Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā apmierinats

sveiki meistar. vai so ziem busi ari usmas ezera?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) neesmu tur ziemā nekad bijis, arī vasarā tikai vienu reizi..., nav Usma manu ūdeņu sarakstā un nav arī neviena takuziņa, kurš ko ierādītu :), man kā jau čangalim tuvāka Latgale un Vidzeme :)

Atbildēts: 31.janvāris 2018, 16:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kurlanders

Labdien,Normund. Interesē kāts kuru izmantoji MN rudens raudu raidījumā (18.11.2017) Cik no video nopratu Sensas ražojums, bet kas un kā nevarēju izlasīt, varbūt vari padalīties ar informāciju, un cenu?

Atbild Normunds Grabovskis

ja runa iet par Sensas telemaču, tad diemžēl tos vairs neražo, man tas ir 5,5 m garš, vidēji ciets kāts, tagad garākie telemači ir 5 m gari, Salmo veikaliem tos nepasūtam, jo plauktā sanāk dikti dārgi, bet speciāli uzsūtot, vai pievienojot pasūtījumu pavasara izstādes pasūtījumam, savos 120-140 eiros var iekļauties, BET ... jāsaprot ko tu gribi no tā kāta :), var būt daudz vienkāršāk paņemt labāko Salmo bolonēzi un viss notiksie stik pat labi :), es pats lielāko daļu sezonas nocopēju ar 7 m Team Salmo bolonēzi (i raudas, i brekšus, i karūsas) un esmu ļoti apmierināts, lai nāk tuvāk pavasaris, tad varēsi aptaustīt un saprast kas ir kas :)))

Atbildēts: 29.janvāris 2018, 10:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Uviszutis28

Sveiks,kad bus jauns video matriāls?

Atbild Normunds Grabovskis

ja tu par Makšķerēšanas noslēpumiem, tad tie iznāk reizi 2 nedēļās RE TV, viņu Yotube kanālā visus raidījumus var redzēt, raidījums bija 27.01., nākošais būs 10.02.

Atbildēts: 29.janvāris 2018, 10:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gvido_03

Sveiki... Pīto auklu drīkst likt uz pludiņ makšķeres ?

Atbild Normunds Grabovskis

protams :), aizliegts nav :), īsti jēgas gan arī nav :), ja nu vienīgi līņus ķerot, kad jāravē zāles pa nopietno :), visādi citādi pītai auklai pludiņmakškerēšanā nekādu plusu nav, tievas pītās pinās daudz vairāk par mono auklu, pludiņa kembriki un stopari uz pītās ātrāk griežas pušu, BET ja ir tāda vēlme izmēģināt, tad vari mēģināt, katram savs piegājiens copei

Atbildēts: 29.janvāris 2018, 10:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiks meistar.

Jautājums par velkonīti kādus pludiņus labāk izmantot formu? Burkānveida vai bumbiņas vai lāses veida? Burkān veida man mazāk rauj zem ūdens straume bet liekas ka copes mazāk((.

P.S šodien uzrāvos kaimiņu saitā http://www.matchfishing.ru/forum/showthread.php?t=40162&p=822515#post822515

laikam asi abižojis kaimiņu meistarus vai eksperktus :D rakst izraisīja smaidu :).

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) bet es skatos uz to no citas puses :))), tur pasakot vārdu Normunds nevienam nav jāpaskaidro kas tas pa fruktu :)))) Jurku Raduginu pazīstu jau gadus 20 :)), esam daudz ko viens no otra mācījušies :)), viņš no manis mačmakšķeri, vēl tagad figurē tāds jēdziens kā NG montāža :), es no viņa daudzas štekera lietas, viņš makšķerē TIKAI sporta režīmā, viņam nav ikdienas copes, viss ir tikai ar sporta rīkiem un atļauto tehniku un ar sporta domāšanu :))), kur pluda enkurošana ir vispār aizliegta, tāpēc arī tāda attieksme pret velkonīti, jo viņš NEKAD nav tā ķēris :))), bet es tā ķēru arī viņa minētajā Maskavas upē un Maskavas zivju mekā - Marino, kur ir nenormāli lielas raudas, milzīgi brekši u.t.t., jo tur zivis neņem pat tie, kam viss ir pofig :))), tur ir visa ķīmiskā tabula ūdenī :)) var ar burkāna\cigāra veida pludiem arī veiksmīgi copēt, tomēr man pašam tādai klasiskai velkonīša copei olīve\piliens ir tuvāki, bumbiņas arī strādā perfekti, bet tām ir baigi skaļš plunkšķis piecērtot :), un kad copē 1-2 metru dziļumā, tad mani tas dikti besī :))), paspēlējies ar biki lielāka dziļuma uzlikšanu, pat līdz 1,5-2 metriem, tad zem ūdens raus mazāk un rāpos pluds stipri lēnāk

Atbildēts: 25.janvāris 2018, 13:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martins3746

Sveiks! Palika pāri barība no rudens copes sensas etang. Vai vinu tagad var lietot vai labāk glabāt līdz pavasarim?

Atbild Normunds Grabovskis

Etang ļoti labi strādā arī ziemā, uz raudu, plici, ruduli, tikai viens pats Etangs ir diezgan viegls un smalks, sajauc to ar kādu raudu vai breksi un būs ļoti ok

Atbildēts: 25.janvāris 2018, 13:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Labdien, Normund!

Lūdzu sniegt konsultāciju: cik ~ € varētu izmaksāt iesācējkomplekts fīdermakšķerēšanā? Svētkos esmu ticis pie Salmo dāvanu kartēm, vajadzētu tās lietderīgi izmantot.

ps. šoruden tikai sāku nodarboties ar makšķerēšanu ( spinings), tādēļ viss šis man vēl ir svešs.

Atbild Normunds Grabovskis

tie iesācējkomplekti var būt ļoti dažādi :), var arī iesākt ar vidējo līmeni, bet ja nav īstas pārliecības vai tas ir tavs copes veids, tad iespējams, ka var sākt arī ar pašu vienkāršāko, ar visu (kāts, spole, aukla, barotavas, turētāji, tīkliņš u.t.t.) ja, pareizi saskaita :), 100 naudiņās var iekļauties ļoti labi, ja tas pa daudz, tad visu "lieko" nometot var iekļauties arī mazākā ciparā, BET... pirms ko konkrētu ieteikt vajadzētu saprastu kur un ko tu taisies copēt, tur ir dažas nianses :)

Atbildēts: 25.janvāris 2018, 13:16 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā emils.

Sveiks, vai pie jums, salmo veikalos ir iespēja iegādāties lemigo vermont ziemas zābakus?

Atbild Normunds Grabovskis

nē, Salmo tirgo Norfin ziemas zābakus, Lemigo zābaku mums nav

Atbildēts: 25.janvāris 2018, 13:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzinss

:))

Viens tirgo dziivaas zivtinas Karusas.

Ko saki par to izmantosanu ziemaa, uz liidaku? Skiet ka staves uz vietas, nav vinam tas aktivais periods, vai es maldos ?

Atbild Normunds Grabovskis

nav tik traki, kustēties kustās :))), nu ja citu dzīvo nav, tad var ņemt, bet es savulaik, kad daudz ūdoju, atteicos no tām, nu nepatīk man un manām līdakām karūsa kā dzīvais, rauda, plicis\breksītis vai pat asarītis jā, bet.... kad nekā cita nav un dabūt dzīvos nevar, tad var likt arī karūsu :)

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 11:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zigisbe

labdien, esmu iesācējs ziemas copē, varbūt varat ieteikt kādu interneta veikalu kur iegādāties ziemas makšķernieka kombinzonu, varbūt varat Jūs man ieteikt kurš būtu labāks cenā ap 200 Euro. esmu makšķernieks kas maz staigā, vairāk sēžu pie āliņģa. liels paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

par Latvijas interneta veikalu sortimentu es noteikti nebūšu īstais kam prasīt :), zinu, kas ir Salmo veikalos, varu pastāstīt par Norfin kostīmiem, varu nedaudz palīdzēt "noapaļot" cenu, bet vienlīdz labi izstāstīt par visiem Latvijā sastopamajiem brendiem un to modeļiem noteikti nevarēšu :) No Norfin kostīmiem tavām prasībām atbilst kādi 5 modeļi, ja biki pieregulē cenu :), tāpēc apdomā vai tev nav iespēja pašam tikt līdz kādam Salmo veikalam, uzmērīsi, apskatīsi un vēl labu cenu dabūsi :)

Atbildēts: 23.janvāris 2018, 09:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers