Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Skaties_daba

Sveiks!

Gribēju uzjautāt kad veikalos varētu parādīties Sensas fīderi 4.2m, tos kurus izstādē varēja pasūtīt?

Kā šitās aukstās dienas ietekmēja vimbu, vai uz copi jāapbruņojas ar smalkām ēsmām?

Atbild Normunds Grabovskis

ne mūsu vainas pēc biki ir aizkavējies sūtījums, franči kaut ko ir sajaukuši, bet sola, ka izsūtīs rīt\parīt, bet veikalos ir arī Browning 4,2 m fīderi, cenas +- līdzīgas aukstums nenāca pa labu nevienai zivij :), kas zina, kur vimbas stāv, tie velk arī tagad, bet vispār cope noplaka diezgan pamatīgi, tomēr nu jau sola, ka sals beigsies un var plānot, ka uz brīvdienām viss sāks vārīties :)))) no zivju aktivitātes :))) bet... pinki un motilis nekad nenāk pa ļaunu vimbai :))))

Atbildēts: 19.aprīlis 2017, 17:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā acg

Labdien! Izstādē pasūtīju feeder kātiņu un spoli ar baitruner. Kā ar piegādi?

Atbild Normunds Grabovskis

Franči kaut ko sajaukuši ar fīderiem un neizsūtīja laicīgi, sola, ka šonedēļ izsūtīs, kā būs, tā došu ziņu

Atbildēts: 19.aprīlis 2017, 17:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā belijs23

sveiks! ieinteresējusi pavasara rauda vietējā karjerā. Paziņa pāris nedēļas atpakaļ noķēra kopā 8 kg pa dienu, bet tad bija silts. Doma ir rīt aizlaist pamēĝināt uz baltajiem tārpiem ar pludu, blakus ietek Ogres upe. Raudu meklēt tuvāk gruntij? kādi 2.5 metri dziļums, jo seklākā ķeras vīķes.

Atbild Normunds Grabovskis

karjeras ir dikti kaprīzi ūdeņi :), šīs dienas vēl ir ļoti auksts, vairums zivju seklumā iznāk un aktīvākas paliek tikai, kad iesilst diena, tad raudas varētu panākt arī tuvāk krastam, ja naktis ir jau bez mīnusiem, tad arī zivis būs aktīvas jau no rīta, ja ir mīnusi, tad bruņojies ar pacietību un nepārcenties ar barības daudzumu :))), lai uz brīdi, kad zivis sāks aktīvāk kustēties tu nebūtu jau sametis pus spaini :))) sāc ar dziļumu un tad jau šīs pašas parādīs kur viņām labāk patīk :)

Atbildēts: 19.aprīlis 2017, 10:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks normund!

Velejos jautat kadu pito auku tu ieteiktu copei upe prieks fidera piem. (Daugava, venta, Lielupe) Lai butu ilgnoturigaka, jo nezeligi patik pita aukla, un bez soklidera ja vari tad pieraksi ludzu izmeru makskereju ar DIAMOND FEEDER 6 FD 5240 spoli lidz 30 naudinam jo 3 spoles!

Paldies kad uzklausiji..!

Atbild Normunds Grabovskis

pats lietoju pārsvarā Salmo Feeder Braid, patīk, tas, ka tā ir rupja pinuma aukla, kas pilnīgi atbilst manai copes filozofijai :)), es pamazām esmu atteicies no mīkstajām, blīvi pītajām auklām, man tās ātrāk griežas uz krasta kantes akmeņiem, rupja pinuma auklas šajā ziņā ir izturīgākas un labāk redz arī nodilšanas\plūksnāšanās pakāpes šogad ir parādījusies jauna pītā aukla Lucky John Basara, tā ir 150 m pinumā un cenā biki zem fīdera auklas, arī nav pārāk smalka, uztinu to uz tālšāvēja fīdera un izskatās ļoti ok, tiesa pagaidām tikai divas copes ar šo auklu ir bijušas, bet pirmais iespaids ir labs priekš sevis esmu salicis šādus auklas diametrus fīderim vieglie kāti līdz 50-60 grami - 0,11-0,12mm vidējie kāti līdz 100-120 gramiem - 0,14-0,15 mm cietie kāti no 120 gramiem - 0,15-0,16mm

Atbildēts: 19.aprīlis 2017, 10:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pludinsh

Sveiks,gribēju jautāt par grunti priekš barības,kāda būtu labāk,pats sev ielasīju no pļavas no kurmja rakuma un mājās izsijāju,bet nav kā tev brūna zeme,bet gan melnzeme!Tāda arī tīri labi der,jeb labāk meklēt gaišāku zemi,savādāku?!

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nu tumša zeme ir pat labāk, galvenais, lai tā būtu smaga, bet ne pārāk mālaina, kurmju rakumi ir pats labums, jau sairdināta, pat jāsijā nav :), ļoti labs "pareizas" zemes rādītājs ir tāds, ka litrs zemes sver +- kilogramu, tad ir pareizais svars (tīra melnzeme būs krietni vieglāka) un zemei jābūt tādai, lai ar vienu spiedienu vari to saspiest bumbā, tādā pikā ko vari pamest metrus 5-7+, tad būs ok, piemēram smilts ir ļoti smaga, bet nelīp, bet māls līp stipri vairāk kā vajag un arī litrs māla sver vairāk kā kilograms ja ir iespēja, tad sākumā, pirmās reizes 3-5, vajadzētu nosvērt zemi, pēc tam jau piešausies kas ir kas un arī rokas sajutīs pareizo savru un lipīgumu, tad jau viss aizies automātiski

Atbildēts: 19.aprīlis 2017, 09:33 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiki!

Neliels jautājums par firmu Middy atradu viņu sortimentā baigi foršas barotavas MIDDY Cage Feeders 10g, jo Latvijā es tādas neatradu . Plus noskatījos vienu pikeri par smuku ciparu MIDDY Nano-Core XK55-2 World Pro Feeder Rod 11ft 2pc priekš sava piemājas dīķa (varžu :D), kura dzīvo mazas karūsiņas un līņi, un prieks upītes kur tek blakus platums nepārsniedz metrus 25 un tāli metieni tur nav vajadzīgi un lielo bonusu nav. Varbūt ir kāda info par izstrādājumu?

Atbild Normunds Grabovskis

nekādas plašākas informācijas man nav, zinu, ka tāda firma ir, nav liela, nekas slikts nav dzirdēts, tas arī viss :)))

Atbildēts: 18.aprīlis 2017, 12:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Martinsh

Sveiks,

Gribu nopirkt jaunu pludiņmakšķerēšanas kātu bet skatos ka visiem transportēšanas garums 1.2m bet es gribu kautkur 60 cm transportēšanas garumu vai veikalos ir ar transportēšanas garumu 60cm, jo internetā skatos ka tikai ar transportēšanas garumu 1.20 m.

Atbild Normunds Grabovskis

nu nekas ļoti labs ar tik īsu transporta garumu nebūs, bet šo to atrast var :)? piemēra, Salmo Diamond Travel Bolognese 4 un 4,5 metru garu makšķeru transporta garums ir 58 un 60 cm

Atbildēts: 18.aprīlis 2017, 12:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 4undra

Sveiks!Biju šodien (15.04) Piedrujas salmo,nopirku roby spoli,bet man iedeva tikai 15 % atlaidi,bet ejot veikalā iekšā reklāma ka šomēnes 25 % :) Pārdevējs teica ka tā viņam kompī rāda ... likās dīvaini:)))

Pladies!

Atbild Normunds Grabovskis

blin !!!!! tur ir viena tehniska problēma\gļuks sistēmā, bet pārdevēji zina iespēju kā to apiet..., tātad Salmo tagad tev ir parādā 25% atlaidi nākamajam pirkumam...., kad sadomā braukt uz veikalu, tad pirms tam, laicīgi, dod ziņu uz normunds@salmo.lv, sarunāsim kā to realizēt dzīvē :)

Atbildēts: 18.aprīlis 2017, 12:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Sveiki!

Ko Jūs ieteiktu uztīt uz tukšas spoles kasetes, lai vēlāk uztinot pīto auklu/monofilu kasete nebūtu pustukša? Vai ir kāda cita metode?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

ideālā gadījumā ir bekingam (tā sauc to ko tinam zem auklas)izmantot ne pārāk resnu monofilo auklu, piemēram 0,17-0,22-0,25mm, pietam to uztinot gana stingri, var bekingam izmantot jebkuras vecās auklas, var protams tīt arī pīto auklu apakšā, bet tad sanāk tāds padārgs pasākums :) ir, kas mēģina tīt izolācijas lentu vai kādu resnāku auklu, bet vis biežāk tas noved pie tā, ka virsū tinamā aukla sāk iegriezties\iespiesties apakšējā tinumā un rezultātā nekas labs tur nesanāk....

Atbildēts: 18.aprīlis 2017, 12:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lauris74

Sveiks Guru! Vai vari padalīties ar info,kur Rīgā varēt nopirkt šķipsnu motiļu?

Atbild Normunds Grabovskis

tuvāk brīvdienām ir arī Salmo veikalos, kad vimbu laiks beigsies, tad gan būs švakāk, būs kādas dienas iepriekš jāpiesaka, arī pats sev piesaku dienas 3-5 iepriekš un tad nav problēmu parasti

Atbildēts: 18.aprīlis 2017, 12:36 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers