Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Didzis33

Sveiki vēlos pajautāt vai esi copējis Daugavā Voleru rajonā ar pludu.varbūt vari kaut ko ieteikt?Vai pluds tur strādā vai tikai gruntene? paldies

Atbild Normunds Grabovskis

Ja ņem vērā, ka mums tur jau vis maz 10 gadus notiek arī Latvijas čempionāti pludiņmakšķerēšanā :))), tad var teikt, ka esmu tur copējis arī ar pludiņu :), Voleri vispār pamatā ir nelielu zivju vieta, jā uz fīderi reizēm var izsēdēt arī kādu pusotra-divus kilogramus smagu breksi, bet pamatu pamatos tur ķeras pliči, raudas un breksēni līdz gramiem 400, pietam balto zivju aktivitāte tur vairāk sākas vasaras vidū un tad līdz saliem, ir tur periodi, kad asari un zandarti pienāk aizsniedzamā attālumā un tad pa naktīm tur veči grunteņo ļoti aktīvi kā pludiņa copes vietu es Volerus uztveru kā "piemājas stadionu", kur var aizskriet "nosist" kādu stundiņu :) vai kā labu maču vietu ar pludiņu tur vis ērtāk ir strādāt ar garajām '(8-9 metri) bezriņķu makšķerēm vai 6-7 m garām bolonēzēm, jo tur ir gana dziļš un ar citiem kātiem sanāk tāda piekrastes maiļu cope es teiktu, ka tā tomēr vairāk ir fīdera\grunteņu vieta

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yolo

Sveiks kādas barības proporcijas vajag izmantot jaucot ar zemi

Atbild Normunds Grabovskis

uz vienu kilogramīgu paku barības gatavo 3 kg zemes, sākumā pasver zemi, acumērs var melot :), apjomā mitrināta barība un zeme sanāk aptuveni 1\1, bet drošāks rādītājs ir rēķināt 1\3 sausa barība\zeme ja nu pavisam nav ticības :))) zemei, tad sāc ar 1\2 :))), bet es pats jaucu 1\3 līdz pat 1\6-1\9 vēlā rudenī upē

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Sveiks,

Ko saki par spole pārnesuma ātrumu. Gribu iepirkt spolīti iegāju salmo bet nedaudz apjuku, pārdevējs īsti ar neko konkrētu nepaskaidroja.

Nostājos beigās pie divām spolēm kam bija 6,2:1 un 4,7:1. Kuru no šiem pārnesumiem labāk būtu pirkt priekš fīdera un tikai. Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

ātrās spoles vairāk ir domātas pludiņa copei, konkrēti mačkātiem un bolonēzēm, kur iemetieni ir bieži un tāli un spoles ātrusm ļauj pa dienu kādu minūti ietaupīt :), bet fīderim ātro spoli noteikti nevajag, fīderim vajag spoli ar pastiprinātu mehānismu un jo jaudīgāks fīderis, jo jaudīgāku spoli tam vajag, jo barota'vām 80-100+ grami i "atsitiens" ir paliels i pretestība velkot nav maza tāpēc, ja meklē spoli fīderim ar jaudu virs gramiem 70-80 skaties vairāk uz speciālajām fīdera spolēm, veikalos izvēle ir gana liela, pamatā tās ir spoles 35-70 eiro robežās, es teiksim pats makšķerēju ar Salmo Diamond Feeder 6 spolēm un Sensas Feeder spolēm, nupat ienāca Salmo jaunās Elite Feeder spoles, kuras ir taisītas uz Ryobi spoļu bāzes viņu rūpnīcā, abet šīs spoles ir populāras tieši ar savu izturību, viņi var būt biki atpaliek tīri dizainiski no "modes", bet spoles ir smagas (kas ir labi, netaupa uz detaļu vieglināšanu) un vieš uzticību, pagaidām gan komentēt to darba īpašības nevaru, jo nupat tikai arī pats tiku pie pirmās šādas spoles, bet izskatās ļoti ok

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uxsuss89

Sveiks! Pastāsti lūdzu ar ko varētu piebarot līņus, vai vajag zemi barībā, vai vispār vajag barot, ko ieteiktu izmantot barībā?

Atbild Normunds Grabovskis

barot līņus vajag, bet... maz, jo līņi baros nestaigā, nu pa 3-5, retāk vairāk, tāpēc mums ar barību vajag tikai ieinteresēt līni tai vietai, kur copējam, lai viņš pienāk un sāk tur meklēt garšīgākos kumosus, sametot vairāk barību tu vari panākt, ka līņi tur raksies, pilnām mutēm ēdīs barību, bet pat i neskatīsies uz tevis piedāvāto ēsmu ,tāpēc pa 2-3 mandarīna lieluma bumbiņas ar barību būs tieši laikā :) es jaucu barību ar zemi, jo tas palīdz nepārbarot un ieinteresēt līni, bet tur jāskatās uz to cik grunts ir dūņaina, no tā atkarīga barības bumbu saspiešana, parasti jau copējam seklumā, tāpēc barības bumbām jābūt tādām ,ka tās tikai aizlido līdz vietai un praktiski izjūk atsitoties pret ūdeni vai grimstot, tad uz grunts izveidojas smuks, aromātisks galds un līnim ir kur lasīt barības krikumus, ja samet cietas bumbas, tad ... var sanākt ka tās iegrimst dūņās un sāk strādāt stipri vēlāk vai tā arī bumbā guļ uz grunts un sanāk ka līnis pienāk un pie bumbas arī nostājas un ja tu neesi uzlicis ēsmu tieši uz barības bumbas, līnis vienkārši neierauga tavu ēsmu var jau kaut kādu barību uzmeistarot arī pats, sevišķi, ja zini kā barībai jāstrādā, bet... vienkāršāk, nereti arī lētāk, ir nopirkt barību veikalā, tie būs 2,5-3 eiro par kilogramu barības un ja jauksi ar zemi barību, tad tev ar to var pietikt divām copes reizēm noteikti, vai tas ir dārgi jālemj tev pašam :) es līņiem izmantoju gan speciālās līņu barības, gan arī ne pārāk saldās brekšu barības, piemēram Salmo Lielais breksis strādā uz līni ļoti labi

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ottoatis

Labrīt,Meistar!

Paldies par iespēju nopirkt 4,5 m

fīderi!Super!Šovakar izmēģināšu Daugavā.

Labu dienu!Atis.

Atbild Normunds Grabovskis

es pamētāju ar to kātu, jauda baigā :), 140 gramu barotavu 90 metros var gana precīzi likt :), bet to jau ikdienas copē reti, kad vajag ^), bet tas garums gan ir loti ok Daugavai, pāri krasta kantīm barotava ceļas perfekti :)

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:17 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Odens

Sveiks!

Būtu priecīgs uzzināt Tavu viedokli par fīdera sistēmām.

Elite 90 fīderim izmantoju 0.12 pīto auklu. Sistēmas sienu uz 0.25 monofilās auklas, ko sagatavoju jau mājās un vienmēr ir līdzi gan gardner, gan asimetriskā, gan inline sistēma. Izvēlos piemērotāko un savienoju ar pīto pamatauklu (burkāns), iekarinu barotavu, piesienu pavadu un aiziet. Kopā monofilā daļa man sanāk ap 0.5 m. Tā, lai var ērti iemest, jo kaut kā zosāda metas mezgliņu laist cauri riņķiem un arī šoklīderi man nepatīk.

Bet ar šo savu sistēmu, sevišķi Daugavā, man izdodas pazaudēt katru otro brangāko puiku (1 līdz 2 kg). Ar mazākiem problēmu nav.

Jautājums, vai fīdera gumija (starpcitu gribēju nopirkt, bet Piedrujas veikalā nav) būs man palīgs? Jo zivs sēž, velku to, neforsēju, bet kaut kā pamanās man pārāk bieži aizmukt. Nereti pāris metrus no krasta.

Un ja tā, vai vari padalīties ar kādu i-neta resursu, kur varētu pamācīties šo gumiju pareizi piesiet? Šajā gadījumā pie pītās pamatauklas, jo tad saprotu, ka monofilā daļa vairs nebūs nepieciešama.

Paldies jau iepriekš un ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

tieši mana situācija :))), visu laiku dila nost smukās zivis, es i kātus ņēmu mīkstākus i auklas liku monofilās i štekergumijas amortizatorus taisīju līdz beidzot aizgāju līdz fīdergumijai :))), es jau esmu dikti ietiepīgs :) un ilgi nedaru to, ko dara citi :), bet ir reizes, kad dzīve piespiež un tad jāsecina, ka esi bijis ietiepīgs duraks :))) Fīdera gumija, ikdienas copei 0,8-1mm, zivju dilšanas problēmu atrisina perfekti, tik jāpārliecinās, lai pavadiņas resnums atbilst gumijas cietībai (lai gumija nostrādā), pietam tāds +- 15cm gumijas gabals perfekti pilda arī pretsavērpēja funkcijas. pati gumijas piesiešana pie pītās auklas ir ļoti vienkārša, es sienu ar tādu pašu mezglu kā sienu āķus, bet domāju, ka var piesiet ar jebkuru pītās auklas mezglu, galvenais nepārspiest fīdergumiju esmu jau daudz šo gumijas sistēmu filmējis, pats gan biji jau esmu sajucis :) kādā valodā un kuram TV :), bet nu tā noteikti nav problēma, ja LV raidījumos tas nav bijis, tad noteikti ieliksim, arī internetā ir pilns ar dažādiem gumijas-auklas savienošanas veidiem Salmo veikalos vēl dažs 0,8 mm fīdergumijas ir palikušas, šodien sūtīšu vēl klāt i 0,8 i 1mm, bet pāris nedēļas paies, kamēr atnāks , bet domāju, ka pameklējot Rīgā var atrast vajadzīgo gumiju

Atbildēts: 29.maijs 2017, 10:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā SR1

Sveiks,

Tākā bieži traumēju pirkstu lietoju pabiezu šoklīderi. Esmu piesēji 0.3 striķi šobrīd viss ir labi, bet kādi ir novērojumi ar zivs atsaucību pie šāda striķa?

Līdzīgs jautājums par pavadiņas resnumu, līdz šim izmantoju 0.14-0.16, rl-340. Aiz neuzmanības nopirku pāris paciņas 0.18. Drošvein nopirktu īstās, bet interesanti būtu dzirdēt pieredzējuša cilvēka viedokli par pavadiņas resnumu. Pārsvarā copējam Daugavā uz fīdera.

Kādu kātu ieteiktu, dēlam atdos eliti 90, sev gribētu paņamet, ko citu . Tas ko sapratu negribu tournament. Svari līdz 60gr un distance līdz 50m rudeņos.

Skatos jums bodē ienākušas Sahara spoles vai šo rekomendētu uz fīderīti?

Atbild Normunds Grabovskis

* uzsien šoklīderi no 0.16-0,18-0,20 mm pītās un aizmirsti par problēmām :))), redzot tavas vēlmes ķert ar barotavām līdz 60 gr, liec 0.16-0,18 mm šoklīderi un met kaut 100 metrus :) * pavadiņas resnumu nosaka zivju aktivitāte , atsevišķās reizēs arī copes vietas īpatnības (akmeņi, asa kante u.t.t.), ikdienas copē Daugavā 0,16 mm (RL-340) ir ļoti ok, bet...ja jūti, ka ir cerība satikt kādu no tiem Daugavas brekšu milžiem 4-6+kg vērtē vai kādu samu mazdēlu, tad noteikti jāskatās uz 0,18-0,20, pat 0,22 mm pavadu, jā būs smalko breksēnu\raudu u.t.t. copīšu mazāk, bet... toties, ja pa\nems lielais, tad tu viņu varēsi pacelt * ja tev patīk mīksti, strādājoši kāti, tad skaties uz Dominant 80, metīs tavu distanci perfekti, emociju velkot būs gana :), bet šiem kātiem ir jāpatīk, man pašam dikti patīk, vēl te daži mani paziņas tikai ar šiem kātiem vien copē, bet.... ir arī puiki, kam tāda tipa kāti ir pa mīkstu :), tur tev pašam jāskatās :), virs Elite līmeņe skaitās Energy, 100 gr kātiņš ir ok, met labi un tavai copei atbildīs pilnībā, tas ir biki cietāks\ātrāks par Dominantu

Atbildēts: 25.maijs 2017, 11:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Varbūt Tu vari apgaismot mani šādā jautājumā - vai jūras grunduļus (t.s. bullīšus/bičokus) var copēt arī no krasta? Vai arī šie uzturas tādā attālumā/dziļumā, kas no krasta nekādi nav sasniedzams?

Atbild Normunds Grabovskis

var copēt arī no krasta, sevišķi šajā laikā, copējot butes viņi reizēm trāp''as, ķerot vējenes ar pludiņu viņi trāpās, ja nolaiž ēsmu dziļāk kā vajag, bet nu lielāka viņu koncentrācija ir tomēr pie moliem un visādiem akmeņu krāvumiem

Atbildēts: 25.maijs 2017, 11:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ottoatis

Sveiki,Meistar!

Izstādes laikā pasūtiju 4,5m fīderu,vai nav

parādijies?Veikalos nekas vairāk par 3,9 un 4,2

nav.Visu labu,ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

tikai nupat kā ienāca šie kāti, nezinu, kas tur frančiem šogad noticis, bet pirmo reizi tik ilgi vilka ar pasūtījuma izsūtīšanu diemžēl neatnāca NEVIENS no pasūtītajiem 4,2 m Long Cast kātiem, bet tevis pasūtītais 4,5 jaudīgais kāts ir, to vari dabūt Salmo Durbes ielas veikalā (bijusī Daugavgrīvas iela) Prasi veikalā Valdi, ja manis nav, viņš ir lietas kursā

Atbildēts: 25.maijs 2017, 10:59 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā osco

Sveiks! Nu pastāsti, kāda tad ir tagad tava fīdera sistēma. Nākošreiz parādi dzīvajā ar:)

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu izskatās, ka savu sistēmu esmu atradis :), katrā gadījumā pat reiz neko citu neprasās, nekas daudz nepinās un ir pa smuko :) pītā aukla, uz tās veru karabīni ar plastmasas actiņu(vajag, ir veikalos), tad 1 mazu silikona vai gumijas stoperīti, tad 15-20 cm garu 0,8-1mm resnu fīdera (vai bisera) gumijas gabals, kuram sienu cilpu galā, kurā cilpa cilpā lieku pavadu, viss..... nekādu griezuļu u.t.t., tas viss palielina pīšanos fīdera gumija - Salmo veikalos ir Sensas un Browning fīdergumijas, kaut kur, kur tirgo pērļošanas lietas, ir nopērkama tāda pati no skata pērļošanas gumija, ņemam 20 cm gabalu, vienā galā uzsien un savelk vis parastāko mezgliņu, tas kalpo, lai pītā aukla neslīdētu nost no gumijas, otrā galā uzsienam maksimāli mazu cilpiņu pavadiņai, gumiju pie pamatauklas sienu ar to pašu mezglu kā sienu āķus ,vienkāršs, galvenais, lai savelkas pītā un nepārspiež gumiju it kā esmu jau vairākas reizes rādījis šo sistēmu, bet nu jau man pašam ir sajucis kuros raidījumos un vai ir jau bijis tas ēterā :)))

Atbildēts: 24.maijs 2017, 15:57 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers