Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Crazy

Sveiks! Ir jau veikalos Lucky john un salmo jaunie kāti? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

te būtu jāprasa kuri :)), jo šogad visās preču zīmēs ir ļoti daudz jaunumu, rīt pa veikaliem izbrauks daudzi jaunie Salmo un LJ spiningi

Atbildēts: 23.marts 2020, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks vai distancei 80-420 spices ir atnākušas? sanāca iznīcināt "vidējo" spici :D

Atbild Normunds Grabovskis

atnākušas ir, atmuitotas ir, veikalos vēl nav, ceru, ka šonedeļ noliktavā viss tiks sadalīts un spices būs veikalos

Atbildēts: 23.marts 2020, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mozijs

Sveiki, jautājums par Salmo klienta karti? Viņu var iegūt tikai veikalos uz vietas? Es iepērkos visu laiku Salmo internetveikalā gribas arī kādu atlaidīti :)))

Atbild Normunds Grabovskis

šī tēma tiek risināta un ļoti ceram, ka varēsim šonedēļ jau jums nosūtīt Klienta karti..., ja mūsu datoristi atkal nepievils :)

Atbildēts: 23.marts 2020, 10:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copinjs2309

Kā meklēt agrās pavasara karpas un kad karpa vispār sāk kustēties? Vai izmantot fīderi vai mocīties ar pludiņu? Šausmīgi kā vasarā piebarot nevajag taču, vai ne?

Atbild Normunds Grabovskis

viss ir atkarīgs kurā vietā copēs, karpas jau ir kustībā un šur tur arī ķeras neslikti, bet daudzās seklās vietās šitais nakts aukstums nobremzē viņu ēstgribu, bet uz nedēļas beigām sola jau arī naktis siltas un tad viss notiksies ļoti labi pluds vai fīderis ir atkarīgs no tevis nevis no karpas, no tava rakstītā saprotu, ka pludiņu tu īsti nemīli vai nesaproti, tad protams, ka ar fīderi ir vienkāršāk, arī mazāk no vējiem un vietas izvēles esi atkarīgs ar fīderi, barību vajag mazāk un es teiktu stipri vienkāršāku kā vasarā, man pavasarī ļoti labi strādā ķiploka aromāts barībā, var arī dabīgo iespiest, bet ir gana daudz visādu atraktoru un piedevu, kuras barībai var iedot ķiploku aromātu

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā tiltins77

Sveiciens ekspertiem.

Ir jautājums par pludiņmakšķeres izvēli.

Puika (14gadi) vēlās uzsākt makškerēšanas gaitas,un kādu izvēlēties pirmo kātu un cik garu?

Ar kādu testu?

Kādu spoli izvēlēties un kādu auklu labāk?

Un kādu pludu labāk?

Esam pilnīgi iesācēji!!

Budžets lidz 80eur.

Makšķerēs stāvošos ūdeņos(ezeros-dīķos)

Atbild Normunds Grabovskis

nu 14 gadi jau vairs nav puika :), bet gan jau gandrīz vīrietis, tas nozīmē, ka arī makšķeri nevajadzētu pašu vienkāršāko, jo ātri sapratīs kas ir kas..., es domāju, ka jāskatās uz kādu 4-5 m kātiņu, vairāk tā kā uz 5 m, būs vieglāk copēt, apskatījos veikalā visādus variantus... ir tā, ka ja tiešām nekad nav bijusi darīšana ar makšķeri, tad pietiks ar Sniper bolognese 5 m, cena ap 30 naudiņām, pielikt tai Sniper SPin 4 vai 5 spolīti 30.izmērā un būs ļoti ok komplekts i breksītim, i karūsai i līnim, arī dīķa karpiņas varēs šlepēt ārā. ja šādu komplektu pirksiet Salmo veikalos, tad aukla jums pienāksies pa brīvu, ir mums tāda akcija šogad, te jāsaprot ko ķersiet, jaraudas, breksēnus, karūsas, tad pietiks ar 0,22mm pamatauklu, ja līņi un karpiņas, tad labāk likt 0,25 m pamatā un nopirkt kādu mazo rullīti ar 0,15-0,17mm auklu pavadiņām, kad gribēsiet citas zivis ķert, vai uzreiz nopirkt gatavās pavadiņas, ir Cobrai tādas, veikalā palīdzēs izvēlēties. jūsu gadījumā jāskatās uz kādiem 3-4-5 gramu pludiņiem, noteikti vajadzēs svina skrošu komplektiņu un gumijas stoparu komplektiņu arī budžets labs, iekļausieties, paņemiet āķus un stoparus, arī pludus ar rezervi, sākumā tas viss rausies diezgan cītīgi :)))

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks brekšu guru ! :)

Biju divas dienas šonedēl ar fīderi uz breksi daugavā starp hesiem, sēklī, breksēni kustās nu tādi ap 300-500g, pa starpai kāds ap 800g... viss itkā smuki forši. Copes itkā agresīvas, BET āķis knapi lūpā ( paņemot tādu ap 300g un paceļot aiz pavadas šis notrūkst) pavadas izmantoju gatavās owner RL 340 ar 12 un 9 nummura āķiem! Ēsmā baltais +2-4 motiļi... Varētu būt, ka tas viss saistīts ar viņu slikto apetīti ?

Atbild Normunds Grabovskis

šie āķi ir tievi, ja tu zivi atvelc līdz krastam un vēl aiz pavadas cel, tad viss ir kārtībā ar viņa apetīti :))), ūdens ta auksts, ļooooti auksts, tāpēc nemeklē kašķi kur tā nav :), bet zivis celt aiz pavadas nav pareizi, ja to dari, tad rēķinies, ka zivis kritīs nost (pats tā daru :)))), tāpēc zinu ), lai zivi celtu aiz pavadas vajag resnāku āķi, uzmet aci uz 560 sēriju, arī gatavās pavadas, āķi balti, garenās paciņas, man HESos un dziļajos kanālos šie ir top āķi breksim, izskatās kropļi, bet patiesībā zivi tur vienkārši perfekti

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jenots13

Sveiks Normund,

Iepriekš Tev jautāju par FC Distance 4,2 m garo un 80 gr testā. Saki, ar tādu Gaujā pavasarī uz vimbu ar var sēdēt, vai vajag ko nopietnāku? Teiksim testā 120 gr? Nav tā ka tas 80gr kāts ir par mīkstu universālim. Jo taisos copēt pāris reizes sezonā.Un gribas tikai vienu kātu.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tad ņem 100-420

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didzeeens

Sveiki, kādu kasti vai somu izmantojat Fīderēšanai, to barotavu ir tik daudz ka īsti nav kur likt. Padalieties pieredzē.

Atbild Normunds Grabovskis

es izvēlos visu līdzi nestaipīt, ja vēl līdz mašīnai kaut k'\adu lielāku somu aiznesu, tad no mašīnas līdz copes vietai mazā kastītē 6-10 barotaviņas un viss, nu nebūs tā, ka tev vienā vietā vajadzēs 40 un 140 gr barotavas :), barotavu man ir saradies tiešām daudz :), bet nu ejošās tik un tā ir 70-80-90 ::)

Atbildēts: 20.marts 2020, 15:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Sapratu, ka konteineri vēl aizvien muitojas? Man to concept feeder 80 (3,9m) augšējo posmu un spices vajadzētu...

Atbild Normunds Grabovskis

šodien noliktava pieņem, ceru, ka otrdien -trešdien varēšu skaļi bļaut, ka viss ir kār'tibā :)))

Atbildēts: 20.marts 2020, 15:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ilmars638

Sveiks meistar.

Esmu izvēles priekšā. Meklēju jaunu 1 vai 2 spolītes, bet gribās mēģināt nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu.

Pašlaik spoli vajag pludiņmakšķerei un spiningam, bet ar domu, lai kādu no šīm spolēm ar rezerves kaseti varētu izmantot arī fīderim (līdz kādi 60 grami barotavām).

Interesē kurām no šīm spolītēm vispār ir rezerves kasete un kura varētu būt piemērotāka dubultdzīvei un uz kādiem izmēriem skatīties? Salmo veikalā apčamdīju - Diamond Feeder6, Diamond Match 6 , Diamond Spin 6, Elite JIG & SPOON 10, Elite SPIN 7 un Elite BOLOGNESE 8. Visas spolītes bija ļoti patīkamas un likās labi nostrādātas, bet vienīgi Elite BOLOGNESE 8 īsti nepatika, kaut arī raidījumā ļoti labi par to modeli atsaucies, iespējams tas bija kāds ražošanas brāķis, griežot spolītē bija dzirdami klaudzieni, kā arī lociņa stiprinājumā pie spolītes abās pusēs bija ap 1- 1,5mm sprauga, kas citām spolēm nebija novērojama.

Kādas atsauksmes par kātu Diamond BOLOGNESE MEDIUM M, liekās ļoti smalks rīks pēc diametra, bet vai arī gana jaudīgs, lai droši varētu vilkt plaužus, līņus un karpiņas līdz 2kg?

Ne asakas.

Atbild Normunds Grabovskis

no tevis minētajām spolītēm vienīgi Diamond Feeder 6 derētu dubultai dzīvei, bet... es šādiem mēŗkiem gribētu ieteikt vai nu Feeder Concept Pilot 4000. izmēra spolīti vai nu jauno Elite Heavy Jig 8 spolīti 3500. vai lielajā 4500. izmērā, šīs spoles ir aptuveni par 10 eiro dārgākas par tevis minētājām, bet nu galvas tiesu augstākas un vairāk spējīgas tavu trīskāršo slodzi turēt abet Elite Bolognese ir reāli laba spole pludam, man pašam ļoti patīk

Atbildēts: 20.marts 2020, 11:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager