Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā yolo

a fīderis tas ir kā `donka` vai ir kā pludiņmakšķere

Atbild Normunds Grabovskis

:))))) tu esi ļoti kompetents šajā jomā...., fīderis pats pat sevi ir kāts :), ko var izmantot dažādiem copes veidiem :), bet pamatā to izmanto tieši fīdermakšķerēšanai :), tas ir ar barotavu no grunts

Atbildēts: 17.marts 2017, 15:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yolo

sveiks,. man pašlaik ir 15 gadi . es vēlos sākt nodarboties ar fīdermakšķerēšanu. kādu man kātu labāk ieteiktu. un vel viens jautājums. vai valsts mēroga sacensības ir atsevišķa grupa jauniešiem ?

Atbild Normunds Grabovskis

sāksim no cita gala :), cik naudiņas tavi vecāki ar mieru ziedot fīdera pirkumam? kurās vietās un kādas zivis tu plāno ķert? kāda ir tava makšķernieka pieredze? kad šo zināšu, tad varēšu kaut ko ieteikt :) Latvijas čempionātā nav atsevišķas jauniešu grupas, jo ... nav arī pašu jauniešu :), mans dēls Riahards(14 gadi) startē pieaugušo konkurencē jau gadus 4 un strtē visnotaļ veiksmīgi savam vecumam, tā, ka visi ceļi tev ir vaļā :))), bet... sacensības nav lēts prieks un ar vienu kātu tur arī uz labu rezultātu cerēt ir pagrūti, jo copes apstākļi un zivju uzvedības mēdz būt ļoti dažādi bet... galvenais ir gribēt :), ja sadomāsi mačoties, dod ziņu, ko varēšu to palīdzēšu :)

Atbildēts: 16.marts 2017, 15:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspi45

Tātad: Doma pamēģināt , kas tas ir(redzēts daudz video utt arī Jūsu)

Mērķa zivis : pārsvarā baltas , dažas ar strīpām līdz 2-3 kg. (Vai vimbas var ķert ar štekeri?)

Ūdenskrātuves: Dīķi dažādu dziļumu(0-7 m). un upes ap Bausku.

Vēl domas : Piedalos dažādos čaiņiku mačos, varbūt var gūt labākus rezultātus kā līdz šim.

Redzēts:Latvijā štekerus interneata un veikalos parastajos neredz.

Netā atradu šadas Sensas:

114 power match

http://www.fostersofbirmingham.co.uk/S23206

un taadu komplektu,kas ir maksimālais pēc cenas

http://www.fostersofbirmingham.co.uk/S08261

Atbild Normunds Grabovskis

* mans ieteikums būtu sākumā paskatīties dabā uz to kā tas notiek, cik daudz visādu lietu prasās papildus štekerim :), izrunāties klātienē kas ir kas, bez kā var iztik, bet ko noteikti vajag * izvēloties copes vietas jārēķinās ar to, ka maksimālais attālums no krasta būs tie 11-13 metri, kas dabā izrādās ļoti maz :), pietam... lētajam komplektam ar 13 metriem būs ļoti grūti pamakšķerēt :))), nu ļoti viņi ir smagi un pļuncīgi, tad tavs copes attālums sarūk līdz 9-11 metriem, kas mazajās upēs, zinot vietas, ir ok, tikai jāpierod pie superprecīzas iebarošanas, optimālais copes dziļums +-1,5 līdz 4-4,5 metri, var pacopēt arī seklākā un dziļākā vietā, bet ērti tas nav :)) *mačiem, sevišķi upēs, ir ok, ja tev ir daudz laika trennēt copes tehniku, bet dzīve pierāda, ka pirmā sezona ar štekeri, pat saprotot ko tu dari ar barībām u.t.t., ir garām :))), pēc tam jā, uztrennējot tehniku ar štekeri var strādāt ļoti ātri un arī kaprīzo zivi var paņemt kā ne ar vienu citu makšķeri * Latvijā ir ap 30-40 štekeru vispār :), tas ir ieskaitot visus kļūdas pēc nopirktos :), gadā tiek nopirkts 1-2 štekeri :), tāpēc arī to nav veikalos :), bet ir iespēja tos uzsūtīt, kā ar daudzām labām lietām , tāda ir Latvijas specifika, SENSAS gadā tirgo ap 2000 štekeru :)), un milzīgu daudzumu rezerves daļu, jo štekeri lūzt (copmaņi viņus lauž :), plus posmi mēdz nokrist, vējš u.t.t., rezerves daļas iet kā maize :) *114 štekeri gadus 4 atpakaļ nopirku sev puikam, ļoooti smags un neērts izrādījās, ar 13 m pat es nevaru pastrādāt īsti, ja skaties uz kaut ko, tad papēti eiropas lietoto štekeru tirgu, tur brīžiem var pa smiekla cenu atrast ļoti labus komplektus, skaties uz svaru, TOP kātu svars ir zem un ap 800 gramiem, karpinieki ir smagāki biki, bet uz kātiem ar svaru 1000+ grami labāk pat neskatīties vispār, ideāli ir līdz +- 900 gramiem

Atbildēts: 16.marts 2017, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā TheAldis1990

Sveiki , man ir jautājums pa spolēm .

esmu iesācējs un nevaru saprast kādu spoli vajadzīgs priekš spininga un makšķerēšanas ? Jūs bieži uzsverat lai iesācēji nepērk dārgus , vai jūs varat ieteikt ?

Atbild Normunds Grabovskis

es ensaku, ka iesācējam jāpēr pats lētākais :)), vienkārši eisaku sākt ar vidējas klases inventāru, jo iesākot copes gaitas cilvēks jau vēl pats nezin pie kura copes veida viņš paliks :)), bet inventārs ir diezgan atšķirīgs vidējā klase skaitās spoles 30-60 eiro robežās, ar kātiem situācija ir savādāka, kātus diezgan precīzi vajag pielāgot konkrētam copes veidam, tāpēc ... ja vari, tad apraksti savas copes vietas un ķeramās zivis, tad kaut ko mēģināšu ieteikt ,ieteikšu tev to inventāru par kuru es zinu vis vairāk, tas ir par Salmo, bet tu vadoties pēc tādiem pašiem kritērijiem varēsi izvēlēties kādas firmas inventāru gribēsi

Atbildēts: 15.marts 2017, 14:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copetajs001

Sveiks meistar... Intresē kāda informācija un atsauksmes par kātu Salmo tele feeder 120 vai šāds kāts dereetu pavasara vimbām Gaujā? un ka ar pieejamību tirgošanaa?

Atbild Normunds Grabovskis

nuuuuuuu ir tāds fīderis protams..... :)))), ja nu pavisam nav ar ko copēt, tad šis kāts klasiskai gruntenei derēs labi, bet kā fīderis daudz maz loģiskai fīdera copei vairāk tā kā nē..., dikti jau bomīgs tas kāts ir :)

Atbildēts: 15.marts 2017, 14:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā murdelis

Labdien!Man nav īsti jautājums..bet ieteikums.

Vai nevarētu,tādā pašā mazā brošuriņā,kāda ir noteikumiem,publicēt vēl palikušos publiskos ezerus,kur makšķērašanas tiesības pieder Valstij.

Copes lietās sen publicētie,ir jau novecojuši..

Varētu sarakstā būt licezētie ezeri,kur un par cik licenzes.

Varētu par šādu brošūriņu pat samaksāt kādus pāris eiro..

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) doma jau laba, bet... nav neviena kas to gribētu darīt, jo viss kaut ko maksā, tajā skaitā cilvēka darbs un laiks maksā gana dārgi, tāpēc tādam izdevumam ir savas,palielas, izmaksas un ... šādu ūdenstilpju saraksts nemitīgi mainās, tā, ka gada laikā šāds izdevums jau būtu novecojis ja godīgi, tad es pat īsti nezinu, kur internetā meklēt visu vajadzīgo informāciju :))), bet kaut kur Zivsaimniecības departamentā vai Lauksaimniecības ministrijā tādai vajadzētu būt publiski pieejamai

Atbildēts: 15.marts 2017, 14:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eldorado

Sveiks!

Uzskrēju vienā veikalā virsū salmo daimondam(kuram sarkana etiķete), izpārdod atlikumus un ļoti smuka cena. Ir 3.9m, kā gribēju, bet tests līdz 120, 150 nava. Tagad mokos:)))- no vienas puses, vieni saka, meklē, kur Daugavā straume mazāka utt, no otras puses ar 150nieku ir zināma jaudas un kļūdu rezerve, varu uzlikt pat 120g+barība, tā upe te pilsētā spēcīga un gandrīz vienveidīga ar retām izmaiņām. Tu ļoti labi pazīsti tos kātus- ar daimond 120nieku varēs mest 100gr+barība?(nu ar izjūtām un netrakojot protams).

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ar 120 gr Diamond fīderīti var ļoti labi mest arī 120 gramus un nekādu problēmu nebūs, ja metieni līdz metriem 45-50, pie tālākiem iemetieniem kāts ar maksimāli svaru vienkārši nemetīs, tā teikt pašsaglabāšanās instinkts :))), es tā rēķinu, ka fīderu kāti vis tālāk met aptuveni ar 75-80% noslogojumu, tad tie met zvērīgi :))), es runāju par attālumiem 60-70+ metri, ja tev attālumi +-40 meri, tad tur nav ko lauzīt galvu drīz ienāks arī jaunie Diamondi, biki cits dizains un cita, modernāka, blanka

Atbildēts: 15.marts 2017, 13:58 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks! Pagajuso gad jau interesejos, bet tomer, vai sogad paredzets ka bobes varetu paradities energy 120 spicites?

Paldies.

p.s. atvainojos par garumzimem un mikstinajuma zimem.

Atbild Normunds Grabovskis

ir pasūtītas visu Team Salmo fīderu spices, Tournamentiem jau ir servisā nopērkamas 0,5 un 0,75 oz spices, arī Energy kātiem ir nopēkamas tādas pašas 0,5 un 0,75 oz, cietākas gan vēl jāpagaida kādu brītiņu

Atbildēts: 15.marts 2017, 13:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks Normund! Esmu aktīvs copmanis un pamazām gatavojas pavasara copei!Gribu jautāt pagaishgad keri asarus venta(raidījums 13.03.16),bet izvilki vedzeli un linus,cik garu labāk ņemt mānekli cm uz to pašu Ventu?Vai Salmo veikalos pieejami shie lacky john mīkstie mānekli?

Atbild Normunds Grabovskis

man nepatīk pašas smalkākās gumijas :), precīzāk nav ne tādu kātu, ne auklu, lai copētu ar collu vai pusotru garām gumijām un gramīgiem džigiem, tāpēc mana "klasika" ir 2,4-3 collas (6-7,5cm) garas gumijas uz asariem, arī Venta copēju ar 5 un 7 gr džigiem un 2,9 collu Lucky John Tioga ēdamo gumiju Salmo ir visu izmēru un krāsu Tiogas

Atbildēts: 15.marts 2017, 13:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, plānoju uz jauno sezonu iegādāties jaunu fīder komplektu, doma team salmo tournament 90 + sensas feeder spoli. Summa sanāk diezgan liela, varbūt kipsalas izstādē cena komplektam sanāktu bis kabatai patīkamāka vai jaskatās uz salmo veikaliem?

Atbild Normunds Grabovskis

nav plāna uz izstādi vest visu veikalu :)), ja tu jau esi saplānojis ko gribi pirkt, tad tikai jāsagaida kad viss noskatītais būs veikalos :), tad arī parunāsimies :))), abet parunāties par lieliem pirkumiem varam vienmēr, ne tikai svētkos :)))

Atbildēts: 13.marts 2017, 10:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers