Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā epantalons

Sveiciens.

Jautājums, kas man allaž nav licis mieru. Galvenokārt, runāju par līdākām. Ezeros un upēs, copējot no laivas, ierasti priekšroku dodu gumijām, pēdējā laikā īpaši iecienījis esmu "Keitech" gumijas. Tad, nu, jautājums, kas mani joprojām nodarbina - pieņemot, ka ezers ir, piemēram, 3m - 4m dziļš, kā izvēlēties pareizo dziļumu, kādā ēdamgumiju tēmēt (gremdēt). Skaidrs, ka līdaka (arī asari) var dzīvoties pusūdenī / augstāk / zemāk. Bet daudz ir skatīti video un pats arī esmu mēģinājis mēnekli sēdināt uz grunts, pauzēt, ietīt un atkal sādināt uz grunts. Vai, ņemot vērām, līdakas anatomisko uzbūvi - acu novietojumu, kuras paredzētas, lai upuri uzlūkotu no apakšas, nav kļūdaini mānekli laist pa pašu dibenu? Šajā kontekstā - vai mānekļa izsvarošana nevis ar, piemēram, džiggalvu (čeburašku), bet pašā māneklī spraužamajiem sviniem, tādējādi to izsvarojot, piemēram, lai tas grimst, nevis vienmēr ar galvu uz leju, bet ar visu ķermeni vienmērīgi, varētu būt kāds ieguvums?

Paldies.

Sveiks Noteikti šajā izvēlē daudz palīdzēs eholote. Ar eholotes palīdzību mēs varēsim atrast baltās zivis, to barus. Attiecīgi tā ir plēsoņu barības bāze. Vēl eholote palīdzēs saprast reljefu, līdz ar to būs skaidrs kā konkrētā vietā rīkoties. Pamatā, ja džigojam, tad ir pieņemts mest mānekli uz seklumu un vilkt uz dziļumu. Iemesls tam ir ka plēsoņa uzglūn un uzbrūk barībai, kura "krīt" no augšas. Bet noteikti vajag izmēģināt arī mānekļa vilkšanu gar kanti, vai arī džigošanu no dzuļuma uz seklumu. Par pašu džigošanu. Māneklis rada vibrāciju ūdenī, kā arī piesaista plēsoņas uzmanību. Svarīgi būtu atrast pareizo džiggalvas vai ausaines svaru. Piemēram, zandartam patīk, kad māneklis ilgāk planē, lēnāk kustās. Attiecīgi zandartam es izmantoju vieglākus svarus. Līdakai tas nav tik kritiski. Asarim vairāk patīk agresīvāka animācija. Par Tavu domu ar mānekļa izsvarošanu ar volframa vai svina naglām - jā šī tēma strādā, bet pamatā ne ļoti dziļās vietās. It sevišķi sezonas sākumā, kad līdaka atrodas vēl krasta zonā, šādu mānekļu izmantošana ir rezultatīva. Bieži vien zivs reaģē uz kritienu, mānekļa grimšanu.

Atbildēts: 15.aprīlis 2021, 14:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager