lielu. Kāda izmēra āķus labāk lietot?

Atbild Normunds Grabovskis

iemesli var būt vairāki, gan asari lieli, gan mazi dūcīši, gan pārāk stingra spolīte karogam, āķa izmērs tomēr jāpielāgo biki ēsmas zivtiņas izmēram, es lieku 4. līdz 1. numura trīsžuburus, spraužu zivtiņu aiz muguras, zem mugura spuuras, it kā nav tādu problēmu, jo līdaka ņem ēsmu šķērsām un āķis vis biežāk ir viņai mutē

Atbildēts: 22.janvāris 2018, 10:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā XabuAldis

Sveiks Normund.

Tākā "ratus taisu ziemā,bet ragavas vasarā" ,vai vari padalīties ar informaciju- kur iegādāties barības mikseri..Nu tādu kā Tev,kuru liek makitā??

Atbild Normunds Grabovskis

man ir kādi 10 gabali vēl palikuši, tie ir baltkrievu meistaru darinātie, atvedu rudenī fīder puikiem, bet visus neizpirka, man tas peļņai, paņēmu, jo daudzi prasīja, pa cik pirku pa tik atdodu :), ir arī daži Sensas mikseri, uz pavasari būs Sensas mikseri i izstādē i vēlāk Salmo veikalos, cenas ap 20-25 eiri atkarībā no izmēra

Atbildēts: 22.janvāris 2018, 10:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Emiils

sveiks..

šogad esmu nolēmis pievērsties balto zivju copei..

varbūt vari padalīties ar padomiem..

kādas auklas būtu labāk izmantot?

kādu barību? kādas ēsmas? kādas mormiškas?

kādā dziļumā labāk uzsākt meklējumus?

padomā ir diezgan paliels purva ezers no 2m lidz 6m dziļums.. gar krastu ir niedres un lēpenes.. bet metrus 20 no krasta zāles beidzas un sakas dziļākas vietas..

Atbild Normunds Grabovskis

ar tiem purva ezeriem ir kā ir :), tie mēdz būt dikti kaprīzi ziemā, bet ja paliels, tad gan jau būs viss ok kas ir baltās zivis, ja raudas, tad aukla 0,10-0,12 mm, ja breksis, tad 0,12-0,16mm atkarībā no izmēriem u.t.t. barību jebkuru tumšu, mērenas aromatizācijas , galvenais zināt un saprast ko tu ar to barību dari un atcerēties, ka ziemā barību vajag ļoooti maz, ja salīdzinam ar vasaru, mormiškas ... volframa :), un jo mazākas (atbilstošas dziļumam) jo labāk, ja breksis, tad vēl uz āķa izmēru un resnumu jāskatās, lai tur zivi ja dziļumi no 2 līdz 6, tad raudas varētu būt 2-4, breksis 4-6 metros, bet to var pateikt tikai ar barošanu un pārbaudīšanu

Atbildēts: 18.janvāris 2018, 13:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

sveiks tika izmeginata sensas ziemas bariba raudai 3000 serijas maza ezerina (jaucu majas samitrinaju

ara raadija -10) tiraa veida bez zemes rezultats iepriecinaja 400g iepak. pietika 2 dienam pa biskai iemetot bez barotavas! ko vari ieteikt ka labak vinju jaukt zemi pievienot vaj ne? pie -5 un siltak jauksu uz ezera!domaju udens tomer dod savu! paldies par adbildi jau avansaa!

Atbild Normunds Grabovskis

tu runā par Sensas Gros Gardons ?, tiesa tur 400 gr iepakojumu nav, vai tu runā par gatavo ziemas barību ? ja par ziemas barību, tad to ar zemi jaukt nevajag, tur viss ir ok es pats ziemā ar zemi jaucu vairāk brekšu barības, ja ezeriem, upēs protams, ka visu jaucu ar zemi, citādāk barību aiznes droši vari gatavot barību mājās, nav ko saldēt rokas uz ledus :), nekādu starpību nesajutīsi, jo zivij vienalga vai tas ir ezera vai tīrs dzeramais ūdens

Atbildēts: 18.janvāris 2018, 13:25 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers