Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Indioz

Sveicināti, man ir jautājums par Rapala BX walking minnow (http://rapala.fishing/products/bx-waking-minnow), saprotu ka tas ir topwater voblets, bet vai tas pieklājīgi darbojas arī drusciņ dziļākās vietāk kā 20-30cm. Līdz kādam dziļumam to var daudz maz rezultatīvi izmantot?

Principa jautājuma būtība ir par to vai topwater mānekļus var irmantot piemēram 1m vai lielākā dziļumā saglabājot to rezultativitāti?

Sveiki,

Ar virsmeniekiem, jeb topvoteriem principā tiek strādāts tikai pa ūdens virsmu. Šiem mānkļiem nav iegrimes, jo viņi atrodas vai nu līdz ar ūdens līmeni, vai pat ķermenis atrodas nedaudz virs tā. Šeit ir drīzāk jāapskata jautājums no kāda dziļuma topvoteri ir spējīgi pacelt plēsoņu? Pēc savas pieredzes varu teikt, ja līdaka ir aktīva, tad viņa var pacelties apmēram par metru, lai sagrābtu pie ūdens virsmas esošu mānekli. Bet tas notiek ne vienmēr. Ja līdakas ir pasīvas, bieži vien tīri ar topvoteriem izbraukt nevarēs. Konkrētais minnovs ir wakebaits, jeb māneklis, kuram ir jāsatracina plēsoņa. Ar savu kūļāšanos pa pašu ūdens virsmu viņš piesaista līdakas uzmanību un izprovocē uz uzbrukumu. No wakebaitiem man vislabāk strādā HMKL K-0.

Atbildēts: 26.augusts 2015, 13:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager