Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā Mr.Wolf

Sveiks!

Vai ir bijusi pieredze Kliģu ezerā?

Ir domā aizlaist uz turieni.

Ezers ir padziļš, max dziļums 16m, vidējais dziļums esot 5,7m.

Jautājums - Kurā vietā labāk meklēt karpu septembra sākumā - kādā dziļākā vietā, vai tomēr seklākā un pie kādām zālēm?

Atbild Aivars Rudzinskis

konkrēto ezeru nezinu. šobrīd ūdens ir tik ļoti sasilis visos slaņos, ka jāmeklē, kur vairāk skābekļa. tas var būt dziļākās vietās. tomēr arī ne vairāk par 7-8 metriem, tur ir ļoti auksts joprojām. visvairāk tādā ezerā man patiktu sēkļi kaut kur ezera vidū, kur no dziļuma paceļas uz kādiem 2 metriem. un arī šādu sēkļu malas. tad karpai ir ērti kombinēt - izlīst sēkī pasildīties, pabaroties, noiet lejā paelpot. ja nav sēkļu, tad vismaz stāvas dziļuma maiņas. lai veicas!

Atbildēts: 28.augusts 2019, 23:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BAigars

Sveiki.

Vai varat pastāstīt, ar ko vēl, bez auklas ietilpības un auklas uztīšanas ātruma atšķiras Ultegra XTD spod no parastās XTD?

Man ir spod spole un neredzu iemeslu, kāpēc viņu nevarētu izmantot kā makšķerēšanas spoli. Galvenokārt, jau tas, ka viņa maksā par trešdaļu mazāk.

Vai tomēr tur ir vēl kāds knifs? Slodzes izturība, bremze, neder rezerves kasetes?

Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

teorētiski lielāks ātrums, kas ir spod spolei, nozīmē mazāku izturību un lielāku rokturim pieliekamo spēku, lai spoli vispār iegrieztu. Pieļauju, ka piemēram, copējot ar makšķeres ievešanu ar laivu, kad izmanto 10 oz svinus un makšķerē 200-300 metru attālumā, varētu būt problemātiski tādu gabalu tādu svaru izvilkt ar ātru spoli. bet nu tas ir ļoti ekstrēms gadījums. un jā, kasete ir dārga lieta pateicoties īpašiem tajā izmantotiem materiāliem, tādēļ rezerves kasetes trūkums var patiešām būtiski samazināt cenu. un - tā ir ļoti noderīga lieta, bez kuras pilnvērtīga karpu cope īsti nesanāk - pie katras nepieciešamības nomainīt auklu (piemēram tālmetienam vajag tievāku) tev vecā ir vai nu jāmet ārā, vai jāčakarējas ar pārtīšanām. sportam jau nu bez rezerves kasetes nevajadzētu plānot pievērsties. vienīgā alternatīva ir rezerves spoles pietiekošā skaitā.

Atbildēts: 21.augusts 2019, 21:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā brokeriss

Labdien! Es nosēdēju 48h pie karpu dīķa un bez rezultāta. Tika baroti 2 punkti kur es metu ar tām pašām boilam bet ne kā. Kas varētu būt pie vainas? Ko jūs varētu ieteikt? Varbūt pie vainas boilu izvēle es pārsvarā strādāju ar saldajam. Kas karpai varētu patīk viss laba šajā laikā?

Atbild Aivars Rudzinskis

Diemžēl ar šo man ir daudz par maz informācijas. iemeslu necopei var būt desmitiem. boilu izvēle gan parasti ir mazākā problēma.

Atbildēts: 21.augusts 2019, 21:31 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā ACAPC

Sveiks. Vēlos iegādāties nopietnus karpu kātus ar spolēm. Varbūt ir kādi konkrēti ieteikumi? Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Konkrēts ieteikums ir mēģināt nodefinēt makšķerēšanas apstākļus, vietas, sports/ nesports, vēlēšanās izcelties, vēlēšanās izbaudīt darbu ar patiešām augstākās kvalitātes hand-made istrādājumiem - katram cilvēkam ir savas prioritātes. Konkrēts ieteikums nr 2 - saskaiti, cik ir naudas un par visu naudu nopērc kātu un spoli. tad aizņemies vēl tikpat un nopērc otru. Visi tā dara. Toč nenožēlosi. vismaz ne skaļi.

Atbildēts: 16.augusts 2019, 00:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mr.Wolf

Sveiks!

Vai vari ieteikt vismaz vienu karpu dīķi vai ezeru kurā ir iespējams noķert kādu karpu, zemgales reģionā? Vīpēdi neskaitot. Nav svarīgs karpas lielums.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

Bagātīgākais laikam jau Valle, makšķernieku paradīze. Tad noteikti vēl ir karpas Zaņas dīķī, Pakuļu ūdenskrātuvē, Tērvetes ūdensrātuvē. Baļotes ezers, Ventā, Lielupē, Bārtā. varbūt mazliet tas ārpus Zemgales, bet iespēju tiešām ir daudz.

Atbildēts: 14.augusts 2019, 22:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā riha14

Vai makšķerējot karpas jāmet vienā un tajā pašā vietā?

Atbild Aivars Rudzinskis

ja ķeras, tad jā.

Atbildēts: 14.augusts 2019, 21:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jancux

Sveiks! Kāds ir aptuvenais barības daudzums karpu copē?? Parasti es baroju 2 dienas iepriekš, katru reizi ap 2 kg kukurūzu un 2 kg kaņepi, +2 -3 kg Boilas(boilas uz 3 barošanas reizēm). Kopā 6+6+2 vai 3kg, neskaitot pārējos sīkumus. Vai tas nav par maz? Baroju vakaros, un pirms copes, copes laikā, uzmetu 3-4 raketes katrā spotā un no rīta 3-4 raketes. Sīkzives un brekšu netrūkst, vai nav tā, ka tā barība tiek ļoti ātri nolasīta. Itkā jau par rezultātiem nevaru sūdzēties, bet ir tādas aizdomas, ka tas ir pa maz. Parasti makšķerējam 2 vatā.

Atbild Aivars Rudzinskis

barošanas daudzums laikā, kad zivis aktīvi barojas, pamatā ir atkarīgs no zivju daudzuma un zivju lieluma. rēķini, ka 10 karpas var apēst vairāk nekā viena un simts karpas vairāk nekā desmit. Arī lielākas zivis noteikti apēd vairāk nekā mazas. līdz ar to nav un nevar būt viena konkrēta barības daudzuma. tas, ko šajā gadījumā, kad sākotnējā iebarošana strādā un zivis pamazām ķeras, vajadzētu darīt, ir piebarot pa dažām raķetēm pēc katras copes. ne tik daudz balstoties uz pulksteni un laiku, bet gan zivju aktivitāti. ja copes ir, barojam vairāk, ja nav, tad iepauzējam. turklāt, jo copes ir biežāk, jo vairāk barojam pēc katras copes. biežas copes nozīmē to, ka zivju apakšā ir daudz un tās čakli ēd, tādēļ ir arī pastāvīgi jābaro. ir gadījies, ka vienā dienā visi 100 kg barības var aiziet.

Atbildēts: 8.augusts 2019, 18:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā diametrs

Labdien ! Varbūt jautājums liksies jocīgs, bet man liekas ka karpas negrib ķerties lietainā laikā, vējains gan patīk. Varbūt es kļūdos ? varbūt kāds risinājums lietainam laikam ?

Atbild Aivars Rudzinskis

vējains laiks tiešām ir labs, lietū bieži vien tiešām paliekam bez copes, pat dienām ilgi. vējš paaugstina skābekļa daudzumu ūdenī, karpas jūtas komfortablak un vairāk barojas. ilgstošs lietus, savukārt, nāk komplektā ar zemu atmosfēras spiedienu, kas ir galvenais karpu samazinātas aktivitātes iemesls. vienotas receptes copei ilgstošā lietū nav. vienīgais, ko varu ieteikt - nepaļauties uz taktikām, kas parasti strādā, bet mēģināt kaut ko pavisam savādāku.

Atbildēts: 8.augusts 2019, 18:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Abavnieks

Sveiks. Jautāšu Tev, jo uz burciņas bija rakstīts "Carp", varbūt Tev bijusi saskarsme ar šo.

Runa par Sensas soft pellet. Šķiet, bija 6mm.

Tātad jautājums, kā šāda veida mīkstās peldēties uzmaukt uz āķa? Es darīju pa vienkāršo, uzvelkot uz auklas caur āķi, gabalas 4-5, ar domu, ka kādu breksi tas ieinteresēs.. Par rezultātiem neko neteikšu, bet man radās šaubas, ka šī ēsma vispār paliek uz āķa - auklas.

Varbūt vari ieteikt, kā pareizi tās lietot?

Paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

karpas makšķerē izmantojot mata sistēmu. Ievadi googlē hair rig un būs tev bildes un video.

Atbildēts: 23.jūlijs 2019, 13:40 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā AKulA1991

Labdien Aivar. Tā kā jūs esat karpu eksperts es rakstu jums. Man jautājums: Vai ir Daugavā noteiktas vietas kur es varētu ķert savvaļas karpas!? Negribas visu laiku maksāt 15-20 EUR prīvātajos dīķos par iespēju noķert kādu karpu.

Atbild Aivars Rudzinskis

Protams, Daugavā var ķert karpas visur, kur vien nav aizliegts. ir daži aizliegumi pie hesiem un tiltiem, par tiem jāizlasa makšķerēšanas noteikumos. Turklāt Daugavā dzīvo ļoti pieklājīgi karpu eksemplāri, pie 20 kg trofejas ir ķertas gan pie Ogres, gan pie Daugavpils un Pļaviņām, gan arī tepat Rīgas teritorijā. Noķert savvaļas karpu ir daudz prestižāk nekā dīķī, tas prasa vairāk domāšanas, meklēšanas un pacietības. Lai veicas!

Atbildēts: 23.jūlijs 2019, 13:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager