Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā matisitoo

Sveiks. vienā jūsu video ir redzams ka ar vienu mānekli ir neķerta gan vŗdzele gan līnis. ja nav noslēpums tad vēlētos uzināt kā šo mānekli sauc. un redzēt bildē kā izskatās. paldies jau iepriēkš.

Atbild Normunds Grabovskis

Lucky John Tioga, ja nemaldos, 3,9 collas reāli tā gumija izskatās kā normāla izmēra naktstārps, ko gan līņi, gan vēdzeles ēd ļoti labprāt

Atbildēts: 30.oktobris 2017, 09:17 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā festers

Sveiks Normund , vai vari pastāstīt par kuvižostas karūsām? Uz ko labak ķert un vai tur ir kāda licendze vajadzīga ? Jau iepriekš paldies....

Atbild Normunds Grabovskis

neesmu gan tur šogad bijis, var būt kas ir mainījies, bet vispār šajā laikā tur vienmēr ir bijis jāievēro 3 lietas - * nekādas barības, pat ne kripatiņas * ēsma vai nu labi "atvērusies" grūba vai mannas mīkla ar stipru ķiploka aromātu * ēsma jāliek uz grunts un vēlams lai tā nekustētos pats tur ķeru vai nu ar vieglo gruntenīti (svins 10-15 grami) vai enkurotu pludu (5-8 grami), ja vējš nestiepj auklu pārāk licenses tur nav vajadzīgas, bet ja gribi mašīnu atstāt viesnīcas stāvlaukumā un mierīgi copēt no "aizvēja" krasta, tad viesnīcas recepcijā dažas naudiņas ir jāsamaksā par mašīnas stāvēšanu

Atbildēts: 30.oktobris 2017, 09:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā herkuless77

Hey! Skatījos jauno raidījumu par asaru copi, ja nav noslēpums kur jūs tos asarus ķērāt?

Atbild Normunds Grabovskis

Ķīšezers, diemžēl neizdevās parādīt super copi un dižasarus :), bet... bija viss pa godīgo :), ar darbu varēja ko salasīt

Atbildēts: 30.oktobris 2017, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Vēlējos iegādāties termoveļu Norfin NORD JUNIOR!

Salmo veikalā termoveļas cena ir EUR 32,95 bet veikalā Copes Nams termoveļa maksā EUR 27,80!

Kādēļ tāda atšķirība?

Atbild Normunds Grabovskis

acīm redzot veikalā Copes Nams šī veļa ir nopirkta pagājušajā vai aizpagājušajā sezonā un nav pārdota, Salmo veikalos ir šī gada cenas jau, bet... es vienmēr esmu teicis, ka Salmo un Norfin lietas Salmo veikalos vienmēr var dabūt pašu zemāko cenu :), tā tam vajadzētu būt :), arī šo veļu vari iegādāties pa 25 eiro, vienkārši nobildē telefonā šo mūsu saraksti un parādi veikalā un viss būs kārtībā :)

Atbildēts: 30.oktobris 2017, 09:00 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā razotajs

Labdien.Man ir jautājums par norfin discovery grey ziemas kostīmu,ir doma iegādāties ,bet uztrauc divas lietas.kā viņš darbosies, ja nāksies copēt uz ledus apmēram 0 grādos (vai nebūs par karstu,jo apakšējā tempratūra norādīta -35)? un kā varētu būt ja kāds kilometrs vai divi jābrien pa sniegu.nebūšu kā no pirts iznācis?varbūt vari arī ieteikt kostīmam piemērotu apakšējo kārtu.paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Te vairāk jāskatās uz to kādas miesas uzbūves tu pats esi, kostīms labs, bet silts gan :), ja tu esi no cilvēkiem, kuriem biežāk ir karsti nekā auksti, tad ejot aizpogātā Discovery tev būs ļoooti karsti un pat vis krutākajai veļai būs ilgi "jāstrādā", lai novadītu visus tavus sviedrus no ķermeņa, tieši šāda iemesla dēļ man mīļākie Norfin kostīmi ziemā ir Extreme, tagad nēsāju Extreme 4, jo tam ir 2 daļīga jaka, un iekšējo jaku var nēsāt jau no septembra beigām līdz pat maija vidum copē, virsjaku uzvelku tikai sēžot lielā aukstumā vai kad nāk nokrišņi ja patīk tieši Diskovery, tad jā, tālākai iešanai (Peipuss, Pērnavas līcis, Latvijas lielie ezeri) labāk būtu kādu biezāku flīsa vai vinstop jaku uzvilkt, i pašam vieglāk iet i kostīms mazāk ar sviedriem pievilksies Bikses , protams, arī ir tik pat siltas, pie aktīvas staigāšanas pakaļa būs slapja :), bet... ja uzvelk speciālo apakšveļu (vai pirmo veļas slāni uz plikas miesas), tad mitrums diezgan ātri tiek novadīts tālāk un tas, ka dibenam un mugurai ir silti vienmēr nemaz nav tik slikti :), sliktāk ir ja atstājam kokvilnas vai cita mitrumu uzsūcoša materiāla apakšveļu zem siltās veļas, tad gan sajūtas ir jocīgas :), ja apakšveļa sasūc sviedrus, tad dibuā ir slapjš :))) bet..., ja esi vidējais statistiskais tautietis, bez noslieces uz pārmērīgu svīšanu, tad tev Discovery kostīmā būs silti un ērti :)

Atbildēts: 24.oktobris 2017, 09:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rainers123

Sveiks Normund! Mēģināju cik varēju iet cauri jautājumiem, bet nesekmīgi atrast atbildi uz savu jautājumu. Šodien iegādājos sev jaunu pludiņmakšķeri (5m 40gr "Excellent Bolo") un atiecīgi arī jaunu spoli (DAM quick fz 200 fd). Plānojamās copes būtu paķert karūsiņas piemājas dīķī, līņu copes... Tad nu lūk jautājums vai 2k izmēra spole ir šim mērķim atbilstoša?

P.S. Liels paldies par ''Makšķerēšans noslēpumi''!! Katru raidijumu gaidu ar lielu nepacietību! :))

Atbild Normunds Grabovskis

nu bolonēzi gan esi paņēmis dikti jaudīgu :), ne karūsiņām, bet ja arī līņus ķersi, tad būs ok spolei nebūs ne vainas, ja runa ietu par copi upēt, tad varētu teikt, ka tāda maziņa, bet arī tad nekas slikts tas nav :))), tā, ka copē tik un priecājies par copi un jauniem štrumiem :)

Atbildēts: 23.oktobris 2017, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks!Jautājums par vēdzelēm,var sākt provēt kādu noķert,copes vieta Venta.Intresē Tavs viedoklis!

Atbild Normunds Grabovskis

vēdzeles jau kādu brīdi ir aktīvas un ķerās, tagad ir pats īstākais vēdzeļu laiks, ja vien ūdens līmenis ļauj tikt pie upes :)

Atbildēts: 23.oktobris 2017, 09:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Īsti nesaprotu vai tagad ejot pa Ventas krastu es drīkstu spiningot?

Atbild Normunds Grabovskis

Makšķerēšanas noteikumos viss ir gana smalki aprakstīts :), no 01.10. līdz 31.12. NEDRĪKST spiningot noteiktā Ventas posmā, lejtecē drīkst un augštecē drīkst, bet pa vidu, kur ir lašu un visādu foreļu nārsta vietas, nedrīkst tā kā mani šis jautājums neinteresē, tad precīzi nepateikšu no kurienes līdz kurienei ir liegums :)

Atbildēts: 23.oktobris 2017, 09:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā belijs23

Sveiks! Vakar nopirku savu 1. fīderi, esmu starā, tiesa šodien bija tikai viena cope, bet nu tāāāāda :) rezultātā par stipru laikam piecirtu, jo aukla pušu. Jautājums ir cits: cik ilgi parasti tu copē uz grunteni, man oktobrī ir vēl doma mēģināt copēt, bet īsti tagad nezinu, kad noslēgt sezonu.

Atbild Normunds Grabovskis

sezona beidzās tad, kad metot barotava uzkrīt uz ledus..... :))), vismaz man tā ir, upēs zivis ir aktīvas visu laiku, jā pirms ledus periodā prasās smalkāki rīki, mazāki kumosi, bieži vien ilgāka gaidīšana līdz zivju pienākšanai, bet... sezona nebeidzas līdz ūdens neaizsalst :) ezeros bieži vien mēs netiekam klāt zivīm ar metienu no krasta, mazie ezeri, dīķi gan diezgan ātri apklust, ja vēl kādu plēsēju var noķert, tad baltās zivis ļoti švaki, tāpēc rudeņos drošāk copēt upēs vai lielajās ūdenskrātuvēs :)

Atbildēts: 16.oktobris 2017, 10:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Ahoi, Normund! Esmu gana daudz dzirdējis slavenos nostāstus par Emajogi brekšiem. Saki, kad tur tas īstais laiks bija braukt pie estu bāliņiem - pavasarī vai rudenī? Un kā pašam tur ir gājis? (Kaut kādu raidījumu it kā atceros, kad gāja ne visai...)

Atbild Normunds Grabovskis

nu 50-70% gadījumu tie arī ir tikai stāsti :))), patiesībā nav nemaz tik skaista, ja gribam baudīt visu procesu kopumā, jo .... tik klāt upei var tikai dažās vietās, pamatā visa cope notiek nedaudz virs un nedaudz zem Tartu, augstāk un zemāk ir dabas liegumi u.t.t., kur ar laivu vēl ir var, bet krastā atrasties nedrīkst, tāpēc tajās dažās vietās, kur var piebraukt cilvēku parasti ir daudz, nu un kur ir daudz cilvēku, tur ir liela cūku kūts, piedirsts ir viss, krūmi, grāvji, upmala, mēsli ir 50\50 latviešu un igauņu, BET igauņi visā vaino latviešus. Es turp braucu ļoti reti, pirmkārt man zivis nevajag, otrkārt Daugava ap Daugavpili un Krāslavu var sagādāt daudz lielākus pārsteigumus zivju, konkrēti brekšu, izmēra ziņā un treškārt... man ir kauns par saviem tautiešiem, kuri turp brauc ar nakšņošanu vai pat uz vairākām dienām...., ir sajūta, ka veči aizbrauc "norauties" no sievām, dzer šņabi, bauro, sacenšās atraugu un pirdienu skaļumā un lielāko daļu atkritumu atstāj kaut kur krūmos .... protams, ka tā nedara visi, 80% copmaņu tur ir kārtīgi copmaņi, BET tie 20% sabojā visu kopējo iespaidu..., plus negribu būt nēģera-migranta lomā, jo vietējie pat vairākas reizes ir vākuši parakstus lai aizliegtu latviešiem tur copēt, lai ierobežotu zivju skaitu u.t.t. par pašu copi, upe ir šaura, metri 45-70, kā kurā vietā, ir dziļumi pa 4-6 metri, bet pamatā 2,5-3, straume parasti stipra, ūdens ātri duļķojas no lietiem, cope ar pludiņu iespējama tikai atsevišķās vietās un arī tā tikai, parasti barotavu svars 90-140 grami, breksim ir pāris "ejamās" sezonas, pavasarī un rudenī, it kā esot arī lielo brekšu gājiens, esmu tikai dzirdējis, bet pamatā ķerās tādi 800-1200 gramu breksēni, ir reizes, kad vidējais izmērs uzaug uz 1,5-2 kg, bet tad labi jātrāpa uz gājienu. Emajogi upē brekšiem ir izmērs, arī citām zivīm ir minimālie izmēri, kurus vēlams ievērot, skaties igauņu noteikumos, jo igauņu inspektori arī latviešus tajās vietās ne sevišķi mīl :))). Lomi nav garantēti, jā ir reizes, kad ķer vairums un tad praktiski jebkurš var noķert 10+ brekšus, bet tādu super gājienu ir maz :), citā laikā copes ā'beci un meistarību neviens nav atcēlis, upē ir ļooooti daudz pliču, jo siltāks paliek pavasarī, jo pliču un ausleju ir vairāk :), to jāatcerās barojot, normāla copes reize ir 20-40 kg zivju, laba 50-70, superīga 70+kg, bet ir arī aplauzieni :))) tā, ka padomā vai tiešām tik ļoti gribi braukt uz turieni :) āāā īpašs stāsts ir igauņi ar laivām un kuteriem :))), viņi no Tartu braukā uz Virtsjarves ezeru, un labā laikā kustība ir tāda kā pa Brīvības ielu Rīgā, copes kaifa tad ir maz :))), upīte ta šaura, krasti augsti, viss šļakstās, skalojas, duļķojas :) Var būt vajag aizbraukt, lai vairāk negribētos turp braukt :))))

Atbildēts: 15.oktobris 2017, 12:17 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers