Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā vienkars

Sveiki ,vai Salmo neplāno atvert internetveikalu.Jo parsvarā visi tikai ir priekš spiningošanas.

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo apsver tādu iespēju, tomēr tur ir vairāki zemūdens akmeņi, kurus jāņem vērā, tāpēc vadības domas par nepieciešamību vēl dalās, bet... nu pa vienam pludiņus, barotavas vai āķus tirgot ir ... liels čakars un tāpēc arī interneta veikali ar to nenodarbojas :), vismaz Latvijas interneta veikali :)

Atbildēts: 16.aprīlis 2018, 09:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Es pāgāsjušogad nopirku karpu barību un tā arī to neizlitoju gribēju pajautāt vai ar karpu barību var makšķerēt arī citas zivis kā piemēram brekšus?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

ja uz cīsiņiem uzrakstīts Doktora, tas taču nenozīmē, ka tie ir taisīti no vai priekš doktoriem :)))), protams, ka var, man pašam Sensas Karpa ir vis izmantotākā barība, lieku to praktiski visur un visām zivīm un viss notiekās

Atbildēts: 16.aprīlis 2018, 09:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā shamanis

Labrīt Grabovska kungs. Ir pieejama Bush 360 laiva un elektro motors. Lūk vai ir nepieciešama atļaujas, lai varētu braukt makšķerēt jūrā pie Z-mola Liepājā? Un cik tālu var iebraukt jūrā?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu uz šo jautājumu tev precīzi (par to kā un kur copēt starp moliem Liepājā) atbildēs tikai Liepājas ostas, pašvaldības vai vietējo copmaņu pārstāvji, mani šis jautājums nekad nav interesējis, tāpēc arī nezinu :) bet par elektromotoru un jūru .... nu dikti dikti tev laika prognozes jāskatās un labu akumulatoru vajag .....

Atbildēts: 16.aprīlis 2018, 09:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janax27

Sveki Normund man tads jautajums vai veikalos ir pieejami fideri team salmo energy un elite ar testu lidz 100g

Un vai ir iespeja iegadaties dominant 60 fiderim spicites

Atbild Normunds Grabovskis

Energy fīderi iet ārā no sortimenta un ir palicis kas ir un vieglo vairs nav, lai gan fīderi tiešām labi bija, diemžēl lielie Salmo tirgi tos nesaprata :) Elite vēl nav, nāk kopā ar Feeder Concept kātiem, ir cerība nākamnedēļ tos ieraudzīt spicēm jābūt servisā un Durbes ielas veikalā

Atbildēts: 13.aprīlis 2018, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks Normund! Kas labs, vai ne tik, darās ar jaunajiem feeder kātiem bodēs? Jau ir iegādājami?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

ja runa par Feeder Concept, tad vēl nav, pēc precizētajiem datiem viņi tikai 10.04. iepeldēja Rīgā, ir cerība nākamnedēļ uz otru pusi ieraudzīt

Atbildēts: 13.aprīlis 2018, 09:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arzels

Sveiks!

Man divi jautājumi sasāpējušies.

Pirmais. Vēlos samazināt fīderim pītās auklas dimaetru. Patreiz copēju ar 0.16 gribās paprovēt 0.11. Cik būtiski tas maina jūtību? Un vai tu lieto šoklīderus? Iemetiena brīdī aukla pirkstos negriež?

Otrais. Vēlos iegādāties jaunu fīderi. Patreiz nav bijusi vajadzība barotavas smagākas par 80 gr likt. Respektīvi gribas droši mest barotavu ap 80 gr. pluss iebarojamais, kā arī redzēt katru pieskārienu. Pamatā kur copēju tur dziļums ap 6-8 m. Gadās arī seklākos ūdeņos pasēdēt.

Ko tu no salmo sērijas varētu ieteikt budžetā līdz 100 eur.

Atbild Normunds Grabovskis

1. jūtība nemainīsies, jo nestaipās ne 0,16mm ne 0,11 mm pītās :), mainīsies buras lielums, kas veidojas vējā un straumē, mainīsies auklas grimšanas\nostiepšanās laiks stāvošā ūdenī, kas ir pozitīvi, slikti ir tas, ka samazināsies auklas izturība zem barotavas :), nāksies biežāk pārsiet sistēmu :), bet... tas atkarīgs no barotavu svara, ja runa iet par barotavām 40-60 grami un retiem iemetieniem stāvošā ūdenī, tad ir viens, bet ja par upi un barotavām 90-120+ grami, tad pavisam cits :). Pie 0,11 mm pītās, vieglajām barotavām līdz gramiem 60 un iemetieniem līdz metriem 50-60 es šoklīderus nelieku, bet ja jācopē tālu un ar lielākām barotavām, tad uzsienu šoklīderi no 0,14-0,16mm pītās auklas, tad problēmu nav un var copēt ļoti droši. Vienīgais šoklīderu mīnuss ir cope upēs, kad nes zāli vai ir mīnusi, spices riņķi mazi un tad mezgls var šaizi sataisīt, bet visādi citādi pītās auklas šoklīdris ir ļoti ok, klusāks un izturīgāks par mono, uzliec fīder gumiju un viss notiekās :). Teikšu tev tā, ja runa iet par ikdienas copi un daudz maz kustīgiem vai lieliem ūdeņiem, tad ... liec 0,13-0,14mm pīto un copē tik nost, tikai pērkot paskaties cītīgāk uz auklām, jo pītajām tas rakstītais diametrs ir tāda ļoti nosacīta lieta :) un pa firmām ļoooti atšķirās, es teiksim visu laiku ;lietoju Salmo Elite pīto, kas ir tievāka par vairumu tāda paša diametra pītajām, uzliekot to 0,11 mm uz spoles sākumā vispār liekās, ka pirkstus nogriezīs :), paņem citas firmas vai modeļa auklu un saproti, ka ir pavisam citādākas izjūtas, tāpēc jāskatās ko pērc, bet atceries ka pamatauklas resnums uz copju skaitu vai redzamību nekādu iespaidu neatsāj :), .... izlasīju otru jautājuma daļu un saprotu, ka tavā gadījumā tomēr jāskatās uz 0,11-0,12mm pīto, tu pamatā copē stāvošos ūdeņos un ar salīdzinoši vieglām barotavām :). 2. sagaidi jauno Feeder Concept sēriju, tur ir 80 gramu kātiņš, kurš pēc visām prasībām 100% ir tas, ko meklē, ņemt cietāku kātu par 80 gramiem tavā gadījumā nevajag, ir tāds kāts Dominant, kuriem tagad ir atlaides labas, tas ir augstas klases kāts, bet diezgan parabolisks, jeb vienkāršāk izsakoties pļuncīgs, man jau dikti patīk, labi slāpē zivs rāvienus, mazāk zivis dilst nost u.t.t., tiem arī ir 80 gramu testa kāts, ar jūtību abiem šiem viss ir kārtībā, pietam jūtība jau ir atkarīga no spices, var būt tev arī esošajiem kātiem vajag piemeklēt mīkstākas spices

Atbildēts: 13.aprīlis 2018, 09:11 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Kurlanders

Sveicināts. Nopirku NG vimbu barību, attaisīju un biju nedaudz pārsteigts par barības skābeno smaržu.Cik nācies ņemties ar barībām tās parasti tā saldi( apetītelīgi) smaržo. Tad nu jautājums, vai tā ir jābūt ?

Atbild Normunds Grabovskis

man nav nekā kopīga ar tevis minēto barību un man nav zināms kas tur ir iemaisīts, tāpēc nevaru komentēt, par šiem produktiem no manis labu nekad nedzirdēsiet, tāpēc nemaz neprasiet neko :)

Atbildēts: 10.aprīlis 2018, 12:49 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mkarlis

Sveiks.

Saki lūdzu vai vēl kādā no Salmo veikaliem vēl ir pieejami Taifun fīderi un ja ir tad vai ir iespēja no skaidrot kurā?

Vēlos pamēģināt fīderi bet sākumam nevēlos veikt lielas investīcijas meklējot internetā uzgāju kas šis kāts ir labs iesācējiem lai saprastu kas ir kas.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

taifun fīderi ir visos Salmo veikalos, bet uzmet acis arī Blaster fīderiem, cenās pat zem Taifun, bet modernāka blanka

Atbildēts: 9.aprīlis 2018, 11:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Par tādām bildēm kā tev brīvdienās pagaidām tikai sapńot :)) ar cik smagām barotavām varēja strādāt? Un kā ar tournament 100 fīderi, būs šogad pieejami salmo veikalos?

Atbild Normunds Grabovskis

kāpēc, tur nekā tāda īpaša nebija, arī loms labs, bet ne vairāk, tur pat esmu ķēris arī reizes 2+ vairāk :), vienkārši cope, pat ne sarežģīta, tāpat bija pauzes, bija tukšās copes un gana daudz pārsiešanās :), norāvu kantēs 6 barotavas :) copēju ar 80-90 gramu barotavām, no pusdienas 80 sāka vilkt, bet ar 90 varēja copēt labi, tik jāpiemeklē forma, kura labāk uzpeld un viss notiek Turnamenti dotajā brīdī ir, bet maz, ātri beigsies, otra, lielāka, porcija ienāks uz aprīļa beigām tur ir pāris lietas, kuras vajag ievērot un loms +- vienmēr būs labs - laba un pareizi samitrināta barība + zeme, pareizs barotavas svars un iemetiena attālums (parasti 45-60m), dzīvā ēsma barībā, bez fanātisma, bet tai tur jābūt, pietam nav obligāti motilis, griez slieku, ja ķer uz slieku, liec baltos, ja ķer uz tiem, vienkārši breksim un asarim vajag gaļu un viss :), ''aaa nu un nesēdi pa 15 minūtēm , bet gan pārmet biežāk, sākumā metienus 10-15 reizi minūtēs 2-3, pēc tam jau var arī 5-7-10 +pasēdēt , bet nevajag aizrauties ar sēdēšanu..., it kā viss :)

Atbildēts: 9.aprīlis 2018, 11:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsko

Labvakar!

21.10.2017 šķiet bija "Makšķerēšanas noslēpumi" raidījums, kurā par džigošanu stāstījāt.

ReTVtelevizijas youtube kanālos diemžēl tieši šo raidījumu nevar atrast. Varbūt ir zināms, kur to var noskatīties?

Ne asaku!

Atbild Normunds Grabovskis

nemācēšu gan pateikt, raidījumam vajadzētu būt RE TV mājaslapā, ja nav, tad labāk uzdot šo jautājumu viņiem

Atbildēts: 9.aprīlis 2018, 11:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers