Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā dzerve1955

Vasals Normund!Gribētu zināt Tavu viedokli par šoklīderi.Es uz fīderi sienu fidergamu 20 cm 0,8 un viss notiek, bet kad puika 2+ tā jūtu viņš pie uztveramā itkā izstiepj gumiju un aiziet uz leju, jāmet sačoks un jāsāk no jauna bet ir arī ir zaudētas labas it īpaši labi līņi. Ko Tu teiksi par šoku:flukarbons,vai mono bez gumijas.Flukarbonam nav stiepsanās kāds no viņa labums?Man nava ar viņu pieredzes, izved gaismā tumsoni.

man gan pašam deļ fīdergumijas nav aizgājusi neviena zivs, tieši otrādāk :))), tiesa ikdienas copei vairāk lietoju 1 mm fīdergumiju, jo 0.8mm rupjākai zivij var būt biki pa mīkstu, 1mm gumija ļauj arī pavadas likt resnākas, pietam mīnusu tai nav, jo noamortizē labi arī 500 gr zivi.

sportā daļa izmanto mono vai flurokarbona šoklīderus, es no tiem atteicos jau sen, pirmkārt jau mezgls uz auklas, tas mani tracina :))) un ja ir pūkas un zāle, tad tas viss ķerās uz tā mezgla, pietam mono aukla nogurst un to regulāri jāpārsien, ja šoku sien no resnākas mono, tad mezgls ir vēl lielāks :))).

atceries vienu - šoklīderis ir RESNĀKAS auklas gabals, lai metiena brīdī varam guldīties ar spēku metienā, šoklīderus izmanto parasti super tālajiem metieniem, kad smagu barotavu\svinu vajag aizmest ļoti tālu, tad uzsien 1,5-2 kāta garumā resnāku auklu, parasti resnu pīto (0,18-0.20mm) uz kuras sien sistēmu, jo metiena brīdī vis lielākā slodze ir tieši uz to auklas posmu uz kura ir uzsieta montāža\svins\barotava un uz vietu, kas ir riņķos metiena brīdī, citas funkcijas šoklīderim nav. Ienākot fīderim kaut kā ieviesās 0,23-0,25mm mono šoklīderu mode, kur mono vairāk pilda amortizatora lomu nekā šoka, bet …. barotavas atšaujas diezgan labi ar tādu montāžu :)))

manuprāt tev jāsāk ar fīdergumijas paresnināšanu vai pilnīgu pāriešanu uz 0,27-0.30mm monofilo auklu (breksim, līnim, karpai ir pat ļoooti ok) , āāā vēl varu ietiekt pameklēt biki citus āķus, jo iespējams, ka ne tik daudz mīkstā gumija ir pie vainas cik āķis ar mazu atskabargu, ļoti bieži pamainot āķi aiziešanas problēma atrisinās pati, jo dažie āķi it kā ir ok, bet tomēr biki griež zivs lūpu un atskabarga maza, paņemot , uz aci, biki biki savādāku āķi šīs problēmas risinās pašas no sevis :))))

Atbildēts: 11.jūlijs 2023, 08:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager