Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā egilss

Normund,

izrādās neko nesajēdzu no bezriņķu makšķerēm. Man ir tikai Diamondi dažādu garumu, bet padomājot sapratu, ka es jau to spoli neizmantoju, gandrīz nekad, tātad makšķerēju no laivas vai krasta bezriņķu variantā. Ātrais jautājums, kā pareizi noformēt bezriņķu 7.m. makšķeri. Uz saivas ir aukla. Galā konektors. Auklu stiprina pie konektora, vai laiž caur to. Ja stiprina pie konektora, tā noteikti būs vājākā vieta. Ja stiprina pie konektora, auklas garums ir precīzs, ne vairāk, kā 1,2 no kāta garuma. Vai tā?

Varbūt saivu stiprina ar auklas rezervi pie kāta?

Un kad izmanto gumijas amortizatoru.

Uzdodu laikam muļķīgus jautājumus, bet uz ātro atbildi portālos neatradu.

1. konektors uzlīmējas uz spices, konektpors ir plastmasas karabīne, kurā copējot tiek ielikta aukla(cilpiņa auklas galā), ļoti ērts un 100% drošs stiprinājums, desmitiem gadu ilgā copē neatceros nevienu gadījumu, kad kāta konektors būtu atnācis vaļā no slodzes 2.bezriņķu makšķerei auklas garums, līdz āķim, ir par cm 20-40 īsāks kā makšķere, tad tu vari viegli iemest ēsmu un izvilkt zivi no jebkuras sēdpozīcijas, ja aukla ir vienā garumā ar makšķeri, tad jau paliek neērti izvilkt zivi un arī iemetot jau ir diskomforta sajūta, ja aukla ir garāka par kātu, tad tā vairs nav cope, bet viens liels milzīgs čakars :)))), īpaši jau zivs izvilkšana , pašķirsti Yotube arhīvos Makšķerēšanas Noslēpumus, tur bija pāris raidījumi par copi ar bezriņķu makšķeri, redzot viss kļūs skaidrāks 3. rezerves saivas, sasietas pēc makšķeres garuma, glabā kādā kastītē\tubusā, tad tās nesaspiežas, pienāc pie ūdens, novērtē situāciju, paņem vajadzīgo saivu, ieliec cilpiņu konektorā un atritini saiviņu, viss, kaut kas pamainās copes apstākļos vai pērbrauc uz citu vietu, ātri visu satini, uzliki citu saivu ar citu pludu u.t.t., ātri un ērti viss ir 4. gumijas amortizatorus bezriņķu makšķerēs neizmanto, gumijas amortizatorus izmanto štekermakšķerēs un tā jau ir pavisam cita cope :)))

Atbildēts: 10.februāris 2020, 09:41 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
kas tur grūts, vai nu saliec makšķeri pa posmiem, kamēr tiec līdz pludam vai vienkārši stum to pa zāli vai ūdeni prom, paregulē pludu un velc atpakaļ, viss ātri un vienkārši :)
13.02.20
 
Paldies sapratu, vēl jautājums par dziļumiem.
Atrodu vietu, apakšā svins, bīdu pludu uz augšu līdz atrodu grunti un dziļumu. Ja tas ir 2-4 vai vairāk metri, tas ir grūti gan laivā gan krastā. Jānoliek kāts un jātiek pie auklas tai augstumā. Nekas jau nemainās vai stacionārais, vai slīdošais pluds, bet laikam es kaut ko daru nepareizi?
11.02.20
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager