Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā dropeens

Sveiks, meistar!
Vai breksis ir spējīgs padzīt malā vimbu? Un kā šinī laikā likt viņam ēst gaļu? Pēc sajūtām liekas ka breksis padzinis malā vimbu un vienkārši sēž uz mana galda un neko neēd izņemot zaļo biskvītu (tas nāca brekšiem ārā pa visiem galiem). Bet manu piedāvāto ēsmu negribēja tikai pa retam kāds indivīds pieteicās. Devu puikām grieztus baltos un pinkas, kā ari slieciņu grieztu pie barības, bet tas viņu ēstgribu īsti nemainīja. Motilis gan nebīja. Ko darīt tādās situācījās labāk? Varbūt makarons jāliek? Ir dzirdēts ka tas breksim garšo. Tikai nav ne jausmas kāds der un kā pagatavot. Makšķerēju ar fīderi.

ja blīvs brekšu bars, tad tas var nostāties uz barības un vimbu padzīt nost no paša galda, pietam puiki var stāvēt un neēst, viss kā tu apraksti, ja tu dod iekšā grieztos tārpus un uz tiem pašiem tārpiem arī ķer, tad jau nu kādam puikam vajadzēja paņemt, skaidrs, ka aukstā ūdenī motilis ir super ēsma, tas var rādīt brīnumus, teikšu godīgi, ka es pats šajā laikā brekšos nemaz nebraucu, ja man nav motiļa, tad labāk braucu raudās vai karūsās :), vēlāk, kad biki iesils, tad gan motilis bieži vien nav vajadzīgs, tad arī makaroni un citas līdzīgas ēsmas sāk labi strādāt, bet tad ūdenim jābūt stabili jau virs grādiem 12+.

Bet mēs ar čomu brīvdienās saskārāmies ar citu problēmu - pirmsnārsta līdakas, tās nostājas uz barotā galda un baida nost zivi, beigās čoms vienu , zem 3kg, izvilka uz pludu un zivis atkal atgriezās , pats esmu piedzīvojis, ka Ventā, Bārtā, arī Nabas ezeros uz barotā punkta nostājas karpa (dīperis zīmēja monstrīgu zivi\zivis) vai sams un arī cope izbeidzas, tādas retas pieskrējiena copes bija, līdz sāku mērķtiecīgi “bombīt” ar barības bumbām vai 10 barotavas pēc kārtas, kas lika lielajai zivij paiet malā un pamazām cope atjaunojās, lai gan vienu reizi Ventā tā arī čupa čupu dabūju, uz punkta grozījās lielas karpas un viss :))))

tavā gadījumā var būt vēl viena lieta - ne līdz galam samitrināta barība un zivis vienkārši aiziet līdzi barībai, ja gadās līdzīga situācija, tad pamēģini vienkārši kādu brīdi paķert ar tik stipri saspiestu\salīmētu barību, ka tā vispār neskalojas no barotavas, tas paātrina copi, ja gadījumā breksis aktīvi ēd barību, kura aiziet pa straumi, vēl leita, kuru noteikti vajag pārbaudīt, ja cope pārtrūkst procesā, vai pēc 2\3 copes laika, ir ķeršana ar tukšu barotavu vai sviniņu, vienkārši zivīm iestājas pārsātinājums no stipras barības, aukstā ūdenī, pie ne pārāk lielas zivju koncentrācijas, tā mēdz būt bieži, vienkārši tādā pašā tepmā pamakšķerē ar tukšu barotavu vai uzliec sviniņu barotavas vietā, 6-8 gadījumos no 10 tas palīdz, ar tukšu var ķert reizēm stundu +, reizēm 15-30 minūtes, tad atkal iedod 1 -2 barotavas un atkal ar tukšu.

fīderī tas, ka pie makšķeres piesieta barotava noteikti nenozīmē to, ka to katru reizi jāmet ūdenī pilnu ar barību :)))

Atbildēts: 13.aprīlis 2023, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager