Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā ValdisK

Sveiks, Normund! Paldies par vērtīgajiem padomiem ar kuriem dalies.

Esmu relatīvi nesen ieinteresējies par Feeder copē virzienu, līdz ar daudz ko vēl tikai apgūstu. Man gribētos dzirdēt Tavu kā feeder eksperta viedokli par 2 topikiem:

1) Kad, kā un kādos nolūkos lieto Feeder GUM? Esmu lasījis un skatījies youtubēs dažādus materiālus, bet tur neiedot tādus bāzes sapratni par šo. Vai vari lūdzu dažos teikumos apstāstīt "kad, kā un kādos nolūkos" tas ir izmantojams?

2) Kad, kā un kādos nolūkos lieto Shock Leader? Līdzīgi kā iepriekš (par Feeder Gum) daudz un dažādus īsus rakstus un youtube skatījos par to, bet viennozīmīgi teorijas bāzi tas man neiedeva :). Vai vari lūdzu arī šim topikam dažos teikumos apstāstīt "kad, kā un kādos nolūkos" tas ir izmantojams?

Pateicos jau avansā par padomiem un norādēm ar kurām dalies!

1. fīdera gumija, jeb Feeder Gum, kalpo 2 nolūkiem, pirmais ir neliela, bet tomēr amortizācija, kas noslāpē jeb "ārstē" pārāk jaudīgu copmaņa piecirtienu un asākos zivs rāvienus izvadīšanas laikā, fīdera gumiju parasti lieto copējot ar pīto auklu bez monofilās auklas šoklīdera, sportā daži sien gumiju arī pie mono auklas, bet tās ir vairāk tādas sporta copes un sportistu īpatnības. Ejošākie fīdergumijas izmēri ikdienas copei ir 0,8mm līdz 1mm, pameklējot internetā var atras arī stipri lētākas gumijas kā pārdot parasti Feeder Gum, lai gan gumija ir viena un tā pati :))), man čoms nopirka kaut kādā amerikāņu saitā ļoti labu pērļošanas gumiju, tādu pašu caurspīdīgu un elastīgu, ja pameklē pa Depo, tad tur arī reizēm var atrast , vispār ka 50-80 centiem 5m , dzidru pērļošanas gumiju, gumija iziet salīdzinoši maz, tāpēc nav liela skāde nopirkt arī reizi 2 sezonās Feeder Gum :). 2. šoklīderis, pašā saknē, ir resnākas auklas gabals, parasti pusotru līdz divu kātu garumā, kurš ļauj izdarīt spēcīgus un tālus iemetienus lietojot tievu pamatauklu, tas nāk no karpu un jūras copes, teiksim ja tu fīderim uztin 0,12mm pīto auklu, tad ar 100 gr barotavu mest uz 50+ metriem to ir jau bīstami, tievā aukla ātri nodilst mezglos un iemetienā plīst zem barotavas, tāpēc piesien šoklīderi, vai nu 0,25-0,30mm mono vai 0,18-0,20mm pīto, es lietoju tikai pītās auklas šoklīderus, tie ir izturīgāki, piesien un tad var mest droši jebkuru svaru uz jebkuru attālumu, jo visu slodzi uz sevi paņem šoklīderis, bet iemetienu nodrošina tievā pamataukla. Kad to izmanto..., tad kad gribās ļoti tālu mest :))), es daudz copēju upēs un upēs bieži straume nes visādu drazu un pūkas, kuras salīp uz šoklīdera\pamatauklas mezgla un tad sāk iesprūst spicītes riņķos, kas noved pie spices lūzuma, tāpēc es ikdienā vairāk lietoju 0,14-0,16mm pīto vai 0,27mm mono auklu, bez šoklīdera, aukla pietiekoši resna, lai varētu droši mest, bet pietiekoši tieva, lai straumē auklas bura nekļūtu kritiska

Atbildēts: 22.februāris 2021, 10:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager