Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā roteriiss

Sveicināti. Man ir pieredzīte spiningot rāmos ūdeņos-ezeros,upēs,bet mazās,straumainās upītēs nē.

Vēlos uzzināt,kas labāks būtu upītē-rotiņi,šūpiņi,gumijas zivtiņas vai kas cits. Es tā sapratu ka plēsīgās zivis uzturās akmeņu,koku vai atvaru apkaimē? Ar ko būtu jāsāk,makšķerējot upīte. Mazā Jugla.

Paldies.

Sveiki,

Pamatā mānekļu ziņā upē var izmantot tos pašus, ar kuriem tiek ķerts ezeros, arī lielās upēs. Es ļoti bieži izmantoju dažāda izmēra mailes tipa voblerus. Gan tvičojot, gan vienkārši strādājot ar krank vai šad tipa vobleriem. Ļoti veiksmīgi arī mazās upes strādā džigs - ne smagajā izpildījumā, bet vieglais. Protams, ja upei ir spēcīga straume, būs jāliek smaga džigagalva, vai ausainīte. Nu un klasika - rotiņi, tie vienmēr noder :)

Jā, upēs, it sevišķi mazās, mēdz uzturēties pie kaut kādiem šķēršļiem - zemūdens akmeņi, dažādi nogrimuši koki. Bieži zivis atrodas vietās, kur upei pāri ir pārkārušies koki.

Pamatā sākot copēt upē, ir jāatrod potenciālās vietas, kur varētu slēpties plēsoņa, vai kur pulcējas vairāk baltās zivis. Nākošais darbs ir dziļuma noteikšana konkrētā vietā, un tad jau jāsāk tik ķert :)

Atbildēts: 21.maijs 2014, 13:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager