Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Pich

Labvakar! Ir doma nopirkt jaunu normālu fīderi makšķerēšanai upēs - galvenokārt Daugavā, bet nevaru izšķirties kādu kātu lai ņem. Ir kāda atšķirība fīdera kātam no tā kādā upē makšķerēt, piemēram, Daugavā, vai Lielupē vai kādā citā Latvijas upē? Gribētu Jūsu ieteikumus kāta izvēlei no kāda ražotāja un kādu testu. Varbūt var ieteikt kādu jau Jūsu praksē pārbaudītu kātu. Teikšu atklāti, ka ļoti liels sortiments visādu kātu, bet īstas sajēgas nav pēc kādiem kritērijiem izvēlēties.

jebkuru vietu var sarežģīt, ja gribās :))), bet var pieiet lietai ļoti praktiski, tātad - upe, tātad barotavas 70-100 grami, ja tā ir Daugava kaut kur tuvāk HESiem vai virs Jēkabpils, tad reizēm arī 120-140 grami.

Upei kāts var būt nedaudz “rupjāks ”, tāpēc , ja gribi universālu kātu visiem gadījumiem , ņem kātu ar testu līdz 120-130 gramiem, ja mīkstas akcijas (tādu kurš lokās pa vidu arī, ne tikai spice), tad var arī 150nieku ņemt, es ieteiktu ne īsāku par 3,9 m

par ražotāju …. nu speciāli sliktus kātus neviens netaisa, vairāk skaties uz savām iespējām, izvēloties upes fīderi lekta augstāk par savu pakaļu, tātad tērēt vairāk kā būtu loģiski no iespēju viedokļa, nevajag, var nopirkt normālu kātu i pa 60 eiro i pa 160 i pa 260 un visi viņi ķers vienu un to pašu zivi, protams, ka dārgajiem kātiem ir kvalitatīvāki materiāli, tie ir vieglāki, tievāki u.t.t., tas viss ir tavām ērtībām un pašapziņai, bet breksim ir pilnīgi vienalga.

es pats strādāju ar dažādiem kātiem, ir man Konger, ir Mitchell, ir Nytro, ir visa veida Salmo un FC kāti, katram savi plusi un savī mīnusi, bet nosaukt labāko vai sliktāko neņemos

attaisi maku, paskaties, padomā un sev nosauc summu, kurā gribi iekļauties un tad tajā summā tev būs 3-5-10 kāti 3,9-4,3m ar testu 120-150grami no kā izvēlēties :)))

Atbildēts: 3.maijs 2023, 09:50 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies par tik izsmeļošu atbildi! Ne asakas!
03.05.23
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager