Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā FishMV

Sveicināts!
Man jautājums par kātu ražošanu. Pēc kādiem principiem un parametriem tie top (neskaitot inženieri kas sarēķina materiālu un izturību, kā arī rūpniecisko procesu), iet runa par sākumu.
Kas izdomā ka šis kāts būs tāds un šitāds, tik resns/tiev garš/īss, smags/viegls u.t.t.
Nu nav taču tā ka tirgotāja pārstāvis X brauc pie kātu ražotāja un skatās, kas šim "garāžā", kādi stieņi karbona auduma uztīšanai, gari/īsi tievi/resni un tad kāds iepatīkas pēc tāda pasūta sataisīt kaudzi uar kātiem un laiž tirgū.
Es tā tik filošofēju :)
Pāris teikumos lūdzu vari pastāstīt (arī pārējie kam interse lai uzzin ko jaunu), kā tad top, piemēram fīderis 3.9m tests 60 g.
To kā rūpnīcā uzrulē carbon prepeg slokšņu sagatves uz stieņiem, kā tos "cep" krāsnīs, un apstrādā līdz finišam, pietin rinķus u.t.t. tas skaidrs. Interesē tas sākums.

Ir divi ceļi, 95% firmu iet tevis minēto ceļu, saprot ko viņiem vajag sortimentā (cenu līmenis-materiāls, garums, tests u.t.t.) un brauc pie ražotāja, kur inženieri ir jau dažādus paraugus sagatavojuši, tiek atlasītas perpektīvās blankas vai paraugu kāti, tie tiek testēti (ne vienmēr :) ) un uz paraugu bāzes tiek veidots tas ko gribi redzēt galā (furnitūras konstrukors ), ir tā, ka uz vienas labas blankas var uztaisīt kātu i pa 50 i pa 250 naudiņām, jo furnitūras kvalitāte, mode, cenas var atšķirties ļooooti pamatīgi, pietam arī galaprodukta svars var atšķirties 2+ reizes u.t.t. .

ir gadījumi, kad atrodi labu blanku, bet saproti, ka tev visu to pašu vajag garākā kātā, tad mēģini to visu maksimāli skaidri izstāstīt inženieriem, pēc tam saņem paraugu un uz tā bāzes būvē sev vēlamo kātu - visu parasti diktē galaprodukta cena, kādai tai jābūt plauktā, ap to tad arī visa būvēšana notiek

retāk ir tā, ka ir ļoti laba ideja jaunam kātam, jaunam copes veidam\paveidam un tad tu savu ideju mēģini kaut kā uzburt inženierim, kuri neviens nemakšķerē un viņiem vienalga ko viņi konstruē :)))

pieļauju, ka lielie pasaules giganti saviem inženieriem dod konkrētus uzdevumus, rēķinoties, ka ja būs veiksmīgs produkts, tad to nokopēs vēlākais pēc mēneša diviem :)))))

ir gadījumi, kad uz rūpnīcu tiek sūtīt kāds konkrēts kāts ar tekstu, ka man vajag tieši tādu pašu :)))), daudz variantu, pats kātu ražošanas process ir salīdzinoši vienkāršs, tāpēc daudz maz biezajā galā partijas var būt vispār 50 kāti, spolēs tas viss ir daaauuudz sarežģītāk un tur 4-5 firmas projektē savas spoles un pārējās būvē savas spoles uz rūpnīcu bāzes produktiem, kaut kādus gadus atpakaļ spoļu presformu izmaksas bija ap 20-30-50K dolāru, kas nozīmē, ka tev taisot ko oriģinālu jābūt p'\arliecinātam, ka tu vismaz atsitīsi formas :)))), un zinot, ka tevi nokopēs momentāli to dara reti kurš, makšķerlietu tirgus pasaulē ir pārpildīts un makšķernieku vairāk nepaliek , tās tautas, kuras vairojas diez ko nemakšķerē :)))))

Atbildēts: 9.janvāris 2023, 17:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies! Nu ir lielāka skaidrība. :) Bija interesanti palasīt.
10.01.23
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager