Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Toms97

Sveiks, man ir jautājums par Deeper. Makšķerēju ar pludu un fīderi pārsvarā no krasta, pa retam arī no laivas. Dažreiz ar ar spiningu pabraukāju ar laivu. Taču ir sarežģīti kaut ko atrast, jo īsti nepazīstu ūdeņus. Vai deeper varētu būt risinājums vieglāk orientēties ezerā un upē no krasta un laivas?

Atbild Normunds Grabovskis

100%jā, tieši šādiem mēŗķiem tas arī ir domāts, es arī viņu izmantoju jaunu vietu meklēšanai pārsvarā, šī ziema parādīja, ja Deeper lieliski strādā arī ziemā un zivis rāda perfekti, protams nesalīdzinot to bildi ar profesionālajiem ehalotiem :), krasta copmanim ļoti noderīga lieta bet jāsien viņu pie resnas pītās auklas, ne tievākas par 0,25mm, man vispār stāv 0,33 mm pītā uz tās makšķeres ar kuru mētāju Deeper, labāk ir spec makšķeri uztaisīt, lēts 3-4m teleskops ar testu 100-150 grami ir ok, man ir 3daļīgs karpu kāts, ļoti ok met, bet nav diez ko ērts nēsāšanā

Atbildēts: 18.februāris 2019, 12:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janismas

Čau Normi. Te Tevi traucē Jānis Masaļskis no Smiltenes.Es te augustā rīkoju trešo reizi Tepera pludiņa mačus bērniem kā ari lielajiem.Kā tev ir ar laikiem vai varētu ieplānot kādu sestdienu vai svētdienu atbraukt ciemos. Bērni jau būtu priecīgi.Iepriekš bija Māris un Zveja,visiem jau dikti patīk.Varētu ari priekš raidījuma nofilmēt.Gaidīšu atbildi.Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

Paldies par ielūgumu, bet... augusts ir pavisam pilns, 2 mači pa 3dienām, 8 filmēšanas un mēneša beigās aizbraucam uz Pasaules čempi Serbijā....

Atbildēts: 18.februāris 2019, 10:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Archii

Sveiks. Vēlos jaunajai sezonai pirkt jaunu kātu pludam, tagad skatos veikalos ir gan bolonēzes,gan mačkāti, gan klasiskās pludiņmakšķerenes un pēc forumu pāršķirstīšanas putra galvā.

Nepieciešams galvenokārt ezeros, tuvā/vidējā distancē ar dziļumu līdz 2m. Parasti zivis līdz 2kg, gribās kaut ko, kas rokās nešķiet '' ļumīgs '' Šķiet,ka piemērotākais varētu būt mačkāts?

Biedē tikai tests 5-20g,šķiet,ka līni nepieturēšu ar tādu.īsti neizdevās nekāds jautājums, bet varbūt kaut ko spēsi saprast :D Neprasu konkrētus modeļus, tikai to domu uz kuru pusi vajadzētu skatīties.

Otra lieta, kā īsti ir, jābaidās no tiem teleskopiskajiem kātiem vai nē? Cilvēkiem baigi domas dalās, citi saka,ka nevajag viņus pirkt, citi saka, ka nav ne vainas.

Atbild Normunds Grabovskis

nu nav tik traki ar tiem mačkātiem :), ir jau arī ar testu līdz 30 gramiem :), teiksim Diamond Match 30, bet lasot tevis rakstīto man vairāk gribās ieteikt Elite Match ar testu līdz 25, nu ļooooti labs kāts, ar to var cīnīties ar jebkuru pretinieku, rokās ļoti patīkams, Diamond arī nav slikts, bet... Elite ir galvas tiesu augstākas klases kāts, pieejams 3,9 un 4,2 m garumos, es domāju, ka 4,2 m būs tavā gadījumā universālāks , cena bez atlaidēm biki zem 70 naudiņām mačkāts ļauj jebkurā miglā vai lietū strādāt ar viegliem pludiem, aukla nelīp pie kāta, vienmērīgi sadalās slodze uz kātu, vari stīvēt kau mazu krokodilu ārā nedomājot par kātu, mačkāts iemetienā daudz labāk šķeļ gaisu, tātad iemetienā nav jāskatās uz vēja virzienu vai brāzmām, mīnusi … ja nu garums, copējot dziļās vietās :), citu nav :)))

Atbildēts: 18.februāris 2019, 10:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā edijsk

Sezonai tuvojoties doma par fìdera nokomplektēšanu. Šajà laukā sevi laikam pieskaitu pie iesācējiem, lai gan kādas padsmit reizes esmu fīderējis. Pamatā spiningoju, bet ir reizes kad gribas meditatīvi pasēdēt. Tātad, doma nokomplektèt komplektu (šobrīd ir divi fider kāti viens zinu ir no taifun serijas, otrs kaut kas līdzīgs, vienu vārdu sakot "vēsture"). Tā kā šobrīd dzīvesvirta Valmiera, tad pamatā apkārtesošie ūdeņi (pamatà Gauja, M.Ansis, Salaca, Rūja, daźi līņu ezeri (tie gan ar pludu vairāk) u.c). Mērķa zivs: breksis, karpa, vimba (pavasarī). Budžets ap €150. Auklas ir iepirktas (spiningošanas vajadzībām pamatà Varivas un J- Braid (šķiet Daiwa) pītās 8dzīslu) vienīgi kādi būtu vèlamie auklu izmēri pie ieteiktās spoles un kāta. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nuuu it kā (dīķiem, Rūjai, Salacai u.t.t.) pietiktu ar 80nieku, kuram var kārt arī 120+ gramus, ja savajagās, bet Gauja pavasarī...., tur vimbot labāk tev ar saviem esošajiem kātiem, jo ņemt cietāku kātu un pēc tam "mocīties" pavisam nebūtu gudri :) tāds ne super dārgs, bet ļoti labs darba komplekts tavā gadījumā būtu Feeder Concept Distance 80 kātiņš + Feeder Concept Pilot 7 spole 5000.izmērā, plus nevis tevis minētās pītās, bet gan uzliec Feeder Concept jauno, cieto, melno monofilu, tas ir ciets, bet tik un tā elastīgāks kā pītā un ķerot karpas, breksi un līni labāk tomēr būs cieta mono, salikumā ar "zivi sienošu" kātu tev mazāk dils nost zivis, ar minēto komplektu tu summā iekļaujies ļoti labi kātam rakstītais tests ir 80, bet pilnīgi droši vari tur kārt galā arī 120 gramus, garantēju, ka nekas slikts kātam nenotiks, tur jaudas rezerve ir ļoti ok

Atbildēts: 18.februāris 2019, 09:54 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā MV-F

Sveicināts,

Man radās jautājums par ēsmas daudzumu sacensībās. Piemēram - noteikts dzīvās ēsmas daudzums 1l. Mušu kāpuri, motiļu sliekas un citi kustoņi, man skaidrs. Bet, ja kā ēsmu pielieto maksteņu kāpurus, kuri dzīvo no gružiem un smiltīm salipinātā mājā, kā lai tiem aprēķina tilpumu. Ar mājiņu taču necopē. Knibināt laukā no mājām? Tie taču tad nobeigsies, un pie kontroles apskates jau būs beigtu kāpuru biezputra.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) vispār jau dzīvā ēsma mačos ir 2 litri, no tiem motilis tiek ierobežots vēl vairāk tavā gadījumā atbilde ir - tā ir tava darīšana, uzrādi ar mājiņām vai bez maksteņus (ūdenstārpi, šitiki, š'prohi u.t.t.), es savulaik ļoooti daudz viņus izmantoju, teiksim raudai pavasarī viennozīmīgi labākā ēsma, arī vimbām patīk, ir bijis, ka līņu čemuru no 4-6 tārpiem ēd kā traki..., vilkt viņus no mājiņām iepriekš nedrīkst, un arī nevajag, ja gribi likt maksteņus barībā (to gan neviens nedara), tad vienkārši saspaidi tās mājiņas, būs ļoti ok, bet tad vajag tos maksteņus, kuri dzīvo upēs\strautos pie\zem akmeņiem, tiem mājiņas būvētas no smilšu graudiem, arī paši viņi bieži vien ir tādi simpātiski dzelteni un resni, koka\zāles mājiņās esošie ir ir vairāk pelēcīgi\zaļgani un biki mazāki, bet ēd teicami arī tos :)

Atbildēts: 15.februāris 2019, 10:01 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā CinCin

Vai ir jēga iegādāties deeper pro pluss par tik bargām naudām?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu vai tie 200+- eiri par šo ierīci ir barga nauda ir atkarīgs tikai un vienīgi no tava budžeta un to tev pašam ir jāizlemj vari atļauties vai nē, kas attiecās uz pašu Deeper ierīci, tad tā ir ļoti noderīga, es pats sākumā biju ļoti skeptisks pret to, bet ar laiku Dīperītis pierādīja, ka viņš tomēr ļoti pamatīgi atvieglo dzīvi, paātrina copes vietas atrašanu, parāda reljefu un arī zivis, ziemā ķerot plēsējus uz balansieri vai citu mānekli viņš ir ļoooti noderīgs, kā nupat man paziņa teica, jau pēc pirmās zandartu copes ar Dīperi - kā es līdz šim ķēru plēsējus nesaprotu :))). ja tu vasarā esi krasta copmanis - pluds\fīderis, ja mēdz braukāt pa visādiem ūdeņiem, tad Dīperis tev ļoti noderēs, ja ziemā copē pa dāžādiem ūdeņiem un copē plēsējus, tad arī Dīperītis krietni atvieglos un padarīs interesantāku copi …, bet lēmums jāpieņem tev pašam, Dīperis zivis neķer, viņš tikai palīdz saprast kur zivis varētu būt :)

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:53 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā vandambis

Runajot par karpam,es butu gatavs 1 gaidit diezgan ilgi,eju tik procesa del,ja gribas kko pakert var iet sakert plaukstas izmera karusas blakus diki sportina pec xD

Viss ticamak kad ta karpa tur iziet baroties naktis kad mierigs un kluss,jo tur blakus ir soseja un netalu vilciens ar taka troksnis ir labs briziem diena,varbut tapec lini tadi drosi un parvakties ar negrib jo tur viss apkart visi visu laiku labi iebaro ar kombikornu auzu parslam un maizes kukuliem un nekas nerugst.

Taka varetu tik pienemt ka karpam un karusam ar tur varetu patik jo ir ko est katru dienu,ir krastmala izveles starp enu un sauli un retu sauli,tik kur vinu labak barot pa vidu pie krasta vai barot tur pat kur visi,var ar iebarot pie sluzam uz betona pamatnes tik tur udens ir 40 cm vai ar kur ta pamatne beidzas tu dros vien pavasara straumes no sluzam ir izskalojusas dzilaku vietu variaciju daudz itka visur citur viss pa lielam 2plakans.

Kadu karpu baribu varbut varetu ieteikt lai varet vinu izvilinat ja nu vinas ir zales salidusas un tur ar parsvara dzivojas?

Vel gribeju prasit ka var but ta tu pieej pie udens un iebaro un ne kaa baro kur gribi ziema vasara rudeni taja kvadrata nau ne ka tuksums 100 m talak viss atkal normali ruduli lidakas lini viss uz burvju majienu atdzivojas a tur viss ko iemet uzrugst vienig velkot beigtu karusu un pieturot paris asarus lielus var sakasit tadus ap 800 -1kg bet tas ir tad ja izmeta pilnigi visu kvadratu paris reizes kkada mistiski tuksa vieta,ja es tur makskertu pirmo reizi domatu ka te zivju nau vispar.

Un kur rudeni paliek baltas zivis ,tas izzud un nekur neesu tas nokeris,esu atradis lielos asarus un blakus lidakas bet baltas ne kur

Es domaju ka tew te waretu sanakt labs raidijums un cilvekiem varetu ar patikt cope sada vieta,jo es domaju ka lidzigas vietas ir daudz latvija.

Viss maz man loti intrese sadu un lidzigu vietu cope.

Atbild Normunds Grabovskis

nu veči taču pa tukšo tur nebaro un nesēž :), ja reiz saki, ka tur ir nobarots, tad tur veči arī ķer kaut ko :) tas, ka ūdenstilpnēs ir tukši rajoni, kur pat vardes nedzīvo ir tikai normāli, pat tīros ūdeņos, abet jums tur var arī vesela ķīmijas laboratorija būt dūņās iestrēgusi :), jo savulaik taču gāza ūdeņos visu nedomājot, iespējams tāpēc arī tur zivju nav, iespējams kāda cita iemesla pēc, man liepājnieki teica, ka esot dažas vietas, kur mistiski nav zivju, es, laika taupības nolūkos, cenšos copēt tur kur zivis ir :), jo tomēr ķert zivis man patīk vairāk kā vienkārši sēdēt un neķert :), tāpēc šādas vietas, ja uz tām jābrauc pa 250 km :), apmeklēju reti. Tev tas ir blakus un cik saprotu, tad ir arī laiks pētīt un izzināt to ūdeni, man tas ir pietiekoši tālu, lai … uz turieni nebrauktu :) baltās zivis vai nu aiziet uz citu ūdeni, ja ir tāda iespēja vai pārceļās uz dziļākām vietām, kurām tu netiec klāt, viņas var būt tev blakus, bet var visu ledus periodu vienkārši neēst mums ,cilvēkiem, saprotamu ēdienu, zivis it kā iemieg, saspiežās kaut kur un "karājas" līdz ūdenī palielinās skābekļa daudzums vai temperatūra, tādu ūdeņu ir ļoti daudz, kur vasarā viss vārās no zivīm, bet ziemā neko noķert nevar

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā belijs23

Sveiks! Šogad vēlos iegādāties kādu no concept kātiem un attiecīgu spoli. Pamatdoma ir pilnveidot fīderzināšanas, auklas jau no amerikas pasūtītas. Vai izstādē šīm lietām būs atlaides? Jo gribas jau ko labāku par salmo diamond feeder. Pavadām auklu un āķus, barību, barotavas arī izstādē varēs nopirkt?

Atbild Normunds Grabovskis

mēs plānojam izstādē parādīt visus fīdera jaunumus, būs arī patīkamākas "izstādes" cenas, protams, ka visas barotavas līdzi neņemsim, bet nu jaumumi un pašas populārākas būs, arī jaunās auklas būs, barības, fīdera aksesuāri no Feeder Concept un Sensas arī būs, tur būs arī fīdera copā ļoti kompetenti puiki stendā, arī es tur būšu, visu varēsi izrunāt, apskatīt, aptaustīt un nopirkt :)

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Copmanis

Sveiks, Nrormund. No ledus Dragon ziemas raudas barībai var jaukt klāt zemi? Un tagad vasaras barībai?

Atbild Normunds Grabovskis

zemi var jaukt klāt visām barībām, tiesa ziemā viņu vajag mazāk, jo ziemā(no ledus) vispār barību vajag ļoti maz, ja runa ir par stāvošu ūdeni, ja par upēm ,tad es lieku aptuveni 1\1 barība zema arī ziemā

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KarlisJaun

Vai var kaut kā savādāk nosaukt zivju uzglabājamo maisiņu?

Atbild Normunds Grabovskis

tu domā zivju uzglabājamo tīkliņu, ko liek ūdenī, lai zivis būtu dzīvas visu copes laiku, tad tie vienkārši ir uzglabājamie tīkliņi, tie ir gan pus metru, gan 6 metri gari, kādu nu kuram vajag un kāds nu kuros apstākļos nepieciešams

Atbildēts: 14.februāris 2019, 10:19 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers