Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā SR1

Sveiks,

iepirku kātus un spoles džigam. Paliek mānekļi. Biju veikalā apjuku no klāsta. Vēlētos saprast kādi izmēri gumijas uz džigu un dropšotu, asarim/līdaka, zandars.

Kā arī interesanti kā pareizāk apmakšķerēt perspektīvo vietu, ja ir atrasts sēklis vai bedre.

Nekad mūžā nav noķers vel asaris Daugavā, liekas ka to nav, kur šamējos meklēt.

Līdz šim pārsvarā ķēru brekšu, un samus uz kvoka, kaut ko gribas tomēr pamainīt.

Vieta daugava, līdz 14 m pāris vietās.

Sveiks

Šobrīd ēdamgumijām ir liela izmēru izvēle. Turklāt nevar pateikt ka konkrēts izmērs der tikai uz līdaku. Mainoties gadalaikiem, copes apstākļiem, vietām, ir jāpiemeklē savs mānekļa izmērs, animācija. Asarim ēdamgumijas var būt no 2 līdz par 4 collām, zandartam - no 3 līdz pa 6 collām, un līdakai - 4-8/9 collas. Bet tas nenozīmē, ka līdaku nevar ķert uz 2.8 vai 3 collu gumijas.

Par konkrētām vietām, te arī nav tādas vienas receptes. Noteikti ar eholoti ir jāsaprot vietas konfigurācija, jācenšas atrast pieturas punkti, kur zivs varētu uzturēties, slēpties. Tīri tehniski, sēkļa gadījumā, es sāktu džigot, velkot mānekli no seklās vietas uz dziļo. Bet tas nenozīmē, ka nevajag mēģināt strādāt gar sēkļa pašu malu. Copē ir ļoti daudz eksperimentu momentu. Ir jāmēģina!

Atbildēts: 20.aprīlis 2017, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager