Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā EduardsG

Sveiks!

Uzaicināja mani uz Buļļupi rīt braukt brekšos.

Vai tev ir kāda info kas tur šobrīd notiek?

Ar ko ieteiktu barot, kādus āķus un pavadas izmantot? Copēšu ar fīderi un gruntenīti.

Paldies!:)

Atbild Normunds Grabovskis

nav gan man nekādas informācijas, kas tur tagad notiek, es vispār neesmu Buļūpes fans vasarā bet viens gan ir fakts :), Buļļupes breksis ne ar ko neatšķiras no citiem brekšiem :)), āķi, ēsmas u.t.t. tieši tādi paši kā visur citur :), liec 10.-8. āķus uz 0,16-0,18 mm pavadas un būs labi :)

Atbildēts: 14.jūlijs 2017, 09:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Davismiglavs

Sveiks!

Kurā vietā tu makšķerēji (ja nav noslēpums) kad tev uz spiningu pieķērās līņi un vēdzele?

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

Venta virs Skrundas

Atbildēts: 14.jūlijs 2017, 09:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renge

Vēl jaut.Normund no manis,kā liekas,kas ar līmeni Salacā un iespēju dabūt breksi. Tas domāts tuvumā pie Burtnieka bāzes.

Atbild Normunds Grabovskis

līmenis ir paliels visur, bet nu tur jau tas vasarā neko dikti neskādē :)), zivju upē ir gana daudz, tik barošanas un ķeršanas vaina, nemeklē viņus pašā straumē un būs ok

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 16:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renge

Sveiks Normund! Ir doma aizbraukt uz Alūksnes ezeru. Konkrētāk no laivas uz brekšiem kādā bedrē. Jaut.sekojoš,vai būtu iespēja kaut ko arī dabūt pēc jūsu domām,vai meklēt kādu citu ūdens krātuvi,piem.Gauju?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) ja brauksi uz Gauju nezinot vietas, tad iespēja tikt pie daudz maz vērā ņemama loma ir mazas, virs HESu uzpludinājumos vēl šo to var izsēdēt, bet zem HESiem Gauja ir kaprīza un tur ir kilometriem gari posmi, kur normālu zivju, arī ūdens, nav Alūksnes ezers ir viens no interesantākajiem ezeriem un kā kā, bet nu brekšu tur ir gana daudz un izcili skaisti, pabarojat tik un viss notiksies

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 11:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Vai līņi jau ir iznārstojuši?

Un vai tie ķeras?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

kā kurā ūdenī, šur tur tie vēl tagad ņemas pa zālēm kaut kas jau līņiem jāēd ir, lai "uzturētu formu" un nav neviena iemesla, lai tas ko viņi ēd nevarētu būt tevis piedāvātais kumoss :)

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 11:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kachis

Sveiki meistar!

Vai kaut kur Rīgā ir iespēja nopirkt baltos uz svaru?

Vai arī tie ir pirms tam jāpasūta, ja grib lielāku daudzumu un draudzīgāku cenu?

Atbild Normunds Grabovskis

nopirkt var, ja tas ir patstāvīgi, ja vienreizējs gadījums, tad iebrauc pie Agra Bruņinieku ielas Milo veikalā (viņš ir pārbraucis no vecajām telpām, bet ir uz Bruņinieku ielas) Parasti baltie un pinkas ir uz vietas, motiļus tos gan vasarā jāpasūta laicīgi, 'dienas 4-5 iepriekš

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 11:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nokermani

Sveicināti, nedēļas nogale tiks pavadīta pie ezera, un ir doma mēğināt ar pludiņu un fīderi, bet par fīderiem nezinu neko, kātu draugs aizdos, lai nav jāpērk, jo viņam noputējis mētājas, bet nu, jautājums ir tāds, kādas auklas vaidzētu, un cik gramu barotavas vaig, par zivīm zinu, ka brekši tur esot.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) izklausās interesants pasākums būs :) tin 0,25mm monofilo auklu un būs ok, noteikti nopērc plastmasas pretsavērpējus pāris, lai nekas nepinās, stoparīšus, griezuļus, domāju, ka 40 gramu barotavas tev būs tas kas vajadzīgs

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 11:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trio

Sveiks!

Esmu makšķērēšanas kostīma meklējumos. Kostīmam vajadzētu būt mitrumizturīgam un elpotspējīgam. Lietošana paredzēta spiningošanā, dažreiz uz nakts copi ar gruntenēm braucot.

Gribās jau daudz maz universālu, lai der gan pavasarī, vasarā un rudenī. Rudenī noteikti varētu apakšā pavilkt termoveļu un flīsi. Ko tu man ieteiktu no Norfin līdz 200-250 EUR?

Atbild Normunds Grabovskis

Šajā cenā iekļaujas un tavām prasībām atbilst jaunais Norfin Feeder kostīms, ir ļoti ok, to vari apskatīt visos Salmo veikalos, šim mitrumizturība ir līdz 8000 mm, ražotājs pielicis zīmīti -10 grādi, 'par to es īsti nezinu, bet nu vēdzeļošanai un citām vēla rudens izklaidēm izskatās dikti feins Nākošais, biki dārgāks, bet arī ar lielāku mitrumizturību, 10000mm, ir Norfin Verity, šo jau nēsā daudzi spiningotāji un ir dikti apmoierināti, šajos , lai arī tie īsti nav paredzēti ziemai, startē arī Baltkrievijas ziemas copmaņu izlase, jo tas ir funkcionāls un silts kostīms domā, ja ko varu līdzēt, tad dod ziņu :)

Atbildēts: 12.jūlijs 2017, 11:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Nevari ieteikt kādu mānekli uz ko var noķert kādu balto zivi vai arī pats esi noķēris!

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) kāpēc zobi jāremontē caur pakaļu ????????? paņem tārpus un noķer baltās zivis kādas un cik gribās :) bet ja tomēr tikai spinings un nekas cits, tad ņem mazos rotiņus, pavisam mazos, tos ik pa laikam ēd daudzas zivis, upēs mazie voblerīši sapalam, mikrodžigs arī lasa visu pēc kārtas, tam uz āķa var likt pat mākslīgo motili un ķert pat mailes, ja ļooooti gribās....

Atbildēts: 10.jūlijs 2017, 16:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā waffenss88

Sveiks Normund :)

Lieta tāda,ka ir doma beidzot pameiģināt ķert arī balto zivi,raudu,ruduli.a to rūdīts spiningists cik sevi atceros,kkā vienā vakarā kopā ar čomu sēdējām, makšķerēja viņš es skatījos,kkāda saprašana ir, bet par cik maza,tad stāsts sekojošs,vieta gaujas augštece,hesā,straume vai nu ļoti maza vai praktiski vispār nav,mērķa zivs raudiņa,līdz puskilo breksēns un ruduļi,tātad doma ķert uz grunts,respektīvi fīders,tad nu šõdien iegriezos juglas salmo un skatos uz fīderiem,saprotu,ka testi jāskatās mazākie,jo copes vieta un apstākļi neprasa lielas basrotavas(smagas) nu maksimāli 20-30g tie ir griezti tai vietai!

Tatad,stavu salmo pie fīderu stenda taustu visu pēc kārtas,kkā nekas līdz galam nepatīk priekš tik smalkas zivs,blakus ieraugu picker makšķerītes -40 gr testā,ļoti patīkās viņa tādai smalkai raudu copītei,jautājums ar ko īsti aatšķiras picker no fīdera,cik uz aci tad smalks fīderītis vien ir..... :) ??? apgaismo mani! un ja es ņemtu to mazo pickeri līdz 40 gr,tad saki lūdzu kādu spoli un pīto,cik būtu optimālākais diametrs uz tādu viciņu likt?? par pavadām un āķiem daudzmaz ir skaidrs...... :)

Atbild Normunds Grabovskis

pikeris tas pats fīderis vien ir, tikai mazāka auguma :))), nu kā liliputs, tāds pats cilvēks kā visi, tikai biki mazāks, attiecīgi kaut ko ar pikeri izdarīt ir vieglāk, kaut ko grūtāk, bet nedaudz zinot tavus copes apstākļus varu teikt, ka ja paņemsi 3 metrīgo pikeri (īsāku gan nē), tad būsi ļoti apmierināts, vis ticamāk, ka runa iet par Elite pikerīti, dikti feins :))) no spolēm ir vairāki varianti, lētākais, ko droši varu ieteikt ir Diamons Feeder 6 spolīte, 40.izmērs tādai makšķerei būs ok, spole droša, pašam un dēlam tādas stāv uz vairākiem pikeriem un vieglajiem fīderiem, tin virsū 0,11-0,14mm pīto auklu un viss notiksies :), tagad Elite Braid auklai ir super cena, atlaide vairāk kā 50%, aukla ļoti labas kvalitātes, šo vari droši likt 0,13 mm, es tinu 0,11, bet lieku šoklīderi tālakiem metieniem, tev nekādus šoklīderus nevajag, liez 0,13 mm Elitye braid pīto un bēdu nezināsi te veči jautāja kāpēc tādas atlaides auklai, vai kāda vaina vai :))))), nē, vienkārši mainās kopējā Salmo politika, pamazām veras vaļā Amerikas un Eiropas tirgi un tur viss iet zem Lucky John brenda, arī šī aukla pēc laika pārtaps par kādu no Lucky John sērijas auklām, tāpēc pat reiz ir politisks lēmums izpārdot šo, praktiski bez kādiem uzcenojumiem, vienkārši izpārdot un viss

Atbildēts: 10.jūlijs 2017, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers