Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā belijs23

Sveiks! Gribu pamainīt auklu ziemas makšķerītei, lai uzlabotos lomi ar mormišku, mērķzivs raudiņa, asarīts, plicīts, lai var uzlikt uz ūdas un kaķam ko noķert. Skatos uz Micron 0.10 mm, kādu diametru tu pats lieto un ieteiktu?

Atbild Normunds Grabovskis

mačos lietoju 0,066-0.085 aukliņas, ikdienas copē zem 0,10 mm neeju :), ja neesi ar tievajām auklām copējis, tad noteikti neej zem 0,10mm, jau tā tev liksies, ka copē ar matu :))), bet vispār 0,10mm aukliņa ir ļoti stabila aukla kaprīzu zivju copei

Atbildēts: 9.februāris 2017, 11:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pipars26

Sveks meisatr,gribēju jautāt vai tagad ir reāli ķert vimbas Lielupē starp tiltiem pie Livu akvaparka uz ziemas fīderi??? kādu auklu likt,cik smagu apmēram barotavu un cik garu pavadiņu labāk likt?? jau iepriekš paldies.:)

Atbild Normunds Grabovskis

protams, ka ir reāli, i vimbu i raudau i brekšuku ar plici:), pamatauklas 0.17-0.20mm, pavadas 0,10-0,12-0,14mm, āķītis 14.-16., barotava jāskatās pēc straumes, bet vimba ir pašā straumē, kur ir slikts ledus !!!!, barotava 30-50 grami, pavadiņa 30-50-70 cm atkarībā no straumes stipruma, barības svara un konsistences

Atbildēts: 9.februāris 2017, 11:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Sveiks...gribeju pajautat kur varetu iegadaties vergu.Un cik tads varetu maksat?

Atbild Normunds Grabovskis

Ar vergām ir pašvaki, Salmo veikalos bija Latvijā ražotas, bet nupat ir cauri, cena kaltai vergai ar laba koka rokturi bija ap 50 eiro, šur tur var atrast Krievijā , Barnaulā ražotas 3 daļīgas, saskrūvējamas vergsas, tās nav tik smagas kā vajadzētu, bet visumā ir ļoti ok, pazvanies uz copes veikaliem , krieviski verga ir - pešņa

Atbildēts: 9.februāris 2017, 11:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā TomsPeterson

Sveiki! Pagajušo sezonu salūza TeamSalmo Tioga 1-8g. spicīte... dzīvoju Ventspilī un ir mācības , tāpēc nav laika aizbraukt uz Rīgu un nopirkt visu otro posmu! Un sezona arī mūsu galā lēnam tuvojas! Vai varu dabūt tavu e-pastu? Vēlos sazināties ar tevi privāti , jo ceru , ka Tu man varētu palīdzēt un atsūtīt to posmu uz Ventspili, protams ar pirmsamaksu!!!

Atbild Normunds Grabovskis

normunds@salmo.lv , bet... es uz pastu neiešu un posmu nesūtīšu, tev vis ērtāk posmu pasūtīt caur Salmo partneriem Ventspilī, cik zinu, tad SIA Ieroši ir, gan jau vēl kāds veikals, viņiem tiek vesta prece ar Salmo busu diezgan regulāri, domāju, kā tā būs vis ērtāk es to nedaru ne tāpēc, ka negribu palīdzēt, bet tāpēc, ka esmu viens, bet jūs ļoti daudz... :), tāpēc es varu strādāt šajā ziņā kā tāds dispečers :)))

Atbildēts: 7.februāris 2017, 09:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā burbulsMT

Sveiki!

Vēlos iegādāties kostīmu ziemas copei. Galvenās prasības - peldošais, ērts, silts un vēlams divdaļīgs. Kaut gan siltumu jau var nodrošināt ar termoveļu. Šobrīd skatos uz Norfin Raft. Šo Jūs rekomendētu vai ieteiktu kādu citu? Un kuros Salmo veikalos ir šis uz vietas? Daugavgrīvu un Piedrujas man neizdodas sazvanīt, Spicē nav.

Atbild Normunds Grabovskis

Raft ir vienīgais Norfin peldošais kostīms, kurš ir visos Salmo veikalos, kompis rāda, ka arī Spicē tas ir visos izmēros, tabs kostīms, ja vajag tieši peldošo (sniega moči, laivas u.t.t.)

Atbildēts: 6.februāris 2017, 17:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Peterisst

Sveiks Normund!

Neliels jautājums varbūt esi saskāries ar Garbolino firmas fīderiem? Biju iegriezies veikalā un dabūju paturēt rokā vienu kātiņu Garbolinp ALTIMA FEEDER 3S tests bija 30 - 100g. Pašam jau dikti iepatikās iegulās rokā un cena nekoda tik stipri. Centos izjautāt pārdevēju viņa man īpaši neko nevarēja pastāstīt.

Rakņājos pats neko īpašu neatradu tikai to ka tā ir franču firma un viss((...

Atbild Normunds Grabovskis

laba, bet neliela firma, ar virzienu uz sporta copi, cits inventārs nav slikts, mans franču čoms ir Garbolino reklāmas seja :) - Dijego De Silva, domāju, ka arī ar fīderi viss ir kārtībā :))), pēc testa spriežot tas ir tautas klases universālais fīderis, līdzīgi ir Michelam, ja patīk, tad ņem tik ciet :)))

Atbildēts: 6.februāris 2017, 14:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kris

Sveiks! Ne asakas!

Vēlējos nokomplektēt asaru/foreļu makšķeri. Skatījos uz Salmo Kraft vai Salmo Jig kātiem, varbūt, vari ieteikt ko piemērotăku? Un kādu spole varētu iet klāt(studentu budžetā :)

)? Drošvien ne lielāka pa 2000...

Atbild Normunds Grabovskis

tur ir jāskatās uz konkrētu kātu, jo it kā Kraft ir augstāka sklases pēc materiāliem, bet... arī zemākās sērijās ir daži vienkārši izcili kātiņi un ne vienmēr materiāla kvalitāte ir noteicošais, tur ir "jāņem rokā" :))) un jākrata :))) katrs esam individuāls un arī izjūtas ir tādas, tāpēc mans ieteikums ir izkratīt, izjust (pieliekot spoli) kas ir kas un tad varam domāt kā iekļauties studenta budžetā :))) tiesa ... es līdz marta vidum, pat beigām, noteikti neieteiktu steigties ar pirkšanu, veikalos ir ziema pat reiz :)))

Atbildēts: 6.februāris 2017, 09:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Sveiki...gribeju pajautat kada uda butu drosaka.trijkaje jeb skivis.

Atbild Normunds Grabovskis

ja skatāmies tīri uz konstrukciju, tad šķīvis ir drošāks, bet... tie šķīvji, kas ir veikalos ir kā ar pirkstu taisīti, līdz galam nenovesti un iesācējam īr pagrūti ar tiem tik galā, nofiksēt dziļumu u.t.t., tāpēc trīskāji ir loģiskāka izvēle, jo ar tiem ir ērti strādāt man pašam tikai vienu reizi 20+ gadu laikā trīskājis ir salauzts no tā, ka pārāk liela zivs ir bijusi, tiesa es neesmu no cītīgiem ūdu licējiem, jo līdaka mani neinteresē kā zivs, ķeru viņas reti

Atbildēts: 6.februāris 2017, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiks Normund..

Ir neliela vēlme iegādāties vieglu bolenēzi. Kolēģis kas dzīvojas ārzemēs un nodarbojas ar sporta makšķerēšanu, ķer ar Trabucco Energhia 2KS Competition, bija atbraucis ciemos iedeva paturēt un paķert nenormāls kaifs. Kaut ko tik vieglu nebiju turējis rokās. Tikai cenu uzzinot nedaudz aprāvos :D. Varētu kaut ko ieteikt ? Kolēģis ieteica parakāties pa katalogiem, ieteica Rive, Sensas, Trabucco, Tubertini. Gribētos nopirkt kau ko 200 eur rajonā (ir nedaudz iekrāts sievai nezinot :D ). Pārsvarā ķeru mazās upītēs un kanālos, mērķa zivtiņas raudas, baltie sapali, mazbreksīši. Patīk man aizbēgt no sievas i no darba ino apkārtējiem uz pāris stundām)).

Atbild Normunds Grabovskis

nu 200 naudiņās var iekļauties jau ar daudz maz vieglu un foršu makšķerīti, slitki ir tas, ka sūtīt caur internetu to ko neesi turējis rokās ir bīstami, tāpēc, ka makšķeri vajag sajust, ļoti dažādas mēdz būt akcijas, vienai strādās tikai spicīte, cita pie tā paša svara locīsies vidū, kas ne vienmēr ir labi... sākam ar to, ka tu kaut kad iebrauc kādā Salmo veikalā un izvicini bolonēzi Team Salmo Tournament, tas jau ir ļoti laba līmeņa kātiņš, 5 m sver 200 gramus, tests 3-12 grami, pieejama 5-6-7 m garumā, manuprāt ļoooti ok, man pašam ir 7 m bolonēze un 8 m bezriņķu makšķere 9blanka viena), tu paskaties un 5 vai 6 m bolonēzīti, ja tomēr kaut kas nepatiks, tad vismaz zināsim ko skatīties no citiem ražotājiem, lai gan .... Sensas nekā daudz vieglāka nebūs, jo līdz ar svaru zūd izturība, precīzāk nāk trauslums un kāts kļūst vieglāk ievainojams, tāpēc Sensas izvēlējās ceļu, ka taisa drošas makšķeres, necenšoties uzrādīt rekordus kāta svaros :)))

Atbildēts: 3.februāris 2017, 09:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kanba

Sveiks.

Vēlējos pajautāt kā no aptuveni 3m dziļuma pacelt raudu līdz pusūdenim. Parasti raudas ziemā man paliek pēdējā plāna un visas aiziet atpakaļ āliņģī, bet ir situācijas, kad grami izšķir visu un no 1,5-1m daudz ātrāk var salasīt tos gramus nevis laist mazo mormišķu līdz gruntij. Rauda jau bieži ķeras labu gabalu virs grunts, bet kad iebaroju tas lielais daudzums tomēr paliek pie grunts. Mēģināju ar sausāku barību āliņģī bērt, bet īsto rezultātu neieguvu, lai gan turpat netālu viens dabūja uzcelt raudu 1m zem ledus un kā laida tā vilka. :)

Atbild Normunds Grabovskis

spiests motilis, smalka, duļķi taisoša barība, nevis viena lielāka porcija, bet gan patstāvīga, mikroskopiska barošana - āļiņģa iedarbināšana sportistu leksikā reizēm strādā, var uzcelt i raudu i asarīti, arī pličuki un brekšeļi ceļās, bet ne līdz ledum, bet asarīši reizēm pat āļiņģī nāk iekšā pretī motilim, kaut apakšā 2-3 m ūdens tie ir tikai eksperimenti, ir barības, kuras ilgi tur mutuli augšējos slāņos, tās parasti ir maiļu barības, kuras var maisīt ar raudu barībām, ruduļiem dikti tāds mišungs patīk :) gatavas receptes nav, vēl jau svarīgi, lai raudas būtu ļoti blīvā barā vai lielā badā un... lai tu viņas no starta nepārbarotu, ziemā barību ezeros vajag ļooooooti maz un precīzāk jātrāpa ar strādājošajiem aromātiem, elementāra rīvmaize rāda stabilus rezultātus, jo nav pārsātināta ar aromātiem, gatavās barības var nostrādāt superīgi, bet var arī nestrādāt vispār... tā, ka tikai eksperimenti :)))

Atbildēts: 3.februāris 2017, 09:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers