Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Atbildes

Jautā flex9060

Sveiki

Esat kādreiz copējis puzes ezera ... ja esat tad ka tur ir ?

Atbild Valdis Holbergs

Nē, nekad neesmu tur copējis, bet zinot to, ka Puzes ezera krastā dzīvo A.Lembergs, tad noteikti tam ir jābūt labam ezeram. Mums, pie Rīgas ir tāds Dūņu ezers un tā krastos arī dzīvo visādi priekšnieki, tāpēc ezeru labāk pieskata un tur ne viens nelien ar tīkliem un zivju ir pietiekoši.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 23:05 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā klavs202

valdi, kur liidakas lietus laikaa parasti uzturas, uz grunts vai kaa??

Atbild Valdis Holbergs

Neko daudz lietus līdaku dzīvesveidu neietekmē. Lietus laikā parasti ir zems spiediens un tas diez ko līdakām nepatīk, toties ir apmācies un viņas jūtas drošāk.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 23:00 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā erixis

Sveiks valdi es spiningoju Bārtas upē man ir salmo spining kats ar testu no 10 lidz 40 g 1.80 m gara... spole Salmo supreme XR5 pita aukla 0.18 mm 16.00 kg salmo hi tech(ir ari monofila jo iespejams es iemest pareizi nemaku un tadelj piņkereejas) zabaki lidz viduklim. Mēģinu nokert kadu asari vai lidaku bet nesanaak pieljauju iespeju kad nemaku noregulet spoli jo nav ari kas iemaaca 2.lieta bārta arī copes nemaz nav bijušas tapec pacinities ari nevaru esmu meginajis voblerus divdaligos gumijas un laikam roteri bet iisti nezinu vai tas ir roteris vai suupinsh kas man butu jadara lai paradiitos cope esmu dzirdejis ka vajagot rudeni tgd lielakus vizuljus kadus jus man ieteiktu ari mazos var ieteikt es izmeginaashu visu !

Atbild Valdis Holbergs

Bārta ir diezgan sarežģīta upe. Lai Bārtā noķertu kaut ko vērā ņemamu ir jābūt diezgan spicam meistaram. Ir jāzin kur mest un katram metienam ir jāiekrīt precīzi mērķī. Spriežot pēc inventāra Tev tas ir pārāk rupjš Bārtas upei. Bārtā vislabāk ir spiningot ar kātu, kura tests ir līdz 15 gramiem un ar monofīlo auklu, kuras diametrs nav lielāks par 0,25 mm, bet nekādā gadījumā ne ar pīto auklu. Ar savu spiningu, spoli un auklu Tev noteikti labāk veiksies Liepājas, Durbes vai Papes ezerā.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 22:57 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Hofs

Labdien!

Man ir jautājums par vēja ietekmi uz plēsīgajām zivīm. Vai pilnīga bezvēja laikā zivis slēpjas dziļi zālēs (niedrēs)? Un cik lielā mērā Līdakas migrē sezonas laikā viena ezera ietvaros , vai arī tās tomēr uzturas - (sargā) savā apzinātā teritorijā? Vai vispār kāds ir pētījis plēsīgo zivju migrāciju bezledus periodā?

Atbild Valdis Holbergs

Bezvēja apstākļos plēsīgajām zivīm ir ļoti grūti pietuvoties, jo viņas pārāk labi jūt un dzird makšķernieku. Sezonas laikā viņas lielos vilcienos migrē sekojoši: agrā pavasarī tās cenšas vajāt mazās zivtiņas, kuras šajā laikā turas siltajos līčos, vēlāk tuvāk pie ūdenszālēm un vasarā pa pašām ūdenszālēm, bet rudenī no ūdenszālēm ārā uz dziļākām vietām.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 22:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā michulis

Sveiki, Valdi!

Vai esat kādreiz spiningojis Lielupē netālu no Jelgavas? Un ja esat kādas krāsas gumijas zivis vai voblerus izmantot ja es gribētu noķert līdaku vai lielāku asari?

Atbild Valdis Holbergs

Nē, tur spiningojis neesmu, jo tās vietas man nav sevišķi vilinošas spiningošanai, jo ir ļoti dziļas. Ja Tu tur tuvumā dzīvo, tad noteikti ir iespējams pielāgoties un noķert līdakas, asarus un pat meženes. Meklējot līdakas un asarus pavasarī un vasarā vajadzētu mētāt krasta līnijas tuvumā, kur ir kantes, vai sēkļu tuvumā, ja tādi ir zināmi. Rudenī var velcēt pa dziļumiem. Tradicionāli līdakām izmanto baltus, sarkanus, dzeltenus, zaļus un melnus voblerus un gumijzivis. Veiksmīgākā krāsa Tev ir jāatrod eksperimentāli pašam.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 22:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Johnnie

Sveiki! Iegādājos Konger Vega fly 4/5 spoli, sakiet lūdzu cik laba tā ir? Kurš auklas gals man būtu jāsien pie spoles, ar zīmīti reel end vai bez zīmītes? Isti nesarotu kur man siet to pavadiņu ar cilpiņu un to otru gumijas šnorīti kas nāca līdzi pamatauklai, būtu vismaz pamācību ielikuši līdzi. kur varētu atrast kautkādu shēmu un mezglus kā to visu izdarīt? Jau iepriekš pateicos!

Atbild Valdis Holbergs

Par šiem jautājumiem ir rakstīts katrā grāmatā par mušiņmakšķerēšanu un parasti pamācība atrodas auklas iepakojumā. Reel end ir tas gals, kurš ir jāsien pie spoles. Es ieteiktu rīkoties sekojoši. Sākumā uz spoli uztin auklu nevis no reel end gala, bet no otra gala, kur ir jāsien pavadiņa leader. Kad visa aukla būs uztīta pie reel end gala piesien backing line tik, cik reāli var uztīt. Pat copējot ar 4/5 auklu var pieķerties kaut kas liels un backing line var noderēt. Labāk visas tās cilpiņas nelieto, jo viņas visas nav 100 proc. drošas. Labāk izmantot vecos labos mezglus, kurus sien ar lielas adatas palīdzību. Kad spole būs pilna ar fly line un backing line lieko nogriez un no spoles visu uztīto auklu izvelc ārā. Kad spole būs tukša pie tās piesien backing line brīvo galu un uztin visu atkal uz spoli. Tagad Tev pie spoles būs piesiets backing line, tad būs caur adatu sietais klasiskais mezgls un sāksies fly line ar to galu, kur patreiz ir reel end un pēc 27 metriem fly line beigsies un pie tā gala ar to pašu klasisko mezglu cauri adatai ir jāpiesien pavadiņa leader, kuras galā var siet mušu vai vēl pagarināt leader ar tippet. Tippet lieliski noder, ja ir jāmeklē vajadzīgā mušiņa un daudz jāpārsien, kamēr atrodi īsto.

Atbildēts: 20.decembris 2009, 22:31 | Komentēt | Adrese atbildei

Sveiki! Gribētu uzzināt kāda atšķirība Džigošanai no Džerkošanas?

Atbild Valdis Holbergs

Džigs ir maza svina bumbiņa ar spalvām vai vilnu uz āķiem kuru met kā vizuli un velk tā lai džigs visu laiku uzsit pa upes gultni, bet džerks ir milzīgs koka vai plastikāta vizulis, kuru velk pa pusūdeni un imitē savārgušu zivtiņu.

Atbildēts: 15.decembris 2009, 23:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makarons

labdien! vai esat makšķerejis gauja? ko tur var noķert pašlaik ar pludiņeni vai ar spiningu? un ar kadam gumijam, vobleriem u.c.??? paldies par atbildi jau iepriekš!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbild Valdis Holbergs

Gauja ir ļoti gara upe un tajā cope būtiski atšķiras dažādos upes posmos. Piemēram, daži pie Valmieras Gaujā makšķerē brekšus, citur turas vimbas utt

Atbildēts: 15.decembris 2009, 23:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā noFX

Sweiks...

Šodien iegādājos spininga kātu BLAZER - MX5 MATRIX Carbon (Spin25) ar testu 5-25gr. Vai priekš normālas rotīņu, džigu un šūpiņu copes iesākumam būs labi? Kā nekā mans pirmais kāts :)

Atbild Valdis Holbergs

Tas ir labs kāts. Vēlu veiksmi!

Atbildēts: 15.decembris 2009, 23:33 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā susis

Cau kads akim vat but atverums tagad kerot lasus pie Rigas hesa man ir pastaisitie vizuli??

Atbild Valdis Holbergs

Liec standarta āķus. Ja tie būs pārāk lieli, tad pārāk bieži vizulis aizķersies.

Atbildēts: 15.decembris 2009, 23:31 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager